רפורמציה 99337
חידוש במשחקי המחשב - המשחקים הכחולים:
במקרה זה, יש מקום לדעתי להשוואה בין המשחקים לפרסומות, סדרות טלוויזיה וקולנוע.
רפורמציה 99459
בד"כ לאלימות יש הגיון פנימי במסגרת המשחק - אפילו ב-GTA יש לאלימות הגיון פנימי (ויש שיאמרו אפילו הגיון פלילי). גם המין שמעורב ב-GTA (כפי שמצוין בכתבה) כלול במסגרת ההגיון הפנימי של עולם המשחק. אבל הרעיון של רכיבה על אופניים בעירום הוא, איך לומר, קצת מטופש. אין שום סיבה שמישהו יסע על אופניים בעירום.
אם כי, כפי שכבר אמרתי בדיון אחר, העובדה שעירום לכשעצמו נחשב "מיני" היא עגומה משהו. בעולם קצת יותר הגיוני, משחק כזה לא היה מושך שום עניין מיוחד.

המממ... מה יקרה אם נעשה משחק על-פי האולימפיאדות המקוריות ביוון, שבו כל המתחרים, כמובן, יהיו בעירום מלא?
רפורמציה 99710
אתה לא תוכל. ביוון נאסרו המשחקים ע''פ חוק. מעבר לכך, זה נראה לי מאוד לא נוח.
רפורמציה 99513
There is nothing new about sex games. They've been around since the time the first visual displays were available in the home, at the very latest.

Also, they are extremely popular, and sick, in Japan:
http://www.somethingawful.com/hentai
רפורמציה 99709
לא ידוע לי על מחקר שבדק את השפעות סצינות הסקס במשחקים על ילדים. ידוע לי שברוב המשחקים היתה אפשרות לשחק בגרסה מצונזרת ללא עירום וללא סקס (בפנטזמגוריה למשל). ללא ספק במשחק ה-BMX המתואר בכתבה מ- YNET המיניות מוצגת בצורתה הזולה ביותר (עירום של זונות רחוב) וכך, נקשרת ישירות לאלימות ומנציחה סטראוטיפים.

עם זאת, אני לא בטוחה עד כמה מטרת הרייטינג יעילה במקרה זה. הפניה לילדים (ואפילו לבוגרים יותר) ע"י האלימות במשחק מסייעת בפריקת אגרסיות אך השימוש במיניות וסקס תוך התייחסות לילדים כקהל יעד הוא לא אפקטיבי לדעתי, משום שהתעניינותם בו בגילאי 11-12 היא מועטת ולמבוגרים יותר יש את האפשרות להחשף למיניות דרך אמצעי התקשורת האחרים והזולים יותר.
רפורמציה 101100
לפני כעשור שירת איתי בבסיס מישהו שעבד בחברת "מחשבת", שהיתה אז גדולת מפיצי המשחקים בארץ, והוא סיפר לי את הסיפור הבא:

הם הפיצו משחק חדש שהציג תעלומה (משחק Adventure) בו השחקן מגלם בלש החוקר את רציחתה של פרוצה, או משהו כזה. אני באמת שלא זוכר את הפרטים. בכל אופן, כטריק שיווקי, על העטיפה המשחק הוצג כנוטף מיניות (מה שלא היה נכון), ונכתב בהדגשה: "מגיל 14 ומעלה". כל זאת במטרה לעורר סקרנות ולקדם מכירות.

נעליים. המשחק הזה היה הכשלון הגדול ביותר של החברה באותה תקופה. הסיבה, על-פי השערותיהם: מי שקונה משחקים זה דודות, בתור מתנה ליומולדת. ילדים לא קונים משחקים, הם מעתיקים אותם. ודודות לא קונות משחקים עם רמיזות מיניות.

ההשערה האישית שלי שונה לחלוטין – משחק גרוע. אבל זה כבר סיפור אחר.
רפורמציה 102767
דודות על פי רוב לא קונות משחקים על דעת עצמן אלא לפי רשימה מוכנה שקיבלו מראש.

אני חושבת שאחת הדוגמאות הרציניות לכישלון שיווקי מאסיבי היא הדוגמא של ''אליס'' שזכה בפרסים על האפקטים המוזיקליים ועל העיצוב ובכל זאת קהל היעד שלו לא היה מוגדר מספיק ולמרות בובות הענק נוטפות הדם של אליס שהוצבו בחלונות הראווה, הוא נכשל כשלון חרוץ.
עם זאת, אני לא מכירה אף ילד ששיחק את הגרסה המצונזרת של פנטזמגוריה מבלי לנסות גם את המלאה ''רק כי זה לא חינוכי''.
רפורמציה 103064
ההה, פנזטמגוריה... הנוסטלגיה... זכור לי שהמשחק גרם לבת-דודתי סיוטי לילה לא מועטים, בין השאר בגלל סירובו של הדוד לאפשר לה לשחק בו אלא אם כן היא עושה זאת בתריסים מוגפים, באור מכובה ובלי מוסיקה ברקע (''אם כבר, אז כבר''). לזכותו ולזכותה אני חייב לומר שהיא יצאה בסדר גמור, ועוד היד נטוייה.
סקס וירטואלי 102768
שלושים שנה בעסק ואני לא זוכר אפילו סצינת סקס אחת במשחק מחשב.
כשילדים שמשחקים משחקי מחשב רוצים לראות סקס, הם מורידים פורנו מהאינטרנט. זה הרבה יותר קל מלהעתיק משחקים‏1.

1 זה ממש משחק ילדים‏2 !
2 אוי השנינות שלי בשעות כאלו...
סקס וירטואלי 102769
סצינת סקס בוטה? יש, כאמור, בפנטזמגוריה. אבל הרבה לפני כן יש דברים לא רחוקים מזה ב-"Leisure Suit Larry".
סקס וירטואלי 102772
אוי אלוהים איך שכחתי את לארי ! שהגמד הקטן החרמן והמעוות הזה יסלח לי ! אני מתחיל להזדקן...

בכל אופן הפואנטה שלי עומדת בעינה: סקס במשחקי מחשב לא צריך להטריד אף אחד. אם כבר מישהו רוצה להיות מוטרד, אז עדיף להיות מוטרד מהסקס בKaZaA.
סקס וירטואלי 102775
אתה מוכן להסביר למה לדעתך סקס במשחקי מחשב לא אמור להטריד, כשהמטרה שלו היא פרובוקטיבית בלבד?
סקס וירטואלי 102783
בדיוק מהסיבה שאת ציינת - שזה בקושי קיים, ביחד עם העובדה שציינתי, שהרבה יותר קל להשיג חומר פורנוגרפי באינטרנט ממה שקל להשיג משחק.

אם הורים מוטרדים מנגישות של הילדים שלהם לחומר פונוגרפי דרך המחשב, דבר ראשון שינתקו את האינטרנט.
סקס וירטואלי 102784
אבל המשחקים האלו מיועדים בעיקר למבוגרים, לא?
--
Xslf נזכרת בכמה משחקי פורנו במחשב שראתה לפני כמה, שש שבע שנים, ולא מבינה כל כך על מה הרעש.
סקס וירטואלי 102847
אממממ...
כן.
וכך גם ערוצי הפורנו בטלוויזיה ואתרים שמוגבלים לנוער מתחת לגיל 18.
אז?
סקס וירטואלי 103108
אם המשחקים מיועדים למבוגרים, על מה בדיוק כל הרעש?
---
Xslf, לחלוטין חסרת הבנה היום
סקס וירטואלי 103179
הרעש הוא שגם ילדים משחקים בהם. הרעש הוא הגישה הקלה אליהם.
סקס וירטואלי 102889
לא. רק המשחק המקדים.
תגובה פשטנית 259786
ראשית, איילת, כל הכבוד על המאמץ. המאמר מעניין ונחמד. לדובי... בעניין הביצה והתרנגולת, פשוט שלחת אותנו אחורה בזמן. כמו המאמינים הכופים עלינו את אלוהים משום שיש סדר בעולם ובריות מתוחכמות שכמותנו (דוגמה לסדר) לא נוצרו יש מאין. אותם שואלים... אז מאיפה הגיע בריה מתוחכמת כאלוהים? בקיצור... הביצה הראשונה... קדמה ליצור הבוקע או באה אחריו ואיך הגיעו למבנה הזה? ושוב למאמר, מדעי החברה הם מאוד מסובכים וקשה לדעת מאיפה להתחיל. הכל מחובר להכל מחובר להכל אמרנו? לפחות כך נראה. קשה לבודד משתנים וכו'. בכלל, העולם המודרני רודף אחרי תקציבים ותועלת וקשה לממן מחקר עם מסת נשאלים הולמת (פעם אריסטו ישב וחשב והגיע לכך שגוף כבד נופל מהר יותר מגוף קל, למה לסבך עניינים? :)). כמחקר גישוש זה נראה לי משביע רצון. מה שמעניין אותי זה האם יש סיכוי שאי פעם נראה פעולות מתקנות, אולי אפילו בהיעדר מה לתקן? גילוי נאות, קראתי רק עד 63780 וגם זה בדילוגים.
תגובת הדובי: 260082
מה?
תגובת הדובי: 260100
סטיה קטנה מהנתיב. התרנגולת בקעה מהביצה. הביצה הוטלה על ידי יצור קדם תרנגולי. ההנחה היא שהיצור בקע מביצה. מי קדם למי? היצור או הביצה? וכך הלאה...
תגובת הדובי: 260103
אהה, בדיוק היום נתקלתי בזה: http://www.unirel.vt.edu/vtnews/story.php?itemno=408
תגובת הדובי: 260131
מעניין :) תודה.
תגובת הדובי: 260289
כן, אבל מה אתה רוצה ממני? בסך הכל השתמשתי בביטוי מוכר ומקובל כדי לתאר דבר מה. אתה גם מאלה שמספרים לכל מי שאומר "עצת אחיתופל" שבמקור אחיתופל נתן את העצה הטובה?
תגובת הדובי: 260950
לא :) בדרך כלל אני לא אחד מאלה. אל תהיה כל כך רגיש :), ובכלל... קיבלתי פה אינפורמציה מעניינת בנושא.
תגובה פשטנית 260092
כרגע, מנקודת המבט האמריקאית שמחפשת אשמים בכל מחיר, לא נראה שדברים ישתנו. המכשול העיקרי הוא בהשגת מימון אובייקטיבי למחקר כזה, בעיקר בשל העובדה שכל המחקרים שהוזמנו על ידי חברות המשחקים לא זוכים להתייחסות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים