נוסחה אמנה בינלאומית ראשונה נגד שימוש בחומרים אסורים בספורט 1388
ארגוני ספורט בינלאומיים ולמעלה מ-‏70 מדינות הכריזו אמש (ד') בקופנהגן על האמנה הבינלאומית הראשונה נגד שימוש בחומרים אסורים לשיפור הישגים בספורט.

האמנה מגדירה רשימה אחידה של חומרים אסורים כגון סטרואידים, חומרים מסמיכי־דם וסמי מרץ. על פי האמנה, ספורטאים שיתפסו בפעם הראשונה כשהם משתמשים בחומרים אסורים יושעו לשנתיים, ובפעם השנייה - לכל החיים. האמנה מאמצת את המדיניות האולימפית שמטילה את האחריות על הספורטאים לכל חומר אסור שימצא בגופם, ועליהם בלבד.

אגודות הספורט השונות נדרשות לאמץ את האמנה עד למשחקים האולמפיים באתונה בשנה הבאה. מדינות נדרשות לאמץ את החוק עד לאולימפיאדת החורף בשנת 2006.
קישורים
BBC
CNN
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מה לא בסדר ב"חומרים אסורים"? 133791
סמל של צביעות, כל הגופים האלה.

גם הספורט ה"נקי", בלי שום כימיקלים, דורש מהספורטאים שרוצים להגיע לצמרת להרוס את הגוף שלהם: מרימי משקולות עם הגב המעוות, רצים למרחקים ארוכים עם שברי ההליכה, מתעמלים עם הסחוסים הדפוקים (ואני בכלל לא מזכיר את המקצועות ה"לא אולימפיים" כמו איגרוף או קארטה).
כמה שברים יש לכדורגלן במהלך הקריירה שלו? ולמה הוא פורש - כי הגיע לשיבה טובה, או בגלל שבר אחד יותר מדי?

מי שכל-כך חשוב לו לנצח עד שהוא מוכן להרוס את הגוף שלו בעוד צורה, יבושם לו.
מה לא בסדר ב"חומרים אסורים"? 133899
הייתי אומר שמטרת האמנה היא למנוע יתרון לא ספורטיבי, ולא להגן על גופם של הספורטאים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 133927
מי מונע מהמתחרים להשתמש באותם חומרים?
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134025
תחרויות ספורט הן, בהפשטה, תחרויות בין המיומנויות (הפיזיות והמנטליות) הדרושות לאותו הענף. סטרואידים הם גורם חיצוני המשפיע על המיומנויות.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134059
אם תופיע לתחרות כשאתה מבין היטב את גודל המשימה ובקיא בפרטי הפרטים של הביצוע, אבל לא התאמנת - לא תגיע רחוק. אימונים נועדו לשפר את המיומניות הדרושות לענף. גם סטרואידים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134072
נכון, אך סטרואידים ''משנים'' את המיומנויות הפיזיות שלך. הבעיה היא שקשה למתוח קו ולומר מדוע סטרואידים אסורים, אך ויטמינים למינהם מותרים.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134080
אני חושב שהמקום הדי טבעי לקו הוא שהחומר לא יהיה מזיק רפואית. הסיבה היא, פשוט, שההנאה שלי כצופה מארוע הספורט תיפגע אנושות אם אני אדע שהמתחרים הורגים את עצמם בשביל זה.

אז יגידו שממילא תוכנית האימונים של ספורטאי-על במקצועות רבים היא לא בריאה. אם הייתי יודע על פרוצדורה מסוימת של אימון שהיא מאוד לא בריאה, ושיש סיכוי לזהות בקלות שימוש בה, הייתי אולי תומך באיסור שלה. יש להניח שהקו בין חומרים מזיקים ללא-מזיקים הוא לא מאוד חד; אני חושב שהקו בין אימונים מזיקים ללא-מזיקים הוא לאין ערוך יותר מטושטש, ובוודאי הוא פשוט עניין של מידה. בכל מקרה, מידת הנזק לטווח רחוק שאתה יכול לעשות לעצמך באימונים מפרכים - כאלה שבטווח הקרוב ישפרו את יכולתך הפיזית - היא מוגבלת, אני מניח. הנזק האפשרי מסטרואידים ושאר ירקות‏1 הוא עצום.

1 note to myself: מטאפורה לא טובה.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134214
אולי ההנאה שלך (אישית) תפגע, אבל יש צופים רבים שזה בכלל לא מפריע להם, והם מוכנים לשלם $59.99 כדי לראות ב- pay per view קרבות אגרוף.
למה היתרון הוא 'לא ספורטיבי'? 134272
האגרוף הוא דוגמה קיצונית לספורט שידוע (במגזר המקצועני שלו) בריבוי של מה שמכונה "חוסר ספורטיביות" (מילא חומרים אסורים, אני מדבר סתם על מכירת קרבות)‏1. מסתבר שיש צופים רבים שזה לא מפריע להם, אבל אנחנו לא יודעים כמה יש שזה כן מפריע להם, ובגלל זה הם נמנעים מלהתעניין באגרוף. השווה את מספר המתעניינים באגרוף למספר המתעניינים באולימפיאדה, למשל, ואם אתה רוצה להעמיק יותר השווה גם את החתך הסוציואקונומי והמגדרי שלהם.

1 שים לב שאני לא מדבר כאן על עובדות, אלא על דימוי ציבורי.
שיט ! 133883
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133894
את קדושינו מאתמול צריך לפרסם.
בושה!
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133895
א. http://www.haayal.co.il/help.php3 , שאלות 20, 21.
ב. כמדיניות מערכת אנחנו לא מפרסמים עידכוני חדשות על פיגועים זה זמן רב.
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133897
ב. מאיפה לכם המדיניות הזו?
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133903
כך החלטנו. מי שמעוניין יכול להגיב בעדכוני חדשות קודמים, למשל דיון 1100 או דיון 1003 .
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133948
מותר לשאול למה החלטתם כך? כי "כל הפיגועים ממילא אותו דבר"? כי התרגלנו, זה "כלב נשך אדם"?
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133955
מתוך הלינק שערן נתן בתגובה 133895 :

20. שאלה: ראיתי עכשיו עדכון חדשות על איזה משהו ממש לא חשוב. זהו, נגמרו המלחמות בעולם? אין לכם שום דבר חשוב יותר לשים שם?

תשובה: עדכוני החדשות באייל הקורא נועדו בראש ובראשונה כדי להעלות נושאים לדיון. נושא שנערך עליו כבר דיון במאמר חדש, או שכבר דווח עליו לאחרונה, או שסתם נראה לנו לעוס או חסר פוטנציאל, לא יזכה לעדכון חדשות משלו. קורה, לפעמים, שנושא שולי ולכאורה-חסר חשיבות יכול להביא לדיון מעניין - נושא כזה יקבל עדכון חדשות.

21. שאלה: כן, אבל ממש עכשיו ראיתי באיזה אתר חדשות שפרצה מלחמת העולם השלישית (או הרביעית, הפסקתי לספור), ואין על זה עדכון באייל!

תשובה: שלוש אפשרויות: או שזה לא נראה לנו חשוב מספיק או מעניין מספיק; או שכבר מתקיים כרגע באייל דיון על אותו הנושא בדיוק; או שעוד לא שמנו לב. אם נראה לך שפספסנו ידיעה חדשותית מאוד חשובה או מעניינת (או שניהם) מומלץ לשלוח לנו דואל, עם פרטי הידיעה וקישורים לידיעות המקוריות באתרי החדשות השונים.

חשוב לזכור כי מטרת עדכוני החדשות באייל הקורא לעודד דיונים על הנושא, ולכן אין בדרך-כלל טעם לפרסם ידיעת חדשות על נושא שמתקיים כרגע דיון ער לגביו.
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133962
להלן הנימוקים האפשריים מתוך הודעת המערכת:

1. נערך דיון במאמר חדש.
2. דווח עליו לאחרונה.
3. נראה לנו לעוס או חסר פוטנציאל.
4. לא נראה לנו חשוב מספיק או מעניין מספיק.
5. כבר מתקיים כרגע באייל דיון על אותו הנושא בדיוק.
6. עוד לא שמנו לב.

מכיוון שתירוצים 1,2,5,6 לא תקפים, אני מבין שפיגוע בחיפה שבו נהרגו חמישה-עשר, הוא לעוס, חסר פוטנציאל, לא חשוב או לא מעניין.

מה התשובה הנכונה?
אמנות בינלאומיות מפרסם האייל המסומם 133964
תגובה 133895
עם כל הכבוד, 133965
איזה דיון יכול כבר להתפתח בעקבות הפיגוע האחרון?
האייל הוא לא אתר חדשות.
עם כל הכבוד, 133980
למשל, יכול להתפתח דיון בשאלה "למה האייל הקורא לא פרסם עדכון חדשות על הפיגוע".

או על השאלה - האם יש קשר בין הקלת הסגר שהודיעו עליה לפני כששה ימים, לבין הפיגוע. או: מה חושבים לעצמם המחבלים שהולכים להתפוצץ בעיר שיש בה אוכלוסיה ערבית גדולה כל-כך.
בחברה טובה 134220
טרנד חדש התקשורת אשמה (אולי שדרוג של טעון ישן נושן)
בחברה טובה 134270
אני חושב שיש בדבריו משהו. מכל פיגוע עושים קרקס תקשורתי, והדבר משרת את מבצעי הפיגועים. נעשה פיגוע. כך וכך אנשים נרצחו. למה אנחנו צריכים להתקע עם שש שעות של שידורים רצופים? הרי אין בהם כל חדש. ממילא יש יותר מדי חדשות ואקטואליה לאחרונה, כשעתיים-שעתיים-וחצי בערב, כנ"ל בבוקר, ועוד עדכונים קצרים תקופתיים, שלא לדבר על היורשות של פופוליטיקה (שמשודרות במקביל בשני הערוצים) פעם בשבוע.

לפחות בטלויזיה הכללית (ערוצים 1, 2, ו-‏10), הטרור ניצח ומנצח - הוא כבר הצליח לשבש את אורחות חיינו, וכל פיגוע גורם לשיבוש רב-מימדים אך קצר-טווח, בנוסף להשפעתו לטווח הארוך.

אני לא יודע למה זה תורם - לא לחוסן החברה, לא לכושר העמידה ולא למלחמה בטרור. מצד שני, יתכן שמשתלבים מסויימים ישמחו, שהערוצים שלנו נעשים יותר ויותר דומים לתחנות הערביות - הרבה חדשות ואקטואליה, מעט תוכן.
הרעיון לא יצליח 134299
כי בטח שטרום יתערב
קדושים על תנאי? 133908
למה יש לי הרגשה שהקדושים שלך לא כוללים את קמר אבו חאמד
קדושים על תנאי? 133926
מי זה קמר אבו חמאד?
קדושים על תנאי? 133929
מתוך הקישור:

קמר אבו-חאמד, בת 12.5 מדליית אל-כרמל

קמר היתה בדרכה הביתה מבית הספר כשארע הפיגוע. פריד באשה, דודה של קמר, שהיה קצין משטרה וחבלן, תיאר את בת אחותו כילדה שקטה אשר "אהבה את כולם ועשתה את הכל כדי להצליח בבית הספר". גופתה של קמר הגיעה בשעות הלילה המאוחרות לאחר שזוהתה, ואבל כבד ירד על בני המשפחה והכפר. קמר הובאה למנוחות היום בצהריים בבית העלמין בדליית אל-כרמל.
קדושים על תנאי? 133949
מסתבר שכן - ''אדם נשך כלב'' זה חדשות.
? 133956
! 133960
ראה תגובה 133948. פיגוע שנהרגו בו חמישה-עשר אנשים - לא מעניין; הרוגה ערבית בפיגוע: מעניין עד-מאד.
! 133961
אני או מישהו מהמערכת אמר ש"הרוגה ערבית בפיגוע" זה "מעניין עד-מאד"?
! 133963
לא, אתה רק ענית לשואל התמים מתגובה 133926.

וחוץ מזה, הנכונות של אותם מחבלים להתפוצץ במקום שיש בו ערבים רבים היא מעניינת ומוזרה. הרי לכם משהו "בעל פוטנציאל".
! 133970
האם אתה אותו אלמוני מכאן: תגובה 133962 ?

כמו שהבהרתי שם ובמקומות אחרים, כמדיניות, האייל הקורא אינו מפרסם עידכוני חדשות על פיגועים, אלא במקרים יוצאי דופן. פרסמנו בעבר, והפסקנו. אני יכול להעיד על עצמי שאני כבר לא רואה מה יש לחדש בנושא ואיזה דיונים או תובנות חדשות אפשר להוסיף, ואני לא רוצה שהאייל יהפוך לעוד במה באינטרנט בסגנון הטוקבק של YNET שבה אנשים מוציאים קיטור - פה זה אתר דיונים. האייל אינו אתר חדשות או עיתון יומי מעצם הגדרתו אלא משתדל להיות מגזין דיונים לענייני חברה ואקטואליה (כתוב שם, מעל הלוגו) ככזה, טור החדשות שמופיע בו מיועד כדי להעלות נושאים לדיון מבלי שמוקדש להם מאמר שלם (וזו אחת הסיבות שהוספנו את טור החדשות).
! 133972
תגובה 133894 (עם הכותרת הנאה שלה) אינה שלי, אבל כשהצהרת שזו מדיניות, רציתי (תגובה 133897) לדעת למה (תגובה 133948).
תגובה 133962 אף היא שלי.

הרפלקס הפבלובי בתגובה 133908 (שכזכור אינה פונה אלי) הוא מגונה בעיני, אבל תגובה 133926 אינה שלי. אני מניח שהתשובה שלך עונה לתהיה מי היא קמר אבו-חמאד, ובכל זאת, כששלפת את המידע הביוגרפי עליה, היו מונחים בפניך שמותיהם של שאר 14 ההרוגים.
תגובה 133949 הזעופה, ההסבר בתגובה 133960, וגם תגובה 133963 - שלי הם.

לבסוף, גם התגובה הזו - כולה שלי.
! 133978
א. הרפלקס הפבלובי מגונה גם בעיני. שקלתי אם לציין את זה, החלטתי שלא להתייחס.

ב. כן, היו מונחים בפני שמותיהם של עוד 14 ההרוגים. אז?
... 133982
אתה מהטובים (באמת), וסליחה שאני מציק.
... 133984
(מצטער, הייתי מוכרח לבדוק אם זה עובד).
כדי להשלים את התמונה, תגובה 133981 אינה שלי.
! 133981
"לא רואה מה יש לחדש בנושא"? נראה היה לי שיש מקום לדיון בפיגוע האחרון. למשל, העובדה שחמא"ס לא לקח אחריות עליו. העובדה שבכלל חמא"ס לא קשור לפיגועי-תופת בישראל כבר יותר מחודשיים, למרות ה"סרבנות" ב"שיחות קהיר", ולעומת זאת מבצע שיגורי רקטות, שמאפשרים לצה"ל להצדיק פעולות בצפון הרצועה
! 133986
זה באמת מעלה שאלות מעניינות. רעיונות? מישהו יודע אם ארגון כלשהו לקח על עצמו את האחריות בסופו של דבר?
! 133987
לאור העובדה שהרוצח מזוהה כאיש חמאס, קשה להאמין שארגון אחר ייקח אחריות על הפיגוע. נדמה לי שדווח גם שהוא נשא חומר-תעמולה בערבית (משהו בזכות פיגועי 9.11). זה נשמע לי די מוזר וגם חריג. האם מישהו יודע אם אכן זה כך, ומה יכולה להיות המשמעות של זה?
! 134109
המ... בינתיים לקחו אחריות, והיום צה"ל פגע, לראשונה זה שנה וחצי, באיש הדרג המדיני של החמא"ס.

הארץ:
! 134111
מישהו מוכן להסביר לי את האבחנה בין "דרג מדיני" לבין "דרג צבאי" בחמאס? מי עושה אותה ועל סמך מה?
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134113
אילו האנשים עליהם אתה שואל.

אותם אילו שהביאו את עראפת לכאן, נתנו להם רובים, וטענו שאילו קורבנות השלום. ראש הנחש רבין,פרס, ביילין ועוד.
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134114
אני חושב שהמשפט השני שלך מגדיר קבוצה ריקה, האנשים במשפט השלישי בוודאי לא נמנים עם הקבוצה המוגדרת במשפט השני. ועדיין, האבחנה קיימת. תשובתך שגויה.
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134115
ירדן אמר על זה פעם משהו:
תגובה 12194
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134116
אשר אמר על זה פעם משהו:
תגובה 99601
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134161
ורק שכח לציין באותה תגובה 99601, שנחום ברנע, פרט להיותו עיתונאי ושמאלני, הוא גם אדם, אשר שכל את בנו בפיגוע.
עשו את האבחנה, שוטים שמאלניים 134163
שכח? אולי הוא בכלל לא ידע זאת. על כל פנים, אם תקרא גם למה אשר הגיב, אולי תבין מדוע הוא אפיין את ברנע דווקא כ"עיתונאי שמאלני".
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134164
תגובה 62654
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134166
אוי לבורות -- אני לא מבין את הכותרת (ולכן מחמיץ את המסר).
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134182
חושבני שהאלמוני כיוון להודעה זו:

תגובה 62670

ממנה עלה כי לבשן ידע כבר 7 חודשים קודם כי נחום ברנע הוא אב שכול.
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134185
את התגובה ראיתי ואת המשתמע ממנה הבנתי, אך עדיין אני תוהה מה באה הכותרת לומר לי. האם זו ציטטה? סימן ליודעי ח"ן?
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134187
"טמנו גאים פח לי וחבלים פרשו רשת ליד מעגל מקשים שתו לי סלה" תהלים קמ:ו
וחבלים פרשו לי רשת ליד מעגל 134197
אני מיואש. נראה שאין טעם ולא רצוי להמשיך את הדיון הזה באייל. אם יש לך מה להוסיף – פירוש או רמז (או סוד), באמת אשמח לקבל זאת בדואל. אם תגובה 134164 נכתבה ע"י אשר לבשן, ובעצם גם אם לא, זו הזדמנות לומר שחבל לי שכבר לא נכתבות באייל תגובות בחתימתו.
ולא אדע האקיים,איך אעמוד בנסיון 134201
נסיון אחרון מיצ, כי אני מיואש וגם עייף.
עוד מעט פורים,אז לבשן צובר שעות מגילה.
מרדכי יודע שאם ישתחווה להמן אלוהים יעניש אותו,ואם לא המלך/המן יענישו אותו.
בין הפטיש לסדן.
כמו כאן שמשמיצים את לבשן.אם ישתוק, שמו הטוב יפגע.
ידבר-שמו הטוב יפגע.‏1 או שההחלטה שלו "להאלם" תפגע.

1תחשוב לבד למה.
והפתילים 134216
מר לבשן מגיב באתר לעתים תכופות, וקשה להחמיץ את כתב היד שלו. אני מצטרף למיץ, שמיץטער שהוא בוחר להגיב בעילום שם.
"הכר נא"? 134217
רש''י ד''ה ''והיא'' 134218
אופס 134541
ואני הייתי בטוח שלבשן הוא עוזי ו.
אופס 134583
השלם את החסר: אנחנו מוכרחים להיות אותו בן-אדם, כי הרי שנינו ....
הוסף שאלות הבהרה מיץ-פטליות כיד המלך.
לא מוכרחים 134585
שניכם אוהבים ויודעים מתמטיקה, שניכם אוהבים ומכירים את המקורות, ככל שהכתיבה שלך נהיית דומיננטית, הכתיבה של לבשן נעלמה, הדעות שלכם לא רחוקות, סגנון הכתיבה די דומה...
לא מוכרחים 134586
גם עוזי וישנה וגם אשר לבשן אינם פסואודונימים, ואת שמות שניהם ראיתי בעיתון (אשר במדור "הזירה הלשונית" בסופשבוע של מעריב, ועוזי בarXiv).

מצד שני, גם את השם של מיץ פטל ראיתי בעיתון, אז זה לא מי יודע מה קריטריון...
לא מוכרחים 134587
מה זה arXiv?
לך ותקרא ותביא את החברה לכאן... 134594
תגובה 128099
לא מוכרחים 134703
לוח פירסומים ופרהפרסומים אקדמאיים. המראה הקרובה: http://il.arxiv.org (נסה לחפש Vishne, ההנאה מובטחת)

אולי הכלי הכי חשוב בקורסים לתואר שני שאני לוקח.
ממש לא מוכרחים 134875
אני ממליץ (שוב) לוותר על התענוג. ראה תגובה 128099.
ממש לא מוכרחים 134992
כן, אבל ממש נחמד להציק לך. אתה מוצק מלא חן.
לא מוכרחים 134877
תנסה את זה

לא מוכרחים 134731
הניתוח הזה לא נכון, כמו כל שאר הניתוחים שלי http://www.haayal.co.il/search.php3?SearchStr=&S...
והיא בכלל לא ידעה שהיא כזאת 135179
הלכתי בדרך האבנים הצהובות מן התגובה הזאת של האלמוני, והאל הטוב או מישהו כזה הוביל אותי לתגובה 121662, וממנה לתגובה 121746 (תודה).
מה שיפה (ומחמיא? קשה לקבוע אם כן או לא) זה שאיש אינו מעלה בדעתו שיושקו הוא בעצם אשה. וביתר פירוט: אשה לא צעירה, משועממת, אם לשישה, הולכת לקופ"ח כשהילד מצונן, הולכת לסופר לקנות ארבעה אשל...
ולא אדע האקיים,איך אעמוד בנסיון 134219
היה עלי להגיב בטרם שכבתי לישון, אולי הייתי חוסך את הפתיל המיותר הזה.

כותרת ההודעה שלי היתה רק מחווה קטנה לאייל האלמוני והארסי, שלמרות שמו המטופש, כותרות הודעותיו הן בדרך כלל מעשה חושב ושיר הלל לזמר העברי. אין צורך לדרוש תגי אותיות: חיפשתי פסוק ובו "מעגל" לציון פתלתלות הקישורים, שהובילו להודעה שנכתבה במקור למיץ, וזה מה שנזכרתי בו. הוסף את הרשת הקטנה בה נלכד מר הגלילי, והנה שבר פסוק משובש ומתאים למחצה.

כדי לא לשקוע לגמרי במטא-איילות, אציין שהביטוי "קרבנות השלום" התפרסם עוד לפני מותו של יונתן ברנע, ולפיכך הערתו של אשר לבשן היתה מיותרת, ודרישתו המשתמעת של דורון הגלילי היתה תמוהה.
טמנו לי פח ורשת במעגל מוקשים (בערך) 134295
תהילים (בדוק בסנונית)
לא הבנתי את כוונתך 134401
חיפשת פסוק ובו ''מעגל'' 134428
זה לא הפסוק מלמעלה? 134445
באשר למי שנתן להם רובים 134177
קרא למשל את הידיעה הזאת
דיון 1079ואולי גם (תוך התעלמות מהתגובות האהבליות שבעקבותיה) את תגובה 116622
ואז תחשוב מי נתן להם יותר.
רק ראש נחש אחד? את כולם 134112
לא יעזור להגיון השמאלני כלום. עוד אחד ועוד אחד ועוד אחד
ועוד...

יהיה שקט. וגם שקט (עם פתח מתחת ל ''ש'').
רק ראש נחש אחד? את כולם 134141
דווקא נראה שהמתנחלים הולכים ומתמעטים. נגיד אתמול בלילה.
יש דבר כזה הנקרא כבוד והזדהות 134006
יש כבוד להרוגים מבני עמך, יש הזדהות, יש צורך בחוסר ניתוק, ויש צורך בחוסר התנכרות.

יש לאזכר את מתינו. יש גם כבוד מינימלי שהאייל יכול לתת.
יש דבר כזה הנקרא כבוד והזדהות 134007
הוא ענה לך. האייל אינו אתר חדשות או עיתון יומי.
אבל אם אתה טוען שיש לאזכר את מתינו, בחוסר ניתוק וחוסר התנכרות וכד', מדוע שלא תדרוש לאזכר בכל יום גם את ההרוגים בתאונות דרכים? ואת המובטלים שמספר המתאבדים בהם עולה לאחרונה?
למה יש הרגשה ש"מתינו" חשובים לך רק כשזה במישור הלאומני?
! 133997
דרוזית.
אבל מה זה מעניין, כנראה. דרוזים, ערבים, רוסים, כולם אותו דבר - גויים ימ''ש.
מסומם זה יופי. 134001
איפה כתבתי ימ"ש? הרפלקסים שלך מהירים, וזה יפה, אבל הם פועלים בכיוון הלא נכון.
מסומם זה יופי. 134002
נכון שלא כתבת ימ''ש. בסך הכל עשיתי הרחבה פארודית על הסגנון שלך, ועל רוח הדברים שהוא משקף.
מסומם זה יופי. 134008
כדי שהנלעגות של התגובות שלך כאן תבלוט אף יותר - תוכל בבקשה להסביר את הקשר בין מה שכתבתי לבין ה"הרחבה הפארודית"?
מסומם זה cool, זה אחלה. בעיקר מסומם לאומנות. 134011
פרודיה — (עפ"י אבן שושן) יצירה שנכתבה מתוך חיקוי מכוון ליצירה רצינית וחשובה לשם לעג או יתול או שנינה וכדומה. הפרודיה *שומרת על הצורה* האמנותית, אך משנה את התוכן, באופן שנוצר ניגוד משונה או מלעיג.
למרות ש"יצירתך" אינה כה רצינית, חשובה ואמנותית, עשיתי לך כבוד ואתה גומל לי ב"הנלעגות של התגובות שלך". יופי.
ועכשיו לגוף העניין: אתה טוען ש"דיווח על הרוגה ערביה = אדם נשך כלב". מרוב רצונך ללעוג לעג סמוי לשמאל (ואל תנסה להכחיש זאת.) אתה מתעלם תוך כדי להיטותך מן העובדה שההרוגה היא דרוזית. אני *מניח* שלשיטתך הלאומנית - הבדל זה אינו חשוב לך במיוחד, כשברקע דרישתך, במקום הלא מתאים ובדיווח הלא מתאים, שיפרסמו את "מתינו". (כאילו אחרים אינם מתים).
מכאן הרחבתי את הרחבתי הפארודית על סגנונך, באמצעות המילה ימ"ש. ללא הימ"ש, אני מרשה לעצמי לנסח את טיעונך אחרת:
השמאל מתעניין רק בהרוגים ערבים (כך לשיטתך). הרוגים יהודיים אינם מעניינים אותו. הנה הזדמנות להביך את "השמאלנים באייל הקורא" ולספר להם שגם ערביה נהרגה בפיגוע (אדם נשך כלב! מצויין! מי הכלב?). נכון שזאת לא ערבייה, אבל (וכאן אני עושה הרחבה פארודית על טיעונך) המציאות לא תבלבל אותי.
134018
דרוזים מדברים ערבית ולכן הם גם ערבים החלוקה בין ערבים לדרוזים התבצעה בגלל רצון הממשלה להשתמש ב''הפרד ומשול''
134049
יבורך על כן המגיב האלמוני, שביטל את ה''הפרד ומשול'' כדי לנגח את הסמול וכדי לחזק את לאומיותינו הכפופה כמזלג.
סתם רציתי להגיד 134039
(אני אפילו לא יודע אם זה משנה לו, או אם זה מפתיע מישהו), שכותב ההודעה שמעלי הוא המגיב ''א. הראשון''.
סתם רציתי להגיד 134047
כותב ההודעה מעליך הוא פוליטיקוס.
ומלבד זאת, מה עשה לך א. הראשון?
סתם רציתי להגיד 134050
בקשר למשפט הראשון: כלומר, היה פוליטיקוס, עד שהגבתי גם כלפיו.
סתם רציתי להגיד 134079
בדרך כלל כשמתייחסים אל "ההודעה שמעלי", הכוונה היא דווקא לא אל המשמעות המילולית הישירה (בעיקר בשל הסיבה אותה ממחיש כותב תגובה 134050 למשל. אחח, הצדק הפואטי), אלא יותר אל המשמעות המטאפורית (שלא לומר כמעט לירית) של: "ההודעה שאליה אני מגיב".

א. הראשון דווקא לא עשה לי כלום למיטב ידעתי. אתה טוען שאתה זה לא הוא? טוב, אם כבודו יפרסם כאן הכחשה תחת הניק שלו, אני כמובן אחזור בי. (כבר עשיתי את זה לא מעט פעמים בעבר, אבל לאחרונה דווקא חוויתי תקופה ארוכה ומוצלחת, מה קוראים אותה "השוונג". יכול להיות שזה נגמר).
סתם רציתי להגיד 134086
אז (כלומר, אם א. הראשון לא עשה לך כלום) אז מדוע א. הראשון צריך להכחיש שזה הוא? או לאשר?
אם, נגיד ונאמר שאותו כותב נמצא מאחורי ניקים אחדים, האם העובדה שהוא שולח את "א. הראשון" לחופשה ומשתמש בניק אחר, אינה קשורה בכך שהוא רוצה שלא יטרידו את "א. הראשון?"
או במלים אחרות: איזו הנאה מפיק מר משה פלמוני ‏1בחשפו דמויות שאינן חפצות רוצות להיחשף? אין פה קצת כבוד לפרטיות של בעל הניק?

1אין כוונתי ספציפית לטעון ששם הכותב "משה פלמוני", אלא אני משתמש בשם זה כמשל כדי לבטא את נכונות הדברים לגבי כל אדם. אך כבודו רשאי להכחיש אם ברצונו שכולם יהיו בטוחים שאיננו משה פלמוני.
סתם רציתי להגיד שתפסיקו להטריד אותי. 134183
אני אזרח שומר מסים ומשלם חוק, ואין שום סיבה לגרור אותי לדיון הזה.
סתם רציתי להגיד 134188
א. הראשון לא צריך לעשות כלום. שמורה לו אותה הזכות, השמורה לכל מגיב שהוא ביחס לכל הודעה שהיא. הוא יכול להתעלם ממנה, והוא יכול להתייחס אליה (ואז לאשר ו/או להכחיש, ו/או לא לאשר ולא להכחיש, ו/או לספר על יחסיי הגומלין בינו לבין קבוצת הכדורגל האהודה עליו). כל מה שאמרתי הוא שכרגע אני עומד מאחורי ניחושי, עמידה שתסתיים במידה וא. הראשון יבחר גם להגיב וגם להכחיש.

"אם נגיד ונאמר שאותו כותב נמצא מאחורי ניקים אחדים", אז אני מוצא את דרך פעולתו כלא הוגנת כלפיי יתר הקוראים/מגיבים באתר, וכלא מכובדת במיוחד. אני לא טוען שזאת פגיעה נוראית, או פשע בלתי נסלח, אבל כן, אני לא מרגיש מחויבות גדולה ל"שאיפתו" של אותו הכותב (במידה ושאיפה כזאת אכן קיימת) "שלא יטרידו" את אחד מן הניקים שלו.

>>>"איזו הנאה מפיק מר משה פלמוני‏1 בחשפו דמויות שאינן חפצות [רוצות] להיחשף?"
ככה. לא משהו. אני יודע? גג 2 ב"סולם ליקרט". אבל אני שונא את הסולם הזה, אף פעם לא מצליח לדרג עליו כמו שצריך. בוא נגיד גג 3.5 בסולם של 1 עד 10.

>>>"אין פה קצת כבוד לפרטיות של בעל הניק?"
האמת? עכשיו כשאני חושב על זה, דווקא כן גיליתי כאן בעבר כבוד לפרטיות של כל מיני בעלי ניקים. מה שעלול קצת לפגום בעקביות שלי, ולעלות שוב את השאלה "אז מה עשה לי א. הראשון?". הממ... טוב, כנראה ש (אתה מבין, כאן כבר קצת התעייפתי, אחרי שהתשובה הזאת התארכה מעבר למה שתכננתי, אז סליחה מראש על הקלישאה) בשביל כבוד צריך לעבוד.

1 סתם התחכמות מיותרת שהורסת לי את הציטוט בטכניקת הקאט-אנד-פייסט.
סתם רציתי לומר 134199
גם לך שמורה הזכות, השמורה לכל מגיב שהוא ביחס לכל הודעה שהיא, אתה יכול להתעלם או להתייחס לטענה שראו אותך היום מתרוצץ עירום ביציע במשחק של מכבי (קבוצת הכדורגל האהודה עליך, אם הבנתי. איך ביעסה אותכם כפר סבא...). גם ראיתי אנשים שצילמו את זה. כל מה שאני אומר הוא שכרגע אני עומד מאחורי ניחושי שזה היית אתה, עמידה שתסתיים ואולי לא, ברגע שתבחר להכחיש.
כמובן שהידיעה הנ"ל בדיונית, אבל לא היית מרגיש מוטרד אם מישהו היה כופה עליך להכחיש ידיעה כזאת, או להוכיח שאין לך אחות? הטכניקה שאתה משתמש בה כופה על א. הראשון להגיב, ואולי הוא לא רוצה. וזו סוג של הטרדה שצריך להיות במידה מסויימת סדיסט ואו מציצן אינטלקטואלי כדי לבחור בסוג של הטרדה כזאת.
או להיות צדקן, שזה מה שאתה כנראה, על פי תגובתך בפיסקה השנייה. "אני מוצא את דרך פעולתו כלא הוגנת כלפי יתר הקוראים/המגיבים באתר, ולא מכובדת". מי אתה שתעמוד על משמר ההגינות והכבוד שבאתר? מי שמך? אולי יש לבחור סיבות (למשל המרדף שחבריך האלמוניים הלא מקוריים מנהלים אחריו לכל מקום)? עם כל הכבוד, גם אתה נחשדת בעבר, כמדומני, בהסתתרות מאחורי ניקים שונים, אם תטרח ותוכיח לי שלא, אתקן ואתנצל. בוא לא נהיה צדקניים, אנשים מחליפים פה ניקים, ואולי הדבר בא להבליט צדדים שונים של האישיות, או תחום אחר של מסרים, אני לא יודע את הסיבה, אבל אם יש עקביות מסויימת במסר שמאחורי כל ניק, מצידי דיינו בכך.
מה זה סולם ליקרט, אנא האר את עינינו הבורים.
ובעניין ה"בשביל כבוד צריך לעבוד", אנא קבע לנו סף עבודה דרוש לשם קבלת כבוד מהאלמוני המקורי (מהדיון ההוא). יש לי גם מה לומר על הניק שלך לגופו, אבל נשמור זאת לפעם אחרת. עייפות.
אני רק מבקש להודיע 134244
שלא אכחיש ולא אאשר בכל פעם שמישהו ייחס לי ניק אחר שבאייל. אין לי סבלנות לזה, וכמו שאבא שלי היה אומר: "הרוחץ את ראשו של החמור, מפסיד את הסבון". אז מי שנהנה לחפש אותי מאחורי ניקים חבויים, שייהנה. לי יש הנאות אחרות בחיים.

ואת עירית לינור יש להאלים.
אני רק מבקש להודיע 134316
מה זה להאלים?
כמו ההנאה להציק לאיילים אלמונים? 134324
כמו ההנאה להציק לאיילים אלמונים? 134399
"להציק". מילה נאה.
אני מדמיין לעצמי את האיילים האלמוניים ה"מוצקים" על–ידי. את שנתם הטרופה בלילות, את ההתעוררות תוך בכי, את השעות הנוספות של הפסיכולוג.
תעריכו לפחות את זה שנתתי לכם סיבה להתבכיין.
סתם רציתי לומר 134326
לגביי הפיסקה הראשונה אני מסכים עם כל מה שכתבת. באמת לא נראה לי שאני אוטרד במיוחד אם תכתוב שאנשים צילמו אותי עירום ביציע של מכבי, במשחק מול כפ"ס. אולי אני אפילו אהיה די מרוצה, כי זה יתן לי צידוק להתייחס לכמה מנושאי הכתיבה המועדפים עליי, כגון: כדורגל‏1, אני ועצמי (לא בהכרח בסדר הזה).
לכן אם ניסית להביא כאן את הדברים לידי אבסורד, זהו ניסיון לא מוצלח. אבל בוא אני אעזור לך קצת. השאלה המתבקשת כאן היא - אם כבר - איך אני הייתי מרגיש, לו מישהו היה מעלה ניחוש/השערה/האשמה שכותב הודעה מסוימת/הודעות מסוימות הוא אני? תשובתי (בקיצור נמרץ) היא, שכל עוד זה היה נעשה בתדירות סבירה‏2, לא הייתה לי עם זה בעיה מיוחדת. כלומר יכול להיות שהייתי מגיב בחריפות/עוקצנות, תלוי באופן שבו היו מנוסחות אותן "האשמות", אבל לא הייתי חולק על עצם הלגיטימיות של אותן ההודעות.
אגב, מה דעתך על הודעתו של עוזי ו., ממש כאן בדיון הזה (תגובה 134216)? שים לב איך הוא מטריד את לבשן, וכופה עליו להוכיח שאין לו אחות. למה שלא תלך להאשים אותו בכל מיני סוגים של הטרדות? (ומי יודע, אולי אם לא תהיה עייף מידי, תוכל גם לחלוק איתו את דעותיך על "הניק שלו לגופו").

אם אני צריך לבחור בין סדיסט לבין מציצן אינטלקטואלי, אני מעדיף ללכת על מציצן אינטלקטואלי, כי בכל זאת, תמיד חלמתי להיות אינטלקטואל (או סתם לסיים תואר ראשון). אה, אפשר גם להיות צדקן? לא, אני חושב שאני בכל זאת אשאר עם מציצן אינטלקטואלי. בכל זאת, אני יודע מה זה "סולם ליקרט", ואתה לא. (אם תסביר לי בשמם של איזה עוד בורים אתה כותב, אני אהיה מוכן להאיר את עיניכם).

כמה דברים ברמה העקרונית, שנראה כי אתה מתקשה להבין: כשאני כותב "אני מוצא את דרך פעולתו כלא הוגנת כלפי יתר הקוראים/המגיבים באתר, ולא מכובדת", אני לא מנסה לקבוע סטנדרטים כלל איילים להוגנות/מכובדות דרכי פעולה. כפי שניתן היה להבין מן ההקשר בו נכתב המשפט הזה, זוהי הסיבה מדוע *אני* לא חש מחויבות לשאיפתו (כביכול) של אותו הכותב, ש"לא יטרידו" את הניקים שלו. כך גם בקשר למשפט "בשביל כבוד צריך לעבוד". *אני*, מסיבותיי הסוביקטיביות, חש יותר כבוד כלפי קבוצת כותבים X מאשר כלפי כותב Y. לכן פנייתך הנרגשת: "אנא קבע לנו [למי? לכם הבורים?] סף עבודה דרוש לשם קבלת כבוד...", היא אכן מרגשת, אבל (שוב) לא ממש רלוונטית.

__________
1 אה, בעצם כבר נתת לי את הזדמנות, אז זהו, באמת רציתי להגיד בהמשך לתגובה 134077 , שאם היה למישהו ספק, אז ברור שצפיתי במשחק, וברור שאם לא הייתי צופה בו, מכבי הייתה מנצחת. כמו כן, אני מבקש לנצל את ההזדמנות, כדי להתנצל בפני סל הכביסה של אמא שלי - ואולי גם בפני אמא שלי, למרות שבעלה (הידוע גם בכינוי: אבא) האוהד הפועל הזה, עיצבן אותי לאורך כל המשחק, אז אולי מגיע לה - על כך שבעקבות תקלה מצערת (בעיטת פלאש בדקה ה95 של המשחק), נשברה אחת מידיותיו.
2 האמת היא שלצורך תמונת המראה המושלמת, אותו כותב היה צריך להיות גם כותב קבוע בעל ניק קבוע.
סתם רציתי לומר 134654
ואחרי כל ההרצאה הזאת, שעיקרה באמת "עצמי, אני וכדורגל", עדיין אתה עומד על זכותך להציק לקבוצה Y, שלכותביה אתה חש פחות כבוד מאשר לקבוצה X. זאת כבר שאלה למערכת האייל אם היא מוכנה לסבול הצקות כאלה מעל דפי אתרה, בפעם האחרונה ששאלתי היא לא נשמעה כ"כ מוכנה, אך מכיוון שלא באמת ביקשתי אותך לבחור בין צדקן/סדיסט/מציצן אינטלקטואלי, ומאחר שאתה מודיע כי אינטלקטואל אתה לא (זה שאתה יודע מה זה "סולם ליקרט" לא אומר כלום, אך בשבילך באה שתי תגובות מלמטה הצעה שלי לסקר בנושא) אני בוחר בשבילך את האפשרות של סדיסט, שחלק מההנאה הידועה שלו מ"אני, עצמי" שלו נבנית על הצורך המוגשם שלו כאלמוני מקורי (מהדיון ההוא, תחפשו לבד טפשים, כמה אני מחוכם! כם! כם! כם!) לעקוץ ולרדת ולהרגיש עליון ובלתי פגיע. לפסיכולוגיה יש הרבה מה להגיד על כך.
אך מה אכפת לי, ועד שמישהו יקח את האתגר שהצעת ויתן לך בלא קמצנות להרגיש מה זה כשמזהים אותך עם אחר, אסיים רק (למרות שכאוהד בית"ר זו אמורה להיות בשבילי כפירה בקודש) בקריאה:
י א ל ל ה ה פ ו ע ל !!!
סתם רציתי לומר 134686
למה הפכת את כותב Y ל_קבוצת כותבים_ Y?
למה טפשים אצלך בלשון רבים?
למה אתה נעלב בשם כל הבורים? והמושטים, והקרפיונים?
מאיפה לעזאזל הצורך להגדיר את עצמך כאני קיבוצי כל הזמן?
לפסיכולוגיה יש הרבה מה להגיד על כך.
כמו אחד שניסה לעשות פה רושם שהוא עומד בראש מחנה שלם שנלחם לטהר את האתר משבטי אלמונים שמטנפים אותו, ואיזה פלא, כשהוא קצת השתתק, האתר נהיה הרבה יותר נקי.

"זאת כבר שאלה למערכת האייל אם היא מוכנה לסבול הצקות כאלה מעל דפי אתרה, בפעם האחרונה ששאלתי היא לא נשמעה כ"כ מוכנה"

מי שכותב משפט כזה צדקני וחנוני לא יכול להיות אוהד בית"ר.
מכבי! מכבי!
Dream on. baby 134804
"כמו אחד שניסה לעשות פה רושם שהוא עומד בראש מחנה שלם שנלחם לטהר את האתר משבטי האלמונים שמטנפים אותו, ואיזה פלא, כשהוא קצת השתתק..."
בתור מי שאין לו ספק שאליו מכוונות שורות אלה, אז:
א. לא השתתקתי, ראה למשל תגובה 134614 מאתמול, ותגובתי כעת.
ב. אם האתר נהיה קצת יותר נקי, זה בזכות הימנעותי מלהתייחס לשבטי האלמונים, שאכן, רבים מהם מטנפים את האתר, והגעתי למסקנה שהתייחסות אליהם רק מגבירה את התיאבון שלהם ואת תודעת הזהות המעמדית שלהם, בבחינת "מתייחסים אלי - משמע אני קיים" המשודרגת במהרה לכדי "משמע אני משהו" ולכדי "משמע מותר לי לעשות באתר ככל העולה על רוחי". אני מקוה ומאמין שהפסקת הזנתם של האלמוניים תוריד את כמות התגובות הממוצעת שלהם, ובכך תשמור על המשך נקיונו של האתר.

ונריע כולנו לנבחרת ישראל, שתמשיך לחלום על יורו 2006, מונדיאל 2008 וכן הלאה...
Dream on. baby 134807
משנתך ברורה וסדורה, מעשה אמן ממש, ורק נקודה אחת נשארת לא סגורה: למה אתה חושב שלך דוקא מותר לעשות באתר ככל העולה על רוחך?
Dream on. baby 134842
פה היה פתיל שנגזם באכזריות על ידי עבדכם הנאמן כי באמת מתחיל לקפוץ לו הפיוז. מר הראשון - אנו מודים לך על נכונותך לספק שירות התעמרות באלמונים, אבל אנחנו לא זקוקים לשירות הזה (ויש מידה מסוימת של חוצפה באדם עם כינוי כמו שלך שמתיימר להגן על האייל מפני אלמונים, אם לומר את האמת). למתווכחים עם הראשון - גם זה היה מיותר למדי.

די. מספיק. לכו תעשו משהו פרודוקטיבי.

דובי,
עצבן.
''מידה מסויימת של חוצפה באדם עם כינוי כמו שלך'' 134934
שאני אבין:
מתחילים לתת פה שיפוטים על כינויים?
אולי, מעתה, סעיף חדש בתקנון האייל, הקובע, או לפחות ממליץ, באיזה כינויים להשתמש?

שקלתי בעבר להחליף את הכינוי (שאין בו שום כוונה שחצנית) אבל בשלב זה אשאר איתו, דווקא.

א. הראשון
גם יודע להיות עצבן.
''מידה מסויימת של חוצפה באדם עם כינוי כמו שלך'' 134989
השיפוט לא היה על איזה כינוי בחרת, אלא על עצם זה שאתה כותב תחת כינוי שבבירור אינו שמך האמיתי, ומשם אתה מתלונן מרה על אלמונים. אתה יודע, יש גם אנשים שכותבים באייל בשמם האמיתי. זה לא נורא לכתוב עם כינוי, אבל זה לא מאוד רחוק מלכתוב כאלמוני (שגם זה לא פשע). לכן הרעש הגדול שאתה עושה סביב האלמונים הוא קצת לא במקום (רוב הרעשים הם לא במקום, אבל זה יותר).
134990
למה בדיוק לכתוב תחת כינוי קבוע זה לא מאד רחוק מלכתוב כאלמונית?
מצטרף לתהיה. 135004
וגם אני מצטרף לתהיה. 135005
אפשר גם? 135010
וגם אני מצטרף לתהיה. 135022
מדהים שאתה מסכים עם התגובה שמעליך.
אין לי בית, אין לי שם 135029
הטענה השגורה נגד האלמונים היא שבחסות אלמוניותם הם יכולים לרסס לכל עבר, כי אין להם שם טוב לשמור עליו. הטענה שלי היא שלבעל כינוי שזהותו כאדם חסויה, השם הטוב הזה לא עד כדי כך קריטי. מקסימום, אם השם הטוב נהיה מספיק רע, אפשר להחליף כינוי ולהמשיך לרוץ.

אני לא אומר שזה אותו דבר כמו אלמוני מוחלט, אבל זה אי שם בין אלמוני מוחלט לאחד שמזוהה בשמו האמיתי‏1. לא יודע איפה בדיוק.

אגב, יש כאן רבים שכותבים תחת כינוי, אבל מזוהים (גם) בשמם האמיתי. אלה כבר הרבה יותר רחוקים מהאלמונים. ביניהם: העלמה עפרונית, easy, האייל האנומלי.

אני רוצה שוב להדגיש שאני לא מוטרד במיוחד מאלמונים. הייתי הרבה יותר מוטרד מהרעש שא. הראשון ייצר סביבם.

1 כן, כן, מישהו יכול גם לכתוב בשם שנראה כאילו אמיתי וזה לא באמת שמו. הרבה מאלו שכותבים בשם שנראה כאילו אמיתי יכולים להביא ראיות גם מחוץ לאייל לזהותו.
יש לי חתולה. 135031
נו, אז לא הבנתי. יש לך בעיה עם הטענה? יש לך בעיה עם אנשים שמרססים לכל עבר? שיגעון. אבל מה הקשר בין זה לבין העובדה שבתעודת זהות שלי כתוב שם אחר?

מבחינתי, אם מישהו כותב באופן קבוע תחת שם קבוע, אז זה ממש לא משנה אם השם הזה הוא ירדן,או ניר, או עפרונית. אם היו קוראים לי רונית, זה היה טוב יותר? הייתה צריכה להיות לי יותר אחראיות על המילים שיוצאות לי מהמקלדת?

אני לא ממש מזוהה עם שם-תעודת-הזהות שלי. הפעמים היחידות שהוא מועלה לדיון, זה בדיוק בדיונים כאלו. ‏1 בשאר הפעמים- אני עפרונית. כשמעירים לי אני מוערת, כשפונים אלי אני עונה (בעיקר כי אם יש לי משהו חכם להגיד). באותה מידה, יכלתי לכתוב תחת "רונית לב" ‏2, ללכלך בלי בושה, ולהיות מוטרדת מזה בערך כמו שאני מוטרדת מהגשם שיורד עכשיו בחוץ. למה? כי בעולם האמיתי, אף אחד לא יודע שרונית מלכלכת על אנשים וירטואלים.

1וכשפרסמתי טור ודובי הכריח... דעתי בנושא כבר נטחנה לא פעם.
2בהנחה שככה היו קוראים לי.

_____
העלמה עפרונית, לא מוטרדת מהגשם
יש לי חתולה. 135033
או בקיצור, יש הרבה דרגות של אלמוניות, וכל מיני ניואנסים גם בין בעלי כינויים. לא אני הוא שהעליתי את הטענה שהאלמונים הם חסרי אחריות. וגם את לא. מי שהעלה אותה (וחזר והעלה וטחן), הוא מישהו שגם הוא, במידה לא קטנה, מסתתר. בכך מצאתי טעם לפגם.
יש לי עכבר 135187
ואם חצי מהשם שאני משתמש בו הוא במקרה, השם שבו אני מופיע בתעודת הזהות, (והיה לפחות מקום אחד שציינתי זאת), האם גם אז אני בעיניך מסתתר באותה מידה?
אין לי בית, אין לי שם 135161
ויש גם את השועל (כותב תחת כינוי, מזוהה גם בשם).
אין לי בית, אין לי שם 135199
לאחר שכתבתי את תגובה 135187 עברתי שוב על פני התגובה הזאת שלך, וקצת מפריע לי, איך נגיד, הבטחון שלך ש"לבעל כינוי שזהותו כאדם חסויה, השם הטוב הוא לא עד כדי כך קריטי". אתה בטוח? מה מביא אותך לקבוע אם "השם הטוב של כינויי" הוא קריטי לגבי או לא?
סופרים/ עיתונאים רבים משתמשים בשם עט, בארץ ובעולם. שם העט שלהם, אם הם משתמשים בו באופן קבוע, הוא חלק מהזהות שלהם, וחשוב, ליחסים שבינם לבין קהלם, לא פחות מהשם שמשרד הפנים רשם בתעודת הזהות. מדוע אתה נצמד כל כך לפורמליסטיקה של תעודת הזהות? השם שהאדם נותן לעצמו, ושהולך איתו ושנצרב במוניטין שלו, הוא האדם לא פחות ואולי אפילו יותר מהשם שהמדינה נתנה.
חוץ מזה שהשם שאני משתמש בו מבוסס על השם "הרשמי" שלי, ואני רואה את עצמי זכאי לעשות איתו כל מיני שימושים. אבל לגבי האיל הקורא, כל עוד אני כותב בו בשם הזה, בין אם הוא אמיתי ובין אם הוא כינוי, א. הראשון ראוי לאותו יחס שראוי אליו ירדן ניר, אביב י. או כל אחד אחר, כולל ברקת, שוטה הכפר הגלובלי, העלמה עפרונית ואחרים הכותבים בכינויים קבועים.
וכל עוד, עד כמה שידוע לי, לא נוספו כאן כותבים נוספים בשם א. הראשון, או שזאת לא הפכה להיות ברירת המחדל האופציונלית לתגובות, אז תמיד אני (או ירדן, או דובי, או לא משנה מי) הוא אחד בעוד שאלמונים יש אלף היכולים לרסס מכל כיוון, בעוד שלי יש רק את עצמי, והמרחק ביני לבין "אלמוני" לפיכך הוא הרבה יותר גדול ממה שאתה מנסה לקבוע.
אני מבקש לחתום את הדיון שהתפתח פה בגללי בנושא האלמונים ומצטער על זה שזה חרג משליטה לא מעט בגלל שנסחפתי מעבר לצורך
ל"נחיתוֹת" על אלמונים (אודה שלפעמים נהניתי מזה). הכל התחיל באלמוני שעשה לי משהו מרגיז ולא היתה לי דרך להגיב אליו אישית ומצאתי את עצמי רב עם כל האלמונים, אבל האם לא בדיוק זה מה שממחיש את הנקודה? האלמונים חסינים, אני כא. הראשון לא, ומקבל את ההערות באופן אישי (הספקתי גם לקבל דוא"ל נוזף מדובי. כמה אלמונים זכו לכך?) למרות שהן לא פוגעות בשמי שבתעודת הזהות.
זהו, חתמתי את שלי ונשבע שלפחות אשתדל לא להיגרר פה לויכוחים עם אלמונים ועל אלמונים.
ולסיום, קצת שירה, מאת זלדה, בהקשר לעניין:
לכל איש יש שם
שנתן לו אלוהים
ונתנו לו אביו ואמו
לכל אישי
נתנו לו קומתו ואופן חיוכו
ונתן לו האריג
לכל איש יש שם
שנתנו לו ההרים
ונתנו לו כתליו
לכל איש יש שם
שנתנו לו המזלות
ונתנו לו שכניו
לכל איש יש שם
שנתנו לו חטאיו
ונתנה לו כמיהתו
לכל איש יש שם
שנתנו לו שונאיו
ונתנה לו אהבתו
לכל איש יש שם
שנתנו לו חגיו
ונתנה לו מלאכתו
לכל איש יש שם
שנתנו לו תקופות השנה
ונתן לו עיוורונו
לכלאיש יש שם
שנתן לו הים
ונתן לו
מותו
ומזה אתה לא מוטרד? 135236
תגובה 135231

נשבעתי שאני לא אגיב, אבל אני חייב.

כך בדיוק קבוצה של יחידים/רבים לא ידועים, יוצרת משטר של טרור.
היום אני "האויב". מחר מישהו אחר.
העזת להגיד מילה על "הפלמונים/הקלמונים" או מי שאלה יהיו? כך בדיוק הם יעשו לך.
והמערכת - היא תהיה מוטרדת מהרעש שלך.
רייטינג, איכס.
הרהוריו של אייל קונספירטיבי 135266
נטייתה של המערכת להגן דווקא על האלמוניים מפני קורבנותיהם ''מחוללי הרעש המטריד'', רומזת על האפשרות שמאחורי רבות מהתגובות של ''האייל האלמוני'' מסתתרים חברי המערכת עצמם, המשתמשים ב''אייל האלמוני'' ככלי לפעול בו מתחת לשולחן כנגד כותבים שאינם אהובים עליהם אישית.
ומזה אתה לא מוטרד? 135301
מה עשו לך נורא כל כך?
והאם אתה לא חושב שגם לך יש חלק בכך?
ומזה אתה לא מוטרד? 135318
טוב, זה אולי לא נורא כל כך לדבר על "לגלגל מישהו בזפת ובנוצות" כמה שזה דימוי קצת אלים, ממ הייתי אומר. אבל אם אני הייתי עונה באותן מטבעות לשון כלפי קבוצת אנשים מסויימת פה, המעדיפה שלא לנקוט בשם (אופציונלי), וכותב שלא במרכאות למשל ש"זה לא נורא לשלוח אותם לחינוך מחדש" או "להחליף להם את ברירת המחדל האופציונלית לברירת מחדל מעליבה", אתה יכול לשער איזה צעקה היתה מתעוררת פה? ולא היה עוזר אם הייתי חוזר 20 פעם ומנסה להסביר שאני לא מתכוון אלא למשל, שזה ההומור שלי וכו'. האם גם לצועקים היית אומר במקרה כזה: האם אתם לא חושבים שגם לכם יש חלק בכך? כי נכון, יש לי חלק בכך ולא הכחשתי זאת בתגובות אחרות שלי פה, אבל החלק שלי בעיקר הוא בכך ש*עניתי* ולמדתי את הלקח שלי, שיש כאלה שאסור לענות להם, כמו שברקת אומרת בתגובה שמתחת. אבל האם זה מה שרצוי באייל, שכל אחד יהסס ויחשוב פעמיים לפני שהוא עונה למישהו, פן ימצא את עצמו מגולגל ולו באופן וירטאלי באיזשהם זפת ונוצות?
איך יעזור? 135325
כולם כבר יודעים שחוש הומור אין לך!
ומזה אתה לא מוטרד? 135479
לדעתי זה רצוי באייל שכל אחד יהסס ויחשוב פעמיים לפני שהוא כותב כל תגובה. מה שצריך לחשוב הוא, האם יש עניין לציבור במה שאני הולך לכתוב. ובענייני העלבות, הנסיון של אנשים הרבה יותר ותיקים ממני בפורומים וירטואליים אומר ששום דבר טוב לא יוצא לעולם מלנסות לענות למעליבים.
ברטולד ברכט, משנתך תחיה לעד 135303
זה כמו בגן, א. מי שמציק לך שוב ושוב, תתעלם ממנו. זו הסיבה שרבים כאן לא עונים לאלמונים, ולא איזו שתיקה עדרית שאתה מזהה.
על מה מבוססת הגדימה? 135011
האם הודעתו של אץ הראשון הייתה כולה ניבולי פה והחצפות?
כי עצם היותה דיון מטה-איילי ודאי אינה סיבה לגדימתה, שכן דיונים כאלו קיימים בעשרות מקומות באתר.
על מה מבוססת הגדימה? 135146
כל הקטע של גזימת תגובות היא להסיר דיונים מיותרים. אם אחרי כל גזימה כזו נפתח דיון על הגזימה, זה יאבד את כל היתרון שלו. יש מקומות לנהל דיונים כאלו (ההודעה על ביטול אי השדים, למשל). אם אתה רוצה לשאול אותי על כך שם - זכותך. פה לא אענה, ואודה לכולכם אם תפסיקו לדבר על כך. תודה.
סתם רציתי לומר 134841
טוב, חלק מהדברים כבר הסביר לך איזה אלמוני, באחת ההודעות כאן למטה, אבל אני בכל זאת אעמוד על זכותי להשתתף בריבים שאני (בכוחותיי הדלים) מצליח לארגן לעצמי:

1. לגבי "זכותי להציק לקבוצה Y": א.לטענתי זאת אינה "הצקה", או בכל אופן זוהי אינה התנהגות בלתי ליגטימית, ולראייה, כפי שהצהרתי, אני מוכן להתמודד עם מי ש"יעשה לי" את שאני "עשיתי" לא. הראשון (וראה סייגים בהודעתי הקודמת). ב.בשום מקום בהודעתי לא דיברתי על "קבוצה Y". ג.כפי שהראתי לך בהודעה הקודמת, ה"הצקה" הנ"ל היא לא איזו טקטיקה נלוזה/שטנית שפותחה על ידי מסיבות שעליהן יש לפיסכולוגיה הרבה מה לומר. הנסיבות אשר בהן נוצרת כאן האינטראקציה בין הכותבים, הופכות את העלאת התהיות הזאת לעניין לגיטימי (בטח כאשר הוא נעשה במידה) ולעיתים אף לעניין מתבקש. אתה כמובן התעלמת מהדוגמה שהבאתי (או בכלל, מן ההיבט העקרוני של התופעה), כי למה להתעסק בטיעונים ובעניינים עקרוניים - כאוהד בית"ר זו אמורה להיות בשבילך כפירה בקודש? - אם אפשר לכתוב כל מיני משפטים (מעוררי חמלה, בעיקר) כגון "לפסיכולוגיה יש הרבה מה להגיד על כך". ד.אני לא יודע מתי הייתה הפעם האחרונה בה שאלת את המערכת‏1 למה היא מוכנה ולמה היא לא, אבל אם כבר אנחנו עוסקים בהצקות, ובמיוחד בהצקות לא. הראשון, נדמה לי כי בתור מי שרק לא מזמן רמז כי אימו של א. עוסקת במקצוע העתיק ביותר בעולם (תגובה 134196), אתה לא ממש אוטוריטה בעניין.

2. התייחסותי ל"בורים" וכיוצ"ב (עליה אני רואה שהרחבת בהצעתך לסקר), באה כמובן להלעיג על האופן שבו אתה עושה שימוש בלשון רבים (ע"ע "מה זה סולם ליקרט, אנא האר את עינינו הבורים", ו"אנא קבע לנו סף עבודה דרוש לשם קבלת כבוד"), למרות שלפחות ככל שהבנתי משגת, אתה לא כותב בשמו של איש מלבדך.

1 טריוויה באייל: גורם שבעבר היה מקורב מאוד למערכת חשף (כנראה) באחד מן הדיונים ב"אייל", את שמו האמיתי של בעל ניק "כבד". מי? מה? איפה? ומתי?
סתם רציתי לומר 135767
בקשר להערתך על "רמיזתי" כביכול לגבי "עיסוקה של אמו" וגו'.
1. יש לך מושג מה ביקשתי להגיד ב"ב....ה"? אולי רציתי להגיד "בן עוולה?" אולי "בננה"?
2. וגם אם מה שרציתי להגיד הוא מה שמשמעותו המילולית הוא: בנה של עוסקת במקצוע וגו', הרי שבסלנג יש לביטוי זה כיום משמעויות אחרות, כגון: נבל, ממזר (במובן החיובי של המלה) עארס (כנ"ל) או פיקח מתוחכם, תארים שאכן מגיעים למי שהצליח לחשוף את טוקלינדר.
3. אתה מניח מן השאלה שלי כי אני יודע את התשובה. ע"ס מה, לעזאזל?
ובאשר לשימוש הקולקטיבי שלי במושג "בורים", סתם הנחתי שיש עוד כמה שלא יודעים מה זה "סולם ליקרט". אז או שטעיתי, או שהאחרים משתפנים, ואם כך, מבחינתי שימשיכו לא לדעת ואני מתנער מהסולידריות שלי איתם.
תהיה בריא.
סתם רציתי לומר 135929
שלו הייתי פופק, הייתי ודאי אומרת שסולם ליקרט הוא הרובריקות האלה שצריך למלא במבחני טעימה לגומי ערבי במפעל ''ממתקי מוטי''.

אבל אני לא, אז לא.
סתם רציתי לומר 135943
תרשה לי להתייחס רק לסעיף 3, וגם זה רק כי אני לא ממש בטוח שהבנו, סליחה, שהבנתי, למה התכוונת שם. ברור שאני לא מניח שמראש ידעת מה תהיה התשובה לשאלתך: "מי הבננה שחשף את גרסקו-טוקלינדר?". זה מה שהיה יפה שם. אם כבר אז בטח הנחת שבתשובה תקבל שם של איזה "טראבל מייקר", שגם כלפיו תוכל לצקצק בצדקנות. אבל מה, בתגובה קיבלת דווקא את שמו של זה, שכלפי ה"עוולה" שנעשתה לו יצאת מלכתחילה. הסתבר שהוא בעצמו חטא באותו חטא ממש, שבתגובה לו נזעקת כל-כך. או כמו שא. אחרת, מוריסט, בטח הייתה שואלת: "האין זה אירוני?".

ואגב, את מי אמרת שאתה אוהד? בית"ר י-ם? נו, אז אחרי שבדיוק ביום בו כתבתי לך את התגובה הקודמת קיבלתם חמישיה מרגליי הצהובים של ת"א בדרך לשלב הבא בגביע, אני מניח שאני יכול לומר שלקחתי את הדאבל.
סתם רציתי לומר 136351
מצד שני, אני לא נפגעתי מפעולתו של הראשון(שנראית לי עד היום כניחוש ממוזל) ופשוט איחדתי את שתי הזהויות. בכך אני תומך בטענה האומרת שיש דמיון בין כינוי קבוע לכתיבה כאלמוני. מעניין אותי שנחשף לעולם שלוגי גרסקו הוא טוקלינדר? הרי פרט לשניים שלושה אנשים, איש לא יודע מיהו לוגי גרסקו. אז מה זה חשוב?
אני המצאתי את טוקלינדר כדי לכתוב הערות לא-רציניות ומשועשעות, בזמנים שאין לי מצב רוח לכתוב את תגובותיי הרציניות. זה לא ממש הלך, אבל שיעשע אותי כאשר טוקלינדר נחשד כדני קלטי. כשא. הראשון חשף אותי, זה היה הזמן להמשיך הלאה.
סתם רציתי לומר 136418
כשאני מחוץ לאינטרנט, לא קיים "האייל השואל אם כך". אין לי בחיים שום הזדהות עם השם הזה, הוא לא משמש אותי לשום דבר וניתן להגיד שאין לי גם כל תועלת בו. בחיים הרגילים, אני כל כולי מי שרשום בתעודת הזהות כמשה פלמוני (כן, זה שזרק את האורנג'דה המפורסמת במשחק של בית"ר. סתאאם. כל האורנג'דות שאני משליך הן וירטואליות בלבד). אבל כשאני יושב מול המחשב ובוחר בניק של "האייל השואל אם כך", אני חייב באיזה מקום גם אם לא מודע, לציית לחוקים של הדמות החדשה, שנולדה מהרגע שבחרתי לקרוא לה בשם זה, ולא, נגיד אייצ'יפפא או ויטורה פרסטו. ברגע שאני בוחר ב"האייל השאל אם כך" נעלם משה פלמוני. אין. משה פלמוני בתור דמותי האמפירית שונה מ"האייל ששאל אם כך", וגם אם אני רוצה אני לא יכול להרשות לעצמי כל מה שהייתי מרשה לעצמי לו הזדהיתי כמשה פלמוני האמיתי שאני. מצד שני, כמובן, כהאייל השואל אם כך, אני מתיר לעצמי חירויות שלא הייתי מתיר לעצמי בתור משה פלמוני. זה כל הטעם בהתחפשות האינטרנטית: משחק, שבו אתה שובר חוקים ישנים אבל מכניס את עצמך לחוקים חדשים.
לכן, מצד אחד כל מי שכותב תחת ניק הוא סוג של אלמוני (מצד שני, לך תדע אם כל שם שנכתב כאן בתור שם "אמיתי" הוא באמת אמיתי) ומותר לכל אחד לנסות לזהות מי "אני באמת", אבל מצד שני מה שאני טוען הוא שאין בעצם דבר כזה "אני האמיתי". ה"אני האמיתי" נעלם ברגע שאני לובש את בגדי המשחק, וכשמישהו בא ומזהה אותי כמישהו אחר, הוא כופה עלי לצאת מהזהות שבה אני רוצה להיות כעת. זה כמו להגיד "משה, מדוע אתה לובש ירוק, אתמול לבשת כתום". היום אני ירוק, אילו הייתי רוצה שתזהה אותי ככתום הייתי לובש כתום.
אבל אני (שבכלל לובש צהוב) מודיע שלי אישית לא אכפת אם ינסו לזהות אותי, וישנן דרכים בהן מי שלא אכפת לו שינסו לזהותו, מודיע על כך (כלומר, על פי טענתי, לא ל"זהותו" ממש, אלא זיהוי הדמויות המקבילות המשתמשות באותן אצבעות מקלידות). טוקלינדר בעצמו שאל באחת התגובות "ומי אני?". אבל מי שלא הביע רצון כזה שיזהו אותו עם זהויותיו (מתוך הנחה שאלה אכן זהויותיו ושייכות לאותה אצבע מקלידה) האחרות, אז רבאכ, למה לא נעזוב אותו בשקט? חיה ותן לחיות, אה?
ולמשה אלמוני (מהדיון ההוא): אכן, אין מה להגיד, בית"ר השנה זבל. אולי נדבר בעונה הבאה.
סתם רציתי לומר 136429
מקובל עלי, ללא ספק, שאין טעם לנסות לחשוף את מי שלא הביע רצון בכך. דרך אגב, טוקלינדר הצטרף למשחק רק לאחר שזוהה כמה פעמים (בטעות) כדני קלטי.
הבעיה של חלק מהאנשים כאן היא עם איילים אלמונים לחלוטין, שלא ברור במבט ראשון האם הם עוברי אורח, קוראים שבד''כ אינם מגיבים, או שמא מגיב מוכר שפשוט לא רוצה לעמוד מאחורי דבריו. אני אינני מאמין בשיטה זו.
סתם רציתי לומר 136432
אז מה הקטע עם גרסקו-טוקלינדר-דרור-וגנר? בשיטה הזו אתה כן מאמין?
ארכיבאי, ארכיבאי 134799
הוא גר עם ההורים ואין להם ארונית כביסה (=בנייה חדשה).
תיזהרי! 134859
אנחנו‏1 יודעים איפה את גרה.

חוץ מזה, בלשית כבר לא תהי. אני נותן לך חצי נקודה (מתוך 2), וגם זה רק כי השמועות אומרות שלאחרונה, למרות שאת עובדת כמטורפת ורואה פירות נאים, את סובלת מחוסר פרגון.

1 סוג של מחווה לאחד מן המגיבים ב"אייל".
ליקרט - רד מהסולם. 134338
הסולם הזה בשאלונים מציקים שמרכיבים במדעי החברה.
מן רשימת משפטים שכזו, שהנבדק צריך לסמן את המספר שמשקף את דעתו לגביהם. לדוגמא: לגמרי לא נכון (1) ועד נכון מאוד (5) או מזדהה ברמה גבוהה (1) ועד לא מזדהה כלל (5) ושאר ירקות בסגנון.

יורד מהסולם. ליקרט. 134652
האלמוני המקורי (מן הדיון ההוא וההוא וההוא) שואל מי הם הבורים שאינם יודעים מהו "סולם ליקרט". כדי שאפשר יהיה לענות לו, מה דעתה של מערכת האייל על הצעה לסקר הבא:
מה תענה לשאלה "האם ידוע לך מהו סולם ליקרט"?
א. שלא ידוע לי.
ב. שידוע לי (אך מכיוון שלא ידוע לי ואינני רוצה להיות מוצג ככלי ריק, לא אפרט ואשתדל לסיים שיחה/להעביר נושא).
ג.שידוע לי (ואף אפרט, למרות שלא ידוע לי, אך אני בטוח שגם לשואל לא ידוע, וכך אצטייר בעיניו חכם).
ד. שידוע לי (ואף אפרט, אנמק, אדגים וכו')
ה. שידוע לי (אך לא אפרט, שיתאמץ וימצא לבד)
ו. אענה בכוונה תשובה מכשילה.
ז. אשאל "זה סולם מאלומיניום" או משהו מתחכם אחר מסוג זה.
אין ספק, כי סקר זה יעזור לנו מאד לפלח את אוכלוסיית הבורים והלא בורים מהאייל.
זה נראה כאילו ליקרט קפץ מהסולם 134681
זו היתה דוגמא לאיך *לא* לבנות סולם ליקרט בנוי כהלכה, אבל בשביל סקר איילי זה בסדר.

אני יכול לבקש להכנס אל קבוצת הבורים היוקרתית, מבלי להשתתף בסקר? הסקרים האלה תמיד מצליחים לבלבל אותי.
מדינה קטנה 133993
קמאר למדה בעירוני ה, ביה''ס שלי לשעבר. איך ששמעתי על פיגוע באוטובוס, בשעה שתיים אחה''צ, חשבתי שבטח היו באוטובוס תלמידים מחוגים ועירוני ה.
שנים אחרי שעזבתי את העיר אני עדיין רואה ברור בעיני רוחי את הרחובות האלה, והתלמידים שנסחבים בעליות התלולות למעלה, לכיוון המרכז ותחנות האוטובוסים שבו, בשעה הזאת של סוף יום הלימודים..

עצוב.
קדושים על תנאי? 133995
מי זאת.
ובחזרה לספורט (תוך כדי התעלמות מאלמונים צדקניים) 133976
למה שימוש בחומרים הוא לא ספורטיבי?
תנו לאייל סטרואידים, וישא"ק! 134069
בית קברות כאן בזמן האחרון. אני שוקל לערוק לארץ הצבי.
אני, שהבאתי גוויות מן הגבעות,יודע לספר.... 134074
שאם פה זה בית קברות,בפא''צ זו החלקה הצבאית.
חומרים אסורים בספורט 135481
אני מאוד מקווה שיכניסו את הזיעה לרשימה.
לא כל כך טהורים 141336
ממסמכים שנמסרו על ידי מנהל הוועד האולימפי האמריקאי ל"ספורטס אילוסטרייטד" עולה כי הוועד האולימפי של ארה"ב איפשר, ביודעין, ליותר מ-‏100 אתלטים להמשיך להתחרות למרות שנכשלו בבדיקת סמים וחומרים ממריצים אסורים. בין הספורטאים בולט שמו של האתלט קרל לואיס, שזכה במדלית הזהב בריצת 100 מטר באולימפיאדת סיאול לאחר שהזוכה המקורי, האצן הקנדי בן ג'ונסון, נפסל בבדיקת סמים.

הארץ:

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים