בקשה להסבר 98933
אנא הסבירו בטובכם מדוע הודעתי זו:

תגובה 98925

הועפה לה לאי השדים, בעוד הודעתו של דובי, אשר עוסקת בדיוק באותו הנושא - נותרה על כנה?

והתשובה שרציתי לשלוח לדורון לפני שהעיפו את ההודעה שלי הייתה אמורה להיות: "דמוקרטיות נבחנות בעת משבר", אבל אז נזכרתי שהאייל זה דיקטטורה, על פי הצהרתו של העורך הראשי.

אולי זה בעצם גם ההסבר למה שקרה להודעה שלי: דיקטטורות לא נוטות לקבל בשמחה ביקורת, בעוד דמוקרטיות דווקא מברכות ומעודדות ביקורת בונה.
בקשה להסבר 98935
אוף, כמה צפוי...

הודעתו של דובי לא "עסקה בדיוק באותו הנושא". ההודעה שלו היתה קיטור ארסי ולגיטימי על כיתת המידענות, ובסופה נזרק רמז משועשע על אי השדים.

ההודעה שלך, לעומת זאת, היתה עוד טחינה מיותרת של המים שנטחנים כאן לזרא. כאילו מה, ההודעה של דובי באמת *הפריעה* לך?
אשתדל לרגש אותך בעתיד. 98939
אם נמאס לך מזה, אל תטרח להגיב. לי זה חשוב.

בעיניי, הנושא חשוב ביותר, שכן מדיניות המערכת שאתה חבר בה היא לא-עקבית לחלוטין, וגם איננה הגיונית.

אם הודעות הועפו רק בגלל שהכילו בכותרתן את המילים "אי השדים", אז מדוע הודעה שמחציתה עוסקת בכמה חבל שאי אפשר להעיף את ההודעה שמעליה אינה ראויה להגלייה?

וכן, ההודעה של דובי הפריעה לי, במיוחד לאור העובדה שההודעה שלי (שלא הכילה ארס במיוחד, והייתה לגיטימית לחלוטין, מלבד העובדה שעסקה במדיניות העריכה החדשה) הועפה, ושלו לא.

מה לעשות שעוד מרכיב חשוב בהיררכיה הדיקטטורית הוא שלא מערערים את מילתו של "הבוס הגדול".
אשתדל לרגש אותך בעתיד. 98950
המדיניות היא עקבית למדי: מותר לאזכר את אי השדים. במקרה הספציפי הזה, אזכרתי אותו כדי להגיד משהו על התגובה שמעליה, שלמעשה לא קשור למדיניות האייל (כי, כאמור, "כיתות מידענות" זה עדיין לא קטגוריה להסרת תגובות). אנחנו אמרנו מראש שתגובות כגון "למה לא הסרתם את התגובה הזו" או "למה כן הסרתם את התגובה ההיא" לא תשארנה במקומן אם הן לא ישלחו במסגרת האייטם הזה. לא אמרנו שכל פעם שמישהו יזכיר את המילים "אי השדים", הודעתו תועף אחר כבוד. אם יש תגובות כאלו, שדנו בנושאים אחרים ואי השדים אוזכר בהן רק כלאחר יד ובלי קשר לסיבות הסרה או אי הסרה, אנא הפנה את תשומת ליבי אליהן, ואני אחזיר אותן למקומן המקורי בדיון.

אם היית יודע כמה פעמים בהיסטוריה של האייל "ערערו את מילתו של הבוס הגדול", אני בטוח שלא היית אומר את מה שאמרת.

ולבסוף - האייל הוא לא דמוקרטיה, אבל הוא כן פתוח לביקורת. רק מה? כמו כל מדינה דמוקרטית - גם למחאה יש מקומות מוגדרים. כמו שאסור לך להציב שלטי מחאה על מדיניות הממשלה באמצע צומת, כך אנחנו אסרנו על ערעור על מדיניות האייל בנושא "אי השדים" בתוך דיונים אחרים. השארנו את האייטם הזה כמקום שבו מותר להתדיין בנושא, ואנחנו מקפידים לקרוא אותו, כפי שוודאי הבחנת. כמו כן, כמובן, תמיד יש לי ולשאר העורכים כתובות אימייל שאפשר לשלוח אליהן תלונות. זה לא דיקטטורה טוטאליטרית, זה בסך הכל בקשה ל"קצת שקט, בבקשה", כמאמר המשורר.
נסיון מעניין 98956
אולי תחשיכו את האייל בצורה פתאומית לכמה ימים ותראו מה יגידו אז כל החכמים בלילה או שוטי היום. אני רק לא יודעת איפה הם ירשמו אז אולי צריך להשאיר רק חדשה אחת פתוחה בעמוד הראשי
נסיון מעניין 98963
לא הבנתי. את מי את מנסה להעניש? (או לחנך)
נסיון מעניין 98968
הנה אני אחסוך לכם את הניסוי ולי את הסבל:

עורכי האייל הנכבדים,

בתור אחד הנודניקים שממרו את חייכם, העיבו על מעט שמחת החיים שעוד היתה לכם, שבקשו הבהרות וקיטרו נוראות, האשימו אתכם והטיחו בכם, טענו נגדכם ולכלכו עליכם, שמלאו את האתר שלכם בשטויות שהפריעו להחלפת הדיעות, שהציקו והזיקו, שלא סתמו את המקלדת לרגע, שהיו רק בחזקת פגע, שלא הוכיחו בגרות בגרוש (ופסיכומטרי בסנט), ולא הבדילו בין מרלבורו לקנט, שפגעו במזיד באישה ואדון, וקפצו בשמחה לכל ריב ומדון, שהבריחו את מר מאן ורבינוביץ' גם, והיו הרעים ביותר בסוגם...

בהיותי אחד מכל אלה ברצוני להתנצל חגיגית בפניכם על כל העוולות האלה, ועל רבות אחרות שבודאי נשתכחו ממני מחמת פיזור נפש. אין בכוחן של מלים להביע את גודל הבושה שאני חש והחרטה שאני מתחרט על ההתנהגות הנלוזה הזאת, שמקומה לא יכירנה בחברת בני תרבות. אותה יממה של עלטה שגזרתם עלי נוצלה על ידי לצום ותענית, ולמחשבה עמוקה על כללי ההתנהגות הנאותים ברשת בכלל ובאייל בפרט. בסיומו של אותו יום מלא ייסורים אך רב משמעות החלטתי כי מעתה ואילך איטיב דרכי לאין הכר. לא עוד התחכמויות זולות שאינו מוסיפות דבר לדיון, לא עוד התכתשויות חסרות טעם עם צורות גיאומטריות משונות, לא עוד פלירטוטים חסרי בושה (וחן) עם דולציניאה (הה, אבן חן) המקומית שלי, חסל! הרף! די!

אם תואילו, ברוב טובכם וחסדכם כי רב להאיר שוב את האתר ואת חשכת חיי, אני מבטיח להיות שקול, צנוע, רציני ובוגר, לשלוח רק הודעות בעלות תוכן עמוק, לנמק את דיעותי ולהביא ציטוטים ומראי מקום בכל מקום שזה אפשרי. אתחיל את ההודעות ב"נכבדי" ואסיים "בברכה", ולעולם, לעולם, לא אטריד אותכם בשאלות שקשורות לניהול האתר. ערן בלינסקי ייראה כמו בריון חמום מוח לידי.

כדי להביע, ולו במשהו זעיר, את ההערכה הרבה שאני רוחש לפועלכם הכביר אני מוכן גם לנטוע כמה עצים על שמכם ביער מיערות הקרן הקיימת לפי בחירתכם, ואין צורך לומר שכולכם מוזכרים זה מכבר בצוואה שלי (בסעיף: האנשים שעיצבו את זהותי כאדם ובכל זאת לא יקבלו כלום), ושאני שומר לכם פינה חמה בלב וגם בחלקת הגיהנום הקטנה שמחכה לי בקוצר רוח.

בברכה,

שוטה הכפר הגלובלי
נסיון מעניין 98973
תוריד את כל השמות וזה יהיה גנרי :-)

ולמה בעצם אתה עושה להם כל כך הרבה צרות?
נסיון מעניין 98975
אני יודע? זה חזק ממני.
זה קצת לא יפה מצדך 98981
לרשום שהאתר שלכם כאילו שאתה לא חלק ממנו? מה אתה סתם אורח שמלכלך בכוונה למשהו בסלון ומבקש דלי וסמרטוט? כל ההתנצלות הזו שלך לא שווה את המקלדת כי זותי בקשת סליחה מתנשאת ומלאה ברגש של חשיבות נפוחה. כן כולל השם הכאילו מתחכם שאתה כל כך אוהב להשוויץ איתו.

גם כן אתה צריך לגיד תודה לעורכים שמרשים לך וליואל גלגר לרשום גסויות אבל מורידים מהאתר מי שנסתה להחזיר לך באותה שפה בדיוק בשיטה של דוב אנשלובי תגובה 98977
היי, עיברות! 98986
מעתה אמרו: נייר תועלת!
זה קצת לא יפה מצדך 98987
יואל גלגר? דוב אנשלובי? אני כנראה לא נמצא כאן מספיק, אני בכלל לא מכיר את האנשים האלה.
זה קצת לא יפה מצדך 98989
נו, יואל גלגר, זה זה מהלהקה הבריטית הזאת, איך קוראים להם... אואזיס.
זה קצת לא יפה מצדך 98991
איפה ראיתם מי שיש לו אתר אנטרנט ושמרשה לעצמו לצחוק על מי שבאה לכתוב באתר במקום להגן עלי?
למה מה קרה סתם נפלה לי ץ מהשם של דוב (סליחה דוב)
זה קצת לא יפה מצדך 98994
אה, ואני חשבתי שהתכוונת לדג אנשובי.
דובץ? 98995
הנה עוד אחד שאני לא מכיר.

ואת, יש לך ביקורת על עורך באתר, ועוד הראשי שבהם, ראש לאריות, גריזלי לדובים? הלואי שיכבו את האתר לכמה ימים, נראה איפה תשאלי את כל השאלות שלך. בושה.
זה קצת לא יפה מצדך 99059
זה משעשע, זה מה שקרה. אני הולך לאיפה שהשעשוע נמצא בו. ותודה, אבל אני באמת לא זקוק להגנה (רק מעצמי, אולי). אני לא מבין מה קשור אם יש לי או אין לי אתר אינטרנט - גם השוטה "בא לכתוב באתר", וגם גולגר, ואפילו האלמוני המקורי מהדיון ההוא, כולם באים לכתוב באתר. אז?
זה קצת לא יפה מצדך 99116
נו, אז אם זה משעשע, לפחות יישמת את מטרתך. (להזכירך: "באנו כדי להנות.")
האריה מקלן מכה בשלישית? 99006
אליבא דמאן דהוא, שיבוש גס של דמויות פעילות באייל מאפיין דמויות פיקטיביות של אלכסנדר מאן.
אם כן, הפעם מדובר בעליית מדרגה שהרי:
* איילת מקבלת מצוידת בתיבת דואר.
* איילת מקבלת לא מזכירה את אלכס מאן, אפילו לא לגנאי.
* איילת מקבלת שואלת דימוי שמאור כבר השתמש בו פעם.
* א. מקבלת בעצם לא תורמת דבר לדיון מלבד מריבה וירטואלית מעצבנת עם דמות העולה עליה בשלושה ארבעה סדרי גודל של שנינות וטוב-טעם.

בקיצור, לפי התיאורמה הגולגריאנית ליחסי הוגה-פיקטיבית, ההוגה של איילת מ. צריך בעצמו להיות אישיות שטחית ומשמימה, אחרת א.מ. היתה קצת פחות פאתטית.

ולכן זה לא אלכס אלא... א.?
שיבוש גס? 99359
אתה צודק שהייתי צריכה לשים לב איך כותבים שמות. נכון שזה מעליב שמבלבלים באיות?

אז אם כבר אז כבר - מי זאת איילת מקבלת שאתה כתבת על? מה, גם אתה לא שם לב על מי ולמי אתה רושם?

טוב נו, לא קרה קלום. תראה מה מצאתי בשבליך - עוד איילת אחת אלה שקוראים לה איילת מטיילת. חמוד לא?

ארסי זה לגיטימי?! 98941
בקשה להסבר 98938
אתר אינטרנט אינו דמוקרטיה ולא מתיימר להיות. אפשר לצטט את Xslf שאמרה במקום אחר, שדמוקרטיה ברשת אינה הזכות לכתוב מה שבא לך באתר של מישהו אחר, אלא הזכות להקים אתר משלך.
בקשה להסבר 98942
אפשר גם להגיד שדמוקרטיה ברשת היא לנסות לשמור על כמה שיותר עקרונות דמוקרטיים באתר שלך, אחרי שפתחת אותו.
למה? 98945
אני מפעילה לונה פארק פרטי בחצר ביתי. האם אני אמורה לתת לכל מבקר זכות להפעיל את הגלגל הענק כמה שבא לו? או להקציב לעצמו את משך הסיבוב?
למה? 98955
לכל מבקר בטח שלא, אבל לי תרשי, נכון?
למה? 98960
כן, בטח.
בקשה להסבר 98946
ושוב לא הבנתי אותך.כפי שעניתי לתגובה 98925 לפני שהוגלינו שנינו לגוואדאלופ, לא מדובר פה על דמוקרטיה בשעת מבחן. בסך הכל אחד הקוראים קצרי הרוח, שבמקרה, ביושבו על כסא אחר הוא גם העורך הראשי של האתר, קיטר על תופעה מסוימת.
ולגבי הדמוקרטיה - ברקת כבר ענתה לך במשל הלונה פארק.
בקשה להסבר 98949
וסתם במקרה, קורא קצר רוח אחר, שאינו יושב (כנראה) על כיסא במערכת האתר, ואשר קיטר על אותה התופעה, זכה לראות את הודעתו מוגלית לה, בעוד הודעתו של הקטרן המקורי, נותרה על מקומה.

מה ההיגיון שמאחורי זה? סתם צירוף מקרים?
בקשה להסבר 98952
כנראה שלא סתם צרוף מקרים, ואת ההגיון שמאחורי זה אינני רואה, ולו היו המספרים בידי כנראה ש תגובה 98925 היתה נשארת במקומה (עובדה שטרחתי לענות לה, מכאן שמצאתי אותה ראויה לתגובה), אבל עדיין אינני רואה את הקשר לשעת המבחן של הדמוקרטיה. (אם כי יתכן שהבעיה היא בי או במשקפים שלי).
בקשה להסבר 98961
קצר רוח? שנה עד שעניתי!
בקשה להסבר 98965
ודאי, כי היום היתה התקפה אחרת,(והפניה לכאן): תגובה 98893

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים