ערפאת: אמנה ראש ממשלה 1363
יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת הסכים אתמול (ו') למנות ראש ממשלה ברשות. "לאור המגעים שניהלנו עם חברי הקווארטט... החלטתי למנות ראש ממשלה", אמר ערפאת לעיתונאים ברמאללה. ערפאת לא ציין מי ימונה לתפקיד. הוא הוסיף כי יזמן כינוס מיידי של המועצה המחוקקת הפלסטינית כדי לאשר את המינוי.

ערפאת הודיע על ההחלטה בעקבות פגישתו אתמול בבוקר עם שלושה מחברי "הקוורטט" - שליח האו"ם טריה לארסן, שליח האיחוד האירופי מיגל מורטינוס והשליח הרוסי אנדריי וודובין, במתחם המוקטעה ברמאללה.

ארצות־הברית לוחצת על ערפאת למנות לתפקיד את שר האוצר הפלסטיני סלאם פיאד - כלכלן בעל שם בינלאומי המחזיק גם באזרחות אמריקנית. נמסר גם כי פיאד מקובל גם על ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון. מועמד אחר שהציעו האירופים הוא מוחמד דחלאן. בנוסף, מועמדים לתפקיד גם שר הפנים הפלסטיני האני אל־חסן, נציג אש"ף באו"ם נאסר אל־קדווה ומזכיר הוועד הפועל של אש"ף מחמוד עבאס (אבו־מאזן), שנחשב לאיש מס' 2 בארגון.

מינויו של ראש ממשלה ברשות הפלסטינית דורש את אישור המועצה המחוקקת הפלסטינית ואת אישור הוועד הפועל של אש"ף. שני המוסדות צפויים להתכנס בימים הקרובים.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

speechless 129831
כבר שלוש וחצי שעות ואף אחד לא הגיב! אני מניח שזה עקב הלם ההתרגשות שהידיעה מעוררת.
הנה תגובה עניינית 129833
אוויר? מישהו רוצה לקנות קצת אוויר? (כן, בשקל).
speechless 129887
ידיעה שלא שווה את מרחב הסייבר-ספייס אותו היא תופסת.
yes man 129863
מניין לנו שהוא לא ימנה yes-man ?
yes man 129889
כנראה שהוא לא יכול למנות "יס-מן" לתפקיד, שכן אם היה יכול אז מה היה אכפת לו למנות אחד כזה לתפקיד כבר לפני חצי שנה או יותר, כשהנושא עלה לראשונה? לי דווקא נראה שהוא התנגד נחרצות למינוי ראש ממשלה ובחר לעשות כן עכשיו בשל העובדה שהופעל עליו לחץ שלא יכל לסרב לו.

אם לקחת את זה קדימה, אותי מעניין איזו הטבה שילטונית/מדינית קיבל בתמורה להסכמתו למינוי.
מקל או גזר? 130058
עפ"י מה שכתב נחום ברנע בסופה"ש, בפני ערפאת הודגש בעיקר מה יקרה לו אם *לא* ימנה ראש ממשלה ויעביר אליו את רוב סמכויותיו. במקרה כזה, רמזו לו חברי הקווארטט (עפ"י ברנע) יותר לישראל לעשות בך ככל העולה על רוחה, ולא תזכה להגנה מאיש בעולם, כולל ירדן ומצריים.
yes man 130104
הנסיבות עלולות לגרום לאיש ה"כן" להפוך לבעל דיעה משלו ולהתחיל להגיד לא, במיוחד אם האמריקאים והאירופים יעמדו מאחריו. מישהו קרא את "double star" של היינלין (נדמה לי שתורגם לעברית)?
yes man(ספויילר) 147291
אם זה הספר על הכפיל אז כן וחשבתי שהוא לא מקורי ולא באמת מד''ב.
yes man 130118
נראה לי שאם לא היית אתה, היית תוקף את התגובה הזו: "לחץ שלא יכל לסרב לו"? תיכף תדבר על "מניעים פרגמטיים"... אבל כיוון שכתבת שם "נראה ש", אין לי בעצם מה להגיד, כי לא התיימרת להסביר את ערפאת, אלא רק הימרת על מה ההסבר הנכון.
הנסיונות להחיאת הפגר פסולים 130505
איני חושב שמדינת ישראל צריכה להתערב בעניינים האלה. כל התערבות, וגם הבעת דעה, פרושה הכרה ברשות הרצח שנמצאת היום במצב לא כל כך טוב, שלא מאפשר לה לתכנן ולהוביל מעשי רצח כפי שהיה קודם,וכפי שהייתה רוצה. האישיות שעומדת בראש רשות הרצח אינה לב העניין.
כל הפחת חיים, כל סימן של הכרה שיחזק את הפגר הזה, יעלה לנו בעתיד בנפגעים בנפש.
הו הא, מי זה בא, ראש הממשלה הבא? 133604
מחמוד עבאס (אבו מאזן) מסתמן כמועמד המועדף לתפקיד ראש הממשלה הפלסטינית (או ממלא מקום ראש הממשלה. עניין חוקתי פלסטיני). בשבוע הבא אמורה המועצה המחוקקת לאשר את המינוי.

הסימטריה בין ישראל לרשות הפלשתינית 133620
גם שרון מינה ראש ממשלה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים