המשטרה: גורמים עברייניים ניסו לחדור לשורותינו 1763
ראש אגף מודיעין במשטרה, ניצב אילן פרנקו אמר היום (ג') בוועדת הפנים של הכנסת כי לאחרונה "זיהינו מקרים שניסו לחדור למשטרה ולשחד שוטרים, ובלמנו זאת". בדיון, שעסק בהתגברות הפשיעה המאורגנת בישראל, חשף פרנקו אף כי ארגוני פשע מנסים בזמן האחרון להכנס לעסקים חוקיים כנדל"ן ותחנות דלק כמכשיר להלבנת הון.

מפכ"ל המשטרה, רב־ניצב שלמה אהרונישקי קבע כי ההחרפה האחרונה במלחמות הפנימיות בעולם התחתון קשורה בסגירת הבנק למסחר: "הבנק למסחר היה צינור חמצן מרכזי לארגוני הפשיעה ותקצב במיליארדים את רוב הפעילות". כמו־כן התריע אהרונישקי על זליגה של אמל"ח מצה"ל לארגוני פשע.

ח"כ איתן כבל תלה את האשם בכשלון המשטרה בהגנה על אזרחי ישראל, בנטל העיסוק בטרור: "נדרשת החלטה אסטרטגית של הממשלה שתוציא את המשטרה מהעיסוק בטרור ותפנה אותה להגן על אזרחי ישראל מפני הפשיעה הגוברת".

כמו כן נפגשו היום מפכ"ל המשטרה וקצינים בכירים עם פרקליטת המדינה עדנה ארבל, כדי לדון בתוכנית שגיבשה המשטרה למאבק בפשע המאורגן. התוכנית, שעלותה כ-‏500 מיליון שקלים, עוסקת בשיפור שיתוף הפעולה בין המשטרה לפרקליטות, בתי המשפט ורשויות האכיפה הכלכליות, וכן הידוק שיתוף הפעולה עם הרשות למאבק בהלבנת הון.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

188788
למה לגורמים עברייניים לחדור למשטרה, כאשר הם נמצאים בגורמים הממונים על המשטרה?
188791
יעול הציות.
החלטות אסטרטגיות. 189004
החלטות אסטרטגיות הנדרשות מהממשלה:
1.להוציא את המשטרה מהמלחמה בטרור.
2.להעביר את המגעים עם האוכלוסייה הפלשתינאית מהצבא למשטרה.
.
.
.
אפשר לא להשתמש במילה זליגה? 189487
_____________
העלמה עפרונית, חיה בסרטים משל עצמה.
אפשר לא להשתמש במילה זליגה? 189509
אפשר, אבל אם מוותרים על מילים, הרבה יותר משעשע לוותר על כן, לא, שחור, לבן.

ו(קצת יותר) ברצינות: למה?
189512
כי פרט למקרים של זרימת מים או נוזלים מרגשים שכאלה, מדובר במילה צבאית מגעילה‏1 שמנסה להתעלם מהעובדה שנעלמו דברים. נעלמו, כמו ב"נגנבו".
מה הבעיה לומר "גניבת אמצעי לחימה"? שום בעיה. אלא שאז יבינו טוב יותר כמה הבעיה חמורה. "זליגה"? מי מבין מה זו זליגה?

1כמו פגש, ציודים ושאר החבורה העליזה.

__________
העלמה עפרונית, והתמרמרויות שכאן לא מקומם.
כי זה לא מה שרצו להגיד 189546
מה שרצו להגיד זה "תהליך הדרגתי של מעבר של אמל"ח טיפין טיפין מצה"ל לארגוני פשע". זליגה זה הביטוי המתאים. זה שזה ביטוי בהשאלה‏1 לא אומר שהוא לא חוקי או שהוא מילה צבאית (מגעילה?). ומעבר לכך אני מאמין שרוב האנשים מבינים מה זה זליגה.

1 הדלפה או דליפה זה בסדר?
189565
אז שיגידו תהליך הדרגתי.
זליגה זאת לא מילה מתאימה, והיא כן מילה צבאית מגעילה‏1 שמנסה ליפות את המציאות, ו/או לחלופין, לגרום לאנשים להשמע אינטלגנטים ומתוכמים יותר. יש ביטויים בהשאלה, ויש ביטויים בהשאלה.

1מה, לא הייתי ממש ברורה קודם?

_________
העלמה עפרונית, ועצבים על הבוקר.
מתחת לקו 189572
תקראי קצת גיל רונן, זה ירגיע אותך.
מתחת לקו 189575
התחלתי עכשיו. אבל רבאק, להשקיע את כל השבת על 701 תגובות?!
מתחת לקו 189631
תתנחמי ששלשום השקעתי 4 שעות בקריאת 900+ התגובות לביקורת על שר"ה שיבת המלך. לא היה שווה את זה. (התגובות, הסרט היה שווה בהחלט)
189590
1. אותו כנ"ל אפשר להגיד על "ליפות את המציאות" :) למה את לא אומרת לשקר? מה את מנסה ליפות את המציאות או להשמע אינטילגנטית? ציניות בצד, כנראה שניסית לבטא משהוא יותר עשיר מסתם "לשקר". אותו הדבר לגבי זליגה.
2. מאיפה הגעת למסקנה המוזרה שזו מילה צבאית? ב-‏7 שנותיי בצבא מעולם לא שמעתי מישהוא משתמש בזה בקונטקסט חי"רי, בט"שי או אחר - לפחות לא באופן אינהרנטי.
189603
1. אז אני בחורה עילגת ודלת שפה, זה מה יש. ככה זה כשאתה דמות מקומיקס ולא פילוסוף דגול.
(וחוץ מזה, מי-שזה-לא-יהיה שאומר "זליגה" לא משקר. הוא בפירוש משתמש במילים אחרות, עמומות יותר, בשביל ליפות את המציאות. שזה, ככה נדמה לי, לא אותו הדבר כמו שקר)
2.מאיפה הגעתי למסקנה שזו מילה צבאית? מהצבא. חשבתי שזה די ברור. במשך השנה‏1 האחרונה המקום היחיד, בעוונותי, שבו שמעתי את המילה "זליגה" בהקשרים כאלו הם בצבא. זליגת דלק, זליגת אמל"ח, you name it.
ככה שאני דווקא כן שמעתי את זה בקונטקסט חי"רי, וגם בהקשר‏2 של חקירות מצ"ח (הנה אכ"א) ומרכזי דלק (אט"ל נכנסים לתמונה) ובעיות הברחה (הופ, הגענו גם למשימות בט"ש והנה סגרנו מעגל).

1תכף פזמולדת!
2מעדיפה עברית. תסלח לי.
zlug-lug 189607
כנראה שהמילה זליגה זלגה לשיג ושיח הצבאי. לי זכורות מילים יותר מעצבנות. לא בוכים על חלב שזלג.
האתגר הבא זה להחדיר את משתלבים ובדלנים 189611
האתגר הבא זה להחדיר את משתלבים ובדלנים 189621
טוב זו לא בעיה, גולני בדלנים והצנחנים משתלבים,
או להפך.
זליגה 190783
בניהול מלאי, בארה"ב לפחות, נהוג היופמיזם Shrinkage לתיאור ירידה במלאי כתוצאה מגנבות ‏1. כנראה לא מתאים להם להשתמש במילה גניבה בדו"חות רשמיים. אבל כולם יודעים במה מדובר.

1 וזה עוד מלפני האפיזודה בסיינפלד.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים