92231
על המחשב שלי בבית (עגלה מסוג פנטיום 200) מותקנות 3 מערכות הפעלה. אחת מופצת ללא תשלום, אחת פיראטית ואחת שנרכשה באופן חוקי. מה להצביע?
92236
המתן דקה.
92238
טא-דא! (ותודה לטל על מנגנון עריכת הסקרים הנוח שלו)
תודה, קבל הצבעה. 92250
מצוין 94871
בדיוק התשובה שגם אני הייתי צריך.
האייל הקורא- סקרים כבקשתך! 92239
האייל הקורא- סקרים כבקשתך! 92243
הסקר היה כבקשתך כבר מההתחלה. עכשיו זה ''תשובות לסקרים כבקשתך''. אבל לא משנה.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92246
_______
עכשיו יותר טוב?
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92252
עכשיו אנשים יכנסו לסקר ויראו את ה"דיון" האינטליגנטי הזה.

אולי נדבר על נושא הסקר? בואי נראה...

מקיסטים, יש דבר כזה מערכת הפעלה מקית פיראטית?
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92271
אם אתה מתכוון אם אפשר להתקין את Mac OS בניגוד לתנאי הרשיון, אז התשובה היא: כן, בוודאי, ובקלות. אין כל הטריקים והשטיקים עם קודים ארוכים שצריך להעתיק מהחבילה או מנגנוני שפעול ואימות למיניהם.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92275
יש טעם לזה? כאילו, אתה לא יכול לקנות חלקי מק ולהרכיב, נכון? אתה קונה את כל העסק, עם מערכת הפעלה קומפלט. יש מערכות הפעלה מתחרות למק?
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92279
אתה קונה את כל העסק עם מערכת הפעלה קומפלט. אבל שנה או שנתיים אחרי שקנית את כל העסק, יכולה להופיע גרסא חדשה של מערכת-ההפעלה, וסביר‏1 ש"כל העסק", למרות היותו בן שנתיים, יענה על דרישות-המינימום שלה ואף ייטב לו איתה. או אז, אתה יכול לקנות את הגרסא החדשה (במקרים מסוימים, במחיר זול, כ"שדרוג" מהגרסא שברשותך). יש מערכות-הפעלה למק מלבד Mac OS, אבל אני לא מכיר שום סיבה טובה להעדיף אותן, אם כבר יש לך מק.

1 הרבה יותר סביר מאשר כשמדובר בקופסה ווינטלית
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92387
לגמרי במקרה נתקלתי שלשום בסלשדוט בהפניה לאתר שמתאר (לכאורה) בדיוק איך אפשר להרכיב מק מחלקים:
לא ממש התעמקתי באתר, אבל לפי התגובות ב-/. נראה שהעקרון הוא "קנה שניים שלושה מקים משומשים, נסר אותם לחתיכות, ודחוף את כל העסק לארגז מכוער של PC".
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 92301
בהחלט. כנס לכל לקוח של רשת גנוטלה, והרץ חיפוש על jaguar או osx 10.2 ותראה כמה עותקים פירטיים יש להורדה...
מכיוון שאין מספר סיראלי בהתקנה, וגם לא activation, מי שרוצה להיות פירט אין לו בעייה בכלל.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94872
האם קיים על פני כדור הארץ מישהו שהמספר הסיראלי בהתקנה *באמת* הפריע לו להתקין איזושהי מערכת הפעלה?

עוד לא נתקלתי במספר סיריאלי שעיקב אותי יותר מ-‏5 עד 10 דקות, בזמן ההתקנה.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94887
ואגב, קססלף, בלי שום קשר: חשבתי שאולי תשמחי לשמוע ששלשום קניתי את ה-IMAC הראשון שלי (בין השאר בהשראת הדיון איתך), עברתי להשתמש בו, ואני במאה אחוז מרוצה עד הגג. עיצוב מדהים לחלוטין, הן מהבחינה האסתטית והן מהבחינה השימושית, והחוויה הראשונה שלי של לעבוד על מחשב *וגם* להיות מסוגל לשמוע את הצרצרים בחוץ הייתה שבירה של כל מה שהאמנתי שהוא בלתי אפשרי. סוף שבוע פנוי ראשון אני מתקין עליו דביאן (חומרה סוג אלף לא סותרת חופש תוכנה סוג אלף). תודה!
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94910
לפני שאתה רץ להתקין דביאן- נסה קצת לשחק עם darwin (שהוא חלק מ-osx).
אל תוטעה מהממשק הגרפי הכל כך לא יוניקסי- יש לך בפנים יוניקס חי ובועט, ויש סיכוי מעולה שהתוכנות אליהן הורגלת נמצאות שם (או זמינות להורדה) בשבילו.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94916
לצערי הרב אין לי OSX על המק, יש לי OS9. אבל אפילו כך התרשמתי מאוד מהממשק (הלא-יוניקסי, אז מה). OSX אני לא יודע אם אוכל להתקין, פשוט כי אין לי אותו, אני לא מרגיש נוח להעתיק אותו באופן לא חוקי, ונראה לי אידיוטי לקנות אותו בשביל כולה שבוע נסיון (אני הרי לא מתכוון להשתמש בו באופן קבוע, לא משנה עד כמה הוא טוב). הצעות ייתקבלו בברכה, אגב. לא נורא, ממילא קניתי אותו בשביל החומרה.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94921
בעולם היוניקסי לא נהוג לתת תוכנות ללא תשלום לתקופת נסיון?
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94925
את Darwin (קוד מקור ו-binaries) אתה יכול להוריד בחינם:
כמו ש-Xslf ציינה, ה-portים לדארווין הולכים ומתרבים, וכוללים גם חבילת X/11 (אוי, הזוועה) ונדמה לי שאפילו את אחד ה-toolkits הפופולריים לממשקי-משתמש ביוניקס... qt אולי?
יוניקס על מק 94930
כן, qt זמין. וכמובן, יש גם פורטים של gnome ו- kde. ואם אתה בעניני shell- יש גם מגוון שלהם על מק. וכמובן מגוון גדול של יישמים (חלק עם מעטפת גרפית של קוקו).
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94931
נכון, ותודה. אבל לצערי DARWIN זה לא כל OSX, ו-OSX כבר עולה כסף טוב. מה שמעניין ב-OSX הוא הרי לא הגרעין אלא הממשק – QT ו-X11 הרי "כבר יש לי בבית". אגב, למה "אוי, הזוועה" על X?
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 94938
על לא דבר. חשבתי שאולי אם אגרום לך לעבור לדארווין, אתה תתחיל לפתח תוכנה לפלטפורמה הזו, ואז אני – כמשתמש דארווין בעצמי (כחלק מ-X) אהנה מפרי-עמלך :-) . אני לא מספיק מתמצא בגנאולוגיה של *ניקסים, אבל יש בדארווין כמה דברים יחודיים (שכבת ה-Mach וה-IOKit, לדוגמא).

"אוי, הזוועה" כי בכל הזדמנות בה הייתי צריך להשתמש בממשק מבוסס X/11 (ויהא זה Motif או ארגז-כלים אחר), זו הייתי חוויה קשה ומתסכלת (אם כי בממוצע, נדרשו לי פחות משלושה ניחושים כדי למצוא את הכפתור הנכון בעכבר כשרציתי לגלול חלון, ובד"כ התוצאות של הקלדה כשה-keyboard focus נקבע פסאודו-אקראית לא היו הרסניות).
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 96006
ואגב, עדי, בלי שום קשר: חשבתי שאולי תשמח לשמוע שסוף סוף לא נזקקתי יותר לאיזו תוכנה על לפטופ הדל שלי (היה עליו חלונות 98), והוא הועבר אחר כבוד ללינוקס.
ניסיתי עליו גם את מנדרייק 9 וגם את רד הט 8, ומכיוון שרד הט עבד חלק יותר עם החומרה שלי, כנראה אשאר איתו (הדיסק קטן למדי, כך שאין לי אפשרות מעשית להריץ את שניהם במקביל).
עדיין ברשימת ה- TODO:
* לבדוק למה ההתחברות עם SMB מהלינוקס איטי כל כך, גם למכונת החלונות וגם למק.
* לוודא סופית האם יש סיכוי למצוא דרייבר + תוכנה לכרטיס פיענוח ה- DVD.

---
Xslf, הבעלים הגאה של שלושה מחשבים: אחד מקינטוש OSX, אחד חלונות 2000, ואחד לינוקס.
האייל הקורא- קטננויות כבקשתך! 97299
מזל טוב! מי ייתן והנ"ל ישרתך שנים רבות ונאמנות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים