ה-wish list שלי 9610
ברכות וכו'. השינוי הוא בהחלט לטובה, ומעיד על ערנות של המתכנת ורגישות לצרכי המשתמשים.
וכעת לתכל'ס. מה חסר לי כדי להפוך את האתר לטוב יותר?
1. ב"התאמה אישית" אין לי אפשרות לשנות את כתובת הדואל שלי. אמנם פניתי אליך בעבר וטיפלת מיידית בשינוי נקודתי. כעת אני רוצה לשנות שוב מבלי להיות נודניק.
2. הטיפול בכתיבה באנגלית הוא רשלני. כל כך קשה לייצר כפתור רדיו במסך העריכה שיאפשר הצמדה לשמאל?
3. יש אתרים שבהם מושתלת "מקלדת וירטואלית" כדי לכתוב הודעות ממחשבים שאינם תומכי עברית. כבר שנים רבות שאינני עוסק בתיכנות, אך בדיקת קוד מקור של מקלדת כזו הראתה תוכנית Java קצרה להפליא.
4. ודבר שכבר הצעתי לך בעבר, וכתבת שבעתיד, כשיהיה לך זמן, וגו': יש עמודים שהייתי רוצה להתעדכן בהם על תגובות חדשות גם כאשר הם מתיישנים ומוסרים מעמוד הפתיחה של האייל.
נראה לי שהפשוט ביותר הוא לשלוח דואל על תגובה בעמוד מסומן, בדומה לתגובות להודעות שלי.
ה-wish list שלי 9617
תודה וכו'. וכעת לתכלס.

1. תמיד אפשר לפתוח חשבון חדש... אבל ברצינות: המקרה שלך היה היחיד עד כה. אם הביקוש יגדל, האפשרות תתוסף. (היא לא כל-כך פשוטה: יש לשלוח דוא"ל לכתובת הישנה כדי לאשר את הפעולה, וכו').

2. כפתור רדיו? זו לדעתי אפשרות רשלנית. ההחלטה צריכה להיות של המערכת, ברמת הפסקה הבודדת (ולא ההודעה המלאה). זוהי כנראה המשימה הקרובה ביותר בצד זה של המערכת, מבחינתי.

3. לא כל-כך פשוט. כל המקלדות הוירטואליות שראיתי עד עכשיו היו תלויות בכך שגם אם אינך יכול להקליד עברית, אתה יכול לקרוא עברית ב-input boxes, מצב לא טבעי בדרך כלל; או לחלופין, הן עובדות ברמת השורה הבודדת. אם אתה מכיר מקלדת כזו שיכולה ליצר מסרים שלמים בעברית, במחשבים ללא כל תמיכה בעברית, אשמח לשמוע על כך.

4. כרגע, מנגנון "דיונים מתמשכים" מהווה תחליף חלקי לפחות לרעיון זה שלך. אבל כן, גם זה נמצא ברשימת ה-to-do שלי.

כדאי אולי לציין כמה דברים:

א. ראשית כל, אני סובל מחוסר זמן אקוטי. אני לומד, מלמד, עובד... האייל, אחרי הכל, הינו בגדר תחביב.

ב. כל שינוי במנגנון האייל חייב להכתב בצורה כזו שיעבוד "נקי" עם אתרים אחרים, המבוססים על אותו קוד בדיוק אך נראים שונים לחלוטין. למעשה, המערכת כוללת הפרדה מלאה בין תוכן למראה (הסתכלו על אתר האגודה הישראלית למד"ב: אותו קוד *בדיוק*, מראה שונה לחלוטין). משמעות הדבר היא שעדכונים דורשים קצת יותר מאמץ ממה שאולי נדמה למתכנתים שבקהל.

ג. במהלך השנה, בנוסף לכל השינויים שראיתם והרגשתם, אני עומל גם על שינויים בצד *האחר* של המערכת: חדרי העריכה, בהם עובד דובי (או ניר, באתר המד"ב). אלו שינויים מורכבים לא פחות, שאינכם מרגישים בקיומם.
בקשה קטנה נוספת 9628
אפשרות לטעון כתבה עם *כל* התגובות מצומצמות, או לחלופין רק את טקסט הכתבה עצמה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים