המלאך 93402
אחת מסדרות הספרות הקלה המעולות ביותר של כל הזמנים היא סדרת "המלאך " של לסלי צ'רטריס . באנגלית השם הוא בעצם "הקדוש" אך בעברית זה שונה כנראה כדי לא לפגוע ברגשות היהודים .
בכל אופן סיפורים של סדרה זאת תורגמו לעברית עוד בשנות השלושים של המאה הקודמת .ורבים מהם תורגמו בידי עמוס גפן בהוצאת "מצפן " בשנות השישים ובידי אשר דורי בהוצאת "רמדור " בשנות השבעים . אז הסדרה הייתה בשיאה הודות לסדרה בטלוויזיה בכיכובו של רוג'ר מור . עד כדי כך שהלה כמעט נרמס למוות כאשר היגיע לביקור בארץ בידי המון מעריץ.כמו כן הופיעו אז על "המלאך " סיפורי קומיקס במגזין הבידור "להיטון " ,סיפורי הקומיקס היחידים אי פעם במגזין זה.
כמה נקודות מעניינות : כמה מהספרים שהופיעו בהוצאת "רמדור " עדיין לא מצאתי את המקור האנגלי שלהם ולא מן הנמנע שהם יצירות ישראליות מקוריות .
כמו כן בספרים שיש להם כן מקור אנגלי הוכנסו לא פעם קטעים "סקסיים " שאין להם שום מקביל במקור האנגלי .קטעים אלה הובלטו בדרך כלל על העטיפה האחרוית של הספר,כך שמי שקנה אתה ספר יכול היה להאמים שהמדובר ביצירות ארוטיות .
עוד על המלאך ועל תרגומיו לעברית יש כאן
"ג'נטלמן בריטי עם הילה
המלאך 131615
תיקון קישור : את המאמר על המלאך אפשר למצוא כאן :
ובכלל הקוראים מוזמנים לגלוש באופן כללי באתר המצויין סדרות הטלוויזיה הקלאסיות שלאליו מסונף מאמר זה ,אם כי אני מניח שאלה שיש להם נוסטלגיה מיוחדת לשנות ה-‏70 ימצאו בו את העניין הרב ביותר.
במרטיני שמים שני זיתים או שלושה? 131619
וסדרת ההמשך עם רוג'ר מור וטוני קרטיס
במרטיני שמים שני זיתים או שלושה? 131635
"The Persuaders"? זאת סדרת המשך?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים