תודה על המאמר המעניין 95835
שתי מדינות אירופאיות בהן חתולים זוכים לכבוד מלכים הן תורכיה ואיטליה. אפילו חתולי הרחוב שם זוכים לארוחות דשנות ונראים מרוצים מאוד.
נקודה מעניינת נוספת בנוגע לאופיים המיוחד של החתולים, היא שהם בעלי חוש אסטטי מפותח. ספר שלם שנקרא "Why cats paint" מתאר את התופעה האמנותית בקרב חתולים ומדגים איך הפרספקטיבה שלהם על העולם (למשל לשכב על הגב ולהסתכל הפוך) יכולה למצוא ביטוי ברגע ששמים לפניהם דלי צבע.
חתול העיר וחתול הכפר 95838
ההתרשמות שלי- בשתי המדינות האלה חתולי כפר (ובמיוחד חתולי-נמלי-דייגים...) זוכים לארוחות דשנות וליחס טוב; בעוד שחתולי הערים הגדולות נראים רזים ומוזנחים.
חתול העיר וחתול הכפר 96086
זכור לי שברומא חתולי הרחוב מטופחים, שבעים ושמנמנים.
וניתן להוסיף לרשימה גם את חתולי בתי הקפה של אמסטרדם.
תודה באמת על המאמר המעניין 95860
חתולים זוכים לפינוק גורף איפה שיש מה לזרוק לחתולים. בפרט בטורקיה ואיטליה אוכלים דגים, בשר וירקות - וכך יש תמיד פסולת לפטם בה את חתולי החלד.

בג'נבה אין חתולים. אין גם סנאים. יש קצת פרות, קצת כבשים, קצת באפאלו (באמת), אפילו ראיתי פעם אחת חתול מאחורי חלון זכוכית מבריק. אין כלבים, אין יונים, רק עורבים וכמה דרורים באיזור המסעדה של צרן. שיעמום תחת. זה רק מלמד על תרבות ההאכלה המקומית במקום היקר ביותר בעולם. גועל נפש.

מה שכן, ברירה טבעית מזורזת הפכה את דרורי צרן לעופות החוצפניים והנועזים ביותר שפגשתי מימיי. כל המוצא עצמו במסעדה מס' 1 יכול בשקט לפטם את דרורי המקום בחתיכות לחם, ירק, סלטים או אפילו צ'יפס מטוגן אם יפוררו היטב. והם לא מ-פ-ח-ד-י-ם לאכול ישר מהצלחת או מקצה השולחן, גם אם לא ראיתי אותם אוכלים מכף ידו של איש.

וזה סביר למדי - צרן קיים מזה חמישים שנה, המסעדה אולי עשרים שלושים שנה, משמע 20-30 דורות של דרורים גדלו על ברכי פיסיקאים של אנרגיות גבוהות שרק מחפשים קצת פורקן לדחף ההשרצה הדחוק בהם.

____________________
ליאור נוסע תיכף לעיה"ק ולכן לאלמונים המלעיזים והמגעילים אין בשביל מה להתנכל לו. יופי של מאמר איזי.
האמנם באיטליה החתולים מרוצים? 133701
הפגנת מחאה ברומא נגד "יחס מחפיר" כלפי חתולי הרחוב.
אדרבא 133704

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים