בתשובה לאלון עמית, 02/04/04 20:14
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210000
אבל מן המפורסמות שגדי סבן חשוד באונס, כמה בחורות יתלפפו סביבו בשירותים עכשיו (עפ"ז)?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210003
ואם הוא שוחרר למעצר-בית, האין זה אומר שהן צריכות להיות בביתו כדי שיוכל לבצע את זממו?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210009
אני חושב שהסכנה (אמיתית או מדומה) היא לא שיבוצע עוד אונס, אלא שהנאשם ישפיע על המתלוננת לשנות את עדותה. איך זה שייך לסלבריוטו אני לא לגמרי מבין, כי הדבר היחיד שעולה בדעתי הוא השפעה הפוכה: דוקא בגלל פרסומו הוא עלול להיות בעל השפעה, לא?
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210012
אני אופתע אם זה אכן הפירוש של ''מסוכן לציבור''.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210027
זה באמת לא ההגדרה. ה''מסוכנות'' מחד, והסכנה לשיבוש הליכי המשפט (בין אם זה הימלטות מהדין ובין אם זו השפעה על עדים) מאידך, הן שתי עילות נפרדות למעצר. לכל מעצר צריך לחפש ''חלופת מעצר'' אשר מגשימה את תכליות המעצר. השאלה היא מדוע חלופת מעצר הבית לא נראתה לשופטת כמספקת.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210011
חבל שהאתר של בית המשפט העליון לא מכיל את ההחלטה. אבל טכנית, במעצר בית השאלה היא אם אפשר לסמוך עליו שלא יפר את תנאי השחרור. המדובר באונס משורות האנשים הנראים-נורמטיביים. האם הוא יפר את התנאים? אני מסתכן בניחוש שבית המשפט המחוזי, עם טיעון המפורסמות, עשה לו שירות דוב.

מה הוא עלול לעשות אם יפר? אני לא בטוח שאפשר להעמיד כאן טענה של סיכון לציבור בבריחה ממעצר הבית + אונס נוסף. העיקר הוא מן הסתם בחשש שהוא ייצור קשר עם המתלוננת, נדמה לי מהציטוט בעיתון שגם נאור רומזת לזה. בקיצור, החלטה שלא מובנת מאליה.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210013
לא הבנתי למה שירות דוב. נראה לי הגיוני שסלבריטי לא יכול להסתובב ברחובות בזמן שכולם יודעים שהוא אמור להיות במעצר בית. במובן זה, דווקא היותו מפורסם מפחית מאוד את הסיכון שיפר את תנאי המעצר.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210028
שירות דוב כי אם באמת הקביעה של המחוזי היתה כללית ולא מנומקת, זה נותן רושם שעשו לו פייבוריטיזם, ואז יש back fire בערכאת הערעור. פסיכולגליזם בגרוש, או פחות מזה. אבל הטקסטים לא פורסמו, ועל עיתונים ממש לא כדאי לסמוך בקטעים האלה.
טענת ההגנה: הנאשם מפורסם 210094
אם אני לא טועה קראתי באחד מהפורטלים כי בקשת הערר בוססה על בדיקות שהמשטרה אמורה לבצע.
במקרה הזה מעניין אם היה כאן עיכוב ביצוע של החלטת המחוזי, במידה ולא אין טעם כל כך לערר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים