98707
שנים שאני חושב (ולא רק אני, כמובן) שהפלסטינים היו יכולים להרים הפקה הרבה יותר טובה מאשר הפקת הטרור שהם מפיקים והפיקו לאורך השנים. לדוגמא הצלף הסדרתי הזה. במקום להתאבד ולהרוג אגב כך כמה אזרחים (לעיתים, אבוי, אפילו לא אחד) היו יכולים הפלסטינים להשתמש בטכניקות הרג כאלה. צלף בודד. יורה ובורח. משאיר מאחוריו חרדה נוראית. זה לא שאתה יכול להמנע מזה אם לא תעלה על אוטובוסים, זה לא שתוכל להמנע מזה אם לא תבוא בתוך קהל רב. זה יכול לתפוס אותך בכל מקום. לא מוכן. גם כשאתה לבד.
98711
מה אומר לך השם שלהבת פס?
כיצד בנויים, אם כן, פיגועי הירי בכבישים?

אכן, איפה הימים שבהם מחבל היה לוקח סכין מטבח מאמא שלו ומסתער על זקנות בקרית יובל או ברובע היהודי?
98720
כן, זה נכון. אבל אני אומר להרחיב את זה. אפשר שבכל יום יופעלו כמה צלפים כאלה ברחבי הארץ. ולא רק ביהודה ושומרון. ואם כבר צלפים - אז מה עם צלף אחד שיורה על מכוניות בכביש גהה? או באחד מהכבישים הנידחים בנגב?
וגם לא צריך צלף. אפשר סתם לעבור באחד הרחובות הריקים באחת השכונות היוקרתיות בצפון תל אביב‏1. באיזו שעת צהריים מנומנת שעה שאין נפש חיה, להיכנס לאחת הסימטאות. לחכות לאיזה פנסיונר או ילדה קטנה שיעברו. ולירות בהם. או סתם לדקור אותם למוות. עד שיוודע הדבר הרוצח כבר יהיה רחוק מזירת הפיגוע. למה הם חייבים לגייס איזו פלסטינית בת 16שתצעק אללא הוא אכבר עם סכין ביד, באיזה רחוב סואן במרכז ירושלים? זה מיותר כל הפומפוזיות. בדרך כלל היא נתפסת עוד בטרם הספיקה לבצע את זממה.

1 האפקט של רצח בצהלה יהיה הרבה יותר חזק מאשר בשכונה אחרת בעיירת פיתוח. אבל זה רק בתור פתיח. לאחר שכוחות הביטחון יכנסו להיסטריה תמיד אפשר לעבור לאותם שכונות נשכחות בעיירות נידחות.
רעיונות מיותרים 98751
מן הסתם אתה יוצא מהנחה שאין קוראי אייל בעלי כוונות עויינות.
אני ממליץ בכל תוקף להימנע מהנחה כזו. ייתכן שזה קצת מוגזם, אך בהחלט נראה לי שיש למחוק את תגובתך האחרונה, שאינה תורמת בלשון המעטה למצב הבטחוני בארץ.
רעיונות מיותרים 98784
ואם כבר - גם
תגובה 97471
לא מוסיף לבטחון של אף אחד.
רעיונות מיותרים 98913
למה באמת לא מסירים?
רעיונות מיותרים 98918
מה הבעיה כאן? זו תגובה ראויה, שאינה עוברת על שום חוק.
אני בטוח שבכל אתר אנרכיה סטנדרטי, או סתם אצל חובבי הכימיה למיניהם, ניתן למצוא דברים יציבים וחזקים בהרבה.
רעיונות מיותרים 98924
היו פעם ברשת הוראות איך לייצר פצצת אטום. מזל שהעירקים/אירנים לא קראו את האתר ההוא בטרם הוחשך.
רעיונות מיותרים 98928
הייתה לעירקים גישה לאינטרנט בשנות השמונים?
באמת צריך להיזהר מאלו, עם כל הטכנולוגיה המתקדמת הזו שלהם.
רעיונות מיותרים 99023
היה אינטרנט בשנות השמונים?
רעיונות מיותרים 99047
כן, בערך אז אל גור המציא את האינטרנט. וברצינות, האינטרנט מלווה אותנו מאז סוף שנות השישים. ה- WWW (World Wide Web) מאז 1994.
גם הצלף פספס בגדול 98719
כיוון שאין לו אידיאולוגיה מוגדרת, לא עד כמה שידוע לנו, הוא היה יכול לקבוע קורבנות בצורה סיסטמטית, אבל חסרת היגיון - למשל, רק אנשים עם חולצה אדומה. או רק מחוצ'קנים. או רק גבוהים עם כובע. זה היה לא רק מסעיר את כל חברי המגזר הנבחר הזה, אלא גם מספק המון תעסוקה לפסיכולוגים בגרוש ("אבא שלו היה גבוה עם כובע"). אבל הוא סתם מסתובב ברחוב ויורה באנשים, סתם ‏1. בכלל, הבעיה עם אנשים היום זה שהם שוכחים להכניס לחיים קצת פונקציה פואטית.

1 אני צוחקת כמובן, אבל זה מזכיר לי את ההתבטאות של האמן דמיאן הרסט (אאל"ט), על כך שהתקפת מגדלי התאומים היתה אירוע יפה. אילצו אותו להתנצל אח"כ.
גם הצלף פספס בגדול 98798
לא יודע על דמיאן הרסט, אבל המלחין קארל-היינץ שטוקהאוזן הסתבך עם אמירה כזו, והתנצל.

ואם כבר מדברים על מוזיקה ''קלאסית'' בת זמננו (ביצע ירדן ספין חינני כנפיחת היפופוטם), מי שיש לו שמץ סימפטיה למוזיקה כזו מתבקש לפנות אלי בדואל לפרטים על הקונצרט-מופע המדהים מאין כמותו ''רכבות אחרות'' שבכורתו נערכה בשבוע שעבר, ואני מקווה שיוצג שוב.
ברמת העיקרון אנחנו מסכימים 98785
לגבי הרעיון הספציפי דומני שדווקא אפשר לעלות עליו די מהר, לפחות בארץ שלנו. אחרי ההרוג הראשון או השני כבר נדע באיזה רובה הוא משתמש ומכאן מאיפה הוא בא. אם הרקע לאומני אז מישו צריך לחצות את הגבול עם רובה (לא בעיה), לפתוח באש (גם לא בעיה), לברוח (לא סיפור גדול), להיעלם לכמה זמן (בעייתי יותר), להתחמש בשנית (בעייתי יותר אם לא הכין לעצמו סליקים מבעוד מועד), ואז לחמוק באופן עקבי מתצפיות המשטרה וצה''ל.

ישראל (ובפרט קו התפר ואיזור גוש דן) מתוצפתת הרבה הרבה יותר טוב מוואשינגטון, כך שבחירום זה לא סיפור גדול לתקוע עשרים-שלושים נערות מכ''ם באיזה בור ולחפש אחר עקבות היורה מסביב לשעון.
וחוצמזה שהמודיעין האנושי שלנו חודר את ארגוני הטרור לאורכם ולרוחבם. זו צריכה להיות פעולה של טרוריסט בודד עם רצון עז לדפוק את ביתו ובני-ביתו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים