גדי סבן, השחקן המואשם באונס, הוחזר למעצר 1886
בית המשפט העליון קבע היום (ו') ששחרורו של השחקן גדי סבן אתמול בטענה כי הוא 'ידוען' אינו קביל, משום שהדבר אינו מפחית ממסוכנותו, והחליט להחזירו למעצר, לאחר שאתמול שיחרר אותו בית המשפט המחוזי בתל־אביב למעצר בית.

אתמול קיבל בית המשפט המחוזי את טענת סניגורו של סבן לפיה אינו מהווה סכנה לציבור ולפיכך אין טעם בהמשך החזקתו במעצר, והחליט לשחררו למעצר בית בבית אימו. הפרקליטות עירערה על ההחלטה לבית המשפט העליון וטענה כי המעשה אותו מואשם סבן שביצע, היה אכזרי ואלים, ומעיד על היותו מסוכן לציבור - ולכן יש להחזירו למעצר.

השופטת מרים נאור קיבלה את עירעור הפרקליטות וקבעה שסבן יוחזר למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. נאור הסכימה כי לאחר עדותה של המתלוננת במשפטו יוכל סבן לבקש להשתחרר מהמעצר.

סבן מואשם באונס, בניסיון אונס ובמעשה מגונה בכוח בצעירה בחדר השירותים של מועדון ה-TLV בתל־אביב לפני שבועיים.
קישורים
Ynet
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 209986
מעניין. לטעון טענת הגנה כזו בפה מלא? נכון שבמקרים אחרים טענו טענות סביב זה, אבל הסניגור בחר להשתמש בעובדה הזו כטענה ישירה. הממממ.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 209992
מה שהרבה יותר מעניין (או תמוה, תלוי בזוית הראיה), הוא לא שהסניגור בחר להשתמש בעובדה הזו כטענה, אלא שבית המשפט קיבל אותה.
היתה זאת קביעת מותו של (מבחן) בוזגלו עליו השלום. מזל שבית המשפט העליון נחלץ לבצע בו החיאה.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 209994
אם להאמין לכתוב בעיתון, זו ממש קומדיה. שופט מחוזי באמת טען כי "העובדה שסבן הוא 'דמות ידועה ומוכרת' מכרסמת במסוכנותו"? טוב שיש בית-משפט עליון, רק חבל שצריך להתרומם עד לשם כדי למצוא מישהו שלא נפעם מהטיעון הזה.

ועוד נימוק מחוזי: "אין סכנה רבה כי סבן יחזור על מעשיו מאחר שככל הנראה היה שתוי בעת המעשים". אה-הא. מן המפורסמות שידוענים משתכרים רק פעם בחיים.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210000
אבל מן המפורסמות שגדי סבן חשוד באונס, כמה בחורות יתלפפו סביבו בשירותים עכשיו (עפ"ז)?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210003
ואם הוא שוחרר למעצר-בית, האין זה אומר שהן צריכות להיות בביתו כדי שיוכל לבצע את זממו?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210009
אני חושב שהסכנה (אמיתית או מדומה) היא לא שיבוצע עוד אונס, אלא שהנאשם ישפיע על המתלוננת לשנות את עדותה. איך זה שייך לסלבריוטו אני לא לגמרי מבין, כי הדבר היחיד שעולה בדעתי הוא השפעה הפוכה: דוקא בגלל פרסומו הוא עלול להיות בעל השפעה, לא?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210012
אני אופתע אם זה אכן הפירוש של ''מסוכן לציבור''.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210027
זה באמת לא ההגדרה. ה''מסוכנות'' מחד, והסכנה לשיבוש הליכי המשפט (בין אם זה הימלטות מהדין ובין אם זו השפעה על עדים) מאידך, הן שתי עילות נפרדות למעצר. לכל מעצר צריך לחפש ''חלופת מעצר'' אשר מגשימה את תכליות המעצר. השאלה היא מדוע חלופת מעצר הבית לא נראתה לשופטת כמספקת.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210011
חבל שהאתר של בית המשפט העליון לא מכיל את ההחלטה. אבל טכנית, במעצר בית השאלה היא אם אפשר לסמוך עליו שלא יפר את תנאי השחרור. המדובר באונס משורות האנשים הנראים-נורמטיביים. האם הוא יפר את התנאים? אני מסתכן בניחוש שבית המשפט המחוזי, עם טיעון המפורסמות, עשה לו שירות דוב.

מה הוא עלול לעשות אם יפר? אני לא בטוח שאפשר להעמיד כאן טענה של סיכון לציבור בבריחה ממעצר הבית + אונס נוסף. העיקר הוא מן הסתם בחשש שהוא ייצור קשר עם המתלוננת, נדמה לי מהציטוט בעיתון שגם נאור רומזת לזה. בקיצור, החלטה שלא מובנת מאליה.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210013
לא הבנתי למה שירות דוב. נראה לי הגיוני שסלבריטי לא יכול להסתובב ברחובות בזמן שכולם יודעים שהוא אמור להיות במעצר בית. במובן זה, דווקא היותו מפורסם מפחית מאוד את הסיכון שיפר את תנאי המעצר.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210028
שירות דוב כי אם באמת הקביעה של המחוזי היתה כללית ולא מנומקת, זה נותן רושם שעשו לו פייבוריטיזם, ואז יש back fire בערכאת הערעור. פסיכולגליזם בגרוש, או פחות מזה. אבל הטקסטים לא פורסמו, ועל עיתונים ממש לא כדאי לסמוך בקטעים האלה.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210094
אם אני לא טועה קראתי באחד מהפורטלים כי בקשת הערר בוססה על בדיקות שהמשטרה אמורה לבצע.
במקרה הזה מעניין אם היה כאן עיכוב ביצוע של החלטת המחוזי, במידה ולא אין טעם כל כך לערר.
210262
הכל בולשיט!! 249104
גדלתי עם גדי הוא בחור מקסים והוא לא מסוגל לפגוע בזבוב!!
הכל בולשיט!! 249125
רק לאנוס בחורה...
הכל בולשיט!! 249158
bachura ze lo zvuv
הורשע 253091
"שחקן הטלוויזיה גדי סבן הורשע הבוקר (חמישי) על פי הודאתו בעבירה של מעשה מגונה בכוח שביצע בצעירה במסיבה במועדון "TLV" בתל אביב. הרשעתו של השחקן היא במסגרת עסקת טיעון שגיבשו הצדדים, לפיה סבן יודה בעבירה חמורה פחות מזאת שבכתב האישום המקורי, ובית המשפט יגזור עליו עונש של שנתיים מאסר בפועל ופיצויים בסך 15 אלף שקל למתלוננת."

"הארץ": http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?it...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים