פולארד לשגריר איילון: ''הפגישה בינינו חסרת תוכן. התאכזבתי קשות ואף נגעלתי'' 2339
פגישה קשה נערכה אתמול (ג') בין שגריר ישראל בארה"ב דני איילון לבין המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד בכלא באטנר בצפון קרוליינה. זו היתה הפגישה הראשונה בין פולארד לשגריר ישראל בארה"ב מאז נגזר על פולארד מאסר עולם בשנת 1987.

בפגישה אמר פולארד לשגריר: "התאכזבתי קשות ואף נגעלתי. אחרי 20 שנה קיוויתי לפגישה רצינית, ובמקום זה כל שקיבלתי היא מחווה ריקה ופגישה חסרת תוכן ... אני נמצא עכשיו בדיוק באותו מקום שבו הייתי לפני הביקור הזה. אני קורא לממשלת ישראל להפסיק את התחבולות ולפעול להשיג את שחרורי כפי שעשיתם עם סוכנים אחרים בקפריסין, בירדן ובשוויץ. אם הממשלה לא מוכנה להשיג את שחרורי, לעם ישראל יש את הזכות המלאה לדעת את המצב האמיתי בין ישראל לארה"ב. אם אנחנו באמת ידידים כה טובים, אז זה לא צריך להיות כל כך קשה לשחרר אותי. אני מבקש מראש הממשלה שלא ישתף פעולה עם התחבולות האלה".

השגריר איילון נפגש גם עם אסתר, אשתו של פולארד, שאמרה על הביקור: "זו תחבולה ... ראש הממשלה רצה בשחרור אלחנן טננבאום וטננבאום בבית, הוא רצה בשחרור עזאם ועזאם בבית, אבל עם יונתן זה רק דיבורים בלי מעשים. ראש הממשלה פשוט משקר, זה ברור". היא גם קבלה בפני איילון על כך שמדינת ישראל לא מסייעת לה ולבעלה השרויים במצוקה כלכלית ואישית קשה.

לאחר הפגישות אמר השגריר איילון: "שמענו דברים שנאמרים הרבה זמן. אחרי 20 שנה יש תחושות קשות. אני באתי עם מסר של תמיכה וחיזוק, ואנחנו מקווים שהוא ישתחרר במהרה. החשיבות של הפגישה היא בתקדימיות שלה. זו פעם ראשונה ששגריר ישראל נוסע בשליחות של ראש הממשלה ונפגש עם פולארד".

בעבר נפגש פולארד בכלאו עם נציגים ישראלים, בעיקר משלחות של חברי כנסת ופעילים למען שחרורו, אך לא עם נציג רשמי מטעם מדינת ישראל.
קישורים
Ynet
הארץ
מעריב NRG
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ג'ודי ניר שלום ולהתראות מוזס 301346
שמתי לב שרק ב-Ynet ציינו ש"הפגישה בין יונתן פולארד ואיילון סוכמה בשיחה שקיימו באחרונה ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר החוץ, סילבן שלום. השניים קבעו שהגיעה העת לנקוט בגישה אקטיבית יותר על מנת לסייע לשחרורו של האסיר, המתלונן מזה זמן רב על תנאי מאסר קשים. שלום אמר: "סיכמתי עם שרון שיש לפעול להחזרת פולארד לישראל". מעריב והארץ לא טרחו לציין את פועלו של השר שלום בנושא.
ג'ודי ניר שלום ולהתראות מוזס 301503
המנכ''ל בפועל של משרד החוץ דואג לאזן את המדיניות הזו בצורת עודף פרסום בעתון הפרטי שלו.
איפה ג'ודי? 302719
מה שמזכיר לי משחק חביב מימי ילדותי - מצא את הקיפוד הכתום שבתמונה: http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P2305...
אגב, עם מי שווה להצטלם יותר, עם מדונה או עם לורה בוש?
איפה ג'ודי? 302728
עם עוזי כהן.
איפה ג'ודי? 303736
מה עם הבת של שוני (החברה של לירן)? כי נראה לי שצולמתי רוקד לידה הערב. אוקיי, זה עוד לא עוזי כהן, אבל חכה כמה שנים...
------------------------------------------
אפופידס, אוטוטו מגהסלב
למה ? 301664
יש למישהו השערה מה הסיבה ליחס החמור במיוחד שקיבל פולארד ?
הרבה מרגלים נעצרו בארצות הברית במיוחד כאלה שרגלו לטובת ברית המועצות, ביניהם בעלי תפקידים חשובים יותר מפולארד, וכולם איך שהוא סיימו לשאת את עונשם והשתחררו, ורק פולארד שבודאי, לא גרם את הנזק החמור ביותר למדינתו ולא סיכן את אותה ואת סוכניה דווקא הוא נענש כה קשה.
קראתי, פעם באיזה שהוא מקום, נדמה לי במקור ראשון, איזו השערה, לפיה פוחדים האמריקאים ממידע שיש בידי פולארד לא דווקא מידע בטחוני, אלא מידע על מחדלים ומעשים בלתי תקינים של בכירים במוסדות הממשל.
לאור העיקשות והנוקשות ביחס אליו, זה נשמע די הגיוני.
למה ? 301677
"ורק פולארד שבודאי, לא גרם את הנזק החמור ביותר" - מאיפה ידוע לך מה היקפו של הנזק שגרם פולארד לממשל הפדרלי האמריקאי?
למה ? 301738
איני יודע מה בדיוק העביר פולארד לישראל, אבל על פניו ישראל היא מדינה ידידותית שאינה עויינת באופן בסיסי את אמריקה, ולכן גם אין לה כוונות להזיק לה. ההגיון הפשוט הזה אומר שפולארד לא היה יכול לגרום נזק משמעותי בהעברת ידיעות לישראל.
ידוע גם שאמריקה עסקה ועוסקת כל הזמן בריגול אצלנו. לו היו תופסים איזה ישראלי שהעביר לה ידיעות האם היו מתעללים בו כך לדעתך ? מאד ייתכן לדעתי שהיינו אפילו מעלימים ביוזמתנו את המקרה כדי לא לפגוע ביחסים . . .
You keep using that word, I'm not sure you know what it means. 301870
"ידוע גם שאמריקה עסקה ועוסקת כל הזמן בריגול אצלנו" - ידוע למי? מדוע לא הועמדו המרגלים לדין?
You keep using that word, I'm not sure you know what it means. 302460
היה מקרה של רב סרן שריגל למען ארה''ב. ישראל סגרה את העניין בדסקרטיות ללא העמדה לדין.
You keep using that word, I'm not sure you know what it means. 302462
רס"ן יוסף עמית נידון ל12 שנות מאסר ושוחרר בנכוי שליש.

You keep using that word, I'm not sure you know what it means. 302466
תודה. לי היה זכור משהו אחר אבלל יתכן שבלבלתי.
למה ? 301680
אם אכן כך, מדוע אינו חושף את המידע השערוריתי?
מה יש לו להפסיד?
למה ? 301739
כפי שסיפר, לא רק החופש ניטל ממנו, אלא גם עינו אותו והתעללו בו בתוך הכלא. במינון ההתעללויות אולי הוא יכול לשלוט עדיין ע''י סתימת פיו.
למה ? 301722
כמדומני שלפחות חלק מהמרגלים שריגלו עבור ברה''מ קיבלו עונש מוות. (הרוזנברגים)
למה ? 301723
זה היה בתקופת המלחמה הקרה. היום זה משהו אחר.
למה ? 301736
הרוזנברגים היו שני האזרחים האמריקנים היחידים אי-פעם שהוצאו להורג ע''י ארה''ב באשמת ריגול.
למה ? 301737
ובמקרה יש פרט מאד דומה בינם ובין פולארד, פרט שלא העזתי לציינו בתגובתי הראשונה, למרות שהוא מנקר בכל זאת בראשי, כדי שלא יתנפלו עלי מיד כל הליברלים של האייל.
ופרט אחר הוא שהזוג רוזנברג בודאי לא גרם נזק רב. הסתבר שהם כלל לא היו מרגלים. . .
למה ? 301741
כשאני חושב על כך, דרייפוס לא קיבל עונש מות ואפילו זיכו אותו בסופו של דבר והחזירו לו את כבודו, ובכל זאת זכורה הפרשה ככתם לצרפתים, וכסימן לאנטישמיות שלהם.
לעומת זה, הרוזנברגים הוצאו להורג למרות חפותם, בתקופה יותר מאוחרת, ובכל זאת לאמריקאים סולחים, ולמילים ''פרשת הרוזנברגים'' אין הד כמו למלים ''פרשת דרייפוס''.
למה ? 301743
עד כמה שאני יודע, יוליוס רוזנברג היה אכן מרגל, אבל אשתו לא ידעה מזה ואכן הוצאה להורג על לא עוול בכפה.
למה ? 301748
אכן כן: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%9...
למה ? 301756
חפותה של אתל מוטלת בספק: http://www.law.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/ros...

(ראובן פטור מגלישה לאתר, הוא כבר קרא את זה)
למה ? 301782
למיטב זכרוני, אין היום ספק סביר לגבי אשמת שניהם. אתל השתתפה באופן פעיל בעבודת בעלה (צילמה והדפיסה עבורו). שניהם נשפטו והורשעו ע''פ עדות אחיה שאף הוא ואשתו היו פעילים ברשת. הטענות הם בעיקר לגבי חומרת העונש והמידתיות שלו (אחת הטענות היא שאחיה של אתל, שהפך עד-מדינה ואשתו, שלא הוענשו, היו הרבה יותר פעילים מאשר אתל).
למה ? 301785
היפה הוא שאנשי ''העולם כולו נגדנו'' לא מצליחים לזכור את העובדה הזאת שלא מתיישבת טוב עם תמונת העולם שלהם. לרב''י ויונתן בטח יהיו כמה תובנות מעניינות.
למה ? 301797
אתל היתה נגד ההתנתקות.
למה ? 301806
אבל ניקולה וברטולומאו תמכו בה.
למה ? 301901
אני מסמיק ממבוכה ומעונג, בגלל הכבוד שהענקת לי בזה שכתבת את שמי בסמיכות ליונתן.
הא? 302034
למה ? 301902
מדוע הטענות לגבי חומרת העונש והמידתיות שלו לא מתיישבת טוב עם תמונת העולם של אנשי "העולם כולו נגדנו"? ההנחה שלו היו בני הזוג רוזנברג וואספים מבוסטון, היא לא לחלוטין מופרכת.
(אם כי המסקנה שאני מוציא מההנחה הזאת, היא לגבי הקסנופוביה של האמריקאים, ולא האנטישמיות שלהם).
למה ? 301922
אולי, אבל בזכרון של אנשים מסויימים נצרבה העובדה שהם נתלו על לא עוול בכפם, וזה ככל הנראה לא נכון.
למה ? 301838
מקריאה מהירה לא מצאתי את הספק הזה, אבל גם אם זה כך, על מנת להרשיע, ובמיוחד על מנת להוציא להורג, לא די בספק לגבי החפות אלא צריך שתהיה אשמה מעל לכל ספק. לא כן ?
למה ? 301839
אם כך אולי תנסה קריאה איטית יותר?
למה ? 301842
אני חלש באנגלית ואין לי חשק להשקיע את כל מחצית היום השניה בעניין הזה. מדוע התעלמת מהחלק השני של דבריי שהוא העיקר ?
למה ? 301845
הנה המשפט שמדבר על אתל:

"However, Feklisov asserts that Ethel Rosenberg never met with any Russian agents and, though probably aware of her husband's activities, she did not directly participate"

(פליסקוב הוא הסוכן הרוסי שעבד עם יוליוס. משמעות המשפט היא שאותו סוכן מעריך שאתל אכן ידעה על פעילותו של בעלה).

החלק השני של ההודעה שלך אינו לעניין. אנחנו לא מדברים על ספק משפטי שהיה או לא היה קיים בזמן שהמשפט נערך (אין לי מושג, ותרשה לי לנחש שגם לך אין), אלא על פסק דינה של ההיסטוריה. פסק הדין הזה אינו תואם את מה שאמרת באופן נחרץ בתגובה שפתחה את הפתיל הזה, וגם לא את הטענה החלשה יותר שאתל היתה חפה מפשע.
פקליסוב, לא פליסקוב 301846
(אני מקוה שהתיקון יחסוך לנו התברברות מיותרת).
למה ? 301953
למקרא תגובתו של איזי לפיה אתל הייתה חפה מפשע, טרחת ומצאת את "פסק דינה של ההיסטוריה" במילותיו של איזה סוכן רוסי ש"משער" שאתל הייתה מודעת למעשי בעלה, עדות "מוחצת" שבזמן המשפט כלל לא הייתה קיימת.
זהו. אל הכסא החשמלי ! . . .
אני לא השתכנעתי, ואני גם מפקפק באמיתות הסיפור הזה, כולו. הזוג לא הודע מעולם באשמה.
הודה 301957
למה ? 301970
קשה להגיד שנפלתי מהכסא מרוב הפתעה. הייתי שולח אותך ל http://www.law.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/ros... אלמלא ידעתי שאין לך זמן לשטויות האלה. קטע הסיום של המאמר הראשי אומר:
"In the decades that have followed the Rosenberg trial, whatever lingering doubts remained about Julius's guilt have evaporated as the result of release of the "Venona cables" and information released following the collapse of the Soviet Union. In 1997, Alexsandr Feklisov, Rosenberg's Soviet control came forward to describe his meetings with Julius in the 1940's. Feklisov credited Rosenberg with providing the information necessary for the Soviets to assemble a proximity fuse that would enable them to shoot down an American U2 spy plane in 1960. Feklisov, interviewed for a television documentary, obviously still had warm feelings for the man code-named "Liberal," and appeared outraged at the injustice he felt was perpetrated against Ethel who, insofar as he knew, engaged in no espionage work at all."

(לא, אני לא מתכוון לתרגם).
כדור ברגל של עצמך ? 302009
עכשיו הצלחת לבלבל אותי לחלוטין.
אם נעשה קצת סדר, על תגובתי הראשונה לא טרחת להגיב, ובעצם חילופי הדברים בינינו נוגעים לחלקה של אתל בפרשה, כשהגבתי לדברים שכתבת בתשובה לאיזי וערן, ובהם ניסית לומר שבכלל אין זה ברור שהיא חפה מפשע. כדי להצדיק את עמדתך זאת הבאת את (ורק את) עדותו של אותו סוכן רוסי שכאילו שיער שאתל ידעה.
עכשיו אתה מביא ביתר פרוט את עדותו של ממש אותו אדם שאומר בפרוש שהיה כאן אי צדק, ושהיא לא הייתה מעורבת כלל.
כדור ברגל של עצמך ? 302439
אכן, לא טרחתי להגיב על תגובתך הראשונה, ותגובתך האחרונה מסבירה יפה למה. הזוג רוזנברג לא היה זוג תמים שנקלע למערבולת אנטישמית, כפי שמרומז בפתיל למעלה, אלא עסק בריגול בנושא שאי אפשר להגזים בחשיבותו. אני לא מתכוון לטעון שאני יודע בוודאות שאתל אשמה, אבל אני יודע בוודאות שכל מי שטוען שהוא יודע בוודאות שהיא חפה מפשע מדבר מהרהורי ליבו.

ההודעה הראשונה שלי בעניין נוסחה בדיוק כך: "חפותה של אתל מוטלת בספק". לא יותר, אבל גם לא פחות.
כדור ברגל של עצמך ? 302442
נראה לי ששניכם מסכימים, הוא טוען שהיא לא *בטוח* אשמה, ואתה טוען שהיא לא *בטוח* חפה מפשע.
בכל אופן ברור שלא היה צריך להרוג אותה.
כדור ברגל של עצמך ? 302443
ידי לא שפכו את הדם.
כל הכבוד לנו 302447
בבוקר חמים זה, כשכל האינטרנט בוחש בציצי הסיליקון של שירי מיימון ובכל האנטישמים האלה באירופה שלא נתנו לנו את המקום הראשון - טוב לראות אתר אחד שמתעלם מאירועים בזויים כאלה, ועוסק בשאלה שהיא רלוונטית להמשך קיומנו: האם אתל רוזנברג ז"ל היתה קצת חשודה או לא קצת חשודה.

איילים, אנחנו גדולים!
כל הכבוד לנו 302920
סיליקון? הכצעקתה?
הערפאת לא התפזר 302600
כלומר הערפל. 302605
טעות מוזרה לא מכוונת, וכנראה גם לא פורידנית.
כלומר הערפל. 302724
גפ "פורידנית" היא לא פרוידיאנית?
כלומר הערפל. 302826
לא. היא פוריטנית.
סינתזה להמונים 302671
אי אפשר גם לקבל את זה שמה-שמם נתלו בצדק ובדין וגם להאמין שכל העולם נגדנו? the more the merrier, לא?
למה ? 302021
ש"כג יקר. בזמנו גילית אמון מוגבל בעדות הזכרון שלי לגבי אשמתה של אתל ר. כשכתבתי את תגובה 301782 לא זכרתי מנין אני זוכר זאת.
לאחר שקראתי את התאור המלא ב- http://www.law.umkc.edu/faculty/projects/ftrials/ros... נזכרתי שראיתי את הראיון שנתן דייויד גרינגלס לסם רוברטס ("60 דקות" אאל"ט שוב) ומשם זכרתי במעומעם את סיפור הדפסת הידיעות ע"י אתל. לבושתי נוכחתי שהאמון המוגבל היה מוצדק (אולי הגיע הזמן להחליף את הניק שלי לשכ"מ(וניציפלי)). זכרוני ה"מרוענן" מן הראיון הוא שגרינגלס טען שהתביעה לחצה עליו מאוד והוא ואישתו רות העידו נגד אתל כדי להציל את עצמם מחבל התלייה. עדיין לא זכור לי שהוא הודה במפורש ששניהם שיקרו (כך נטען במקור שהבאתי, הנראה לי אמין בהחלט).
אם לנסות הפעם לדייק יותר 3 הטיעונים לחפותה של אתל הם:
1) התקופה היא תקופת מקקארתי (רוי כהן היה אחד התובעים) ויתכן שהיא נשטפה בגל ההיסטריה נגד מרגלים קומוניסטיים.
2) עדותו הנכחית של גרינגלאס (אם אכן הוא מודה ששיקר). יש להודות שלו ולאשתו היה מניע חזק להפליל את אתל שכן הם היו הרבה יותר פעילים ממנה ברשת והיו צריכים לספק לתביעה אשמים של ממש (אם כי מוזר שהוא בחר דוקא באחותו).
3) דבריו של פקליסוב, (בהנחה המפוקפקת שהוא אמין).
הטיעונים לאשמתה של אתל:
1)ה-FBI כלל לא נזקק לעדותם של הגרינגלאסים כדי לדעת מה ומי ברשת אלא רק כדי לחפות על המקור האמיתי שלהם - האזנה לתשדורות של הקונסוליה הרוסית בניו-יורק (Venona cables). כך שעדות שקר של גרינגלאס רק היתה מסבכת אותם.
2) יתכן שגרינגלאס ואשתו אמרו את האמת בעדותם, אלא שכעת גרינגלאס מנסה לחלק את האשמה במות אחותו עם התביעה וה-FBI (ע"י הטענה שהם לחצו עליו לשקר).
3) האשמים העיקריים בהרשעתה של אתל היו היא ובעלה בהתנהגותם בזמן המשפט. אתל יכלה להיות עדת מדינה נקייה הרבה יותר מאחיה אך התמידה באי-שיתוף הפעולה עם התביעה. שני הרוזנברגים התעקשו לקשור את גורלם ומותם ביחד ע"י כך שהמשיכו עד הסוף להכחיש מכל וכל את ההאשמות. בכך הם המשיכו עד מותם לשמש פיונים של המפלגה הקומוניסטית האמריקנית, שכמו בפרשת הנערים מסקוטסבורו לא היתה מעוניינת בזיכוי הנאשמים אלא בתעמולה נגד ארה"ב הקפיטליסטית.
4) קשה מאוד להאמין שבזוג רוזנברג המתאים להפליא לביטוי "בחייהם ובמותם לא נפרדו", הבעל פעל ללא ידיעת אשתו המבוגרת והדומיננטית ממנו.
לסיכום, לי נראה שיוליוס פעל בידיעתה המלאה של אישתו, אבל יתכן שגזר דין המוות נגדה היה יליד העידן המקארתיסתי.
מה הקשר בין הקישורית וה "אכן כן" ? 301836
מה הקשר בין הקישורית וה "אכן כן" ? 301837
תגובה 301743
מה הקשר בין הקישורית וה "אכן כן" ? 301840
אבל בקישורית שהבאת אין אישור להשערה הזאת.
מצוטט שם כתב האישום, ולפי כתב האישום הזה גם אתל הוצאה כידוע להורג.
כידוע גם דרייפוס נשלח לאי השדים בעקבות קיומו של כתב אישום.
302655
שלום דב. על מנת להבין כמה סבוכה הסוגייה,ולמה בעצם בסופו של דבר - אם נכונים הפרטים המצורפים - הרי שפולארד לא אשם באופן כה חמור,ובוודאי ש 18 שנה הם מעל ומעבר למידת העונש שהיה צריך לקבל. ראה: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles.asp?...

אשמח אם תקרא את החומר ותגיב כאן.תודה,
מיסטר x
קפריסין, ירדן ושוויץ 301725
"להשיג את שחרורי כפי שעשיתם עם סוכנים אחרים בקפריסין, בירדן ובשוויץ". עזר וייצמן ז"ל אולי היה מציע לפולארד בפעם הבאה שהוא מחליט לרגל עבור ישראל לעשות זאת בקפריסין, בירדן או בשוויץ. ישראל נמצאת כאן במצב שביטא קיסר אוגוסטוס, אני חושב, "אני אוהב את הבגידה, אך לא את הבוגדים".
באשר לסיבה מדוע האמריקנים כל כך מקפידים למצות את הדין עם פולארד, בזמנו רווחה ההשערה שמערכת המשפט בארה"ב רוויה ביהודים והללו נוטרים לפולארד על שהחשיד אותם בנאמנות כפולה למולדתם ולישראל (נדמה לי שכל התאוריה הזו התבססה על כך שהתובע היה יהודי).
נדמה לי שהדבר היחידי שאמריקאים היו רוצים לקבור בפרשה זו, הוא את העובדה שהם הפקידו סודות כל כך חשובים בידי טיפוס כמו פולארד.
אגב, נדמה לי שבזמנו דובר שפולארד מסר מידע גם לסין (טייוואן?). מעניין אם היה לכך ביטוי גם במשפטו, או שזו סתם שמועת שוא עיתונאית?
קפריסין, ירדן ושוויץ 301727
למה כוונתך במילים "טיפוס כמו פולארד"?
מתנחל שבז לחוק 301867
מתנחל שבז לחוק 301875
אולי תנסה "יהודי קטן עם אף גדול שבגד תמורת 30 שקלי כסף"?* זה לפחות יותר מדויק מהאובססיה שלך לשכניך עם חתיכת הבד הסרוג על הראש.

*(זה סוג של ציניות ולא אנטישמיות, כמו שכמה מהירי חימה יחשבו)
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301896
גם מתנחל מסכים לבגוד תמורת נדל''ן בניצנים.
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301906
1. לגבי שאלתך שבכותרת, שאל את מר' י. א. קריות (יוחנן, שם , שם). יכול להיות שהוא פראייר. אם כן, לגבי האובססיה שלך למתנחלים, מאחר שמוכח הקשר בגידה-כסף לכל היהודים (*) , אין צורך שתציין זאת על קבוצה פרטנית.
2. אשמח אם תוכל לספר לכולנו איפה בדיוק נמצאת ההתנחלות שהטיפוס פולארד משתייך אליה. אני מעוניין לקנות בה דירה לפני הפינוי על מנת לסחוט קרקע על חוף הים בפלורידה.
----------------------------------------------------

(*) אשמח לקבל ממך שלמונים תמורת בגידה בתגובתי זו
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301916
השאלה היא כמה זמן תהיה מוכן לבלות בהתנחלות הזאת בתנאים המקובלים עד שלב הסחיטה.
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301921
ההתנחלות הזו, לפי מיטב זכרוני, היא של בני סקסוניא דאשכנז על שטחם של הכנענים בני הסיוקס, ימ"ש.
ואולי יצויין לפנינו באיזה התנחלות גר כבודו האלמוני?

(אני עדיין מחכה להצעת שלמונים.)
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301925
אני דווקא בדיוק מהתנחלות בני סקסוניה מאשכנז, ואין לי מושג מנין האלמוני שממנו ביקשת שלמונים. ולמיטב זכרוני פולארד, לעת עתה, מתנחל בכלא פדרלי על אדמות ארה''ב הבלתי כנענית בעליל.
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301939
אט, אט, לך. אני רואה שאינך קורא את תגובותי עד לסופן. את השלמונים אני מבקש ממך כמובן, שהרי יחדיו הגענו יחד למסקנה (איפה שהוא במעלה הפתיל) שכל יהודי יבגוד תמורת שלמונים כאלה או אחרים. תמורת תשלום נאות אני מוכן להצטרף אליך בכתיבת דברי נאצה נגד מתנחלים או כל קבוצה אחרת שמעוררת את זעפך הסקסוני.

עניין אחר. אותו כלא פדראלי נמצא בהתנחלות של בני אשכנז על אדמת הסיוקס אדומי העור. רוצה לקרוא להתנחלות הזו אמריקא או ארעא-דבריתא? שיבושם לך.

אהםם.. אם יצאת כבר מאלמוניות, אולי תספר לנו איפה מתנחל כבודו האלמוני כעת? הרי בני סקסוניה מאשכנז מתנחלים בכל כנפות הארץ: מאוסטרליא (שם שמעתי שהם הולכים הפוך) ואפילו לנחלות האינואיט הגיעו!
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301949
שום יחדיו ושום שלמונים. ואני עוד לא ראיתי אצלך איזו הצעה ששווה אותם, גם לא לאלמונים אחרים.
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301955
אוי, מה חבל. האם זה מוכיח את מה שאומרים הבריות על בני סקסוניא שידם קפוצה אפילו משל בני פרס ומדי.

אבל אולי, למען הסדר הטוב, החביב כל כך על בני שבטך, תציין איפה מתנחל אתה כעת?
ממתי יהודי בוגד תמורת כל כך מעט כסף? 301975
בחבל אל קודס אשר באשכנז פינת מסופוטמיה.
''סו'', לא ''סיוקס'' 302056
''סו'', לא ''סיוקס'' 302330
נכון. שיבשתי את התעתיק (צרפתי כנראה) SIOUX.
''סו'', לא ''סיוקס'' 302335
את התעתיק הזה בצרפתית ישד להגות ''סטו''.
''סו'', לא ''סיוקס'' 302382
ישד לכתוב 'יש' ולא 'ישד'.
''סו'', לא ''סיוקס'' 302437
הידע שלי בתושביה המקוריים של ארה"ב אינו מתקדם , למצער, מעבר לקריאת קרל מאי בגיל 10. בכל מקרה, כך הם מכנים את עצמם.

www.sioux.org

''סו'', לא ''סיוקס'' 302465
מעניין שעדכוני החדשות באתר זה עוסקים בוירוסים ובנאסדק.
''סו'', לא ''סיוקס'' 302471
קבל את התנצלותי. חשבתי שכתבת stoux
שמע ישראל 302488
"החארות האלו, זו קבוצה של קיצונים שמאיימים במלחמת אחים ובאלימות. אני מציע יומיים של עוצר צבאי על כל המדינה. שיגיעו משאיות לשטחים, יעמיסו את המתנחלים ויסגרו עניין. מי אתם בכלל, יא פושטקים פורעי חוק? אתם מאיימים נגדי במלחמה? כל הפרחחים האלה, צריך להיכנס בהם ולשבור להם את העצמות, להעמיס אותם במשאיות, לזרוק אותם באיזה פינה ולסתום להם את הפה"
שמע ישראל 302495
הוא התכוון למתנחלים משייח מוניס?
חידת טריויה: 302496
בלי גוגל ובלי לשאול את אבא ואמא: מתי ובאילו נסיבות הוטל עוצר על גוש דן?
חידת טריויה: 302503
אתה לא התרח היחיד כאן.

בארועי אוטובוס הדמים שהמחבלים עשו כהתקפת מנע לפני מבצע ליטני, היתה הערכה ששני מחבלים מסתובבים חופשי באזור ת''א, ועל כן הוטל עוצר עד יום שני בבוקר, כשהתברר שכול המחבלים מתו או נתפסו (שוחררו בעסקת ג'בריל). העוצר לא כלל את פ''ת.
חידת טריויה: 302504
לפתח תקווה היה הסכם חשאי עם המחבלים?
חידת טריויה: 302505
קבל שתים עשרה נקודות, ותרום לפחות אחת מהן לצדקה.
חידת טריויה: 302512
הוא צריך לתרום 1.2
חידת טריויה: 302593
למה התקפת מנע?
אני יודע שמבצע ליטני היה תגובה לפיגוע, ולא שצה"ל הודיע שהוא מתכוון לצאת למבצע ליטני ואז המחבלים יצאו לפעולת מנע.
דודה ויקי מסכימה איתי:
חידת טריויה: 302596
אני מההסטוריונים החדשים.
נראה לך הגיוני שהמחבלים יצאו לטבוח בנוסעי אוטובוס שלווים בלי התגרות מוקדמת של ישראל?
חידת טריויה: 302597
יש פואנטה שאתה מנסה להעביר בציניות (המגעילה לדעתי, כמו גם ההשוואה חסרת-השחר) הזו?
חידת טריויה: 302598
לא. אם משתמע מדברי שיש קשר בין השורה הראשונה לשנייה, כלומר כאילו ההסטוריונים החדשים נוהגים להפוך סיבה ומסובב, אז אני מתנצל. אין שום קשר בין השורה הראשונה לשנייה בתגובתי, ואני מתנצל בפני ההסטוריונים החדשים.
פולארד הוא מתנחל עתידי 302489

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים