שרון: מוותר על הדרישה לשבעה ימי שקט כתנאי למו''מ על הפסקת אש 914
רוה''מ שרון הודיע אמש (ו') למזכיר המדינה האמריקני קולין פאוול, בשיחת טלפון שניהל עמו לקראת הביקורים הצפויים סגן הנשיא צ'ייני והגנרל זיני, כי ישראל ויתרה על דרישתה לשבעה ימי שקט כתנאי לפתיחה במשא ומתן להפסקת אש.

ממועצת יש''ע נמסר בתגובה להחלטת שרון כי ''ויתור ראש הממשלה על שבעת ימי השקט הוא פרס לטרור שמפעילים ערפאת והרשות הפלסטינית. עם ישראל הוא עם חזק המבקש לנצח את הטרור ואסור ששרון יחמיץ את שעת הכושר הנדירה ואת הגבורה המופלאה של חיילי צה''ל ואזרחי ישראל''.

ברשות הפלסטינית התקבלה הודעתו של שרון בספקנות. יועצו של ערפאת, נביל אבו-רודיינה אמר כי ''אין די במלים. על שרון וממשלתו לעצור את הטבח המתמשך באזרחים פלסטינים, בערים, כפרים ומחנות פליטים''. הוא הדגיש כי אין פתרון צבאי לסכסוך.
קישורים
Ynet
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

משא ומתן תחת אש 60159
אני מעתיק הודעה שכתבתי מתחת לידיעה על הקרב בטול כרם אחרי ששמעתי את מה שנאמר בידיעה הנוכחית:

הנוסחה "לא ננהל משא ומתן תחת אש" הייתה נוסחה שגויה מלכתחילה. לעולם לא יזיק לדבר. מדברים גם עם פושעים וחוטפי בני ערובה. לא נגרם כל נזק בדיבור. העניין הוא אילו עמדות מציגים באותם דיבורים ולא עצם הדיבור. ואפשר לדבר על כל דבר. לא רק על הפסקת אש. אם הצד השני רוצה לדבר על הסדרים מדיניים, לבריאות. מדוע לא ?
מדוע אמר שרון "לא ננהל מו"מ תחת אש" ? משום שאנו רוצים שקט והפלשתינים רוצים "מאבק", ושרון חשב שהם כל כך רוצים לדבר, עד שיסכימו לעשות שקט כדי לדבר. הם הראו, ולי זה היה ברור כל הזמן, שלא עד כדי כך הם רוצים לדבר.
אנחנו יותר חזקים. מאתיים המחבלים החמושים שהסגירו את עצמם אולי מוכיחים זאת. יכולת הבערת האש אצלנו הרבה יותר גבוהה. אם הם רוצים משא ומתן תחת אש, עלינו להיענות לבקשתם גם בקשר למשא ומתן ובמיוחד בקשר לאש, ולבחור באותם יעדים לשריפה כמו שהם בוחרים, אבל בכמות אש כמו שאנחנו יכולים להפיק. אין צורך לעבור דרך קירות ולחפש כל מיני פטנטים כדי לא להיפגע. אנו יכולים לפגוע מבלי להיפגע בשיטות הרבה יותר פשוטות.
שהם יגידו שהם לא מנהלים משא ומתן תחת אש, ושהם רוצים שבעה ימי שקט. מתי נבין זאת סוף סוף ?
כל דבר בעיתו, כל דבר בעיתו 60167
יש מצבים משתנים בחיים דב, זהו סוג השרידות האנושית, המצבים המשתנים וההתאמה להם...

לאחר ששברו את מחנות הפליטים (2) כעת יש לנקות את רמאללה עצמה...

כעת יש להזיז את החלאה למקום אחר. אני הייתי מעדיף לקבר, אבל ככל הנראה יגרשו אותו מכאן...

גם זה משהו בדרך לתיקון חטאי פושעי אוסלו ובראשם פרס וביילין.
הוועדה מוחה 60198
או: "יוחזר שי כהן השמאלן התבוסתן לחווה להאכיל כבשים, ויפה שעה אחת קודם!"

אני לא מבין, הרי פה בדיוק היתה צריכה לבוא הודעה שלך, ששולחת את שרון בחזרה אל החווה, ואז "וועדת המעקב" הייתה מתכנסת, ומראה שגם לפני שלושה שבועות שלחת אותו הביתה, ואחרי שבוע שינית את דעתך.
הרי וויתור ראש הממשלה על שבעת ימי השקט , ואני מצטט את מועצת יש"ע, "הוא פרס לטרור שמפעילים ערפאת והרשות הפלסטינית". הרי "עם ישראל הוא עם חזק המבקש לנצח את הטרור ואסור ששרון יחמיץ את שעת הכושר הנדירה ואת הגבורה המופלאה של חיילי צה"ל ואזרחי ישראל". הרי בעבר על הרבה פחות (השמעת קולות ירי ברמקולים?) שלחת אותו אל כבשותיו, אז מה קרה פתאום?
"יש מצבים משתנים בחיים"? "זה סוג השרידות האנושית"? יש עוד משפט שמאלני תבוסתני שאתה רוצה לשלב בהודעה שלך? אין ספק "שפושעי אוסלו" ובראשם פרס וביילין, לא יכלו לומר זאת טוב יותר.
אסור שאסטרטגיה תכבול את הטקטיקה! 60206
האסטרטגיה ברורה למשנתי, ישראל גדולה ככל האפשר, והומוגנית-יהודית-ישראלית.

הטקטיקה, משתנה, אין לכבול טקטיקה לאסטרטגיה. מה שמשרת באותו הרגע. אם נדמיין הסכם בו אנו מסלקים מכאן 1.5 אוייבים, תמורת מילים יפות כגון "מדינה פלסינאית" גם הולך, הכל הולך בדרך לאסטרטגיה. לא הטקטיקה קובעת.

רק פושעי אוסלו לא קלטו את זה, עארפת כן. עוד ב 1993.

הימין קלט את זה מייד, השיכור הגדול ועוזריו לא. פרס עד היום לא, רבים אחרים גם לא התעוררו מהנרקוזה.
מועצת יש"ע היא חלק מן הימין? 60210
אם כן האם היא לא קלטה את זה?
אם היא אכן לא קלטה את זה, האם משפטך "הימין קלט את זה מיד", הוא מבוסס?
וודאי, הימין כבר ב1993 60214
וודאי, הימין כבר ב 1993 הבין את הטעות הטראגית הנקראת "חזיון פרס". כבר ב 1993 קלט הימין שוויסקי משובח משכר את ראשו של רבין.

ידע הימין והזהיר.
אני מבין שזאת בחירה קשה 60547
אבל אם נניח אתה מתבלט בין:
א. לכתוב הודעת תשובה רלוונטית.
ב. לכתוב הודעה שכוללת בתוכה וריאציה כלשהי של המוטו השנון "רבין שיכור".

עדיף שתלך על א'.
השכרות של רבין היא עובדה 60570
השכרות של רבין היא עובדה. לא שמועה.
את התוצאות אנחנו משלמים ועוד נשלם זמן רב...
ושוב 60922
אנא קרא ונסה ליישם
(אני מבין שזה כנראה מאוד קשה).
השכרות של רבין היא עובדה 60925
בוא ננסה.

האם יש לך קישורים ו/או הוכחות שרבין היה בגילופין בעת שקיבל החלטה חשובה כלשהי? נדמה לי שאין חוק שאוסר על אדם לשתות בזמן הפנוי.

בכל מקרה, מתישהו אולי נפנה סןף-סוף את תשומת ליבם של בני משפחת רבין והם יתבעו אותך על הוצאת דיבה?
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 60947
שיתבעו קודם את וייצמן, ואת כל אילו ששותקים בצד.
תצטרך יותר מזה. 60949
האם וויצמן טען שרבין שתה בעת מילוי תפקידו? זה לא מה שזכור לי. הוא אמר "אכלנו ביחד, שתינו ביחד" ולא "אכלנו ביחד, שתינו, ואז החלטנו לחתום על הסכמי אוסלו" למשל.
תצטרך יותר מזה. 60958
ויצמן אמר שרבין סבל המתמוטטות עצבים ערב מלחמת ששת הימים. לעובדה שרבין היה צריך ללכת לנוח לחצי יום (כמדומני) יש סימוכין שונים, אבל ברור שהפרוש נמצא בעיני המפרשן. היו שאמרו שבגלל חוסר השינה והמאמץ הנפשי הכביר שלו, כולל האחריות העצומה, היא היה צריך לקחת פסק זמן למנוחה, לטובת המאמץ הכללי. מי שרוצה יכול לפרשן את זה גם כמו שי, אבל האם מבחן התוצאה (ששת הימים) לא מדבר בעד עצמו?
אם שותים לא מנהיגים 60992
מה עניין שמיטה לתשמיש-מיטה? מר שי כהן מנפנף כל הזמן בטענת השכרות של רבין.

אגב, אני מסכים איתך שאכן מבחן התוצאה (ולא רק הוא) מעיד דווקא לטובה על רבין במלחמת ששת-הימים. יתרה מזאת - אינני מכחיש גם את העובדה שרבין כנראה הלך לנוח עקב התמוטטות עצבים (או שילוב של זה עם הרעלת ניקוטין - ניחוש שלי) אבל זה, אם כבר, מעיד על מידת אחריות - רבין ידע שאינו כשיר ברגע מסויים ופרש מתפקידו באופן זמני.

אני עדיין מחכה לתשובתו של שי כהן בנושא.
אם לא שותים לא מנהיגים 60997
שמיטה ותשמיש-מיטה. הנה משהו שעם פירוש איילי מודרני יסביר לך את הקשר:

שש שנים תזרע וגו' רבי ישמעאל אומר כשישראל עושין רצונו של מקום הן עושין שמיטה אחת בשבוע אחד שנאמר שש שנים תזרע וגו'. כשאין עושין רצונו של מקום עושין ארבע שמיטות בשבוע אחד
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 60953
איך אפשר לתבוע מישהו ששותק על הוצאת דיבה?
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 61066
הלוואי שכבר תיפתח תיבת הפנדורה הזאת. הלוואי וכבר יעמידו אנשים לחקירה אמיתית, מה קרה שם ותישבר "אחוות השותקים".

אבל דיון הרבה יותר רציני, שכבר מזמן היה צריך להתפתח, היא סוגיית "שתיקת הכבשים" של העיתונאות בישראל.

לא תשמע בתקשורת מילה על מעשי ניאופים, הומוסקסואליות, בגידות, שיכרות, מעשי אונס, מחלות רפואיות, מחלות נפש, הפרעות נפשיות וכיוצא בזה של נבחרי ציבור. גם משנפל מאן דהו, יתרכזו בשחיתויות כספיות בעיקר, נדיר, נדיר נדיר שנושאים כמו המנויים מעלה יועלו בתקשורת.

כן, יש מי שיטען שאילו הם נושאים פרטיים של נבחרי הציבור.

גישה זו, כמובן נוחה מאוד למפיציה, כי למה לא לשמור על מקורות פתוחים והחיים הטובים.

הבעייה הינה רבה יותר כאשר ח"כים זועקים לזכויות האישה מחד, ומבצעים אונס/מעשים בכפייה מאידך, התקשורת יודעת, ושותקת.

על חלק מח"כי השדולה נגד שידורי פורנוגרפיה, יודעים בתקשורת לספר כמה דברים על בילויים עם נערות ליווי על חשבון משלם המיסים הישראלי במלונות פאר. אבל איש לא יחשוף אותם בקלונם העומד בסתירה זועקת למעשיהם כפרלמנטרים.

ואשר לרבין, שתיפתח כבר התיבה הזאת. דרך אגב, גם התיבה של בגין מחכה לפותחן. לציבור עוד יסתבר בידי מי ובאילו נסיבות גופניות/נפשיות של מנהיגיו, גורלו של כל העם בישראל מוטל.

אם זאת לא סיבה טובה למנוע פרטיות מנבחרי ציבור, אז מה כן.
לך תוכיח שאין לך אחות 61067
(סליחה מראש, שום דבר אישי)

לא ברור לי מדוע מה שעושה נבחר ציבור בביתו (וחדר מלון, לטובת העניין, הוא גם "ביתו") יש בו עניין לציבור יותר מאשר מה שאני עושה (או לא עושה) בביתי (או בחדר מלון), כל זמן שהדבר אינו משפיע על תיפקודו כנבחר ציבור.

מיני סקופ (שכנראה ידוע לכולם): ח"כ אליהו בן-אלישר נפטר בפריס כנראה במהלך קיום יחסי מין שכללו קשירות ושאר מרעין-בישין עם שתי צעירות. האם יש קשר בין עובדה זו לתפקודו כחבר כנסת ושגריר? אני לא מוצא.

אנא תן דוגמא לח"כ שזועק לזכויות האישה מחד, ומבצע מעשי אונס או מין בכפייה מאידך, והתקשורת שותקת. זו לא חוכמה לפזר האשמות חסרות ביסוס. אם יש לך טענות. קדימה, שטח אותן והבא הוכחות לדבריך. אם לא, אולי גם אני אתחיל לפזר באייל הודעות בסגנון: "שי כהן נוהג לקיים יחסי מין עם זונות ומבקש מהן שיצעקו באוזניו "אתה ערבי, אתה ערבי" למשל?

לא ברור לי למה אתה שולל מפוליטיקאים את הזכות להיות בני אדם בזמנם הפרטי. אני למשל, שולל זאת מהם בעת שהם מתפקדים כפוליטיקאים, וגם על זה כולם כועסים עלי...

יודע מה? בוא ניקח את זה קדימה. אתה משרת במילואים? ביחידה קרבית? אם לא, מי נותן לך את הזכות לשלוח אחרים בשם האידאולגיה שלך להילחם ולההרג? אם זו לא סיבה טובה למנוע ממך להפיץ את הקריאות שלך "לתת לצה"ל לנצח", אז מה כן?
לך תוכיח שאין לך אחות 61070
הגישה שלך מקובלת בארץ, אבל לא בארץ נידחת כמו ארה"ב. גם לא בדנמרק, ממש לא בשבדיה... ועוד.

ישראל, עם המצב שלה, אין לה לטעמי את הלוקסוס להיות מונהגת על ידי מטורפים/חולי נפש וכו'.

בגין (אקח דוגמא ימנית) היה חולה לב כבד מאוד כשנבחר ב 1977. ב 1982 הסתגר בביתו ככל הנראה מדיכאון קליני (מות רעייתו ללא ספק השפיע) בכל אותה עת, היה בגין ראש הממשלה של ישראל.

אני מבין שלך זה לא משנה כי כמובן ביתו הוא מבצרו, אני חושב אחרת. אני חושב שחיי כולנו אינם יכולים להיות מופקדים (מופקרים) לנסיבות כאילו.

בן אלישר, יש יותר מרמזים שמותו היה כמתואר. מה זה משנה, ומה ההשפעה על תפקודו, זאת יש לבדוק במחקר שאיננו בסגנון ערן (תביא דוגמאות...) לי אין ספק שיש לאישיות מעוותת כזאת, המכהנת עוד כחבר כנסת וחבר בוועדת השירותים החשאיים, השפעה רבה מאוד על מליון פעולות ואחת שעשה האיש הזה, ושהישפיעו על כולנו יום יום.
לך תוכיח שאין לך אחות 61072
בגין התפטר לפני שהסתגר.
לא נכון. וזו עובדה 61097
למעלה משנה וחצי היה בגין ראש ממשלה עם מצב נפשי של דיכאון קליני. רק לאחר מכן הוא היגיע ואמר ''איני יכול יותר''.
לך תוכיח שאין לך אחות 61073
מה עניין חולה לב לראש ממשלה? יתרה מזאת, אם ראש הממשלה *אינו* *כשיר* למלא את תפקידו (ויתכן שבגין בסוף כהונתו היה כזה) הרי שאין לי התנגדות לפרסום, כיוון שזה אכן חוסר אחריות (כיוון שבמקרה כזה מן הראוי שהנ"ל יתפטר מתפקידו כיוון שאינו מסוגל למלאו כייאות), אבל אתה עדיין לא נתת לי דוגמה לפוליטיקאי שעושה בזמנו הפרטי משהו שאכן מפריע לתיפקודו. ואני עדין מחכה לדוגמה כזו, וממשיך לטעון, גם בתגובה זו כי "ישראל, עם המצב שלה, אין לה לטעמי את הלוקסוס להיות מונהגת על ידי מטורפים/חולי נפש וכו"'. אני עדין מחכה למטורפים ולחולי הנפש.

בינתיים, אם אנחנו ממשיכים בקו של השמצות לא מבוססות, שאני אתחיל עם ""שי כהן נוהג לקיים יחסי מין עם זונות ומבקש מהן שיצעקו באוזניו "אתה ערבי, אתה ערבי"?
חזק יותר, עבדאללה! חזק יותר!! 61080
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 61075
שי, אתה שקרן. תבע אותי על הוצאת דיבה, ואני אטען "אמת דיברתי" - ואסתמך בעיקר על התגובה הזו שלך. מה שאמרת כאן הוא השמצה פרועה - השמצה של הפוליטיקאים בישראל (מקרי אונס ומין בכפייה?!), וגם של העיתונאים (איזה עיתונאי בדיוק יוותר על ההזדמנות לדווח על מין בכפייה, או אפילו השתרללות לגיטימית, של מי מקואליציית האנטי-פורנו? חוץ מעיתונאים של ש"ס, בעצם...). למעשה, גם השמצה של המשטרה והפרקליטות (שאינן מעמידות לדין אנסים).

בנוסף לכל אלו, אתה גם מה שמכונה בלעז biggot, וחסר מילה ברורה בעברית (למה הומוסקסואליותו של חבר כנסת צריכה להפריע למישהו? או חיבתו ל-S&M?), וסתם רודף צהוב (ממש מזיז לי שבעל בוגד באישתו. כל עוד הוא לא בוגד במדינה, הוא יכול להיות ח"כ).

בקיצור, עד שתצליח להביא שבב של עדות לטענות המגוחכות שלך כאן, אני אאשר לכל אדם שמה שערן אומר (שאתה הולך לזונות כדי שיצעקו עליך שאתה ערבי) זו אמת לאמיתה.
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 61078
אם אני זוכר נכון, אחרי שגולדה נפטרה כתבו קצת על איך הסתירו את הבעיות הרפואיות שלה (אנגינה פקטוריס?) וההשפעה הפוטנציאלית שהיה להן על תיפקודה במלחמת יום כיפור. שלא לדבר על רייגן שהסתירו את מחלתו שהתחילה עוד כשהוא היה נשיא.
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 61086
אני לא דיברתי על מחלות פיזיות. השאלה האם לדווח על מחלה פיזית של פוליטיקאי בעמדת השפעה היא שאלה קשה וסבוכה. לעומת זאת, אם ידוע על פוליטיקאי שאנס, השאלה כלל אינה קיימת. יש רק תשובה ברורה מאוד.
תשמעו קטע גדול! 61079
שמעתי ששי כהן הולך לזונות ומבקש מהן שיקשרו אותו ויצעקו עליו: "אתה ערבי! אתה ערבי!".
אני לא בטוח אבל נדמה לי ששמעתי שגם הזונות עצמן הן ערביות.
זה עוד כלום 61084
לשי כהן יש מרתף עינויים עם קירות אטומים לצעקות. כשמחייגים לשם יש מענה קולי:
כל הערבים תפוסים, אנא המתן ותענה לפי התור.
אנא המתן, ותעונה לפי התור 61230
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 61098
מגוחך לא. שמעת על מורדכי? כן זה האלוף לשעבר? שמעת על מעללי דיין? שמעת על טריף, בית המלון ונערות הליווי? (המלון על חשבונך כמשלם מיסים. בעצם גם הנערות...)

הידעת כי מדווח שפורוש (כן זה הדתי) צופה נלהב בטלוויזיה (כן זו המשוקצת? אותה הוא ממהר תמיד לגנות, ובכוח יכולותיו הפרלמנטריות כעת גם להגביל...)
גם חצאי ידיעות אילו מעולם לא היו ביג האש..., למה? אין לעיתונאים ולמעסיקיהם על כוונה לריב עם השררה....

דרך אגב לכל המתלהבים, אני איני אדם ציבורי מחד, מאידך לא מזיז לי מה תגיד, או ערן או בכלל.... להתמודד עם השמאל בימים השחורים של רצח רבין היה קשה יותר. אל תדאג, גם אז, דיעותי על האיש היו כהיום. זה בכל אופן מחשל...
אני אתגונן ב''אבל גם הוא'' 61101
בדיוק! שמענו! והם הגיעו לתקשורת ולמשטרה כיוון שמעשייהם היו פליליים. אף אחד לא הסתיר את זה רק בגלל שהם היו פוליטיקאים. מצטער, אין ציגר. אגב, המלון הוא על חשבוננו כמו כל שהיה במלון של ח"כ. נערות הליווי (אם היו כאלו) הם כבר על חשבונו של מר טריף, שהרי אם שילם להן הרי שזה מכספו. אחרת, אתה יכול לטעון שכל פרוסת לחם של עובד מדינה יצאה בעצם מכיסך...

אגב, אתה שוב קובע דברים בלי ביסוס (על פורוש הפעם) אז קבל שוב את ההשמצה הלא מבוססת שלי: שי כהן הולך לזונות ומבקש שיצעקו לו "אתה ערבי, אתה ערבי".
בארזים נפלה שלהבת. 61105
לאור ההודעות האחרונות של ערן ושל דובי, אני קורא להסיר לאלתר את סעיף ב' ("השמצות או הוצאת לשון הרע") של "כללי פרסום תגובות קוראים"
(http://www.haayal.co.il/policies.php3), או להסיר אותן מעל פני השרת.
היידה שי! 61106
מה לשון הרע פה? להפך, זה רק מראה שהוא יכול.
בארזים נפלה שלהבת. 61108
אני חולק עליך. אני חושב שאנחנו עדיין במסגרת אנלוגית לדיון של דובי (ואחרים) מול ש. ברקובר במאמר ''חלום כחול'' של רע עמית. הדיון הוא על השמצות חסרות ביסוס והדברים משמשים כדוגמה, ואני מבהיר זאת בכל פעם מחדש.
אני אתגונן ב''אמת דיברתי'' 81435
סחיטה אפשרית.

בן אלישר, לדוגמא, ידע סודות מדינה רבים, ועיסוקו בפעילות חשאית (הה) חשפה אותו לכל מיני הצעות שקשה לסרב להן.
השכרות של רבין היא עובדה 62820
מאחר שאין ספק ששי כותב זאת בתום לב, ברור שבית המשפט יתיר זאת. חוץ מזה חנה סנש הלשינה לנאצים.
מי חיים 60550
ידוע שוויסקי טוב לא משכר אלא דווקא מחדד את השכל ונותן מרץ לחיים טובים.
זה היה נכון לגנרל גראנט 60569
זה היה נכון לגנרל גראנט, זה לא היה נכון לרבין.

רבין, שיקר, שיקר ולא פסק מלשקר בבחירות 1992.

דקה לאחר הבחירות, הלך על הסכם אוסלו...

ונניח לשיטתך, שהוא חידד את שכלו עם וויסקי...

גם זה לא, יותר 800 הרוגים מאז התחילה הנסיגה הארורה משטחי ישראל המערבית.

אילו רק היה לנו גם גנרל גראנט, אז הייתה שומע אותי ללא ספק חוזר על אימרתו של לינקולן "תשיגו לי עוד מהוויסקי הזה ושילחו אותו לשאר הגנרלים..."

לנו היה את ה"מזל" להיתקע עם רבין...
60428
ברצוני להזכיר ששיניתי את דעתי בעניין המו"מ תחת אש. אני מחזיק בדעה שמו"מ עם ארגוני טרור מעולם לא הניב תוצאות חיוביות, ולכן אין לעשות זאת. אולם, אם אדייק ההתנגדות שלי היא בעצם למו"מ מדיני, כלומר מו"מ שתכליתו להגיע לאיזושהי הסכמה שבונים עליה ברמה **האסטרטגית**, כמו למשל "שלום בר קיימה", עבודות קבלנות בדיקטטורה, וכו'.
אולם לגבי מו"מ ברמה הטקטית, שתכליתו להביא להפסקת אש, הדבר שונה במקצת. אני לא מאמין שבמו"מ עצמו ניתן להגיע לאיזו שהיא הסכמה אמיתית. אני עדיין מחזיק בדעה שבמקום בו חסרים אנטרסים לא יעזור שום מו"מ. ולהיפך, במקום בו קיימים האנטרסים, אין כל צורך במו"מ. אולם אולי אפשר להשתמש במו"מ ככלי נוסף בלחימה מבחינה פסיכולוגית.
עד היום נהנו ארגוני הטרור מאי-התקפה עליהם תוך כדי המו"מ, בעוד הם מנצלים זמן זה גם למלחמה נגדינו תוך כדי המו"מ וגם לאויר לנשימה והתארגנות מחדש לקראת המשך לחימה.
כיום דעתי היא שניתן לקיים מו"מ תחת אש, אולם הדבר החשוב ביותר הוא להמשיך את ההתקפות מהצד שלנו *במשנה תוקף*.
הדבר אמור להבהיר לכל מי שצריך, שההתניה היא לא *מו"מ* גורר הפסקת ההתקפות מצדינו, אלא *הפסקת אש מצידם* גוררת הפסקת אש מצדינו. כלומר, מדיניות כזו אמורה לסגור באופן חד משמעי את הנתיב למלחמה חד צדדית מצדם באמצעות מו"מ. ומכאן ישנן שתי אפשרויות, או שתושג הפסקת אש לאחר שהנתיב החביב עליהם נסגר, או שהם יפסיקו לדרוש מו"מ.
לא קשור, אבל.. 60642
הנה זה מגיע. מי אמר פה את המילה "מיעוט?"
מי?

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים