במקום נדבה - דרשו עבודה. 91284
אנשים ישרים והגונים - דורשים לעבוד, ולא להתעלק על כספי משלם המסים ההגון. חובתה היחידה של ממשלה היא לספק לאנשים *עבודה*, בה ישלמו להם שכר הוגן, *לא* לשחד אותם בקצבאות שחיתות, על-מנת שירקבו בבתיהם, יעשנו, ישתכרו ויולידו עשרים ילדים על חשבון אלה, שעדיין עובדים למחייתם.
במקום נדבה - דרשו עבודה. 91338
ומה אמורים האנשים לעשות כשהממשלה לא מצליחה לספק לכולם עבודה? והממשלה?
במקום נדבה - דרשו עבודה. 91651
כשאתה אומר שחובת הממשלה היא לספק עבודה, אתה מתכוון לעבודות יזומות? או שאולי אתה חושב על מתן הטבות (קרי: שוחד) למעסיקים כדי שיפתחו עוד מפעלים (שלא יכולים ליצור תנאים תחרותיים בשוק) וכך ירחיבו את מעגל המועסקים?

בקיצור - איך ממשלה אמורה לספק לאנשים עבודה?
במקום נדבה - דרשו עבודה. 91841
הבט, בעיני - הרבה יותר חיובי יהיה לקחת את כל הכסף, הנלקח כיום לקצבאות השונות (הבטחת הכנסה, דמי אבטלה, קצבאות ילדים - היי, מה עם קמפיין כזה: אם אין כסף לא מולידים, קונדומים עכשיו או משהו? סתם, מחשבה...), ולהשתמש בו ליצירת מקומות תעסוקה באמצעים הבאים:
1. מתן תמריצים לבעלי-מפעלים. רוצה לקרוא לזה שוחד - קרא לזה שוחד. אף-אחד, כמעט - מלבד איזה ל"ו צדיקים - לא ישמר במיוחד מפעל כושל, במקום להעבירו לרומניה או לטורקיה או לירדן, אלא אם זה יהיה כדאי לו.
2. השבת מכסי המגן ממדינות שלישיות (קרי: לא ארה"ב או מערב אירופה) - היות וזהו אינטרס ישראלי עליון, להבטיח תעסוקה כמה שיותר מלאה בחברתה ובמשק שלה, מתפקידה של הממשלה למנוע תחרות בלתי הוגנת ממדינות, בהן משתכרים הפועלים רק דולר או שניים ליום - ולפעמים פחות.
3. עידוד קניית תוצרת ישראל - בתנאי שזוהי, באמת, תוצרת ארצנו! הנה, בדיוק שמעתי סיפור מעניין, לפני שבועיים בערך - אמי ואחי הלכו לקנות מגבות במתנה למישהו. מצאו משהו, שהיו בטוחים שהוא תוצרת ישראל - "ורדינון", נדמה לי? - ורק משבדקו היטב היטב ראו, מודפס בכתב זעיר, "Made in Turkey"...
יופי לתופרות הטורקיות... :-((

אל תבין אותי לא נכון - ברמת-האידיאל, אני בהחלט בעד ביטול כל מכסי-המגן, כל הגבולות, כל המסים והחוקים, כל הממשלות... נו - באחרית-הימים. בינתיים, אם כבר יש מסים ומננון ממשלתי וחוקים - אז שישתמשו בהם להרגיל אנשים *לעבוד* למחייתם, ולהרגיש שהם מקבלים תמורה נאותה לכך (באמצעות אכיפת חוק שכר-המינימום, לדוגמא), ו*לא* להתבטל ולהתעלק על קצבאות. פשוט, הרע במיעוטו...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים