מופרך לגמרי 98828
כשראיתי את הכותרת חשבתי "וואו, על פניו זה רעיון כל כך מופרך, שאולי יש בזה משהו" וקראתי בעיון רב. מסקנה: מופרך על פניו, ומופרך מעיקרו, מהיסוד ועד הטפחות.
עד כדי כך שקשה לדעת מאיפה להתחיל להתנגד.

בכל אופן, לכל אלה שהתחילו עם ההשוואות למעורבויות אמריקניות אחרות בעולם, בפתיל שבסקר-
תגובה 98186

בניגוד לאלה ש"מחפשים" את אמריקה מטעמים אידאולוגיים, אני לא מתמצאת בדברי ימי האימפריאליזם האמריקאי (עם או בלי מרכאות). אך ממעט הידע שלי, מה שמתוכנן לעיראק נשמע דומה רק למצב שהיה ביפאן, ובגרמניה. לא מדובר פה על ממשלי-בובות, לא על פעילויות-סתר של ה-CIA ולא שום דבר אחר שהוזכר פה.

ואם אני צודקת והתקדימים הרלוונטיים הם רק יפאן וגרמניה, הרי שאני במקום העיראקים הייתי שמחה מאוד על זה שהאמריקאים יכנסו לנקות, להשליט סדר, לשקם את הכלכלה ולמסור מפתחות לממשלה-עיראקית-דמוקרטית-אמיתית, בדרכם החוצה והביתה.

גם אם התוצאה תהיה פחותה מאשר ביפאן וגרמניה, רק היפטרות מסדאם ומשטר האופל שלו יעשה לעיראקים רק טוב- אפילו כתבים זרים שנזהרים בהעברת ביקורת על כל מה שהוא "עולם שלישי", לא יגידו מלה טובה אחת על האיש הזה, והחמולה שלו, ומעשי הזוועה הרבים שהם מבצעים כדי להישאר בשלטון ולחיות בעושר (אם לא באושר) בעוד העם נמק בעוני ובמחלות.
(וכבר היה מי שהשווה ואמר*, שלמרות שסוריה איננה בדיוק מבצר החופש וזכויות האדם, כשהוא היה מגיע לשם מבגדד הוא היה נושם לרווחה... הכול יחסי).

*[האם זה היה תום פרידמן?... אנסה לבדוק.]

ולכן מתנגדי האימפריאליזם המערבי (שאף פעם לא מצייצים מלה רעה על ברית המועצות ז"ל ועל סין תיבדל"א) מתבקשים לחשוב לרגע מה טוב לעיראקים, ולא איך להדביק עוד חתיכת ביקורת על האמריקאים.
נכון 98885
נכון 101225
אתה נהנה?
אתה על שלל כינוייך האלמוניים?
עושה לך טוב להשפיל אנשים סתם כך? רק כי אתה לא מסמפט את אופן ההתנסחות שלהם? רק כי אתה לא מסכים עם דעתם?

ובכן, אני לא נהנית. וזה לא קשור כהוא זה לדעתי (תהיה אשר תהיה) על דני או על כל מגיב אחר באייל.
אני מוצאת לנכון לפנות אליך באתר, הואיל ואתה לא משאיר כתובת אימייל מתוך פחדנות לא ברורה.
אנא הפסק את המגמה הלא ברורה הזו, היא אינה נעימה.

בברכה.
נכון 101387
תודה, איילת.
באמת, כבר נמאס מזה... וגם אינני מבין, מה טיב האובססיה שלו בנוגע לפרופילי ביאהו! טיפוס תמוה... לו לפחות היה לו האומץ להזדהות!

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים