כמה הערות... 9416
סה"כ אני מסכים עם דברי השבח למופז, עם מה שבדרך קצת פחות...
1. בנוגע לאהוד ברק וליפקין-שחק: האחרון נראה שבאמת נרדם בלישכה. אהוד ברק - החל במהפכה תשתיתית, שבין השאר מופז מתחיל לקצור את פירותיה עכשיו. אני מדבר על צבא קטן וחכם. ברק יזם מהלכים ארוכי טווח שמתחילים לתת את פירותיהם עכשיו. הצוות שבו אני משרת במילואים, למשל, הוא דוגמה מצוינת לכך - נכנס מכפיל-כח משמעותי בדמות טכנולוגיה חדשה ומסלול הכשרה יעיל, וצוות זה הוא בהחלט לא היחיד. ברק החל בדרך הארוכה והכואבת אל צבא מקצועי.
2. בנוגע להערות על קיצוצים בתקציב הצבא - מופז קיצץ גם קיצץ. במילואים האחרונים ראיתי הרבה פחות "עציצים", כולל נגדים כבדים ביותר, שאיש לא העלה על הדעת שאפשר לגרור אותם מהאפסנאות למשל...גם במש"קים השונים והמשונים מטפלים, ובכלל, הצבא התיעל מאוד. למי שקורא לקצץ כי הולכים ונגמרים האויבים - זאת דמגוגיה עלובה משהו. הכלים התיקרו משנות החמישים. לא רק שכליMLRS עולה "קצת יותר" מהוביצר ישן וטוב, אלא שאת האנשים הטובים צריך לרפד בשטרות של כסף, כי היום אידאולגיה כבר לא כ"כ עובדת, כנראה...
3. גם לי לא היה ממש נעים שמסבירים לכל העולם איך יחידה של צהל עובדת, איך מתנהל השת"פ עם יחידות אחרות ובדרך חושפים סוד פה ומפזרים עוד קצת ערפל מעיני האויב שם, אבל כנראה שזהו מחיר שצהל יאלץ ולהתחיל לשלם. ובכל אופן זה נראה לי עדיף מטיוח, רקבון ושחיתות..

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים