קופיקו גיבור הקומיקס 92436
חפירה יסודית בארכיון המדהים של בני משפחתו של קופיקו ,בני משפחת בורנשטיין-לזר בעין גנים שבפתח תיקווה ,חשפה תגלית שאפילו בני המשפחה כבר שכחו ממנה לחלוטין :בצד כל אלפי המוצרים שנשאו את דמותו של קופיקו צעצועים , כוסות , בגדים , וכו וכו' שלא לדבר על תקליטים ,תסכיתי רדיו ,סרטי קולנוע וטלוויזיה ) היו גם סיפורי קומיקס על הקוף המדבר השובב ממדינת חונטוזה שבאפריקה.
על יקל הדבר בעינכם ,בארה"ב מקובל שלכל גיבור ידוע מכל סוג ,גיבורי ספרים סדרות טלוויזיה וקולנוע וכו' יהיו גם סיפורי קומיקס מתלווים .בישראל לעומת זאת הגיבורים הידועים לילדים חבורת חסמבה ,דנידין הרואה ואינו נראה, ג'ינג'י הגיבור של גלילה רון פדר אולי הופיעו גם בהצגות סרטי קולנוע ובטלוויזיה אבל מעולם לא בקומיקס( או אם כבר במיגוון כזה של מוצרים) .
היוצא דופן הוא כאמור קופיקו והנ"ל הופיע בשתי סדרות קומיקס שאותן שזפו עיניהן של תושבי פתח תקוה בלבד שכן הם הופיעו רק במקומונים של פתח תקוה .
אחת הסדרות הייתה מעניינת במיוחד
תעלולי קופיקו . שאותה כתבה תמר בורנשטיין לזר צייר מ. אריה .הופיע במקומון "רחוב ראשי " ב-‏1983.
קומיקס זה הוא מעניין במיוחד שכן זהו הקומיקס היחיד הידוע לי שנוצר בידי המאייר הידוע והפורה מ. אריה שאייר כל כך הרבה סדרות ילדים מפורסמות כמו קופיקו ,דנידין ,חסמבה תוכידס ,עוז יעוז ורבות רבות אחרות .הוא גם היה העורך הגראפי של סדרותה קומיקס של הוצאת מ. מזרחי שתורגמו לעברית כמו "טקס" "זאגור " ו"טרזן " אך זה לא ציור של קומיקס.
עוד על קופיקו יש כאן :
קופיקו גיבור הקומיקס 92453
לא מדויק.

חסמב''ה למיניהם הופיעו בספרי קומיקס פחות נורמטיביים כדוגמת ספר מגוחך ובנו של מגוחך של קובי ניב ודודו גבע. נכון שהקומיקס לא קדם לסיפור, כפי שקורה עם גיבורי תרבות אמריקאים, הוא עדיין הופיע.
קופיקו גיבור הקומיקס 92479
נכון דודו גבע פירסם סיפורי קומיקס פארודיים על חסמבה אבל אלה היו פארודיות ולא סיפורי קומיקס ''ברוח הסדרה''.
קופיקו הפוליטיקאי כוכב הטלוויזיה 131617
קופיקו שלח לאחרונה את ידו גם בקריירה פוליטית ולאור הרמה של יושבי הכנסת כיום נראה שהוא ירגיש שם את עצמו בבית .
עוד על כך ראו :
מלבד זאת לאחרונה פורסמה כתבה על סדרת הטלוויזיה שבה כיכב . ראו :
קופיקו הפוליטיקאי כוכב הטלוויזיה 153586
הקישור על "קישראל מחכה לקופיקו הוא כעת :

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים