ח''כ פינס זכה במירב הקולות בהצבעת מרכז מפלגת העבודה 2189
ח"כ אופיר פינס הוא המנצח הגדול בהצבעת מרכז מפלגת העבודה היום (ה'), לאחר שזכה במספר הקולות הגבוה ביותר מבין כל המועמדים למשרת שר בממשלת האחדות. אחריו ברשימת השרים־לעתיד: יצחק הרצוג, בנימין בן־אליעזר, דליה איציק, שלום שמחון, מתן וילנאי וחיים רמון. חברי הכנסת אפרים סנה, יולי תמיר, אברהם שוחט, דני יתום ועמרם מצנע, וכן המועמד יחיאל גוטמן, שאינו ח"כ, נותרו מחוץ לרשימה. בהתמודדות על שתי משרות סגן־שר נבחרו ח"כ אורית נוקד ואלי בן־מנחם.

ההצבעה היום נערכה בשיטת "מצעד הפזמונים", כאשר כל חבר מרכז סימן חמישה מועמדים, והדירוג נקבע לפי סך הקולות שקיבל כל מועמד. המועמד שזכה למירב הקולות יזכה לבחור ראשון מבין התיקים המוצעים למפלגת העבודה, הבא אחריו ברשימה יבחר שני וכן הלאה. התיק הבכיר ביותר שהובטח לעבודה הוא תיק הפנים, וח"כ פינס צפוי לדרוש אותו לעצמו. יתר התיקים הם תיק התשתיות, השיכון, התקשורת, איכות הסביבה, וכן שתי משרות שר בלי תיק.

ח"כ שמעון פרס לא התמודד על משרת שר, שכן עצם כניסת מפלגת העבודה לממשלת אחדות מותנית במינויו כממלא־מקום ראש הממשלה, פעולה הדורשת שינוי בחוק יסוד: הממשלה.
קישורים
Ynet
הארץ
NRG מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

תוחזר הועדה המסדרת 270791
זה מה שקורה כאשר כל מחנה מנסה להרכיב רשימת מועמדים שלא כוללת את יריביו.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270809
אכן מדובר בשיטת בחירה שמזמינה נצחון של מי ש(לפחות לכאורה) לא מאיימים על אף אחד. גם כאשר מתקימות בחירות פנימיות בתוך מפלגה אז בשלב הראשון, במה שמכונה לעיתים הפאנל, ח"כים זוטרים יחסית זוכים במקומות הראשונים. רק בשלב השני, בו מתקימות בחירות באופן נפרד למקומות ספציפיים (או לקבוצת מקומות), הרשימה מסתדרת פחות או יותר לפי יחסי הכוחות האמיתיים.
יכול להיות שמן הבחינה העקרונית היה עדיף שהשיטה תחייב כל מצביע לדרג את חמשת המועמדים מהבכיר לזוטר (נניח 5 נקודות לבכיר ביותר, נקודה לזוטר), או לחילופין בחירות בנפרד לכל מישרה, כשמי שהפסיד בהתמודדות על תיק הפנים יכול להתמודד שוב על תיק השיכון‏1 וכן הלאה (מה שמקשה על סגירה של דיל אחד גדול שיחרוץ את כל המינויים (ע"ע "קיר המוות")).

אבל זה ברמה העקרונית. ברמת התכלס, לפחות באופן אישי, פינס והרצוג כשרי העבודה הבכירים, נראים לי הרבה יותר מבטיחים מאשר (נניח) פואד וסנה.

1 פתאום הוא יותר בכיר מהתשתיות? עד היום הבנתי שזה הפוך.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270867
ברמת התכלס, אני לא חסיד גדול של (נניח) פואד וסנה. מצד שני, מה בדיוק מבטיח הרצוג? האיש שמה שיש לו ברקורד הקצר שלו (פרט לשם המשפחה) הוא מעורבות עמוקה בעמותות של ברק.
אם זאת ההבטחה, אני מעדיף אנשים שברור שכבר לא יקיימו.
איזה ניקיון וסדר, איזה יופי של מצעד 270887
האמת? כשאני חושב על זה באמת אין לי הרבה דברים להגיד לזכותו של הרצוג. כל מה שאני יכול להגיד הוא שהוא נראה לי פחות מגושם/מביך/דביל מ(נניח) פואד וסנה.
תוחזר הועדה המסדרת 270813
אם זאביק לא היה במעצר, הוא היה מגיע ראשון.
תוחזר הועדה המסדרת 270833
אין לוועדה את מי לסדר
270828
ממש מרגש !
270840
"פואד", "בוזי", "דליה איציק"; אין שם מישהו בלי כינוי דבילי?
270865
הלוואי ורק הכינויים היו דבילים.
ויש: חיים רמון, מתן וילנאי (אומרים שיש גם אחד עמרם מצנע או משהו כזה).
270886
בגלל זה לא היקצו לעבודה תיקים בכירים באמת. תאר לך שאחד הכינויים הדביליים האלה היה נכנס למשרד האוצר במקום ביבי, או למשרד החוץ במקום סטיב.
מי זה סטיב? 270888
סילבן שלום ניר-מוזס?
האיש השווה מיליונים 270889
אכן, בעלה של אשת שר החוץ.
270906
זה עוד כלום. הבעיה הגדולה היא של אופיר פינס- עכשיו שהוא הולך להיות איש חשוב, הוא חייב למצוא פיתרון דחוף לשם המשפחה שלו, כדי שלא ייצא שמוק גמור כשידווחו/ידברו עליו באנגלית.
270930
אל דאגה הוא לא יזדקק לאנגלית המשובחת שלו כ''כ מהר.

חוץ מזה אם הגויים הסתדרו עם גיא פינס יוכלו מן הסתם להתרגל לשם הזה גם אצל פרסונה פחותת ערך.

השאלה המהותית היתה ותשאר ככול הנראה גם בחמישים שנים הקרובות איזה תפקיד יקבל שמעון פרס. יש רק תפקיד אחד שלדעתי על מר פרס לסרב ולקבל וזה להיות האפיפיור, שהרי מתפקיד זה פורשים עם הפרישה מהחיים.
270932
אצל גיא פינס הבעיה היא דווקא השם הפרטי (ישראלים רבים נוהגים לתעתק a היכן שקיימת תנועת a - הגיוני, לא?). לגבי שם המשפחה, הוא הסביר פעם שהכתיב הוא Pines, אז שם אין ממש בעיה.
270945
זה לא בעיה בכתב, אבל כשמדברים איתו, או עליו, לא יקראו לו "פיינס", אלא "פינס", ואז שום תעתיק לא יעזור לו. מזל שעיתוני ישראל טרם הגיעו לרמות כאלה של וולגריות שיאפשרו להם לנצל את מגוון האפשרויות הקומיות הגלומות בשר פנים עם שם שכזה‏1.

1 דוג': השר פינס שם זין על הרשויות המקומיות.
270978
באותה הזדמנות הוא אכן הסביר שבחו''ל הוא נקרא ''פיינס''.
270991
כן, גם קרוב משפחה שלי עם אותה בעיה נוקט בטקטיקה הזאת. הבעיה היא שהכתבים הזרים בארץ, בחלקם לפחות, דוברים עברית, ויודעים כיצד הוגים נכונה את שמו. שלא לדבר על מיני מרואיינים ישראלים שידברו על ''מיסטר פינס'' בלי להבין את הפאדיחות שהם עושים.
המממ... מעניין אם בארה''ב ישימו בליפ על כל אמירה כזאת.
270993
זה דווקא יכול להיות משעשע לראות את נציגי האופוזיציה מדברים עליו ברשתות הזרות כעל "מיסטר פינס". (הימור שלי: לפיד או שריד יהיו הראשונים לעשות זאת - במתכוון, כמובן)
אופיר פניס 272139
לא חשוב מה הוא שם על הישראלים באשר הם.
עלולה להתעורר בעיה תדמיתית לאיש ולמדינה אם מישהו בארץ אנגלו סקסית יקרא לו בשם מיסטר פניס.
אלוהים 271019
פרס כאלוהים ,הטעם הלקוי והבלתי מושלם של אלוהים מתאים לאיש מפולניה.
חיים פוליטיים נצחיים של פרס 272141
תמיכה באייל האלמוני.
מדענים ממכון ויצמן הצליחו להחיות מומיה מצרית.כאשר המומיה שהוחייתה התראיינה לתקשורת,ונשאלה על אישים מבני ישראל שהכירה בעברה הרחוק.ענתה המומיה בשאלה,האם חברו שמעון פרס עוד בממשלה?
הוא כבר חשב על זה מראש 271083
ושינה את שמו ל"פינס-פז" http://knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id...

וככה קוראים לו Ophir Pines-Paz
פוטנציאל הביזיון בעינו עומד 271094
אם אופיר לא יוריד את הפינס לגמרי, תמיד יהיה מי שידאג לבטא את כל השם הממוקף בהגייה עברית צחה, גם באמצע דיבור שוטף באנגלית מלכותית.

אבל לחוד- נעים ומרענן לראות בסעיף שרות צבאי 'סמ"ר', לא ככה?
פוטנציאל הביזיון בעינו עומד 271296
חכי חכי שאני אגיע לכנסת - רב"ט!
פוטנציאל הביזיון בעינו עומד 271329
אתה רוצה שנמליץ עליך לסמל?
פוטנציאל הביזיון בעינו עומד 271306
כל עוד זה פינס ולא פין ננס - דיינו.
פוטנציאל הביזיון בעינו עומד 271350
יוריד את הפינס לגמרי? ברית מילה זה לא מספיק?
מה רע בשם כמו יעקב? 271108
ועשו, מה רע? 271208
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 271081
בנימין בן אליעזר נולד בעיראק. כמו הרבה יהודים שנולדו בגולה‏1 גם לבן אליעזר ניתן שם מקומי, פואד, וכשבן אליעזר עלה לארץ (בגיל 14), ניתן לו שם עברי, בנימין, אבל הוא כמו כל אלה שב‏1 גם בן אליעזר המשיך להשתמש בשם נעוריו. מעניין שאף אחד מאלה שב‏1 לא עורר תגובה כזו.

1 דוגמאות מהפוליטיקה הישראלית:
אביגדור איווט ליברמן
יוסף טומי לפיד
בנימין בנג'מין נתניהו
נתן אנטולי שרנסקי
סילבן שלום
יואל יולי אדלשטיין
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 271082
כמה מחסור בחוש הומור בתגובה דבילית אחת. בשלי לפחות לא השקעתי...
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 271137
באיזו גולה נולד אותו בנימין בנג'מין נתניהו?
גולת הדסה 271140
עין כרם?
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 271148
ג'רוזלם.
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 271150
נתניהו דווקא נולד בתל-אביב אבל גדל בארה"ב מגיל 8 עד 18.
כמה התנשאות בתגובה דבילית אחת 272136
תוספת לאייל האלמוני.
בנימין בנג'מין ביבי נתנהיו.אצלנו בשפה הערבית אין את ההגיה פ דגושה . אלא ב דגושה . על כן הוספתי לתגובתך את התוספת ביבי,אלא שבהגייה הערבית בגלל חוסרה של ה- פ הדגושה.
הבעיה לא עם השמות 272137
שועל.
אם תבקר בארצות הברית,תמצא שם פוליטקאים רבים בעלי שמות דביליים משהו.ועם זאת לא בהכרח שהם כאלה.דרך משקפיי אני רואה אצלנו פוליטקאים בעלי שם ואישיות זהים.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 270900
בושה וחרפה למרכז העבודה שבחר איש מושחת כבוז'י ''עמותות'' הרצוג למקום השני.
נראה עכשיו אם אמצעי התקשורת ירדו עליו כמו שירדו על קומבינטורים קטנים הרבה יותר במרכז הליכוד.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 270947
כסמולן, אני נאלץ בצער להסכים. כל עוד כל מה שיש למפלגת העבודה להציע לציבור הוא ביבי ב' (ברק), עמרי ב' (בוז'י) ושאר חומרים מסוג נחות, הם לא יכולים להוות אלטרנטיבה אמיתית לתחלואי הליכוד.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271038
ולא לשכוח שהרצוג חתום גם על כמה אמירות מטופשות ואנטי-ליברליות בתקופתו כיו''ר הרשות למלחמה בסמים (ראו אתר עלה ירוק לפרטים)
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271039
אפשר דוגמאות? לא כל כך פשוט למצוא שם דברים באתר.
בוז'י - פרצופו המכוער של מרכז העבודה 271096
לא פשוט? את כנראה לא בראש הנכון. פשוט תשייטי, בייבי, תני לאצבעות (כן!) לנווט בשבילך - לחצן מימין, כפתור משמאל, השתעשעי קצת עם הסקרול-בר, והכל יהיה בסדר.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 271084
כזכור, תיק החקירה נגד הרצוג נסגר מחוסר ראיות. למה אדם שלא הורשע בשום פשע צריך לשלם על חשדות השוא נגדו?
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272483
יש הבדל גדול בין מתן דין במישור הפלילי לבין מתן דין במישור הציבורי.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272487
ובמישור הציבורי ידועות לך עובדות שלא ידועות לנו?

לכל פוליטיקאי שעושה משהו, או כל פוליטיקאי שעוזר לפוליטיקאי שעושה משהו (כמו שהרצוג ניסה לעזור לברק) יש אויבים. השיטה הכי פשוטה היא פשוט להאשים את הפוליטיקאי במשהו. אשם, לא אשם מה זה משנה, העיקר שההאשמה תישאר באוויר, ועד שהכל יחקר וגם אחר כך הפוליטיקאי ישאר אשם "במישור הציבורי". הגיע הזמן שכל מאשימי השווא האלה (ואתה ביניהם) יפסיקו להוציא שם רע לחוקרי השחיטויות האמיתיות. עד כמה שידוע לי, הרצוג לא עבר על שום חוק, ואני אופתע מאוד לגלות שיש לך עובדות חדשות שלא כלולות במסע הדה-לגיטימזציה שניסיתם לעשות לברק (ואח"כ למצנע, ולפני זה לפרס, מישהו מזהה מוטיב חוזר?) בזמנו.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272517
הרצוג שתק בחקירה המשטרתית בנושא עמותות ברק. כעו''ד, הוא אפילו לא יכול להיתלות ב''עשיתי כמצוות העו''ד שלי''. זאת התנהגות שמקובלת כלא ראויה במישור הציבורי.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272521
או כמו שאמר אשכול, שגם הוא היה פוליטיקאי שעשה בחייו משהו ''מעניין, לי אף פעם לא סגרו תיק''.
אשכול היה בתקופה אחרת 272573
היום מיקי איתן ואביעד ויסולי היו דואגים להתלונן עליו.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 272571
שתק, ובצדק שתק. גם במישור הציבורי, כשתופרים לך תיק, אתה לא משתף פעולה.

מה שנעשה בחקירת עמותות ברק על ידי היועץ המשפטי הקודם הוא עוול. אי אפשר שיהיה חוק אחד לימין וחוק אחר לשמאל. אם אסור לגייס כספים בעזרת עמותות, אז אסור לגייס כספים בעזרת עמותות. את כללי המשחק לא משנים בלי להודיע ובלי שיכולו על כולם.
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 278946
"אלו שמנגחים אותי על הרקע הזה לא יודעים שבמהלך החקירה שנחקרתי בפני מבקר המדינה במשך שעות ארוכות חשפתי את כל הידוע לי ושיתפתי פעולה לאורך כל הדרך. רק בחקירת המשטרה שהיתה תחת אזהרה על בסיס סעיף 9-א' לחוק מימון המפלגות, החלטתי לשמור על זכות השתיקה. החלטתי כך על בסיס חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה רובינשטיין, שטען בשני מקרים שונים שהסעיף שעליו אני מוזהר אינו חל על בחירת מועמד לראשות הממשלה. הסברתי את זה לחוקרי המשטרה במשך שעתיים במהלך החקירה, וטענתי שלא ניתן לחקור אותי על סעיף שאינו קיים עלֵי ספר ומשום כך אין עילה לחקירה. טענות אלה לא הועילו והחקירה נמשכה, ולכן החלטתי לשמור על זכות השתיקה" http://www.makorrishon.co.il/article.php?id=3088 השר הרצוג על זכות השתיקה
כרגיל, על תיתן לעובדות לבלבל אותך 279039
...ואני חוזר על הצעתי לפיה שימוש בזכות השתיקה על ידי איש ציבור בחקירה תחת אזהרה לגבי עבירה שיש עימה קלון תחשב כהתפטרות.
מיהו איש ציבור? 279093
מיהו איש ציבור? 279096
אני לא יודע למנות לך את כל אישי הציבור, אני אפילו לא יודע להגדיר לך איפה בדיוק עובר הגבול בין איש ציבור לבין מי שאינו כזה, אבל אני יכול לומר לך בוודאות ששר השיכון הוא איש ציבור.
מיהו איש ציבור? 279185
אם אתה מציע ששימוש בזכות השתיקה על ידי אזרח בחקירה תחת אזהרה לגבי עבירה שיש עימה קלון תחשב כהתפטרות עתידית מכל תפקיד ציבורי לו הוא ימונה, זו הצעה חדשה, ועוד פחות סבירה מהצעתו (הלא סבירה בפני עצמה) של עדי סתיו.

בזמן שתיקתו לא היה הרצוג שר, ולא חבר כנסת אלא מזכיר הממשלה.
מיהו איש ציבור? 279879
מה לא סביר בהצעה שלי? לצוה"ע בוא נגדיר "איש ציבור: חבר ממשלה, סגן-שר, יועמ"ש לממשלה, או נושא משרה ציבורית דומה בבכירותה".

(אני שואל, בין השאר, כי אני לא מצליח למצוא בה משהו לא סביר בעצמי ובכל-זאת היא מרגישה לי מוזר)
מיהו איש ציבור? 279909
היא לא סבירה מפני שהיא נותנת יותר מידי כח בידי השלטון מול המחוקק. מפקד המשטרה יוכל לחקור חברי כנסת ושרים מיועדים שלא מוצאים חן בעיניו יוכל להתחיל לחקור אותם חקירות ארוכות ומיותרות, על חשדות שווא. ללא זכות השתיקה, המשטרה תוכל לצאת במצא דיג חופשי שכזה כנגד כל חברי האופוזיציה.

אחרת תראה את כל מתנגדי שר המשטרה (חברי העבודה, שינוי, מרץ, המפלגות הערביות, המורדים בליכוד, האיחוד הלאומי, ישראל ביתנו, מולדת, המפד''ל א, המפד''ל ב) עוברים חקירות משטרה אין סופיות על תלונות שווא. בהתחשב בזה שהשר לביטחון פנים הנוכחי הודה בראיון רדיו שהוא לא מבין מה לא בסדר בשוחד, ובראיון אחר הוא הסביר למה הוא דואג שהמשטרה תעדיף את תומכיו הפוליטיים, זה לא כל כך מופרך.
מיהו איש ציבור? 279919
רגע, רגע. ''זכות השתיקה'' לא יכולה להועיל לך אלא אם כן אתה כבר אשם. אם אלה חשדות שווא, פשוט תגיד שאתה חף מפשע. זכות השתיקה תעזור לך רק אם התשובה שלך מפלילה אותך ממילא.
מיהו איש ציבור? 279922
לפי אותו הגיון, צריך לבטל את זכות השתיקה לכולם.
מיהו איש ציבור? 279938
מה פתאום? אפילו אם פשעת יש לך זכויות. אתה לא מחוייב לסייע לאף אחד להרשיע אותך. אבל אם אתה איש ציבור, אני חושב שאתה דווקא כן מחוייב, או שלא תהיה איש ציבור.
מיהו איש ציבור? 279985
לא הבנת אותי.

מטרת זכות השתיקה היא למנוע מסעי דיג שכאלה מצד השלטון. נראה לי ברור שאם אתה מאפשר לשלטון מסע דיג שכזה, השלטון יעדיף להשתמש בו כנגד אנשי האופוזיציה, ולא כנגד עוברי אורח. אבל, אם אתה לא מקבל את מטרת זכות השתיקה, אז מה איכפת לך לוותר עליה לכולם? הרי אם אתה זכאי מה איכפת לך לדבר? אנשי האופוזיציה הם הראשונים שצריכים את ההגנות מפני כוחו של השלטון.
מיהו איש ציבור? 279988
דבר ראשון, בינתיים אנחנו מדברים על התניית זכות השתיקה בהתפטרות עבור חברי ממשלה וסגני שרים, קרי אנשי קואליציה, בלבד.

ומה שיותר לעניין, מטרת זכות השתיקה היא לא למנוע מסעי דיג אלא למנוע מצב מגוחך שבו אדם עומד לדין על כך שלא הודה בפשע כשנשאל על כך בחקירה במשטרה. אלא אם כן לא הבנתי משהו. מסעי דיג אפשר לנהל עם או בלי זכות השתיקה, כי אם אתה לא יכול להרשיע אדם אשם על פי ראיות בנוסף להודאתו אז הוא יכול פשוט לשקר בחקירה, ולעומת זאת אם הוא משתמש בזכות השתיקה אתה ממילא יכול לדעת שמשהו פה מסריח וללכת לחפש ראיות בכל מקרה.
מיהו איש ציבור? 280006
בכל קואליציה יש אופוזיציה פנימית. כל קואליציה היתה פעם אופוזיציה. ה"פשע" בו נחשד הרצוג נעשה כשהו היה חבר באופוזיציה.

למשטרה לא כדאי לנהל מסע דיג עם זכות השתיקה. עם המשטרה תקרא לי ותתחיל לשאול אותי: מה עשית ב1 לינואר ב3 בבוקר? מה עשית ב5 לינואר ב7 לפנות ערב? מה עשית ב11 לינואר ב2 בצהריים וכו', באיזשהו שלב אני אפסיק לענות. ללא זכות השתיקה, לא אוכל ליזום את ההפסקה של המסע, והמשטרה תוכל להעמיד אותי (או את איש הציבור) על שקר, על שתיקה או סתם להמשיך בחקירה הלא נגמרת, שהיא עונש לכל דבר.
מיהו איש ציבור? 279934
זכות השתיקה תעזור לך גם אם היא תביא לחשיפת דברים מביכים עליך אפילו אם אתה לא אשם.

(דוגמא: אני מואשם בשוד של זקנה. אני יכול לספק אליבי מצויין, אבל אני מעדיף לשתוק על פני האופציה החלופית שהיא להודות שהייתי אצל המאהבת שלי, ולגרום בכך להתפרקות המשפחה שלי).

לא, אני לא יודע איך ליישם את זה על מקרה בוז'י.
מיהו איש ציבור? 279940
נקודה טובה.

ובכ"ז מדובר באנשי ציבור. ממי הם שומרים סודות? ואין דרכים קלות יותר לחלץ את הסודות האלה מהם חוץ מלהאשים אותם האשמות שווא? אפשר, למשל, לשאול את המאהבת, שאינה חשודה בשום פשע ולכן חייבת לענות את האמת.
מיהו איש ציבור? 279943
לא תמיד יודעים על המאהבת. (ובקצת יותר ביקורתיות: כשכבר יש נאשם פוטנציאלי, לא תמיד רוצים לגלות שהוא בעצם חף מפשע).
מיהו איש ציבור? 279936
האם לחזור על המנטרה "אני חף מפשע" ללא קשר לשאלה נחשב שתיקה? אם לא, כבר יש פירצה שמבטלת את כל ההגיון בהצעה.
הפוליטקאים כציפורי שיר 270982
ייסלחו נא לי הקוראים על ביטוי מסויים בהדמייה הבאה,
אומר פתגם הרחוב העממי:באין ציפור שיר,גם התחת הוא זמיר!

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים