האייל הקורא כתופעה תרבותית 9528
קודם כל ברכות לאייל על יום ההולדת שלו מי יתן כי ירבו .
שנית הייתי רוצה לחזור על דברים שנאמרו בימים האחרונים במקום אחר , אבל בהחלט יהיה רלבנטי לחזור עליהם כאן :
האייל מייצג תופעה שבה אנשים אינטיליגנטיים מזרמים שונים ומנוגדים מתקשרים זה עם זה., וזה למי שלא שם לב תופעה שנעשית נדירה יותר ויותר בחברה הישראלית המסוכסכת.
מעניינת במיוחד התופעה של הדיונים בין דתיים וחילוניים במאמרים שונים . הדיונים האלה הם לעיתים מתוחים ולא נעימים , ולא פעם מתדרדרים לרמה של "פופוליטיקה" ,,, של הטחת עלבונות , אבל לעיתים הם גם מתקיימים ברמה גבוהה ומתוך כבוד הדדי ומראים שלמרות הכל דתייים וחילוניים לא מסתגרים לחלוטין זה בפני זה בעולמות שלהם.
(זאת בניגוד לאתר מסויים שמזהיר מראש אנשים דתיים שהם אינם רצויים בין כתליו , האם זה ?
מראה על פחד מפניהם ומפני דיעותיהם) .
עוד תופעה היא רוב מוחלט של גברים לעומת נשים בין המשתתפים באייל ( אם כי זה לא אומר כלום על אלה שקוראים אותו מבלי להגיב ) תמהני מה זה מסמל : האם זה אומר שנשים אוהבות פחות להתווכח , שהנושאים שמוצגים בדרך כלל באייל מעניינים אותם פחות ?
אלה הם כמה מחשבות ראשוניות : אסכם ואומר שהאיייל תופס יותר ויותר מקום בתור ה"גלילאו " של האינטרנט" ובעוד הערה אחת נוספת בתחשב בכמות המאמרים שהאייל פירסם בשנה האחרונה , ייתכן מאוד שהעורך הניכבד דובי קוניגסר הולך ומתקרב אל השיא הישראלי בכמות של מאמרים אינטלקטואליים שאותם ערך ( אם לא שבר כבר את השיא הזה)
וזה בהחלט הישג לא רע בשביל כתב עת אלקטרוני שמסיים כעת את שנתו הראשונה.
האייל הקורא כתופעה תרבותית 9549
כבר התפרסם באייל במדור ספרים מאמר שנקרא "נשים בונות קונצנזוס וגברים הורסים אותו" שמדבר על הרוב של גברים לעומת נשים בין המשתתפים באייל וגם בשאלה אם נשים אוהבות פחות להתווכח.
אני מצטרפת לברכות היום הולדת: מזל טוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים