צלילי השקט 91757
האמת שיום כיפור היה תמיד מבחינתי יום מפחיד כי בתור אחד שניזון היחוד מקולות פתאום השקט הזה היה ממש מוציא אותי מדעתי את ילדותי העברתי מול כביש ראשי
ופתאום היה כול כך שקט
זה היה ממש מפחיד
כשגדלתי וגיליתי שכמעט לא מדפיסים סיפרי בראיל ושאין לי מה ליקרוא ביום כיפור בנוסף לשקט הכללי זה הפך לההיות ענוי כבד מבחינתי עד שבשנה מסוימת החלטטתי שאני שומע ספרים מוקלטים
המוןן שנים גם היתה לי התלבטות בקשר לצום כי הרי צמים מהפסוק ועניתם את נפשותיכם ואני בתור עיוור מענה את נפשי כול השנה בפגישות אין ספור אם אנשים דבילים שמשגעים אותי ובכלל
במשך המון שנים לא צמתי ושנה שעברה צמתי זה התחיל מי זה שסתאם לא היתי רעב וזז קלטתי שעוד שלוש שעות זה ניגמר
גם השנה אני חושב לצום אבל אם המון ספרים מוקלטים ואם אינטרנת פתוח
בתור עיוור הדממה הזאת של יום כיפור מוציאה אותי מדעתי וזה שאין רידיו נראה לי כמו טסרית מפחישמתאר את סוף העולם כי הרי תמיד בסיפריי המדעב סוף העולם מתחיל בשקט על חוטי של טיקשורת והעברנטונים
צלילי השקט 92032
מסקרן לדעת אם אתה קורא באופן שוטף את האייל הקורא.
אם כן, איך ?
צלילי השקט 92042
כן אני קורא באופן סדיר יום יומי את האייל
בעמצאות צג בררייל שמחובר למחשב עוד פרטים אם זה מעניין אותך תוכל למצוא במאמרי בנושא
דיון 1033

גידי
צלילי השקט 92070
קראתי את הקישור.
אני רואה שיש לו פתיל ארוך של תגובות. לצערי אין לי זמן לקרוא את התגובות, ולכן אבקש סליחתך אם אשאל שאלות שכבר ענית עליהן (כמובן שאינך חייב לענות).

מה לגבי הצבעים ? האם אתה מבין מה זה אדום ? או ירוק וכו'?

האם אתה מבין מה זה יפה או מכוער (או מכוערת) ?

מה זה בשבילך ירח ?

כמה שאלות טכניות:

מה השיקולים להעזר או שלא להעזר בכלב ?

האם העובדה שאתה עיוור מלידה מעמידה אותך - אפריורית - במצב נפשי עדיף על מי שהיה פיכח והתעוור (שהרי אתה לא מכיר משהו אחר) ?

האם היגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית ?

מה קורה עם הספריה לעיוורים ? זכור לי שהיו שם בעיות כלשהן. האם הן נפתרו ?
אין לך זמן 92089
...אבל יש לך זמן לנסח את כל השאלות האלה ולבוא לבדוק מתי לגידי א. יש זמן לענות עליהן אחת אחת, תוך שימוש במקלדת ברייל.

כן, יש עצה - אתה יכול גם לערוך חיפוש בתוך התגובות למאמר עצמו.
אין לך זמן 92093
יתכן שגידי יכעס עלי על שטירטרתי אותו.

אבל חוששני שיותר מכך הוא יכעס עליך על שאת מתיימרת כאילו להגן עליו. מה, הוא טעון הגנה ? לא התרשמתי כך מהמאמר שלו.

מהמאמר שלו הבנתי שהוא עובד עם המחשב באופן חפשי, כך שאיני משוכנע שיש כאן בעייה.

כשהוא מספר בתגובתו אלי שהוא קורא באופן סדיר ויום יומי את האייל - שזה לא מעט מלל - אני מתחזק בהערכה שאין לו בעייה.

בכל מקרה: ירצה גידי להגיב - יגיב ואני אכבד כל תגובה שלו.

ואת יודעת מה? אם הוא ישיב לשאלותי, יתכן שעוד כמה איילים - חדשים וגם ותיקים - יקראו את תשובותיו. בכך אולי יעלה מפלס המודעות לבעיות של עיוורים בעוד פרומיל אחד.
מה רע ?
אני מיתנצל איילת 92157
לאייל הזקן
המאמר הנל לא ממש קשור מאמר שלי
ולא נעים לי כי סך הכול אני מאמר שאיילת מחכה לתגובות למאמר שלה ולא לעוד דיון שקשור למאמר שלי
על חלק מהשאלות אני יענה לך ליקראת מחר במאמר שלי תחת הכותרת תשובות לאייל הזקן
נא שמח לי אם אני לא יענה על כול השאלות כי רובם נשחכו עד כדי התעבדות
שליחה אייילת
אין לך זמן 92163
זה לא היה מתוך רצון להגן - אני פשוט קלפטע. נראה לי צורם, לא בגלל שביקשת ממנו להשיב אלא בגלל שציינת שאין לך זמן לקרוא דברים שכבר נכתבו ועקב כך אתה מצפה לקבל ''תוכנית כבקשתך''. אם גידי שמח להשיב לך, כמו שאני רואה, זה באמת מאוד יפה מצידו.
פוסטמה קלאפטע צצקה? [ל"ת] 92165
די כבר, די 92167
בהתחלה הקשקשת ברשת הזאת סתם לא היתה מצחיקה,אבל בזמן האחרון היא הפכה ממש למטרד אקולוגי. איפה שלא קוראים,תמיד מוצאים אותכם מסתחבקים ומתברברים ומריצים קטעים כאילו שהחוכמות המטומטמות האלה אמורות לעניין מישהו. אולי תתחשבו קצת באיכות הסביבה ותרגיעו את זה קצת?

תודה מראש.
די כבר, די 92168
בבקשה. רק להבא אולי תדבר קצת יותר יפה, השוטה מאוד רגיש.
אולי, 92200
ואולי לא.

(אגב, אתה אותו אלמוני מכאן,תגובה 84255 או שהאלרגיה הזאת משותפת לאיילים אלמונים באשר הם ?)
ואלמוני אחר אומר 92203
שהאלמוני הראשון צודק. אבל אל תקח את זה קשה, תעזוב את הבדיחות המשעממות עם ברקת ודי. כי חוץ מזה אתה ממש בסדר.
תהרוג אותי וזהו 92221
אתם סיינטולוגים או משהו?
תהרוג אותי וזהו 92255
מעניין שאף אחד לא התלונן על הרומן המתוקשר שלך עם פופק. זה בטח בגלל שאני לא אישיות מפורסמת.
קצת מטא אייל עוד לא הזיק לאף אחד 92229
אפשר להציע התייחסות מלא אלמוני?

ראה, על האייל עוברת בחודשים האחרונים מגמה של "התקהליתיות" - הפיכה לקהילה וירטואלית (זה לא שזה לא תמיד היה, אבל יש בהחלט עליית מדרגה).

בהפיכה לקהילה יש דברים טובים, והאייל הופך לקהילה שאני מאד מחבב, באמת, עם הרבה אנשים טובים ושנונים. אבל, הבעייה המרכזית עם אתר קהילתי, זה שהוא הופך לאתר סגור יותר.

ניסית לבקר פעם ב"עין הדג"? בין כל הזאב רווחים, זכויות תגובה ראשונות ושאר ירקות, לא תוכל למצוא שם ביקורות קולנוע לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע, אלא אם תגביל את עצמך למאמרים בלבד, ולא לדיונים שאחריהם. וזה חבל (למי שמחפש ביקורות קולנוע לאנשים וכו' וגו').

וברגע שהאתר יהפוך ליותר "אתר של אנשים מתדיינים" מאשר "אתר של דיונים המנוהלים ע"י אנשים", למתדיינים חדשים יהיה קשה יותר להצטרף, ולקוראים חדשים יהיה קשה יותר להבין מה הולך. קהילות סגורות, מטבען שקשה להן להפתח חזרה, וכשהאנשים עוזבים, אז גם האתר שלהם מת.

עכשיו, אני מודה שגם אני לפעמים קצת נסחף, למרות שאני משתדל לא, אבל אולי תוכל תעזור לי בנסיונות האלה, על ידי תרומה קטנה יותר לקהילתיות.

מאחר ואני יודע שקהילה זה כיף, ובסה"כ באנו בשביל להנות, אז דע לך שיש מעין "חיי קהילה" מסביב לאייל, אבל תנאי מקדים לחיים אלו זה כתובת דוא"ל, שאתה מסרב לצרף, וחבל, כי האייל סובל מזה (לתפיסתי).
קצת מטא אייל עוד לא הזיק לאף אחד 92254
אני לא בטוח שאני מבין אותך. ברשותך, אנסה לסכם מה שהבנתי כדי שנראה אם יש לי בעיה בהבנה (ואנא, אם אני טועה אל תקבל את זה כאילו אני מחליט מראש מה כתבת אלא פשוט תקן את הטעון תיקון):

1. האייל הופך יותר ויותר ל"קהילתי" - אני מניח שאתה מנסה להגיד שאנשים מתייחסים גם לאספקטים הלא פורמליים של הדיון, ומדי פעם אפילו כותבים הודעות בעלות גוון אישי. החוכמות הלא מצחיקות שלי עם ברקת הם דוגמא לכך.

2. התהליך הזה הוא גם חיובי בעיניך, אבל אתה מוצא בו שתי מגרעות: אחת, שהאייל יתמלא בהודעות "קהילתיות" על חשבון הדיונים האקדמיים (כמו עין הדג), והשניה שתלויה בה, שאנשים חדשים ירגישו "אאוט" כי הם לא חלק מהקהילה ולא יבינו מה הולך פה.

3. בלי שאני מצרף כתובת דוא"ל אני איכשהו פוגע בקהילתיות של האייל. אני מניח שאתה מתכוון להגיד לי שיש דברים שהיית רוצה לכתוב לי בארבע עיניים (אולי ההודעה שאני מגיב עליה היא אחת מאותם דברים).

אם לא טעיתי בהבנה, התגובה שלי היא כדלקמן:

1. בעיני ההתכתבויות עם קריצה אישית הן דבר חיובי. מאחר ואין לנו שום מנגנון שיבדוק מה הקהל הרחב חושב, היחידים שדעתם תהיה מקובלת עלי הם חברי ההנהלה הנכבדים. כבר אמרתי לא פעם שאני אכפוף ראשי בהכנעה למדיניות המערכת (כאילו שתהיה לי ברירה) שמתבטאת כרגע בהחלטות הצנזורה שלהם. הודעה חתומה בידי המערכת שאומרת Fuck off, fool תכובד על ידי.

2. אני חושב שמצפוני נקי בקשר לשאלה של הודעות-בעלות-תוכן למרות שעל איכותן אפשר להתווכח, כפי שאפשר להתווכח על איכות ההודעות של כל משתתף אחר. באשר למשתתפים חדשים, אני לא יודע אם דווקא סגנון סטרילי ואקדמי הוא מה שימשוך אותם הנה - אבל, שוב, ההחלטה היא של המערכת.

3. אני לא רואה טעם בחילופי מכתבים בהקשר של האייל. זה פורום ציבורי וראוי לרעיונות להיות נידונים בפומבי, בדיוק כפי שאנחנו עושים עכשיו. מי יודע, אולי תהיה לאיזה אייל אלמוני תובנה עמוקה לשתף אותנו בה.
קצת מטא אייל עוד לא הזיק לאף אחד 92258
Fuck off, Fool. לא, סתם. בצחוק.

אנחנו לא מצנזרים את השיחות הללו, אבל נודה לכם את תצמצמו אותן. הן לא מצחיקות, הן לא ממש מעניינות, והן לא רלוונטיות לכלום. בהתחלה זה היה חביב, אבל זה פשוט מתחיל להופיע יותר מדי ובכל מקום...
קצת מטא אייל עוד לא הזיק לאף אחד 92269
אין ברירה, אני אהיה חייבת להתרגל לזה שלא כולם אוהבים אותי. מצד שני, זה גם כן מדד ליוקרה - מספר האיילים האלמונים שמעיר הערות.
את, יותר טוב שתשתקי 92278
תראי לאיזה צרות הכנסת אותי. זהו, יותר אני לא מדבר איתך, תתחתני עם הפופק שלך ושתהיו בריאים. אני כבר אסתדר.
בסדר [ל"ת] 92280
קצת מטא אייל עוד לא הזיק לאף אחד 92263
היי, אני לא אמיר.

1. נכון.
2. חיובי לטווח קצר, לא חיובי לטווח ארוך.
3. לא, אני מתכוון שאת החוכמות שלך עם ברקת היית יכול להחליף בדוא"ל (היא עדיין הייתה אוהבת אותך באותה מידה - כלומר, בכלל לא).

תגובתי לתגובתך:
1. גם בעיני, תראה, אפילו הדגמתי אחת ב3. למעלה. אבל מה שאתה עושה זה לא להוסיף קריצה אישית ופלפל להודעה "דיונית", אלא מבצע קריצות סדרתיות, המתאימות באופיין לICQ ולא למה שהייתי רוצה לראות באייל.
2. בהחלט, אני נהנה לקרוא את תגובותיך הרציניות וגם מחבב אותך בתור פרסונה.
אני כן חושב שסגנון דמוי ICQ ופורומים פחות אליטיסטיים ברשת דוחה מי שמחפש, נו, אתר בסגנון של האייל.
3. ל*רעיונות*? וודאי. ל"את יפה שאת כועסת"? אני לא חושב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים