חתולי רחוב 98856
נכון שהבעיה של ריבוי החתולים ברחובות היא בעיה שצריך למצוא לה פתרון, אבל פתרון של הריגתם או עיקורם הוא מאוד בעייתי בעיני מכיוון שזה יכול לגרום בתווך הרחוק להכחדה של כל זן החתולים. לדעתי הבעיה העיקרית היא שאנשים פחות נקשרים לחתול שלהם וכמו שכתוב בכתבה זורקים אותם לרחוב כשעוברים דירה, נולד ילד או כשסתם נמאס להם לטפל בו. ומה שלדעתי יכול לעזור זה חקיקה מסודרת ומקומות שבהם ניתן להשאיר חתולים כמו שיש עמותות של כלבים. עובדה שאין המון כלבים שמסתובבים ברחובות וחתולים יש בכמויות.
חתולי רחוב 98873
מאחר וקיימים כיום בתי גידול לחתולים גזעיים, אין סכנה לקיום הגזע גם אם שיטת העיקור וההחזרה תתבצע בהקף עולמי ותגרום להעלמות מוחלטת של חתולי הרחוב. (לא שאני מאמין שזה יקרה)
העמותה למען החתול מחזיקה כיום למעלה מ500 חתולי בית שננטשו ונאספו מהרחוב. למרבית הצער אין באפשרותם לאסוף חתולים נוספים מסיבות של חוסר מקום ותקציב.
חתולי רחוב 98874
העובדה שיש יותר חתולי רחוב מכלבי רחוב אינה נובעת מכך שחתולים ננטשים ע''י בעליהם יותר מכלבים, אלא מכך שחתולים מטבעם עצמאיים יותר, כלומר, סכויי ההשרדות (וההתרבות) של חתול בית שננטש ברחוב, עולים בהרבה על סכוייו של כלב כזה.
חתולי רחוב 98879
גם אבל לא רק.
לכידת כלבים משוטטים מחוייבת בחוק ומתבצעת באופן גורף ואינטנסיבי. כמו כן, לכידת כלבים קלה בהרבה מלכידת חתולים, שכן כלבים (בעיקר נטושים) נוטים יותר לבטוח בבני אדם זרים (בעיקר אם מוצע להם פתיון של אוכל) מאשר חתולים, שהם חשדניים כלפי זרים.
כמו כן, חתולים מתרבים הרבה יותר מהר מכלבים: זמן הריון קצר יותר ועד 3 מחזורי יחום - הריון - המלטה בשנה. כמו כן זמן קצר יותר לבגרות מינית - 5 חודשים.
חתולי רחוב 98884
אכן, וכל אלו מצטרפים לתוצאה שסכויי ההשרדות (וההתרבות) של חתול בית שננטש ברחוב, עולים בהרבה על סכוייו של כלב כזה, להבדיל מהסיבה שהעלתה ענבר, כאילו חתולים ננטשים ע''י בעליהם יותר מכלבים, או שחתולים נאהבים ע''י בעליהם פחות מכלבים.
חתולי רחוב 645406
נורא ואיום
חתולי רחוב 645501
אתה מגזים בחששות להכחדה של החתולים. החתולים מסתובבים ברחובות, כי הם יכולים להתקיים גם בלי בעלים שנותן להם אוכל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים