סיפור נוסף 9200
לפני כמה שנים גרתי בעיר אזור. ''עיר'' זו, נמצאת בין חולון לת''א. עשרות מטרים מהבית שלי, עבר כביש ירושלים - ת''א. בכוון ירושלים, הייתה ירידה לכביש אחר.
במשך מספר שנות חיי בבית ההוא, התעוררתי משהו כמו עשר חמש עשר פעם למשמע חריקת בלמים, ואז בום. זה היה הסיוט שלי, להתעורר לשמוע מישהו נמחץ ומתרסק בשתיים בלילה. זה קרה בעיקר בחורף. לרוב הייתי יוצא לגג הפנתהאוז, ורואה מכונית מעשנת מספר מטרים מהכביש. לפעמים היו שתיים. כמה פעמים, הייתה זו משאית ענק הפוכה. באחת מהן, כפי שהבנתי א''כ, הנהג נמחץ למוות.
אבא שלי, שרגיל היה לפנות בפניה זו בדרכו הביתה, העיר מספר פעמים בליטה מסויימת בכביש. אגב, כל התאונות קרו ברדיוס של משהו כמו שלושים מטר. הכל מיד אחרי הבליטה. בכל התאונות, המכוניות סטו מהכביש התנגשו במעקה בטיחות ולרוב נפלו לאפיק הנחל שליד. לא לקח הקבה זמן לקשר את הדברים ולהבין את הגורמים לתאונות.
מסתבר, שהבליטה הייתה בפניה. אוטו שהיה עולה עליה, היה נוטה, משנה כוונו, או פשוט גורם לגלגל לעזוב את הכביש לשניה. נהג שהרגיש שהאוטו ממשיך קדימה לעבר המעקה במקום לפנות, היה מן הסתם מושך את ההגה לכוון שני. יחד עם כביש רטוב, היתה פעולה זו מתגלה כקטלנית. היו שהספיקו לתקן שוב, ואז רק פוגעים במעקה הכביש בצד שני.
כמובן שכמות התאונות הקלות (בלי ירידה מהכביש) וחריקות הבלמים היו רבות עוד יותר.
בזמן האחרון היו מספר תיקונים בכביש. אינני בטוח שהבליטה כבר לא שם. נקווה שהיא לא.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים