ארכאולוגים: מצאנו את מקום הולדתו של הקיסר אוגוסטוס 2663
צוות של ארכאולוגים הודיע השבוע (ד') כי חשף את מקום הולדתו המשוער של הקיסר אוגוסטוס בגבעת הפאלאטיום ברומא.

הארכאולוגית קלמנטינה פנלה מסרה כי הצוות חשף שרידים של בית אריסטוקרטי, וכי ממצאים נוספים באזור מרמזים כי אוגוסטוס, שנולד בשנת 63 לפני הספירה, חיבב את אזור הבית במיוחד. לדבריה, ידוע שאוגוסטוס התגורר בשני בתים לפחות בגבעת הפאלאטיום.

חפירות שנערכו באזור חשפו עד כה ממצאים רבים, בין השאר לפחות שני בתים בהם התגורר אוגוסטוס, שעל קירותיהם נמצאו תמשיחים (פרסקו) מרהיבים בהם נראים דמויות עם מסכות וענפי אורן.
קישורים
Yahoo! News
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

לא מעניין 398659
ראינו כבר את הבית בסידרה Rome. אין שום חידוש.
וולטרי 398796
אאל''ט יש בכלל מחלוקת על מקום הולדתו של אוקטאביאנוס אוגוסטוס קיסר. יש לא מעטים המציינים את וולטרה (עיר אטרוסקית מרכזית שהפכה לעיירה קטנה ליד רומא) כמקום הולדתו. מה שברור הוא שוולטרה היא מקום המוצא של משפחתו ובה התגורר בזמן נעוריו.
וולטרי 398802
אולי אתה האדם המתאים לשאול: איך יכולים ממצאים ארכאולוגיים כלשהם להעיד על חיבתו של מישהו לבית מסוים? (בהנחה שאפילו טביעות האצבעות/הדי.אנ.איי. שלו לא נתונים לנו)...?
וולטרי 398820
אני מניח ש"חיבתו של אוגוסטוס לבית מסויים" מסתמכת על כתבי היסטוריונים בני זמנו או מאוחרים יותר שכתבו את קורותיו. אנו יודעים על אוגוסטוס הרבה יותר מאשר על חיבתו למבנה זה או אחר. אנו יודעים על טעמו במזון (גבינות ופירות), על חוש ההומור שלו ועל בדיחות שסיפר או שיוחסו לו (הוא שאל אדם שדמה לו מאוד האם אימו הרבתה לבקר ברומא. אגב, אותו אדם לא התבלבל והשיב שדוקא אביו הרבה לבקר ברומא) ועוד הרבה דברים אישיים.
הסיבה לעושר המידע הוא משטר הפטרונות והקליינטורה ששרר ברומא. לכל רומאי חשוב היו מאות ולפעמים אלפי אנשים שנחשבו קליינטים שלו (בני חסותו). אישים פוליטיים בכירים כללו בן בני חסותם גם כמה היסטוריוני-בית שתארו את קורות פטרוניהם (יוסף פלאביוס היה קליינט של משפחת הקיסרים הפלאביינים). ההיסטוריונים הללו היו לעיתים קרובות יוונים משכילים שהיו עבדיהם המשוחררים (או לא) של פטרוניהם. תופעה נפוצה אחרת היתה של קרובי משפחה, שכתבו ותארו את תולדות חייהם של קרוביהם המפורסמים.
נ.ב. נכתב תחת רצף של כ-‏10 אזעקות בהפרש של דקות. האם הצופר התקלקל או שמא היסטוריה קצת יותר עדכנית נכתבת ממש ברגעים אלו?
וולטרי 398828
איך יודעים שחיבתו לאותו בית לא נבעה ממניעים אחרים לחלוטין (לשמל פילגשו גרה באותו בית)?
וולטרי 398835
(אני מקווה שהאזעקות היו באמת תוצאה של קלקול).
לפי המאמר, הארכאולוגים מניחים שמדובר אולי בבית ילדותו משום שלפי הממצאים *שלהם* נראה שהוא חיבב את הבית הזה. זה מה שלא מובן לי.
וולטרי 398859
בידיעה לא כתוב שהוא חיבב את הבית, כתוב שהוא חיבב את האזור.
אולי הוא נולד בבית אחר באותו אזור? או אולי הוא סתם חיבב את האזור? לא ברור איך הם קפצו ממציאת שרידים של בית, ישר לקיסר אוגוסטוס.
ממצא יוצא דופן בהודו 400888
שלוש תעלות ברוחב 2 מ', עומק 2 מ', ואורך מעל 100 מ', ובצורת הספרה הרומית VI , על צלע גבעה במדינת גוג'אראת, באזור שבו ממצאים רבים מתקופת ציויליזצית האראפה (3000-1500 לפה"ס):

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים