והמשחקים המעותקים? 95068
נושא הסקר הוא מערכות הפעלה אך אני מרשה לעצמי לסטות קצת (סוטה שכמוני) ולעלות נושא שהוא יותר קריטי בארץ לגבי העתקות תוכנה.
החוק נאכף במידה זו או אחרת, בישראל, לגבי מערכות הפעלה, אך האם שמתם לב מה קורה פה עם שוק משחקי המחשב(או יותר נכון עם חסרונו של שוק כזה) ?

דוגמא קלה למה שקורה בארץ:
ברחוב העצמאות בחיפה ישנם דוכנים שלמים של משחקי מחשב פירטיים לחלוטין. הכל לאורו של יום, כל יום ובצורה ממש מסודרת (שעות פתיחה וסגירה קבועות).
לא מדובר בהעתקות *צרובות* אשר נצרבו באופן בלתי חוקי על מחשבו האישי של עבריין קטן וחסר משמעות. העותקים הבלתי חוקיים שם הם בבירור תוצר של מפעל בעל ציוד יקר לשכפול דיסקים (אפילו עם תמונה צבעונית, אך דהויה, על העטיפה). לא אתפלא עם ידו של ארגון פשע, הידוע לרשויות החוק, עוסק בעניין.
אם זכרוני אינו בוגד בי, מעברו השני של הרחוב (רק עוברים במעבר חציה את הכביש) ניצבת לה תחנת משטרה אשר ניתן להשקיף מחלונותיה על המתרחש. כנראה שהרמזור לפני מעבר החציה הוא אשר מונע משוטרי התחנה להתעסק בנושא ה"ילדותי" הזה.

הופתעתי לגלות, לפני מספר שבועות, שבעלונים המחולקים לתיירים (מטעם עיריית חיפה) מצוין מקומם של דוכנים אלו ומומלצת הקניה בהם (משום שאפשר לקנות בהם בזול).

אחי הרגע יצא לקנות משחק מחשב מקורי ולהשקיע בכך יותר מ-‏200 שקלים. במחיר הזה ניתן לקנות באותם דוכנים כ-‏14 דיסקים (תוכנה בשווי אלפי שקלים).

מה שיותר מפחיד אותי מעצם קיומה של התופעה הוא השקיפות של התופעה, האירגון שלה והשתתפות (או התעלמות) של רשויות החוק. מעניין אם מישהו מרויח קצת כסף מהשתקת העניין או שסתם לאף אחד לא אכפת.
והמשחקים המעותקים? 95403
חוסר אכפתיות אני חושב. ובכנות קשה לי לבוא בטענות למישהו - יש דברים שקצת יותר חשוב להשקיע בהם את המשאבים הבלאו הכי מוגבלים של משטרת ישראל.

ומצד שני יש את עניין המחיר. משחק מחשב עולה בממוצע בין 30 ל 60 דולר, שזה מחיר סביר יחסית בתוך מערכת כלכלית שעובדת על דולרים (או יורו). אבל קח את זה ותכפיל את זה בחמש, וקיבלת 150-250 שקל. אם משחק היה עולה בממוצע חמישים שקל, הייתי קונה הרבה יותר ממספר המשחקים שקניתי עד היום בחיים שלי (בערך 4, אם סופרים מתנות...), ותשווה את זה למספר המשחקים שהשגתי בכל דרך אחרת פרט ללשלם עליו עד היום (מאות, ועם הגיל השיטות והקשרים רק משתפרים). הרבה פעמים אין לי כבר חשק להתאמץ להשיג את הלהיט האחרון, או שלחליפין אני מתרשם ממנו עד כדי שאני מרגיש ש"מגיע להם". במצבים האלו הייתי בשמחה משלם חמישים שקל, ואפילו יותר, אבל לא מאתיים חמישים.
והמשחקים המעותקים? 95435
"מגיע להם"? מי זה "הם"? ולמה אתה מעדיף שארגון פשע* ירויח כסף ולא "הם"?

----
* לא מדובר ביוזמה פרטית של כמה ילדים שצורבים דיסקים.
והמשחקים המעותקים? 95439
''הם'' זה האנשים שחשבו, תכנתו, עיצבו, ציירו, סינתזו ובאופן כללי השקיעו שעות על שעות של זיעה ודמעות כדי ליצור את המשחק.

אני לא מעדיף שארגון פשע ירוויח כסף, אבל כל העסק לא היה ממריא מלכתחילה, אם היה אפשר להשיג משחקי מחשב מקוריים בארץ במחירים סבירים. וזה לא מצדיק שום דבר כמובן.
והמשחקים המעותקים? 95797
דובי כבר שאל "למה מגיע לך?" ובצדק.

אני אשאל, למה מגיע להם? מה העלויות ליצירת משחק מחשב וכמה כסף עושים אותם אנשים "שחשבו, תכנתו, עיצבו, ציירו, סינתזו ובאופן כללי השקיעו שעות על שעות של זיעה ודמעות כדי ליצור את המשחק", לדעתך?

אם תבדוק את מחיר המשחקים על פי קרטריון "זמן שימוש מול מחיר", תגלה שמשחקים רבים נמוכים במחירם מכל סרט קולנוע. אכן משחקים רבים לא שווים את המחיר, אבל זאת ניתן להגיד גם לגבי סרטים או מעדני חלב.

מה עם היבואנים הישראלים אשר הביאו את המשחקים ארצה? למה זה מגיע להם?

הכי חשוב... הגישה שלך פוגעת בבירור בשוק המשחקים הישראלי (פחות מבחר וכו'). למה זה מגיע ל-GAMER אשר כן מעדיף לקנות משחקים כחוק? כי הוא פראיר?

מה עם שוק מקומי ליצירת משחקים כחול לבן? כיצד שוק כזה יכול להתפתח במקום בו הנורמה היא "דיסק אחד לכווולם"? למה שישראלי ישב על התחת, יתכנת, יעצב, יצייר, יסנתז וישקיע שעות של זיעה כדי ליצור משחק?

בהתחשב בעובדה ששוק משחקי המחשב כבר עבר את הוליווד בפופולריות שלו בעולם (תעשיית הסרטים היא מקום שני בארה"ב אחרי משחקי המחשב) האם זה לא טפשות כלכלית לא לעודד התפתחותו של שוק ישראלי שכזה?

למה זה מגיע *לנו*?
והחברות המועתקות ? 95886
האנאלוגיה שאתה עושה בין משחקי מחשב, סרטים ומעדני חלב בעייתית. מבלי להכנס לפרטים כיון שכולם מבינים את הבעייתיות, נסכם שאני יכול לקרוא אחד מעשרות ביקורות על סרט חדש שיוצא, להחליט אם אני מעוניין לראות אותו בקולנוע, לחכות זמן מסויים כדי לראות אותו בוידאו, ובסופו של דבר לראות אותו עוד עשר פעמים בהום סינמה, במחיר הכלול בתשלום בכבלים - כלומר חינם כלפי הסרט עצמו.
לביקורות של משחקים בשניים וחצי מגזינים העוסקים בכך בארץ יש נטייה ברורה לנסות לעזור למכור מוצר א' על פני מוצר ב', ולשמור על יחסים טובים עם היבואן שנותן עותקים חינם בשביל הבדיקה, שלא לדבר בכלל על חוסר ההבנה של הכותבים על המשחקים שהם כותבים עליהם, והמגוון המצומצם של המשחקים שהם כותבים עליהם (זאת הנקודה להבהיר שהכותב עבד במגזין כזה). מנוי על מגזין מקביל בחו"ל עולה בסביבות ה600 שקל לשנה. כלומר האופציה הכי הגיונית שלי "לבדוק" משחק, היא לשחק אותו אצל חבר. או אולי לקחת ממנו את הדיסקים ולהתקין את המשחק אצלי, מה ששם אותי באותה שורה עם כל הרוצחים, שודדים, אנסים והנרקומנים ברחוב. ואז כיון שאני מעדיף לא לצאת לרחוב מהחשש שיפגעו בי או שהמשטרה תתפוס אותי, אני נאלץ לפנות לאמצעים אחרים, ומוצא איך להוריד את המשחק מהאינטרנט.

ועכשיו אחרי שבדקתי את המשחק, אני יודע אם כדי לי לקנות אותו או לא. לצערנו התשובה בד"כ היא "איכס בחיים לא !".
אין כזה דבר גיימר שכן מעדיף לקנות משחקים כחוק. יש כזה דבר גיימר שמאמין ב"אם זה מספיק טוב, אז אני משלם עליו". כלומר גם "הגיימר הטוב" בעיניך בד"כ משיג עותק של המשחק, בודק אותו, ואם הוא טוב אז הוא הולך לקנות אותו בחנות.
בקשר לדמואים אל תתחיל אפילו, כי מרבית הדמואים רחוקים עשרות מונים מהמשחק הסופי, והם רחוקים להיות קנה מידה אמין להוצאה כזאת.

ולסיום, נדבר קצת על אנשים נחמדים שיוצרים משחקים למען הגיימר הטוב. שמת לב כמה חברות משחקים קמו בתקופת הזוהר של ההיי-טק ? שמת לב כמה מהן הוציאו משחקים טובים ? שמת לב כמה מהם ניסו למכור לגיימר הטוב שלך זבל גמור בעטיפה של גרפיקה וסאונד לפי מיטב המסורת של מר ביל ? שמת לב כמה משחקים היו כסתוח מוחלט כדי שיהיה משהו לדחוף לתוך הקופסא על מנת שתהיה קופסא לשים עליה מחיר של מאתיים שקל, כדי שמישהו יקנה אותה ? וזה מה שחשוב לא ?
אני מצטער אבל פשוט קשה לי לחוש סימפטיה כלפי החברות האלה, גם כשהן נסגרות. ואם כבר אז אני חש סימפטיה כלפי החברות שמוציאות משחקים טובים שנופלות *בגלל* שהן לא מנסות לפגוע בצרכן.

באמת למה זה מגיע לנו ?
באמת מגיע לנו. 96195
1. ביקורות -
בהנחה שאתה כן יודע קצת אנגלית פשוטה ויש לך אינטרנט, אז כמות הביקורות על משחקים אותם תוכל לקרוא היא פשוט מדהימה (מדהימה? איך מתרגמים "OVERWHELMING"?). אם ילדים ישראלים רבים‏1 יכולים לקרוא ביקורות משחקים באנגלית, אני בטוח שאדם בוגר ואינטליגנטי כמוך גם יכול.

המלצה אישית שלי הוא האתר pc.ign.com אשר תואם את טעמי בדעותיו, אך יש המון אחרים.
הסיבה העיקרית לחוסר מגזינים בנושא הוא *חסרונו של שוק משחקים ישראלי*. מעין מעגל קסמים שכזה. פירטיות בגלל הסביבה הגרועה, סביבה גרועה בגלל הפיראטיות.

2. התישנות סרטים -
משחקים גם מתישנים ומחירם מוזל עד כדי גיחוך (אפשר למצוא משחקים אף ב-‏40 שקל בארץ). כמובן שזה נהוג קצת פחות בישראל והמבחר קטן יותר, אך הסיבה היא כמובן *חסרונו של שוק משחקים ישראלי*.

3. בדיקה מקדימה -
אם זהו מנהגך ויש בך את היושר לנהוג על פיו (ללכת ולקנות את התוכנה בה אתה כן משתמש), אין לי שום דבר נגד מנהג זה. המחמירים יגידו שזה גם פסול, אבל גם אתם יש לי ויכוח.
פתרון אפשרי נוסף הוא להתחיל לדרוש מחנויות המשחקים בישראל לאפשר ללקוח "נסיעת מבחן" כמו שנהוג ב-TOWER RECORDS עם דיסקי מוזיקה (גם אם הדבר אפשרי רק אם מבחר מצומצם יותר מכל תכולת החנות). אל תחשוב שכל הטענות שלי הן כלפיך :)

4. כמות הסרטים הגרועים ומעדני החלב המבחילים (לטעמי) לא ירדה אף פעם מתחת לכמות המשחקים הגרועים. אף אחד לא אמר לך לקנות זבל. קרא ביקורות והצלב מידע.
אני GAMER מכור שקנה תוכנה בהמון כסף לאורך השנים. אני משוכנע לחלוטין שעדיין בזבזתי פחות כסף על תוכנה גרועה מאשר על סרטי קולנוע גרועים (בפורמטים השונים).
בכל זאת יש לך כאן נק' חשובה (שוב ביקורת שלי על חנויות המשחקים בארץ). בביקורי בבריטניה ראיתי שמחיר משחקי המחשב נקבע על פי הביקורות. משחק שזכה, באופן כללי, לביקורות גרועות יותר יהיה זול יותר. משחק שזכה, באופן כללי, לביקורות נלהבות יותר, מחירו יעלה (אפילו עד כדי מחירים היקרים יותר מבישראל). הבדלי המחיר היו משמעותיים. אך על חיבתי לעם הבריטי בפעם אחרת...

הסיבה העיקרית לכך שה-GAMER הישראלי לא מוצא פה את ידיו ואת רגליו וכך שיש אווירה כללית המזלזלת בנושא, היא *חסרונו של שוק משחקים ישראלי*. פיראטיות היא לא הפתרון לבעיה הזאת, היא אחד מהגורמים העיקריים לה.

אחרי שאנשים יתחילו לקנות משחקים ולא להעתיק משחקים:
-תהיה תחרות
-תהיה עיתונות
-יהיו יותר משחקים ישנים במחיר BUDGET
-יותר מבחר (המבחר בארץ עלוב בלשון המעטה)
-אולי תתפתח פה תעשיה מקומית סופסוף, מי יודע...

למה זה מגיע לנו? כי זה פשוט מגיע לנו.
זה מגיע לנו משום שהאופי הישראלי של "מה אני פפפפראיר?" כל כך דורש את זה!

-----------------------
1 כפי שניתן לראות מקריאת פורומים ישראלים בנושא.
''יהיה בסדר...'' 96246
התעשייה הישראלית מתחילה להתפתח: http://www.majorem.com . ויש עוד כמה ניצנים קטנים, שמג'ורם מנסה לעזור להם להתפתח. יש אפילו "כנס מפתחי משחקי המחשב הישראלי" שנערך מדי פעם במשרדי החברה וכולל כמובן 20 אנשים בחדר קטן (כיאה לתעשייה בחיתוליה), אבל בגדול כמו שאמרתי: התחלה יש, וזאת למרות הפיראטיות.

אני מסכים ששוק ישראלי לא יתפתח כל עוד כמות הפיראטיות הזאת ממשיכה. אבל אל תדאג, הפיראטיות דועכת עם הזמן. הטרנד של "אם זה טוב אז תקנה את זה" הולך ומתגבר. אלופי הצריבות מתגייסים לצבא והקשרים שלהם נעלמים איפשהו בשמונה שמונה בעזה, ובקרב הגיימרים שעושים מילואים הרבה קונים את המשחקים שהם משחקים (אני לא כל-כך קנה מידה בקטע הזה). וכל זה בלי להזכיר את היעילות של הגנת CD-Key כדי לשחק באינטרנט. הנה למשל אני הייתי משחק לי להנאתי WarCraft 3 עכשיו המון בBattle.net עם העותק הפרוץ שלי אם הייתי יכול, אבל בגלל שאני חייב לקנות את המשחק כדי לעשות את זה, אז אני לא משחק WarCraft 3 יותר... :)
לעומת זאת סביר להניח שאני אקנה בסופו של דבר את אנריל 2003 ברגע שהם יתקנו עוד כמה באגים ממש מבישים. אבל זה לא חוכמה כי יש לי חולשה לEpic. אל תצפה שזה יקרה יותר מדי, אבל סביר להניח שבעתיד אני אקנה משחקים שאני משחק באופן קבוע באינטרנט. לא בגלל סיבות אידאולוגיות, אבל אני מניח שמבחינתך גם זו התקדמות לא ?
''יהיה בסדר...'' 96351
"למרות הפיראטיות" זה אנדרסטייטמנט.

אינני רואה דעיכה בפיראטיות של משחקי המחשב, להיפך. ראה רחוב העצמאות בחיפה. לפני מספר שנים ראיתי דברים כאלה רק עם מוזיקה, לא עם משחקי מחשב ובטח שלא בצורה ה*תעשיתית* הזאת. הדיסקים לא צרובים שם אלא משוכפלים ב*מפעל* בעזרת ציוד יקר (ניתן לזהות על פי מראה הדיסקים). מילא אנשים מעתיקים תוכנה, אבל קונים תוכנה גנובה בסופר-מרקט של הפשע המאורגן בישראל?

מבחינתך אכן התקדמות. המשך בכיוון זה. אני מבטיח לא לצפות לכלום :)

ד.א. אני אישית לא התלהבתי מה-DEMO של UNREAL.
נו בסדר... 96485
אף אחד לא מושלם.
נו בסדר... 96494
אני הצלחתי, לא פעם, לעשות מעצמי דביל מושלם, אז אל תהיה כל כך בטוח.
בולשיט מזוקק. 96385
כמה משחקים יוצאים לשור היום ללא גרסאות דמו?
רובם 96493
אל תדגום אל פי המבחר המקומי.
והמשחקים המעותקים? 95457
ראיתי את וורקראפט 3 בארה"ב במחיר של 50$.
זה מחיר של ארוחה במסעדת יוקרה, מחיר של נעליים לא זולות, מחיר של שני זוגות ג'ינס.

בקיצור, אפילו לא קרוב ל50 שקל.
והמשחקים המעותקים? 96631
סליחה? ארוחה במסעדת יוקרה ב50$? בארה"ב?
והמשחקים המעותקים? 96703
טוב, לא ברמה של ''בית התה ברוסי''. אבל בהחלט במסעדה נחשבת בסן-פרנסיסקו.
והמשחקים המעותקים? 95781
זה יפה שלפעמים אתה חושב ש"מגיע להם". מה שאני רוצה לדעת זה למה אתה חושב ש"מגיע לך" לשחק במשחק שאנשים עבדו עליו רבות, למרות שאתה לא מסכים לשלם עבורו?
והמשחקים המעותקים? 95862
מתי אמרתי את זה ?
והמשחקים המעותקים? 95863
כאן: תגובה 95403
לפי עדותך, שיחקת במאות משחקים בלי לשלם תמורה נאותה, ומכאן שלדעתך מגיע לך.
והמשחקים המעותקים? 95866
המסקנה שלך לא קשורה לעובדות.
והמשחקים המעותקים? 95867
זאת אומרת שלדעתך לא מגיע לך לעשות זאת, אבל בכל זאת, בלב כבד, אתה משחק במשחקים גנובים.

אני מבין.
והמשחקים המעותקים? 95868
כמעט מדוייק. תוריד את החלק עם הלב הכבד.
והמשחקים המעותקים? 96160
משחקים נמכרים במספר שיטות אחת השיטות היותר מוצלחות וריווחיות היא משחק רשת שדורש קוד.
ישנם מספר משחקים כאילו כאשר אחד המובילים הואCounter Strike שאם אני לא טועה משוחק משנת 98 ועדיין עד היום כמה שזה מדהים אנשים קונים את הדיסק של המשחק (או ההמשכים שלו) על מנת לשחק בו ברשת. (קוד משוכפל במקרה הזה לא יעיל ולא ניתן למצוא קוד יעיל באינטרנט גם באתרים שעוסקים בכך.)
משחק דומה שיצא רק לאחרונה ut2003 הולך כנראה לעבוד בצורה דומה. את הדמו שלו הורידו ביום הראשון שהוא יצא כשני מליון איש שגרמו להרבה אתרים לקרוס בגלל כמות ההורדה הגדולה שהתבצעה. (כבר כיום משחקים איתו ברשת הרבה מאוד אנשים בעולם. וניתן כבר לקנות את המשחק האמיתי דרך האתר שלהם)

גם אני הורדתי את הדמו וגיליתי לצערי שהמחשב שלי חלש מידי על מנת לשחק את המשחק בצורה איכותית אולם ברגע שבו אני אשדרג את עצמי ככל הנראה אני כן אקנה את המשחק על מנת שאוכל לשחק בו ברשת.

בסופו של דבר יכולות חברות המשחקים להלחם ואפילו לנצח את הרמאים, למה הם לא עושים זאת זו כבר שאלה אחרת.
והמשחקים המעותקים? 96170
שמעתי שיש בעיה רצינית עם טורניר-בלתי-מציאותי אלפיים ושלוש: המשחק קורס אחרי כעשר דקות משחק בגלל טעות _ידועה_ במערכת מניעת ההעתקות. אנשים _חייבים_ להשתמש בכלים להסרת מערכת מניעת ההעתקות בשביל לשחק במשחק אותו הם קנו באופן חוקי. זה סממן של רבות מן המערכות הנ"ל, במיוחד בדיסקים - הן פוגעות בעיקר, כמעט רק, למעשה, במשתמשים חוקיים.
והמשחקים המעותקים? 96286
כבר נכתב למטה מה הבעיות אם המשחק ut אבל הן אני מאמין יפתרו בסופו של דבר.
לי הדמו לא קורס למעט אם אני משחק בשרתים רחוקים מול כמות גדולה של אנשים ואז כרטיס המסך הישן שלי לא מסוגל להחזיק את התוכנה ומעיף את המשחק. אני מאמין שברדע שאני אשדרג (בקרוב) זה יהיה יותר תקין וכמובן שיצאו פצי'ם חדשים כמו בכל משחק שיתקנו אותו.
UT != CS !!! 96226
אם אתה מעוניין להאריך ימים, אז אני מציע לך לא לחזור על הטעות הזאת של לטעון שאנריל דומה לקאונטר סטרייק בפורום של גיימרים מושבעים. זה בערך כמו להגיד שהפועל חיפה ומכבי תל-אביב זה אותה הקבוצה בחדר מלא במעריצים שרופים של שתי הקבוצות. בקיצור מתכון מעולה ללינץ'.

הסיבה שאנריל 2003 יצא עם כל כך הרבה באגים היא בגלל לחץ שהופעל על Epic מצד CPL להוציא אותו בתחילת אוקטובר, או שהוא לא נכנס לעונה הנוכחית של ליגת ה CPL. אז מה שמאות אלפי מעריצים שרופים לא הצליחו לעשות במשך חודשים רצופים של לחץ מתמיד הצליחו החבר'ה בCPL לעשות בשנייה וגרמו להוצאה של המשחק לפני שהוא מוכן - וזה למה באגים. אולי חלק מהבאגים קשורים איכשהו להגנה מפני העתקות, או שמי שפרץ את המשחק בטעות גם עקף איזה באג, אבל הבאגים שם בגדול בגלל שהמשחק פשוט לא מוכן. וזו הסיבה שעוד לא טרחתי "להשיג" אותו.

בקשר לקוד למשחק ברשת ישנם שתי דרכים לעקוף אותו:
1. לגנוב למישהו את הקוד שלו, או לקחת ממישהו ש"פרש". עניין הקוד דחף ילדים בני 14 לכתוב ולהפיץ וירוסים בויז'ואל בייסיק ששלחו להם את הקוד של המשתמש אליו הם הגיעו. זה לא קשה כי הקוד הזה כתוב בRegistry בצורה לא מוצפנת. התופעה הזאת גרמה למאות שחקנים לקנות שוב את המשחק רק בגלל הקוד. ובוא ננחש כמה אחריות לקח מישהו מהאנשים שעמדו מאחורי CS על העניין או כמה אנרגיה הם השקיעו כדי לנסות לעזור בעניין (רמז: הם לא).
2. כל משחק שיוצא עם הגנה של קוד למשחק באינטרנט בד"כ יוצא בלי אחד למשחק ברשת מקומית, מסיבות ברורות. ישנן תוכנות ש"עובדות" על המשחק בכך שהן יוצרות תקשורת אינטרנטית ומדמות תקשורת מקומית. התוכנות האלו אפילו לא נועדו לעקוף את ההגנה הזאת, זה מקרי שהן מסוגלות לעשות את זה. הבעייה היא שמי שמשתמש בתוכנה כזאת יכול לשחק רק נגד מי שמשתמש גם כן באותה התוכנה.

בגדול דבר אחד נכון - כמעט על כל שחקן שרוצה לשחק את המשחק באינטרנט מישהו צריך לקנות משחק אחד בד"כ, וזה מצמצם באופן ניכר את כמות הפיראטיות בקרב השחקנים הקבועים. מצד שני זה יקטין את קצב הגידול של השחקנים האלה כיון שמי שלא קנה את המשחק לא יוכל לשחק באינטרנט, והמשחק באינטרנט הוא הסיבה העיקרית להתמכרות למשחקים מהסוג הזה.
UT != CS !!! 96290
אני משתדל להעריך ימים :)
בכל מקרה ההשוואה לא הייתה בין המשחקים אלא בהגנה על ידי קוד.
אין לי כוונה כלל להשוות בין שני המשחקים למרות שלשניהם יש קהילה לא קטנה. אני חושב שut יותר קטנה אבל לא סגור על הנושא.

אנריל יסודר בסופו של דבר על ידי הוספת פצים כאילו ואחרים , להזכירך המנוע הגרפי שלו שונה לחלוטין מהמנוע הישן ויתכן שפה חלק מהבעיות הנובעות ממנו.

כמעט ולא ניתן להשיג את הקוד שלcs ברשת מהסיבה שיש בו צורך, כמובן שניתן להשיג אותו ממשהו שסיים לשחק במשחק אבל היות וגם היום המשחק ממשיך להיות אחד הטובים ברשת רוב האנשים לא מוותרים עליו.
אם אני לא טועה ניתן להשתמש באותו הקוד עד פעמיים בו זמנית ורק לאחר מכן הקוד ניכנס לרשימה השחורה.

ואכן כמו שציינת בסופו של דבר מאות שחקנים קנו את המשחק שוב ושלמו כסף עליו מה שמראה שכן ניתן לגרום לשלם עבור משחק .

אני לא חושב שיש בעיה בכמות השחקנים בשני המשחקים הללו, לפי מה שאני מכיר היא גדולה מאוד גם כך, רוב השרתים שלהם מלאים לא מעט זמן ואם יהיה צורך גם כמות השרתים תגדל.
למעשה אפילו בארץ יש שרתים לא עים בכלל שניתן להשיג בהם פינג ממש טוב.
והמשחקים המעותקים? 96260
ושכחתי פיסת מידע קטנה מעניינת הרלוונטית לנושא:

אבירי : אתה לא לבד. 97622
לגבי מחירם המוגזם של משחקי מחשב:
אבירי : אתה לא לבד. 97634
לגבי Fairplay:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים