מציאות ישראלית אחרת 93331
נראה קצת קשה להתחיל עכשיו דיון על הנושא המקורי, לאחר כל כך הרבה שרשורי אוף-טופיק, אבל ננסה בכל זאת.

אולי אנו לא חיים באותה חברה. זה כנראה ההסבר ההגיוני היחדי שעולה בראשי. שכן אחרת אני לא יכול להבין את התחושה שלך שכיום אין יותר אפורים - או שמקיימים את כל המצוות, קלות כחמורות, או שנהיים חילונים גמורים. כי אני סבור שהמציאות שונה לחלוטין. אני רואה הרבה מאוד אנשים שכן צמים ביום כיפור, מסיבות שונות, בעיקר שמירה על מסורת של ההורים או סוג מסויים של מבחן עצמי (הסיבה הראשונה יותר נפוצה). אולי זה בגלל שאני כיום משרת בצבא, שם ישנה אווירה אחרת, אבל אני מרגיש ברוב המקרים שדווקא אלו שלא צמים זוכים להתייחסות שלילית יותר. אני גם זוכר שלפי סקרים שנעשו רוב הציבור הישראלי כן צם ביום כיפור, וברור כי רוב הצמים אינם דתיים אדוקים. לכן אני חושב שאת טועה - בציבור הישראלי ישנה סובלנות והבנה כלפי אלו המקיימים מסורת יהודית, גם אם אינם עושים זאת מתוך אמונה חזקה בבורא עולם.
מציאות ישראלית אחרת 93401
בהגדרתי את "האפורים" לא התכוונתי רק לתחום הדת אלא לכל תחומי החיים בארץ. כוונתי היתה להראות שהיום רוב הפעולות שנעשות בארץ נעשות עם הרבה מאוד רעש ובלגן. הרושם שלי הוא שאם לא תהפוך שולחן, לא תקבל את מבוקשך.
הדוגמא האחרונה לכך היא היוזמה והצבעה בקריאה ראשונה בעד החוק שקובע שיש לנקוב שכ"ד רק בשקלים (כלומר, ניתן להצמיד למדד, אבל לא לדולר, וכך גם בעניין מכירת דירה בין אנשים פרטיים). יש לציין שהחוק כבר תופס על כל עסק, כולל קבלנים, אבל בין אנשים פרטיים הוא צריך השלמה.
הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה כמעט פה אחד. אלא מה?
הח"כים יצאו לחופש עד סוף אוקטובר, אז החוק יעבור קריאות שניה ושלישית ויתקבל רק אז.
למישהו אכפת שספטמבר-תחילת אוקטובר הם ה-חודשים שבהם נחתמים כל חוזי השכירות עם הסטודנטים והזוגות הצעירים שיאלצו לספוג עוד שנה של הצמדה לדולר?
אי אפשר היה לסיים את החוק לפני? או לפחות לבוא יום אחד בחופשה, כמצב חירום, ולסיים את העבודה?

הנקודה היא שעושה רושם שמי שלא נוקט עמדה לכאן או לכאן נופל בין הכסאות.

בנוגע לעניין הצום, אני מסכימה איתך, אלו שלא צמים זוכים להתייחסות שלילית יותר. העניין הוא שכיום, מי שמבקש לשמור מסורת נטו ולא את כל חוקי הדת, זוכה לקיטונות צוננים מצד מגזרים מסוימים.
מציאות ישראלית אחרת 93512
(תראי, זה הולך לקרות לך עוד פעם – אוף טופיק!)

האם אי אפשר לקבוע בחוק כי בכל חוזה שנחתם לפני, נגיד, 4 חודשים לכל היותר, שער הדולק יוקפא על שער מסויים, ומאותו רגע החוזה יהיה בשקלים (לפי אותו שער דולר)?
אוףףףףףףףף. טופיק. 93523
ברצות אלוהים, גם מטאטא יורה.
לדעתי, אפשר לקבוע בחוק שבעל הבית ירקוד סטפס בכל פעם שתשלום שכר הדירה יגיע בזמן.
השאלה, את מי מייצגים המחוקקים? את השוכרים או המשכירים? האינטרס למצב כזה הוא כמובן של השוכרים ולא להיפך. לכן, הסבירות שיקרה מצב כזה, היא קטנה.
מציאות ישראלית אחרת 93540
ממך לא ציפיתי לתמיהה הזאת. למה להתערב רק בשער הדולר? אפשר בכלל לקבוע את המחירים של כל המוצרים בשוק, אחרי הכל זה עבד נהדר בברה"מ. המדינה לא צריכה להתערב בחוזים שנעשו בהסכמה בין שני גופים עסקיים, ולקבוע שער דולר מלאכותי יחזיר אותנו באחת לשנות השישים הלא כל-כך עליזות.

מה שצריך לקרות, ואני מבין שגם קורה, הוא שאנשים יפסיקו להסכים לחתום על חוזים בדולרים. שוכרי דירות שכבר כבולים בחוזים כאלה אכן עשו עסק רע, אבל בשנים האחרונות הם דווקא הרויחו משער דולר שפיגר אחרי המדד. זה לא נעים, אבל המדינה היא לא חברת הביטוח של מי שעשה עיסקה כלכלית לא מוצלחת.
מציאות ישראלית אחרת 93524
אם יש לו קיטון ממוזג, אין צורך שישלם שכר דירה.
מציאות ישראלית אחרת 93535
לבשן, אתה בתוח שהבינו אותך ?
מציאות ישראלית אחרת 93539
בניגוד למה שחושבים, הבנתי.
היתה לי תגובה שנונה, אבל זה לא מצחיק.
חוץ מזה שהקיטון איננו ממוזג, הוא דולף.
מציאות ישראלית אחרת 93624
אני מצטער, לא התכוונתי ללגלג עליך. פשוט קראנו אתמול בבוקר את הפרק השני של מסכת סוכה, שם נמשלת ירידת גשמים בסוכה לאדון השופך קיתון על פני עבדו.
מציאות ישראלית אחרת 93629
זה בסדר. לא אליך כיוונתי את ממטרי ה''לא מצחיק'' אלא למי שדאג שלא אבין את כוונתך.
קיתונות צוננים איילת 93564
אופס... כבר הבנת, 93565
אופס... כבר הבנת, 93584
אוי, איזו אכזבה. הבנתי גם בלי שתאיר את עיני.
מצטערת, אני לא אעשה לך את זה שוב. בפעם הבאה שיספרו לי בדיחה אני מיד אגיע אליך להסבר. בעיקר אם יהיה מדובר במשחק מילים מפולפל שאין סיכוי שהראש הקטן והיפה שלי יפנים.

אתה מוזמן להמשיך להתפתל. הולם אותך המראה התולעי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים