ונשאלת השאלה 92451
האם אפשר בכלל לקנות מחשב חדש בארץ (מחברה גדולה) בלי מערכת הפעלה חוקית?

והצעה לסקר-משנה: מה עם גרסת Microsoft office שאתם משתמשים בה?
* חוקית למהדרין, הנה הקבלה.
* פיראטית.
* (ממלמל משהו על הבוס והמשרד והוא חושב שאולי אמרו שאפשר).
* אין לי בכלל office.
* יש לי מק ואני פטור מסקרים כאלה.
אפשר [ל"ת] 92452
ונשאלת השאלה 92463
יש אופיס למק. רק בלי תמיכה עברית (מיקרוסופט הסירו את המעט שהיה)
ונשאלת השאלה 92468
אינני יודע את התשובה, אך מיקרוסופט מתאמצת (כולל מבחר מהטקטיקות הידועות שלה) לדאוג לכך שלא יהיה אפשר לקנות בארץ מחשב בלי מערכת הפעלה של מיקרוסופט (מובן שהכוונה רק למחשבים המסוגלים להריץ מ''ה כזו). החצופים טוענים בערך משהו כזה ''אם אתה מוכר מחשב 'עירום', אתה מסייע לעברה, כי כולנו יודעים שהקונה יתקין עליו עותק פיראטי של מ''ה של מיקרוסופט''. התוצאה היא שגם משתמשי מ''ה אלטרנטיביות מתקשים שלא לשלם את מס מיקרוסופט.
ונשאלת השאלה 92489
לי ממש לא הייתה בעיה להגיד לחברה שקניתי ממנה מחשב לא להתקין עליו חלונות. קניתי את המחשב ב"עתיד מחשבים". זה לא מחשב "מותג", אלא מורכב לפי החלקים שאני בחרתי, ולכן אפשר פשוט לא לבחור בחלק של החלונות (למעשה, היה לי דיסק חוקי למהדרין של חלונות me בבית שעוד לא השתמשתי בו, ולכן אפילו לא שיקרתי כשאמרתי שיש לי חלונות משלי).

שאלה - אם אני מחליף את המחשב שלי ומוחק את החלונות מהמחשב הקודם - מותר לי להעביר חלונות ממחשב למחשב, נכון?
ונשאלת השאלה 92508
כנ''ל, קניתי בחלקים ובקשתי במפורש בלי מערכת הפעלה. כאמור, התקנתי עם רשיון של מקום העבודה הקודם שלי, כך שכנראה עם התפטרותי משם הפכתי לפיראט.
מרתק 92512
אנשים מודים כאן,תחת שמם המלא, בעבירה על החוק(דובי קננגיסר ואיזי נבו).
מרתק 92516
חשבתי שכבר היו וידויים-לכאורה הרבה יותר מרשימים (החוק הפלילי, לעומת עוולות אזרחיות) ב''לדפוק את הראש'', אבל אולי סתם נדמה לי.
מרתק 92519
אתמול בערך בשעה 22:00 יצאתי לרחוב להתהלך והייתי עלול למצוא את עצמי הולך ומסתבך, שכן בניגוד לחוק המפורש, התהלכתי בלא תעודת זהות.
קדימה, מי קורא למשטרה?
מרתק 92524
אני קניתי קפה מזויף של עלית
הטעם היה מדהים.
נרשם 92529
למזלם ניתן להודות בעבירה על החוק תחת שמו המלא של מישהו אחר..

זה מזכיר לי שבעבר שלחתי לחברים אימיילים מאיימים מביל גייטס ומהמוסד, סתם בצחוק. (נפלאות הSMTP.)
לא ברור לי האם יש חוק נגד משלוח אימייל עם כתובת חזרה שלא שייכת למשתמש. כנ"ל לגבי פרסום בפורום כמו האייל תחת זהות בדויה/מושאלת.
אני מכיר ארגונים שבהם נוהל העבודה באינטרנט הוא תחת זהות בדויה ואני תוהה אם זה חוקי.
נרשם 92533
אני פעם "עבדתי" על עמית לעבודה בעזרת הפקודה net send ב Windows NT. שכנעתי אותו שאני מרשה לנגלי מה- CIA ושהוא חדר לקבצים חסויים, ושישאר במקומו ותוך 10 דקות יגיעו אליו סוכנים לבדיקת העניין.
מרתק 92531
מה בדיוק העבירה בה הודה דובי?
מרתק 92603
א. לא הודיתי בשום עבירה.
ב. מיקרוסופט הודיעו כבר שחבורת העלוקות שלהם... סליחה, התכוונתי BSA (או איך שלא קוראים לחבורת העלוקות שלהם), ירדפו רק אחרי משתמשים עסקיים, ולא אחרי סתם אנשים פושטים כמונו שאין להם מספיק כסף כדי לשלם עבור מערכות ההפעלה המופקעות שלהם גם ככה.
ג. I didn't do it, nobody saw me do it, you can't prove anything.
מרתק 92605
BSA זה לא סוג של אופנוע?
מרתק 93068
אני לא הייתי תולה תקווה גדולה מדי בהודעה של MS. כשה"פיראטיות" במגזר העסקי תהפוך זניחה, הקהל הביתי יהיה האפיק החדש להגדלת הרווחים.

אחרי הכל, MS חייבים להמשיך לגדול. מזה 10 שנים בערך, ב*כל* רבעון, התוצאות העסקיות של MS "מביסות את האנליסטים", כלומר, גבוהות מהתחזיות של האנליסטים. (והרבה אנשים בשוק חושבים שזוהי אינדיקציה מצוינת להצלחה העסקית של MS. אני לא יודע מה אתך, אבל לדעתי זו אינדיקציה מצוינת לכך שצריך להחליף אנליסטים).
מרתק 93084
השר לנדאו הודיע שהמשטרה לא תחקור אפילו את המגזר העסקי, ותפעל רק נגד סוחרי תוכנה.
מרתק 93090
המשטרה לא תחקור זה דבר אחד (ומבורך); אבל עדיין, אנשי ה- BSA, ארגון הטרור של MS וחברים, יכולים לחקור את המגזר העסקי (ועושים זאת בפועל). וראיתי חברות שנאלצו לרכוש רשיונות לתוכנות שנמצאו בשימוש רק כי לא מצאו את הרשיון המקורי (שים לב! ה- CD המקורי *אינו* רשיון. הם דורשים לראות עותק של הרשיון המודפס, או של חשבונית הקניה), תחת איום בתביעה משפטית. בית-המשפט יקבל, כמובן, תביעה שכזו, גם אם לא היתה כל חקירה משטרתית.

אגב, טיפ: אם BSA דופקים לכם על הדלת, סרבו לפתוח ללא צו חיפוש "כשר". הם מגיעים לחברות בד"כ בעקבות הלשנות של עובדים (או עובדים לשעבר), ומבקשים לערוך חיפוש במחשבים כדי לבדוק אילו תוכנות מותקנות שם - ואז מבקשים לראות את הרשיונות המתאימים. ללא צו חיפוש, אין להם כל זכות לעשות זאת, וזכותכם לבעוט אותם לכל הרוחות. (מעניין אם במקרה של חיפוש כושל ניתן לתבוע אותם על אובדן יום עבודה של עשרות או מאות עובדים. זה יכול להיות משעשע. יש עו"ד בקהל?)

שתי עובדות מעניינות: ראשית, ה- BSA לא מתעניין בתוכנות של חברות שאינן חברות ב- BSA (ובמקרה של ישראל, מדובר למיטב ידיעתי בעיקר ב- MS ואוטוקד, ועוד כמה חברות קטנות יותר). כלומר, לא החוק מעניין אותם (למרות שזהו "ארגון ללא מטרות רווח"), אלא הרווח של החברות המממנות את הארגון. שנית, ערוץ 2 משדר פרסומות (תשדירי אימה ואיום, למעשה) של ה- BSA כאילו לא היו פרסומות - כאילו מדובר בזמן אוויר ש"נתרם", כפי שהם עושים עם פרסומות של איגודים התנדבותיים שונים (האגודה למלחמה בסרטן, וכו'). מקומם ומוזר.
Bullies Software Acronyms 93256
סתם, מסקרן אותי, מה יש לכם נגד BSA? מדוע אין זה לגיטימי שחברות, הסובלות מגניבת קניינן הרוחני ואינן מקבלות סיוע מזרועות החוק, למרות שהן משלמות מיסים כחוק, יפעילו על חשבונן גוף שיפעל לתיקון המעוות?

בקשר לכותרת, מצטער, אחרי המילה הראשונה נגמרו לי כל עשרת הקבין של ההשראה להערב. רעיונות?
Bull Shitting Assholes 93301
Bullies Software Acronyms 93957
הכל טוב עם BSA מלבד....
הייתה לי חברה שנסגרה לפני כ-‏5 שנים. לפני שלושה חודשים קיבלתי מהם מכתב איום שמציין שהגיע אליהם מידע שבחברה משתמשים בתוכנות לא חוקיות. איך קוראים לזה?
מצליח?
או טרור... איומי שווא... סחטנות....
Bullies Software Acronyms 111624
מה יש לי נגד BSA? שיטות הפעולה, למשל (איומים; הפעלת "מלשינון"; חיפושים ללא צו, תחת איום; וכו'). ההרגשה של "נטילת החוק לידיים". מצג השוא של "ארגון ללא מטרות רווח" (נכון, הארגון הוא ללא מטרות רווח *לעצמו*, אך יש לו מטרת רווח עבור *ממניו*). כחלק ממצג השוא הזה, הם זוכים לפרסום "שלא כפרסומת" בערוץ 2, לפרסום בגל"צ, ועוד. אם אני אקים "ארגון ללא מטרת רווח" שמטרתו המוצהרת תהיה "להגביר את המודעות ליעילות השירות שמספקת חברה X, ולאיכות מוצריה של חברה X", האם לדעתך ארגון זה יוכל לזכות בזמן פרסום כאמור?

זאת, מבלי להזכיר את העיוותים והרעות החולות של חוק זכויות היוצרים עצמו, כשמדובר בתוכנה. למשל, העובדה שמותר ליצרן תוכנה למנוע ממני להשתמש בתוכנה שלו על שני מחשבים שונים, גם אם רק אני (אדם אחד) משתמש בה. (אתה צריך את התוכנה גם למחשב במשרד וגם למחשב הנייד? שלם פעמיים). העובדה שמותר ליצרן תוכנה למנוע ממני ליצור גיבויים.

ניסוי מחשבתי: BSA לא מקבלים את הדיסק הפיזי כהוכחת קניה; אתה זקוק להסכם המשפטי הנכלל בחבילת התוכנה (שהוא, אגב, הסכם חד-צדדי מקפח, אבל זה כבר סיפור אחר). אין הסכם? אסור לך להשתמש בתוכנה, גם אם יש לך את הדיסק המקורי. ההסבר? לא שילמת על הדיסק, שילמת על הזכות להשתמש בתוכנה, וההסכם הוא העדות לכך. הדיסק הוא סתם מדיה שנועדה לאפשר לך את מימוש הזכות, ותו לא. כעת - נסה לגשת לאחת מהחברות שארגון BSA מייצג, להראות להם את ההסכם, ולספר שאבד לך הדיסק - האם אפשר בבקשה לקבל עותק חדש? כדי לחזק את טענתך, נסה לצרף אישור מיחידת הכבאות הקרובה למקום מגוריך כי המשרד נשרף עד כלות (ההסכם נשמר כי הוא היה בכספת של עורך-הדין שלך, ולא במשרד).
Bullies Software Acronyms 111826
לשאלתך האחרונה - אני מנחש שתקבל עותק חדש. ניסית?
Bullies Software Acronyms 111847
הניסוי אכן נערך לפני כמה שנים. מספר החברות שהסכימו לתת דיסק חדש היה בערך חצי (לצערי, אין לי קישור מתאים).

אגב, עוד חלק בחוזים של מיקרוסופט (חברת כבוד ב-BSA) שהוא מקפח, ומעניין אם ניתן יהיה לאכוף אותו בבית משפט: כשאתה מקבל עותק של "חלונות" עם המחשב, אתה מתחייב למכור אותו יחד עם המחשב, במידה ואכן תמכור את המחשב (או אפילו תתן אותו במתנה).
Bullies Software Acronyms 111837
BSA הם שלוחה של מיקרוסופט, במלוא מובן המילה.

אני רק מחכה ליום שהנבלות האלה יתדפקו בטעות על דלת המשרד שלנו. קודם כל אני אזרוק אותם מכל המדרגות, בכמה שיותר גידופים עסיסיים ואלימות פיסית שאפשר. וכשבסוף לא תהיה ברירה אלא להכניס אותם (קרי: הם יביאו סוף סוף צו מבית משפט, החוליגנים) אני אפתח להם את הדלת בחיוך ואשאל אותם מה דעתם על המשרד המבוסס קוד פתוח שלנו...

את התמונות עם הבעות הפנים שלהם, סתם בשביל הכיף, אני אשלח ל bill@microsoft.com.

--
אבירי, מפנטז.
Bullies Software Acronyms 127945
1) איני פוסל שימוש באיומים ובמלשינים כנגד מפרי חוק. למי ששומר חוק אין סיבה לחשוש ומי שעובר עליו, ראוי שיפחד.
למרות זאת, יש לי חשש מתרבות הפחד, הנקמנות וחוסר האמון ששיטות כאלו שזה עשויות ליצור, כך שאין לי דעה לכאן ולכאן.

2) עניין ה"ארגון ללא מטרות רווח" נראה לי קטנוני ולא רלבנטי. חשובים המטרות (מניעת הפרת חוק) והאמצעים, שכאמור, איני פוסלם כרגע. כל השאר שולי בעיניי. גם נושא הפירסום כאן, הרבה פחות מעצבן אותי מן הפירסומות המחליאות (אם כי מגניבות) של מפעל הפיס, שזוכה גם בערוץ הראשון לזמן מסך בתואנה לא מובנת.

3) לגבי העיוותים שהזכרת, אני מסכים שיש כאן בעייה, אבל אני לא יודע כיצד לפתור אותה. באופן כללי יותר, איני רואה כיצד תיפתר הבעייה של שיכפול מידע דיגיטלי, שזה בעצם כל מידע. זו לדעתי אחת מן הבעיות הקשות, גם אם הרביעית בחומרתה, שאני רואה כרגע ואיני יודע כיצד תוכל לה האנושות. נראה לי שאין אנו מבינים עדיין את חומרת הבעייה.
רעיון?

למרות כל אלו, למען ההגינות אומר שלמרות שיש לי רשיונות תוכנה יותר מלכל מי שאני מכיר, אני רואה פסול מוסרי ברכישת רשיונות של MS (למרות שיש לי כאלו). לא אכנס לזה.
חוץ מזה, התקנתי לאחרונה KazaA, לצרכים מוגבלים - הורדת הפרקים של פיוצ'רמה, עד שזה יגיע לארץ ואז ארכוש אותם.
Bullies Software Acronyms 128028
רק לגבי 2 - עניין ה"ארגון ללא מטרת רווח" פשוט מאפשר להם לקבל זמן פרסום שאחרת, לא היו יכולים לקבל (פרסום בגל"צ למשל).
Bullies Software Acronyms 128031
זה מה ששיערתי ולכן נזכרתי במפעל הפיס, שגם הוא זוכה בזמן פירסום מסיבה דומה.

שבוע נעים
Bullies Software Acronyms 128034
הפיס הוא חברה ממשלתית, והכנסותיו משמשות לקידום פרוייקטים שעדיף היה לממן מכספי המיסים (או במילים אחרות: הפיס הוא שלוחה של רשויות המס). קשה לטעון טענה דומה בקשר ל-BSA.
Bullies Software Acronyms 128110
הפיס הוא שלוחה של הרשויות בכלל, ורשויות המס בכלל, אשר הפנימו את העובדה שקל יותר לספק חלומות מאשר עבודה, ולכן הכנסות ממסוי חלומות עדיפות על ההכנסות ממסוי עבודה.
עד כדי כך שהתשדיר האחרון של מפעל הפיס, הזוכה בתחרות (הקשה) של הטעם הרע, אומר לאנשים פחות או יותר ''מה אתם מבזבזים את זמנכם על עבודה, הצטרפו למועדון לקוחות מפעל הפיס''.
Bullies Software Acronyms 128716
סליחה, והתשדיר שמראה בנקאי ממליץ ללקוח "להשקיע" בחיש-גד החדש, זה לא מינימום תיקו‏1?

1 מה משמעות ראשי התיבות תיק"ו?
Bullies Software Acronyms 128719
הוא שאמרתי, קשה התחרות על הטעם הרע.
תשבי יתרץ קושיות ובעיות 128730
תשבי יתרץ קושיות ובעיות 128748
א-הא. ולמה "תשבי יתרץ קושיות ובעיות" זה תאור טוב לתוצאה 1-1 בדרבי?
תשבי יתרץ קושיות ובעיות 128756
המושג הוא תלמודי, ומשמעו שלא הגיעו להכרעה בסוגיה מסוימת. משם הוא הושאל לדרבי.
תשבי יתרץ קושיות ובעיות 128757
וכמובן שנזכרתי אחרי האשר: האקרוסטיכון תשבי יתרץ קושיות ובעיות (כנראה) הוצמד לבטוי תיקו בדיעבד, כלומר הוא אינו מקורו.
Bullies Software Acronyms 133550
רובוט של ה bsa הוציא מכתב איום לאוניברסיטה, לאחר שזיהה בטעות אתר הורדה של OpenOffice הנמצאת תחת GPL כעותק פיראטי של מיקרוסופט אופיס:
הסיפור מופיע עם פרטים נוספים גם ב comp.risks:
מרתק 94047
נדמה לי שיש סעיף ברישיון העסקי של תוכנות מיקרוסופט הפוסל את תוקפו אם מסרבים לבדיקה, אך אני לא בטוח.
גם אז, אפשר לסרב לבדיקה והחברה תצטרך להוכיח שאכן ביצעת עבירת קופירייט.
מרתק 105627
ועכשיו: BSA מתכנן לפרסם שמות של חברות שבהן יתגלה שימוש בתוכנות בלתי חוקיות. הידד.
זה יכול להיות הספיאוף של העשור 105647
קנה רק טמבור - הם דופקים את מיקרוסופט
אין כמו במבה של אסם - החלונות שהתקנת בבית זה מהם
פרסומת זו נכתבה ללא רשיון!
ועוד על מעללי ה- BSA 111383
על התנהגות לא חוקית של אנשי BSA:
טרור!? 111895
המונח "ארגון טרור" הוא לא רק בלתי תקין פוליטית, הוא גם רומז שמדובר במוקד הפעילות הבלתי-לגיטימית של חברה ששאר פעילותה רגילה לחלוטין. לא ולא. מעתה אמור: "אנשי ה-BSA, הזרוע הצבאית של מיקרוסופט..."
טרור!? 111901
משעשע, אבל המינוח שלי היה מדויק יותר, שכן BSA הם ארגון טרור - ארגון שמשתמש באיומים ובהפחדה כדי להשיג רווח.
טרור!? 111905
גם מחלקת השיווק של מיקרוסופט משתמשת באיומים והפחדות בלתי-חוקיים (ומיקרוסופט אף הורשעה בכך בבית משפט). אבל האיומים וההפחדות האלה הם מסחריים או שיווקיים בעוד שהפעולות המאיימות /הפיסיות/ (כמו חיפושים וכד') מתבצעים על-ידי ה-BSA בשם מיקרוסופט כדי לא ליצור זהות חזקה מדי בין האלימות המרומזת של ה-BSA וחברת התוכנה שוחרת הקידמה מרדמונד. לכן מודל הפעולה מקביל יותר לזה של ארגון טרור פוליטי עם זרוע צבאית, אם-כי בתחום אחר לשמחתי. (עדי סתיו, פליימר משתקם ברגע של אובדן שיקול דעת)
טרור!? 111966
אגב, אני בכלל חושב שצריך לאחד את מסע הפרסום של BSA עם זה של משטרת ההגירה ("זה לא עובד"). הם נשמעים אותו דבר - "אנשינו יבקרו בימים הקרובים באלפי עסקים, כדי למגר תופעה שפוגעת בכלכלה הישראלית" וגו').
מרתק 97103
"בבית כולם יעתיקו מכולם, ובעסקים, יקנו".

מנהל בכיר במיקרוסופט ישראל שנשאל על ידי מה התוכניות שלהם לשיווק WIN-XP.
ונשאלת השאלה 93225
אבל נדמה לי שאם אתה קונה מחשב מותגי (שזה הרוב) היצרן חייב למכור לך אותו עם חלונות.
אני יודע על מוסד ציבורי גדול ביותר, שמכיוון שנוהל בצורה כושלת, כדרכם של מוסדות שמשתמשים בכספי ציבור, הגיע למצב שאם לא יחדש את הסכם המסגרת שלו עם MS תוך חודש, תיפסק הזרמת המחשבים מ- IBM, מכיוון שהם מגיעים עם Win XP.
ונשאלת השאלה 93270
קשה לי להאמין, ש"היצרן חייב". יתכן, (ואפילו סביר) שכל ה"חבילות" שהוא מוכר כוללות מערכת הפעלה MSית, אבל לא ידוע לי על חוק, שמחייב אותו לעשות כך.
(אלע"ד)
ונשאלת השאלה 93285
מדובר, אני מניח, על ההסכמים של היצרנים והמשווקים עם MS, כמו למשל בתגובה שהזכירה את Dell.
ונשאלת השאלה 93323
האם יש לך סיבה לחשוב, שהסכמים כנ"ל נובעים מסיבה כלשהי, שאיננה שיקול כלכלי נקי? (למשל סחיטה באיומים, חיבה אישית למר גייטס וכד')
לא 93325
ונשאלת השאלה 95080
חד משמעית: סחיטה באיומים. MS איימה על IBM שאם זו האחרונה תמכור מחשבים עם OS/2 (בתקופה מסויימת), IBM לא יוכלו לקנות מ- MS את מערכת ההפעלה במחיר המקובל ליצרני חומרה. IBM רצו לתת ללקוחות לבחור בין Win95 לבין Win3.1 - ו- MS חייבו אותם לשלם על שני המוצרים *פר מחשב*. MS גם איימו באופן דומה על מתחרים של IBM (כגון Compaq) כדי למנוע מהם להציע למכירה מחשבים עם OS/2.

למיטב ידיעתי, החוק אוסר על התניית מכירת מוצר באופן שכזה. נדמה לי שגישה זו של MS היתה חלק מרכזי מהדיונים במשפט המונופול. ראה למשל: http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/the_company_file...

(הבהרה: הכותב הוא עובד IBM אבל הידע המופיע בהודעה זו לא הגיע מעבודתו בחברה אלא מקריאת העתונות הכללית בנושא).
וניתנת התשובה. 95117
ללא ספק מדובר בהתנהגות לא ראויה (ואולי גם לא חוקית - יש הכרעה משפטית בנושא?) ולא ממש הוגנת. מצד שני, האם אסור לספק של מוצר כלשהו לדרוש מסוכן שלו בלעדיות בתמורה למחיר נמוך יותר?
אם MS היו מסרבים למכור מערכות הפעלה ל IBM הייתי מסכים איתך ללא ערעור, אבל אם הם היו מחליפים את המושג "מחיר המקובל ליצרני חומרה" ב"מחיר המקובל ליצרני חומרה עם הסכם בלעדיות" היתה כאן בעיה? אני לא בטוח, שניתן לראות בכך סחיטה באיומים.
אני לא משוכנע, שMS הכריחו את IBM (או כל ספק חומרה אחר) למכור את מוצריהם עם מערכות הפעלה MSיות, אם כי ללא ספק הם הפעילו לחץ לא הוגן (ויתכן שגם לא חוקי) בכיוון זה.
וניתנת התשובה. 95140
ההתנהגות לא חוקית, יש הכרעה - MS נמצאה אשמה בהתנהגות מונופוליסטית (אם כי הם כמובן ערערו).

במאמר המקרי שקישרתי אליו זה לא הופיע, אבל אחד האיומים של MS על IBM היה בסגנון "אם לא תסכימו לתנאים שלנו, לכו תקנו את Win95 בחנויות" (כלומר, אנחנו לא נמכור לכם, בטח שלא במחירים ליצרני חומרה).
עכשיו כן 95087
כנראה שלא 94046
אם גרסת ה- windows שלך הגיעה עם מחשב חדש (גרסת OEM), אין להעבירה לאחר אפילו אם מוחקים את המחשב הישן.

לגבי XP, יש הטוענים שהרישיון בעצם אוסר על הפעלת התוכנה אלא אם למסך שלך יש גם רישיון.

מתוך ה- EULA:
you may not use the Product to permit any Device to use, access, display or run other executable software residing on the Workstation Computer, nor may you permit any Device to use, access, display, or run the Product or Product's user interface, unless the Device has a separate license for the Product.
ונשאלת השאלה 93040
נכון. אבל ישראלים מצאו מהר מאוד פתרון פשוט ואלגנטי שגם מעצבן את מיקרוסופט, אי אפשר לסתור אותו ואני ממש מת עליו !
כשלקוח לא רוצה לקנות מערכת הפעלה עם מחשב חדש שהוא קונה, רושמים:
מערכת הפעלה: Linux.

אני מת על זה ! הייתי משלם הרבה יותר מהמחיר המופקע של המערכת הפעלה המעצבנת שלו, רק בשביל לראות את הפרצוף של מר ביל כשהוא נחשף לראשונה לטריק הזה !
ונשאלת השאלה 93065
חברת "דל" בארה"ב עוררה את זעמה של MS בשל מכירת מחשבים על לינוקס. MS הפעילה קצת לחץ, ו"דל" חתמה על חוזה האוסר עליה למכור מחשבים "ללא מערכת הפעלה", עם הסכמה בין החברות ש"דל" לא ימכרו מחשבים עם לינוקס.

אז הם לא מוכרים מחשבים עם לינוקס. מצד שני, אפשר כיום לקנות (או לפחות אפשר היה; אולי זה השתנה בחודש-חודשיים האחרונים) מחשבים של דל עם FreeDOS...
ונשאלת השאלה 94045
כן. ניתן לקנות מחשב ללא מערכת הפעלה (או עם לינוקס) בחנות האונליין של פלונטר או בכל מקום אחר המאפשר להרכיב מחשב מחלקים - ויש רבים כאלה. אני אישית מעולם לא שילמתי על מערכת הפעלה מיקרוסופט.
לגבי מחשבים ניידים זו יותר בעיה. נדמה לי שאפשר להשיג מיבם מחשב עם לינוקס, אבל אני לא בטוח.

ולגבי אופיס- חסרה אופציה: אני לא מתקין תוכונות דפוקות, איטיות, שנתקעות כל 5 דקות עם המסמכים שלי, יוצרות מסמכים בפורמט לא-סטנדרטי שמשתנה כל שנה ומונע ממני לגשת למסמכים הישנים שלי, מלאה חורי אבטחה (כולל אחד שנתגלה ממש לאחרונה) ועוד לשלם על התענוג.

יש לי LyX.

קישורים: http://www.lyx.org
ונשאלת השאלה 94051
אני מתכוון לנסות (למרות שמספיק לדעת שהתוכנה הזו מבוססת על LaTeX).
האם יש ממיר מקבצי Office, או שאנחנו לכודים בכלוב הזהב?
ונשאלת השאלה 94285
רק למען הסר ספק - זה לא אני.
(וברוך הבא לאייל).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים