צה''ל יוציא 50 מיליון ש''ח עבור רכבי שטח לסגני אלופים 534
230 קצינים בדרגת סגן אלוף יקבלו בקרוב רכבי ת"ש מסוג "איסוזו טרופר", בעלות של 220 אלף ש"ח לרכב, אחרי הנחה לצה"ל. עלות ההזמנה הכוללת היא כ-‏50 מיליון ש"ח.

רכבי ת"ש משמשים את הקצינים לנסיעות פרטיות שלהם ושל בני או בנות־זוגם. עד כה קיבלו סגני אלופים רכבים מדגם "רנו מגאן", בעלות של כ-‏80 אלף ש"ח כ"א.
קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

היאח הידד לצה"ל הנחמד! 23794
מזל שקיצצו אנושות את תקציבי הבריאות, החינוך, הרווחה, התרבות, האמנות והפיתוח - אחרת לא היינו יכולים לעמוד היום בפני המפגעים ולומר: "כן, החלום הציוני חי! מלחמת העצמאות לא תמה! לא נכנע לטרור! ניסע באיסוזו טרופו על אפכם ועל חמתכם!"

ובא לציון גועל.
כשאני הולך ברחוב והחזה מתוח 23853
האם לא טען הצבא שאין באפשרותו לספק
לחיילים אפודי מגן מחוסר תקציב?

לשם השוואה, כמדומני שדיברו על הוצאה של 40 מליון ש"ח.
כשאני הולך ברחוב והחזה מתוח 23855
The military also wants to be payed whenever its forces are involved in any kind of civil service - rescuing civilians from chasms, and such things. As if they don't waste twice as much resources on off days with costly military excersizes.
כשאני הולך ברחוב והחזה מתוח 23856
The army etc.
גבירותיי ורבותי 23944
בתור מי שנמצא במדור הספציפי באכ"א שאחראי על יישום הנושא, אני יכול אישית לומר לכולכם - הרמטכ"ל שלכם שקרן. אותו אחד שאמר שאין כסף לאפודים ישב מול נשות המג"דים בצה"ל והבטיח להם כמו מפגר ב1.3 שב1.4 יקום ויהיה פרוייקט ההטבות לבעלים שלהם. תחי מדינת ישראל, כל הכבוד לצה"ל
גבירותיי ורבותי 23948
סתם שאלה - מותר לו לחייל לומר את דעתו על מפקדו בפורום באינטרנט?
גבירותיי ורבותי 23951
אני חושב שכן, אבל עפ''ז, קיימת פקודה בצבא האוסרות על חייל להזדהות ככזה בכתיבה באינטרנט, מה שאומר שהחייל יוכל להביע את דעתו על המפקד רק אם לא יציין את היותו חייל - ולכן גם לא את היותו כפוף לאותו מפקד.
גבירותיי ורבותי 23982
לפני פתיחת האייל, עיינתי בהוראות צה"ל בנוגע לפרסום דיעות ויצירות של חיילים. כשמדובר בדיעות פוליטיות, אסור, אם זכרוני אינו מטעני, לחייל לציין את היותו חייל. אבל בכלליות - כל פרסום של חייל חייב לעבור צנזורה של צה"ל, כדי לוודא שהוא לא חושף סודות.
מה שאומר שהאייל פעל במשך כחצי שנה כאתר לא חוקי למהדרין. (:
גבירותיי ורבותי 26419
תוכל לקרוא על פשעיך כנגד האנושות וצבא ההגנה לישראל בלינק הבא:
את הסעיף האחרון אהבתי במיוחד!
האם סתירה? האם מישהו יקרא? 27405
סעיף 2:

חייל רשאי להימנות עם כל אגודה הקיימת במדינה כחוק ,ובלבד שאין מטרותיה או פעילותה חותרות תחת קיום המדינה או תחת השירות בצבא.

אם האגודה חוקית,כיצד היא יכולה לחתור תחת מעניק החוקיות?
איש לא ראה, איש לא שמע 27485
חתירה תחת שירות בצה''ל היא חוקית לחלוטין כיום, בדמות עמותות פציפיסטיות וכו'. החוק לא אוסר חברות בארגונים כאלו, אלא אם החבר הינו חייל צה''ל.

עכשיו, חתירה תחת קיום המדינה כיום בארצנו, הינה מושג ניתן לפרשנות - קח למשל את מפלגת חד''ש. מפלגת חד''ש היא מפלגה קומוניסטית ע''פ הגדרתה, וע''פ הגדרה זו הרי שהינה חותרת כנגד קיום המדינה כמדינה דמוקרטית (חתירה כנגד הדמוקרטיה). את הבעיה החוקית הקטנטנה הזו פתרו אנשי חד''ש בשינוי המצע שלהם, שקורא לכינון ''דמוקרטיה סוציאליסטית קומוניסטית'', עד כמה שזכור לי.
אותי מעניין איך הם מתכוונים ליישם את זה.
איש לא ראה, איש לא שמע 27538
ואם הארגון אינו קורא לסירוב לשרת או להשתמטות, אלא לביטול חוק גיוס חובה, האם אז מותר לחייל להיות חבר בארגון?
איש לא ראה, איש לא שמע 27544
מדוע שאיפה לכינון שיטת שלטון שונה מהקיימת מתורגמת אצלך לחתירה תחת קיום המדינה? הדמוקרטיה היא המדינה? כל אדם חופשי להאמין שקומוניזם (או כל צורת משטר אחר) הוא הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות למדינת ישראל, ולא יהיה בכך כל אקט של בגידה או של חתרנות.
איש לא ראה, איש לא שמע 27569
ישראל מוגדרת בחוק כדמוקרטיה, ולכן כל נסיון לשנות את המצב הזה הוא חתירה כנגד חוקי המדינה - כנגד חוקי היסוד שלה, למעשה.
איש לא ראה, איש לא שמע 27670
התנועה לביטול הבחירה הישירה, למשל, גם היא (היתה) תנועה חתרנית? והתנועה לכינון בחירה ישירה, שלפניה? שתיהן רצו - שומו שמיים! - לשנות חוק מחוקי-היסוד של מדינת ישראל.
איש לא ראה, איש לא שמע 27689
המממ... האם רשאית הכנסת לחוקק חוק שיבטל את הדמוקרטיה בישראל, ויהפוך אותה לדיקטטורה של הפרולטריון? (זו אינה שאלה קנרטנית. אני באמת לא יודע)
גבירותיי ורבותי 27418
ואני כתבתי מאמרי ביקורת על צה"ל גופא! חצי שנה אחרי השחרור חייתי בפחד מהיום שידפקו לי על הדלת החבר'ה המנא^H^H^Hטובים של מצ"ח.
גבירותיי ורבותי 24064
הוא גם שכח להזכיר בדיונים על תקציב הביטחון והדרישה להגדילו על חשבון שאר משרדי הממשלה כי לצה"ל יש שליטה פיננסית מוחלטת על אופן חלוקת הכספים שהוא מקבל מהמדינה.

כלומר, הטענה כאילו אין מספיק כסף כדי לקנות אפודי מגן היא דמגוגיה והזנה של המוות ברמה הנמוכה והעלובה ביותר.
לו רצה צה"ל, יכל להפנות מקורות מימון מ*כל* תחום פעילות שהוא לטובת קניית אפודי-מגן, לפקידי משרד האוצר אין שום יכולת להתערב בחלוקת הכספים הפנימית הזו.

עוד טריק עלוב לסחוט ממונם של האזרחים באמצעות המדינה והנצחת הדומיננטיות הפיננסית של הקומפלקס הצבאי-תעשייתי, בין המעסיקים הגדולים במשק (אם לא הגדול ביותר), והכל תחת האצטלה המזויפת של "שמירה על הביטחון" ו"שעת חירום הסטורית".
23965
אולי המחיר גבוה (50 מליון זה הרבה), אבל בוודאי חייבים להשקיע כדי להחזיק את האנשים הטובים ביותר בתוך צה"ל. פעולה מקבילה מתחייבת, היא לדאוג שרק אנשים שכאלה יהפכו להיות קצינים בכירים, אחרת זהו ביזבוז כסף.
23968
רכב כזה לשימוש פרטי הוא סמל סטטוס מנקר עיניים בלבד ולא הטבה ממשית.
הרכבים הללו גם צפויים להעלות את הוצאות הדלק של צהל.
אני לא בטוח שרוב הקצינים לא היו מעדיפים לקבל הטבה שוות ערך אחרת במקום (כמה מכם היו הולכים לקנות ג'יפ אם היו נופלים עליכם 250 אלף ש"ח).
הרבה יותר הגיוני היה להציע לאותם קצינים מועדפים סכום כסף גדול כהלוואה שתהפוך למענק כעבור כמה שנות חתימה נוספות (אני יודע שזה נהוג, יש לי כמה חברים עתודאים שקיבלו הצעות כאלו) בצורה כזו אפשר היה בהוצאה חד פעמים קטנה יותר להעניק הטבה רק למי שמתכוון להישאר בצבא לטווח ארוך.
מגיע להם 24026
כל עוד אותו ס''אל הינו איש שטח שילדיו ואישתו פוגשים בו במקרה הטוב פעם בשבוע זה פשוט מגיע להם ואני בעד.
מגיע להם? 24028
הבוס שלי סא"ל מטֶה מן המניין, פוגש בילדיו ואשתו כל יום בשובו הביתה בתואם פג'ו 206 צה"לית. מה לו ולרכב שטח יוקרתי? מה לזה ולת"ש? ואיך יכול ניקור עיניים מעין זה למשכו לקבע נוסף מול הצעות מפתות באזרחות? אין יודע.
חוששני שלא 24076
עפ"ז:
החוק - או בעצם פקודה - אינה דנה בחשיפת זהותך, אלא בחשיפת היותך חייל. עם זאת, "הבוס שלי סא"ל" אינו אומר בהכרח כי אתה חייל, ובהתאם למעמדך (אזרח עובד צה"ל או עובד קבלן) הפקודה הנ"ל עשויה לא לחול עליך. בלי קשר לאמור לעיל, הנוגע להזדהות כחייל, עשויות לחול עליך מגבלות מתוקף חוקי המדינה ופקודות צה"ל לגבי פרסום "ידיעות" שונות הנוגעות לצבא, בין שהגיעו אליך במסגרת תפקידך ובין שלא.
למה לא 2 24679
הדגש בהערותיי היה על אנשי שטח,שדה,לוחמים.
למה לא 2 24685
תגובתי הקודמת התייחסה אך ורק לכינוי "אלמוני מכח החוק(?)".
ועכשיו, גם אלופי צה''ל 30197
בקצרה:
משרד הביטחון אסר על צה"ל לרכוש מכוניות מדגם פג'ו 607 שמחירן בשוק עומד על 217 אלף שקלים, כמחליפה לפג'ו 605 שיצורה הופסק אך גם הייתה זולה בעשרות אחוזים, לקצינים בדרגת אלוף. כפשרה הוחלט בינתיים לשכור מכוניות מאותו דגם עבור האלופים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים