האלכסון הוא אסון 1323
עשרה ימים לפני הבחירות ויש רק שני חידושים - במיעוט האלכסונים, ובעמדת המבקר.

לפני שאתחיל לפרט את התשדירים של היום, אני רוצה לציין את יום זה כיום מותו של האלכסון שליווה את מערכת הבחירות לכל אורכה. היום העבודה הייתה המפלגה היחידה שפירסמה את מצעה בראשי פרקים אלכסוניים (אולי זה בגלל שתשדיר הליכוד היה חדש ולמר"צ לא היה תשדיר).

לעומת זאת, הרבה מפלגות החליטו להתחרות היום עם ישראל בעליה על מאגר הקולות והביאו נציג רוסי לתשדיר (בין השאר ש"ס!). רק חסר שעלה ירוק יימצאו איזה מסומם רוסי מהרחוב (אלכס טאזי?) שיסביר מדוע הקנביס תורם לעליה.במפלגת העבודה הפציע היום כוכב חדש/ישן - שמעון פרס! הוא טרח להסביר לנו שאין שום סיכוי שתהיה ממשלת אחדות (העבודה מתחילים להישמע כמו אלכוהוליסט שטורח להגיד שהוא פיכח גם כשאף אחד לא מתעניין). כמו כן הוא פתח בחזית נוספת כנגד שינוי ("מאחר ולא תהיה ממשלת אחדות חילונית, מי צריך אותה?" - ש"ס צריכה אותה! אחרת איך היא תשיג מנדטים?) שאלה מעניינת היא היכן נציגי מימד? האם הם התספקו בשמם ליד שמה של העבודה?

מלבד לכך, במפלגת העבודה ממשיכים להאמין בחמיצנה (מי שזה לא יהיה), וטורחים להציג לנו תמונות מנופים כל כמה פריימים (האם הקבלנים של מצנע מימנו אותם?)

בליכוד לעומת זאת, הבינו סוף סוף שהמתחרים שלהם הן המפלגות הקטנות ולא העבודה, ונהגו בהתאם (אולי מישהו שם קלט שהאופוזיציה אמורה לבקר את מפלגת השלטון ולא להיפך). ומה הליכוד יודעת לעשות טוב יותר מלהביא לנו את קול העם מן הרחוב? כמו תמיד היא טרחה להביא אנשים שנראים כמו מצביעי מר"צ קלאסיים, שיסבירו לנו מדוע אסור להצביע למפלגות קטנות. בפעם הראשונה כמדומני, הליכוד מראה לנו מועמד במיקום וודאי פרט לשרון, הלא זאת לימור לבנת, שרת החינוך שלנו, שסיפרה לנו איך מאז שנכנסה למשרד כל יום הוא יום העצמאות. פרט להורדת הכיסוי מעל לבנת, הליכוד ממשיך לקחת בצורה מילולית מדי את טריק ממשלת הצללים הידוע.ובמפלגות הביניים, שינוי נעדרה היום (כלומר היה רק איזכור אחד לשינוי היום!) אך יריבתה ש"ס המשיכה במסורת של תשדיר חדש כל יום, לא לפני שהעירה את המתים עם קריאות השופר שלה. עובדיה סיפר לנו איך הסוכנות מביאה ארצה אנשים בעלי קשר תאורטי בלבד ליהדות ולעם היהודי; דאגו להסביר לנו כי מפלגות יהודיות רבות ממירות את דתן לנצרות (?!); חשפו אותנו לטקסי הטבלה בכינרת; ואף הראו לנו תמונה של חזיר ארץ ישראלי (ונשאלת השאלה: מאיפה הם השיגו את החזיר?)נראה שעם אחד חושפת את מועמדיה יותר מכל מפלגה אחרת. היום הגיע תורה של המועמדת מספר 2, אחות במקצועה, לככב. כמו כן, פרץ פונה לישראלי המצוי בקריאת "אתם מכירים אותי! אתם יכולים לסמוך עליי!". תרבות ה"סמוך" במיטבה.

ב"חרות" המשיכו בסיור המוזיאוני של "אתרי הגאווה של אוסלו", כשהפעם הלוקיישן הוא הדולפינריום. כמו כן, הם תקפו לראשונה את המתחרה האמיתי - אביגדור ליברמן, על הישארותו בממשלת האחדות לאחר רצח גנדי. ברוך מרזל דאג להודיע לשמעון פרס שהוא עוד שבועיים בכנסת (האם מישהו הדליף לו ששמעון יככב בתשדיר העבודה היום? למנות מיד נציג שב"כ לחקירה!). לאחר שחרות לא תעבור את אחוז החסימה, יוכל ברוך מרזל להשתתף בתוכניות נוער ולהחליף את פינות הד"שים. "...וד"ש לאתי כהן מבנימינה" יהפוך ל"אתי כהן מבנימינה: עוד שבועיים אני בכנסת!".

הסוסה של צומת (ספלאש, לפי עיתון העיר), נחה היום והשאירה את הבמה לתשדיר מזעזע בו נראית כף יד מגלגלת שתי ביצים, עד שאחת נשברת. לי זה הזכיר את הפרסומת האמריקאית : "this is your brain on drugs". בשלב כלשהו, נכנסה לשם יד שניה והתחילה לשחק בסבתא חילקה דייסה ביד עם הביצים, תוך שהיא מדקלמת את מצע צומת. דיוויד לינץ' חיכך ידיו בהנאה. אגב, האם הסלוגן "צומת תחזיר לעם את החיוך", אינו לקוח מהפרומו של רמי ורד?ידידינו ד"ר עזמי בשארה נעדר היום (את המסרים שלו הוא מעביר בערוץ הצרפתי בעזרת אחיו), ויותר חשוב, דע"ם, היכן אתם? המפלגה שללא ספק זוכה בתואר הג'ינגל הקליט של מערכת הבחירות (קול המצפון לא יוצא לי מהראש).

מי שלא נעדר הם מפלגת זכויות הגבר, שגרמו לי לתהות מה הלוגו של מפלגה גברית עושה על רקע פרח ענוג, כשברקע מוזיקת מעליות? איפה הפאלוס כשצריך אותו?

עד כאן דו"ח הבחירות להיום. בינתיים, אנחנו עדיין מחכים למישהו שיכניס עניין בתשדירים (מישהו אמר ביבי?).
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "דו''ח תעמולה"

  • ערב טוב
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 26/1/03 • 44 תגובות
  • הישורת האחרונה
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 25/1/03 • 46 תגובות
  • האימה והפחד!
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 23/1/03 • 22 תגובות

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

אכן, חרות ממשיכים במסע ההפחדות. 122067
ברוך מרזל, עוד שבועיים, גם אני בכנסת!

מה שאני לא מבין זה למה העבשודה תוקפת פעם אחר פעם את הממשלה הטובה ביותר שיכולה להיות עבור השמאל בקונסטלציה הקיימת - אותה ממשלת אחדות חילונית ידועה לשמצה.
תראו, לי נראה ברור שהכי טוב להיות במרכז הקואליציה. המדיניות של ממשלת קואליציה יציבה תהיה תמיד זו של הגופים המרכזיים ולא הקיצוניים בה. לכן שאיפת ראשי המפלגות הגדולות צריכה להיות ממשלה שבה הם במרכז.

ברורה לי התנגדות העבודה לממשלת אחדות כמו שהייתה (עם המפד"ל, ש"ס, אגודה ושרנסקי), כמו שברור לי רצונו של שרון בממשלה כזו בדיוק. במאכ"ש ‏1 נמצא הליכוד באמצע, ועמדות הממשלה יהיו עמדותיו של שרון. לעומת זאת, העבודה בכלל ומצנע בפרט נמצאים בממשלה כזו בסמן השמאלי, ומהווים 'עלה תאנה'.
לעומת זאת, במא"ל ‏2 המרכז הוא אצל טומי לפיד, כלומר המדיניות של ממשלה כזו תהיה מרכזית מבחינת יחסינו עם הפלסטינית. זו תהיה הממשלה הכי שמאלית (מבחינת שלום וביטחון) שניתן להגיע אליה אחרי הבחירות, ומבחינת דת ומדינה עמדותיה יהיו כעמדות מפלגת העבודה (האמצע בין הליכוד לשינוי).
שרון, אגב, מתקשה לחשוב על הקמת ממשלת ימין אמיתית, כי אז יהיה הוא הסמן השמאלי שלה. ממשלה כזו תבצע את מדיניות נתניהו או תהיה לא יציבה.
--------------------------------------------------------
חמיצנה, זה סוג של חמין? ‏3

1 ממשלת אחדות כמו שהייתה.
2 ממשלת אחדות חילונית.
3 כששמים גם הערות שוליים וגם קו, מי למעלה ומי למטה?
אכן, חרות ממשיכים במסע ההפחדות. 122072
איך מא"ל זה "ממשלת אחדות חילונית"?

אבל זה לא מה שרציתי לכתוב: למעשה, ככל שאני חושב על זה, נראה לי שתמיכה של העבודה בממשלת אחדות חילונית תהיה הפעולה הטובה ביותר שהם יכולים לעשות. למה? כי אם יהיה ברור שזה לא משנה מה הגודל של שינוי, עדיין יהיה גוש גדול שתומך בממשלת אחדות חילונית, אז הרבה מצביעי עבודה פוטנציאליים שחשבו להצביע שינוי כדי לכפות על המפלגות הגדולות מא"ח, יעדיפו להצביע לפי ההעדפות הבטחוניות שלהם, כלומר, לפנות לעבודה. מה פספסתי בניתוח שלי?
את זה שמפגלת העבודה מטומטמת. 122075
חמין? 122199
אם כבר אז חמיצה.
אם כי יש ברדיו חד חידות ששמו חמיצנר. אולי זה עליו?
חמיצר, דן חמיצר 122204
חמיצר, דן חמיצר 122206
אהמ.
כן, אני יודעת.
לא, זה לא אתה, זו אני.
[אם ללוגי מותר להשמיט מהחמיצנה את הנו"ן, אז לי מותר להוסיף לחמיצר נו"ן. לא?]*
*{[אמרתי לך שזה לא אתה, זו אני..]}
לעלה ירוק! 122070
מישהו היה צריך להגיד לכם מההתחלה שהקטע שלכם עם תעודות הזהות לא מובן, אלא אם כן אתם מתכוונים לצחוק על עצמכם. בשביל מה? ואם אתם חושבים שזו בדיחה מוצלחת (ישכילוני נא אורייני הגראס, אולי אני זה שלא מבין כי אין לי גראס) — גם בדיחה מוצלחת שחוזרים עליה הופכת למאוסה.
ואם אתם נזקקים לתחליפים ברוח אותה הבדיחה, אז אני יכול להציע את מה שהיה צריך להגיד מלכתחילה:
"ב28.1 הפגנה — בקלפי — נא לא לשכוח לבוא!"
מסכים. 122073
למרות שאני תומך עלה ירוק, עניין התעודה עולה לי על העצבים. בעיקר כי הוא בא אחרי ההברקה "ב- 28.1 יש הפגנה. בקלפי."
לא צריך להוסיף כלום. צריך היה פשוט להשאיר את זה ככה.
ש''סינקן 122084
ועכשיו שיש גם תמונות, אני רק רוצה לציין שהחזיר דווקא מאוד חמוד. כמעט גורם לי לרצות חזיר מחמד!
ש''סינקן 122086
נו, ולמה לא? אם לסיינפלד‏1 מותר אז גם לך.

1 זה היה סיינפלד?
ש''סינקן 122158
סיינפלד?! חזיר?! הוא בכלל מצביע ליהדות התורה! ("כולם מדברים על הכל - סיינפלד מדבר על כלום", היה הסלוגן המקורי)
ועכשיו ברצינות, לא זכור לי אף פרק של סיינפלד עם חזיר מחמד.
ש''סינקן 122210
פעם עוד היה לי זמן לקרוא מדורי רכילות, וזכור לי שלג'רי סיינפלד היה חזיר מחמד (בחיים האמיתיים, לא בסדרה).
לצערי יצא לי לראות רק פרק או שניים מהסדרה המעולה הזאת, כך שאין לי מושג אם היה לו חזיר בסדרה.
אם כבר צומת 122176
מישהו שם לב מה האצבע האחרונה שפותחים?
זה בליווי שני הביצים די מראה כמה נכונה כוונתם.
נחום ברנע, יום שישי 122207
"בבחירות הקודמות הציל יוסף לפיד את שינוי והפך את ש"ס ממפלגה בינונית למפלגה השלישית בגודלה בכנסת. בבחירות הנוכחיות הוא יהפוך את שינוי למפלגה השלישית בגודלה בכנסת, ואת ש"ס יציל ממפולת. במקומם של אנשי ש"ס, הייתי קורא מזמן לאחת מישיבות החוזרים-בתשובה שלהם 'שאגת יוסף' או 'תשועת לפיד'. איפה הם היו בלי טומי".

ולי נראה שמאזן הפחד לבדו הוא המניע את בוחריהן של (לפחות) שתי מפלגות שיחד מצטרפות לכ- 30 מנדטים. מצביעים נגד הבעד.
נחום ברנע, יום שישי 122209
ולי נראה שנחום ברנע הוא עוד אחד ממגוון של עיתונאים שמקדישים את עצמם בימים אלו למתקפות חוזרות ונשנות על שינוי. סליחה, אבל ש"ס הייתה במגמת עלייה עוד לפני ששינוי נפרדה ממרצ, ולפני שהיה להם את לפיד היה להם את שריד ואת אלוני - גם אותם תקפו בש"ס במשנה מרצ.

אני מתפתה לכנות כאן את התקשורת "עויינת", אבל העובדה היא שהפובליציסטים משמאל, שרואים את מפלגותיהם מאויימות על ידי שינוי, עושים הכל כדי להראות כמה ששינוי זה רע, כמה שמי שמצביע שינוי הוא דביל (ראי גם את הציטוטים שברנע הביא מהמכתבים שנשלחו אליו - מובן הרי שאין אפילו מצביע שינוי אחד שאינו דביל מתלהם...).
אבל מה, ברנע יודע טוב מאוד שגם בקרב רבים ממצביעי מרצ יש התנגדות מרה לש"ס, שגם שם יש הרבה מאוד אנטי-חרדים. אז הוא בוחר בקפידה איך לפנות אליהם: אלה, בשינוי, עושים דברים יותר מדי על פני השטח. הם עוזרים לש"ס! אתם הרי לא רוצים שמישהו יעזור לש"ס, נכון? אז אסור לתמוך בשינוי! בואו, בואו תתמכו במרצ, הם לא עוזרים לש"ס.
בולשיט. על העלייה מ-‏6 מנדטים ל-‏10 ב-‏96' הייתה צריכה ש"ס להקים, לפי ההגיון של ברנע, את "שאגת יוסף", או "תשועת שריד". איפה הם היו בלי יוסי?
נחום ברנע, יום שישי 122214
אז מה, התקשורת אשמה? ברנע תומך מרצ מסורתי? ברנע הוא אחד מני עיתונאים רבים? אפילו את מכתבי התגובה הוא פרסם רק בשביל להלעיג? תקשיב לעצמך, דובי.
אמנון יצחק כבר אמר: התשקורת אשמה. 122228
נחום ברנע, יום שישי 122330
אין לי מושג למי מצביע ברנע, אבל הוא תוקף את שינוי במסגרת טור חצי פובליציסטי שלו. זה מקובל וזה סביר לחלוטין. לא הייתי אומר מילה אילולא זה היה הופך לטרנד כל-כך נפוץ בקרב עיתונאים. ברור שאני מזהה את הבעייתיות של דברי, ולכן כתבתי גם את ההערה לגבי ה"תקשורת העויינת" - בחצי חיוך.
התקשורת לא אשמה בשום דבר, משום שבינתיים שינוי מצליחה לא רע.
פשוט קצת מפתיע אותי שאין בקרב כל העיתונאים בארץ אפילו אחד שמוכן להגן קצת על שינוי. זה לא ש"ס, שקהל היעד שלה שונה לחלוטין, ולכן אפשר להגין איך קרה שאין אף ש"סניק בתקשורת. האם באמת אין אפילו עיתונאי אחד שמתכוון להצביע לשינוי? הכיצד?

מסתבר שאחרי בערך שבועיים שזה היה בון-טון להצביע שינוי, נבהלו כמה חבר'ה, ולהגיד שאתה מצביע שינוי נהפך לדבר הכי לא פופולרי בעולם. עדיף כבר להגיד שאני מצביע לש"ס. והכי מעצבן שכשאני אומר שאני מצביע שינוי, אנשים עדיין מתייחסים לזה כאילו זו הצבעה "טרנדית". לא יעלה על הדעת הרי שמישהו יצביע לשינוי כי הוא ממש מסכים איתם. יאללה יאללה.
נחום ברנע, יום שישי 122333
אתה מצביע שינוי?! היה נדמה לי שגם אתה ירדת עליהם באיזו הזדמנות. אגב, אם בקשר של ש"ס והעיתונות עסקינן, הנה קוריוז מעניין, מתוך טורו של בני אלבז, זמר הבית של ש"ס, בשבעה ימים:
מאיפה הרב עובדיה חזה 26 מנדטים?
ב.א: זה יישמע קצת מיסטיקה יתרה, אבל בן-אדם יכול להצביע ליכוד או מערך. יקרה נס, ובקלפי הפתק יתהפך לש"ס.
אתה מתכוון לזיופים?
ב.א: מאיפה שמעת על כאלה דברים? אם מאמינים בביאת המשיח ובתחיית המתים, לא נאמין שפתקים מתהפכים?
נחום ברנע, יום שישי 122341
תגיד, אתה קורא את האתר בכלל? תחת כל עץ רענן אני מכריז על התמיכה האישית שלי.
כמובן שזה לא מונע ממני להעביר עליהם ביקורת. ומובן מאליו שאני מעביר עליהם ביקורת גם בדו"ח התעמולה שלי, משום שמטרת הדו"ח היא לא לעשות עוד תעמולה עבור המפלגה המועדפת עלי, אלא לתת ניתוח אובייקטיבי עד כמה שניתן של הקמפיין.
נחום ברנע, יום שישי 122420
דווקא היה נדמה לי שראיתי אותך יורד עליהם שלא בדו''ח התעמולה (ולא מדובר על ביקורת, אלא ממש זילזול בוטה), כנראה שהתבלבלתי.
נחום ברנע, יום שישי 122336
בבחירות הקודמות, הצבעה לשינוי נבעה מתוך הסכמה איתם. בבחירות האלה, זה אכן טרנד. עצוב קצת, אבל טרנד.
נחום ברנע, יום שישי 122340
איך זה נשאר טרנד גם כשכולם יורדים עליהם מכל הכיוונים? מי בדיוק מוביל את הטרנד הזה? איפה הוא נמצא?

האם גם אני מצביע "אופנתי"? אם כבר, בבחירות הקודמות היה מדובר במעין אופנה. הפעם, המפלגה היא כבר מוכרת. לא מדובר עוד בגימיק קצר מועד, או במפלגת מחאה. מי שמצביע לשינוי היום מצביע עבור מה שהולכת להיות המפלגה השלישית בגודלה בישראל. אי אפשר לראות בזה אופנה.
נחום ברנע, יום שישי 122417
שינוי היא מפלגה עממית, לא מפלגה של לפלפים מהאליטות.
נחום ברנע, יום שישי 122433
ורק אגב (כאן בלי לעקוץ), אני לא בטוחה שטרנד, אפילו פוליטי, צריך לחפש דווקא בעיתונות. אתה יודע שאומרים, שברגע שכותבים על טרנד בעיתון, סימן שהוא עבר את השיא ומכאן מתחיל לגווע.
נחום ברנע, יום שישי 122445
בדיוק בגלל שמדובר במפלגה מוכרת וגדולה, זה טרנד.

לא נתקלת בתופעה שאנשים מצביעים למפלגות הקטנות רק כדי לא לדמות להורים המיינסטרימים שלהם?

(we're all individuals, aren't we?)
נחום ברנע, יום שישי 122450
אז גם ש"ס זה טרנד? ומה נגיד על מרצ? אין יותר טרנדי ממרצ.
נחום ברנע, יום שישי 122456
לא. משום שש''ס (נציגת הקדושים והבאבאים) ומר''צ (נציגת השמאל) פונים למגזרים שלא יהפכו לא את אלי ישי ובטח שלא את יוסי שריד לראשי ממשלה. טומי מצא את עצמו פתאום בעמדה מנצחת יותר מאשר מר''צ או ש''ס היו אי פעם ולמרות הכל, הוא כן חותר (בהצלחה ובהפתעה) למקום בטוח בכנסת. הבחירה בשינוי, כיום נחשבת ל''בטוחה יותר'' מאשר הבחירה במר''צ או בש''ס.
נימוקים טובים להצביע שינוי 122380
מספק יוסי גורביץ במאמר בפא"צ:
נימוקים טובים להצביע שינוי 122454
וואו. לראות ככה את יוסי גורביץ מוותר על תהליך השלום... זה משהו שדורש עיכול...
נחמיה שטרסלר הביע תמיכה ב''שינוי'' 122348
(לא קורא אותו בעצמי; הבנתי זאת מאיזה מכתב כועס למערכת)
נחום ברנע, יום שישי 122432
בסדר, בסדר, אל תיקח ללב. אתה יודע שאנשים בתוך הטרנד לא רואים שהם בטרנד :-) מי שיודע תמיד שהוא בטרנד זה רק יוצריו והמאמצים המאוחרים ביותר שלו (שתי החוליות הקיצוניות).
נחום ברנע, יום שישי 122498
אולי זה קשור לפורז וקהל היעד הספציפי שלו?
רק עכשיו שמתי לב ש... 122337
שעם תמונות החזיר והביצים יש לנו bacon & eggs.
רק עכשיו שמתי לב ש... 122349
Q. What's the difference between being committed to and being involved in something?

A. In a plate of eggs & bacon the hen was involved; the pig was committed.
רק עכשיו שמתי לב ש... 122370
אגב למה אתה חום?
חשבתי שרק מי שכותב מאמר כותב בחום (אם הוא רוצה)
למה חום? 122374
בלי לספר לאף אחד, דובי העביר את השרביט לאיתן חבר ליום אחד.
למה חום? 122382
לא יפה , למה לא מספרים שום דבר לחברה.
למה חום? 122419
אפילו טרחתי לציין בשורה הראשונה שהמבקר התשתנה.
למה חום? 122455
בלי לספר? בשורה הראשונה של המאמר כתוב שעמדת המבקר השתנתה, וקצת מעל זה כתוב שם כותב, שהוא לא אני. יתרה מזאת, לפני יומיים-שלושה פרסמתי קול (אייל) קורא למישהו שיהיה מוכן להחליף אותי בתפקיד ביום שבת, מסיבות אישיות. איתן נענה.

אם אנשים אפילו לא שמו לב שזה לא אני, סימן שהוא עשה את מלאכתו נאמנה.
למה חום? 122457
הוא באמת עשה מלאכה נאמנה עד שהשתמש בחום.
דבר שאתה לא עשית עד כה.
למה חום? 122461
נו אז? ככותב המאמר, זו זכותו המלאה.
למה חום? 122513
עניתי לדובי שנתן סימנים בנאמנות למלאכה:
"אם אנשים אפילו לא שמו לב שזה לא אני, סימן שהוא עשה את מלאכתו נאמנה."

אבל שמו לב, בגלל החום.
אכן זו זכותו של איתן, שגם כותב נחמד, על כך אין ויכוח.
למה חום? 122519
"כותב נחמד"? הורג ברכות, אתה.
בהתחשב בנסיבות. (נכנס לנעליו של אבא דוב). 122521
למה חום? 122579
אם זו מחמאה - תודה!
כן. מחמאה. 122581
כן. מחמאה. 122582
אם ירצה הדובי, בקרוב אפרסם דברים נוספים.
כן. מחמאה. 122583
זו הייתה חשיפה עצמית בלתי מודעת. :)
מחמאות זה כמו אפטרשייב. מותר להריח , אך לא ללגום. 122585
נדי כבר יהיה גאה בי.
השוטר פלוד במשמרת, ואני כאן עולה על דברים שלא ישוערו.
כל הכבוד! הלוואי והייתי כמוך. 122587
כן. מחמאה. 122694
אוזניון הוא לא הגמד מ"נדי"?
כן. מחמאה. 122695
ווי
נשבע לך שלא ראיתי את ''נדי יהיה גאה בי''.
כן. מחמאה. 122697
תגובה 122061
למה חום? 122462
זה כי אני עצלן וסנילי, ואם אני אשתמש בחום במקום אחד, אני אשכח לשנות את הכיתוב במקום אחר, ואז הסיסמא שלי תחשף לדראון עולם. כבר פעמיים נאלצתי לשנות סיסמא בגלל טעות כזאת. מאז אני לא חום יותר. כחול יותר מחמיא לי.
למה חום? 122466
איך קורה שססמה נחשפת? זו מין גרסה מתוחכמת של מלכודת האיילים, או מה?
למה חום? 122540
זה לא גרסא מתוחכמת. זה אותו הדבר בדיוק - את הסיסמא מכניסים במקום הדוא''ל, וכך קורה שהיא נשארת שם אם לא מתקנים.
השמצות, הא? 122910
או זהו, שלא. אם משאירים תגובה בחום, הסיסמה לא נשמרת, ואין כל סכנה שתחשף בטעות.
השמצות, הא? 122918
ועדיין, אם יורשה לי, הסידור הזה (שמעולם לא השתמשתי בו, כמובן) לא נשמע לי כמו תיכון מופתי.
השמצות, הא? 122945
רקע: הסידור הוא - הקלד את שם הכותב שלך בתיבת "שם", ואת הסיסמא בתיבת "דואר אלקטרוני", ותקבל תגובת-כותב. אם השם והסיסמא מאומתים, לא נשמרת הקוקיה שאמורה לחסוך הקלדת שם/דואל בעתיד, ולכן גם אין כל סכנה לדליפת ססמאות. האימות נעשה בעת שמירת התגובה, כך ששינוי סיסמה בעתיד לא יוביל לביטול תגובות-כותב קודמות.

ניתן לגלות בקלות שגיאה בסיסמא, משום שבמסך התצוגה המוקדמת, התגובה תופיע כחומה רק אם הסיסמא אומתה.

השיקולים לבחירה בתיכון זה כללו מינימום הפרעה למשתמשים הרגילים, וקלות שימוש (אין צורך בקישורים נוספים, checkboxes, וכו').

הצעות לתיכון עדיף?
השמצות, הא? 122951
עכשיו אני מצטער שבסוף החלטתי לא לכתוב "למרות שבמגבלות של מנשק Web, קשה לחשוב על פתרון מופתי", אבל אם אני כבר כאן, ואם אתה כבר גורר קישור ל-moderate אחרי כל תגובה, הייתי מחליף אותו בקישור למסך אפשרויות מיוחדות, שממנו ניתן להמשיך גם ל-moderate (מה שזה לא יהיה) וגם לכתיבת תגובה חומה.
השמצות, הא? 122969
ההצעה שלך מובילה לאיבוד קלות השימוש. במנגנון המודרציה משתמשת קבוצה קטנה מאוד של אנשים, שמכירים היטב את המערכת. מנגנון התגובות החומות צריך להיות נגיש לכל מי שמפרסם מאמר; לא כולם בעלי אוריאנטציה טכנית גבוהה. קל יותר להסביר "הכנס שם וסיסמה בתיבות המתאימות" מאשר "לחץ על הקישור השקוף, זה שלא רואים אותו, ואז בחר באפשרות השלישית בתפריט, ואז..."

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים