עשרות אוהדים נפצעו בסיום משחק כדורגל 2851
אתמול (ש') עם סיום משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים להפועל פ"ת פרצו מאות אוהדי בית"ר למגרש לחגוג את אליפות הקבוצה. אוהדים רבים נמחצו בלחץ שנוצר ועשרות נפצעו, שלושה מתוכם במצב קשה.

המשחק שהסתיים בתוצאה 2:0 לטובת בית"ר ירושלים הבטיח לקבוצה את אליפות המדינה לעונה הנוכחית. עם סיום המשחק החלו האוהדים להתגודד באזור השערים המפרידים בין היציעים למגרש ופרצו אותם לאחר זמן קצר. במהומה נמחצו עשרות אוהדים אל הגדרות וחלקם נרמסו על ידי אוהדים אחרים שפרצו למגרש, עשרות נפצעו באופן קל, שניים באופן בינוני ושלושה אוהדים מאושפזים במצב קשה.

מפקד מחוז ירושלים אמר בתגובה כי לא היה מדובר במשחק אליפות ולא היתה צפויה התפרצות למגרש. גם בהנהלת בית"ר טוענים כי חגיגות האליפות היו אמורות להתרחש בסוף השבוע הבא. רק 50 סדרנים ושוטרים נכחו במשחק בניגוד ל-‏700 שאמורים לאבטח משחק אליפות.
קישורים
Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

אוף טופיק. (ואולי לא). 442389
משום מה, הסיפור הכי מייאש בעיניי הבוקר הוא על הנהגים שלא עצרו לעזור לפצוע בתאונה, ששכב וגסס עד שמת.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442391
למרות התנהגותם המבישה של הנהגים, יש לציין שעל פי המצלמות לקח דקה וחצי מרגע התאונה עד שהראשונים ניגשו אליו ועד כמה שאני מבין לא היה לו שום סיכוי כך או אחרת.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442405
''הראשונים שניגשו'' היו צריכים להיות הנהגים של שבריר השניה הראשון, לא אלה של אחרי דקה וחצי. עשרות הנהגים שעברו שם בדקה וחצי הזאת, ולא עצרו, ולא ניגשו, ולא ידעו אם יש סיכוי או לא- הם מה שנורא בסיפור הזה. מבחינתי זו חציית קו הפרדה שחור בין חברה שעם כל מגרעותיה הרבות -כך חשבתי- עדיין יש בה איכפתיות, ועזרה הדדית, לבין חברות אחרות, כולל במערב ה''נאור'', שבהן ה''כל אחד לעצמו'' המודגם כאן שכיח למדי.
כנראה שעכשיו גם אנחנו חברים במועדון הלא מכובד הזה.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442407
אני תוהה מנין הבטחון שפעם (כשלא היו מצלמות) היה אחרת?
אוף טופיק. (ואולי לא). 442513
אין ספק שהיה אחרת. כשלא היו מצלמות, אנשים היו עוצרים מייד (על מנת לקחת לו את הארנק).
אוף טופיק. (ואולי לא). 442441
אני לא ראיתי את הצילומים, האם אפשר להבין מהם שהנהגים האחרים הבחינו בפצוע ולא עזרו? או שהם פשוט לא ראו אותו?
אוף טופיק. (ואולי לא). 442443
על האפשרות של ''ראו את הפצוע ופחדו לעצור את הרכב ולעזור לו מחשש שיפגעו גם בהם בטעות'' אף אחד לא מדבר, למרות שהיא ריאלית (כבר קרו מקרים כאלו בעבר, ואפילו לא מזמן).
אוף טופיק. (ואולי לא). 442449
אתה באמת חושב שזו הסיבה? כי אם כך, למה זה לא קורה בפיגועים? הרי כבר היו מקרים של פיגועים כפולים, שבהם אלה שמיהרו לעזור לנפגעי הפיצוץ הראשון, נפגעו בפיצוץ השני. ובכל זאת, כל עוד שמדובר בנפגעי טרור, אנשים חשים לעזור. כנראה יש שתי ישראל- ישראל ה"בטחונית", שבה אדם לאדם חבר, וישראל של יומיום, שבה אדם לאדם כלב.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442452
באותה המידה אני יכול לשאול למה ההתגייסות ההמונית לעזרה בפיגועים לא מוכיחים שעדיין יש אצלנו אכפתיות ועזרה הדדית. לא נראה לי שנכון להשוות בין שתי הסיטואציות.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442544
נכון שישראל ''הבטחונית'' מאוד מלוכדת, אבל לי נראה שצריך, בכל זאת, לקחת בחשבון את האפשרות שהנהגים הראשונים לא ראו את הפצוע או שלא מייד קלטו מה הם רואים.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442569
ולקחת בחשבון שלרוב הנהגים אין יכולת לעזור מלבד להתקשר למשטרה\מגן דוד אדום, ולכן נשאלת השאלה כמה שיחות קיבלו הגופים הנ"ל באותן דקות.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442928
השאלה הרלוונטית היא כמה קריאות הגיעו למד''א ולמשטרה לאחר התאונה. מכל מקום, תמיד עדיף לגשת לאדם השוכב על הכביש, גם מבלי לגעת בו, רק כדי להרחיק את התנועה ממנו ולהסתכל אולי במקרה כן יש משהו שניתן לעשות. מצד שני, כדאי גם לשים לב לאפשרות ההפוכה - הצטברות של סקרנים שלא מועילה לפצוע, חוסמת את התנועה ועשויה אפילו להפריע לאמבולנס. מכל מקום, אני כן חושב שהיתה כאן אדישות, לא החלטתי עדין אם פושעת או לא.
אוף טופיק. (ואולי לא). 443022
לפי ב' מיכאל היום בידיעות, לפחות 20 נהגים התקשרו למוקדי החרום. כמו כן הוא מציין שנהג מערבל הבטון שהיה מעורב בתאונה עצר את המשאית, יצא החוצה וכיוון את התנועה.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442446
מהצילומים שראיתי, אי אפשר היה לא לראות אותו.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442516
מדיווחים שקראתי בדיעבד, אי אפשר היה לא לראות שאין לו סיכוי ושהוא מת לגמרי.

(השאלה היחידה שנותרה פתוחה היא אם הראש שלו היה כרות או רק מעוך.)
אוף טופיק. (ואולי לא). 442968
(יש עדכונים בינתיים?)
אוף טופיק. (ואולי לא). 442967
את יודעת בוודאות שאת לא יכולה להיות נשיאת המועדון הזה? שלושים וחמישה נהגים שלא עצרו מעלים אצלי את החשד שזו ההתנהגות של האדם הנורמטיבי, ובלי להכיר אותך אישית, ניחוש ברירת המחדל הוא שגם את כזאת.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442507
אין לי הכשרה כלשהי בעזרה ראשונה. מה מצפים ממני לעשות במקרה כזה (מעבר להזעקת צוות מד"א)? האם אני צריך להתנפל על אדם ששוכב על הכביש, ונדמה לי שהוא מחוסר הכרה, ולתחיל ללחוץ בכוח על החזה שלו? האם צריך לעצור את הרכב וליצור פקק תנועה שיעכב את הצוות המקצועי? סתם תוהה.
אוף טופיק. (ואולי לא). 442519
עוד מחשבה טובה. מה ההיבט המשפטי של מתן סיוע רפואי ע"י עובר אורח לא מוסמך? נניח שנפגע תאונת דרכים מוזז ממקומו בדרך לא מקצועית, וכתוצאה מכך הוא לוקה בשיתוק. האם השומרוני הטוב שגרם להרעה במצבו לא יהיה צפוי לתביעת נזיקין?
אוף טופיק. (ואולי לא). 442600
כשכקראתי את הכתבה, גם אני הרגשתי כמוך. עכשיו, אחרי שקראתי כמה תיאורים על מצב ההרוג, אני מנסה לדמיין מה אני- שלא הייתי קרבי בצבא ומעולם לא ראיתי מראה מזעזע באמת- הייתי עושה במצב כזה. האם את בטוחה שהיית עוצרת, יוצאת מהמכונית ורצה למקום רק כדי לוודא שהמראה המזוויע שקלטת הוא באמת נכון והאיש מת לגמרי?
אוף טופיק. (ואולי לא). 442601
מה שאותי החריד הוא שאף אחד לא יצא ומנע ממכוניות אחרות להתקרב לפצוע. אז אינך מבין בעזרה ראשונה, ואתה חושש שמישהו יכנס בך בזמן שאתה גוחן על הנפגע, אבל לפחות להציב את המכונית שלך באופן שחוסם את המכוניות שמתקרבות אל הפצוע?
אוף טופיק. (ואולי לא). 442969
אני נתקל בראש הקטן הזה על הכביש כל הזמן. אני אף פעם לא רואה מכוניות שמחכות ברמזור מסביבי עולות על אי-התנועה כדי לאפשר לאמבולנס לעקוף אותן. דפקטים.
442409
מפקד משטרת ירושלים טוען כי המשטרה נערכה באופן הולם http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/578/252.html , הוא כנראה מתכוון שהמשטרה נערכה להלום באוהדים.
לפני מספר שנים קרה ארוע דומה בחיפה. הלקח העיקרי בעקבות אותו מקרה היתה ההמלצה להסיר את הגדרות שבין היציעים לבין המגרש בכל איצטדיוני הכדורגל. אבל ירושלים כידוע זה מקרה מיוחד.
למה צריך שוטרים? 442506
אם יש משהו שאני לא מבין זה ההתעקשות של המשטרה על נוכחות במגרשים.
מדוע לא להניח את כל אחריות לפתחן של הקבוצות המארחות? הקבוצות יקבלו על עצמן את כל האחריות על מה שקורה בתחום המגרש - גם מבחינת ההוצאות, וגם מבחינת כוחות אבטחה וסידור. אם המשטרה מתעקשת לשמור על "הסדר הציבורי", היא תוכל לעשות את זה מחוץ לתחומי האיצטדיון.
למה צריך שוטרים? 442515
המשטרה צריכה לאכוף את החוק בכל מקום שיש פשע.
למה צריך שוטרים? 442532
אז אולי גם אני צריך לשכור שוטרים שיעמדו בפתח הגינה שלי וימנעו מפרחחים מלהיכנס.

כדי לשמור על סדר לא צריך שוטרים, סדרנים ומאבטחים יספיקו. מה עוד שניתן יהיה לאלף את הסוררים שבין האוהדים ע''י הכנסתם לרשימות שחורות ואפלות.
למה צריך שוטרים? 442541
אם מדובר בשוטרים של ממש, הם עובדים בשירות המשטרה וספק אם אתה, כאדם פרטי, יכול לשכור אותם *כשוטרים*, במדים, עם נשק שסופק להם ע"י המשטרה (?) ועם סמכויות של שוטרים.

אנשים עשירים באמת שוכרים לפעמים מאבטחים לבתיהם, באמצעות חברות השמירה, אלא שאלה, אא"ט, אינם מורשים לבצע מעצר כהלכתו, לאזוק את הגנבים והפורצים, להכניס אותם לחדר המעצר בתחנת המשטרה, לתחקר אותם וכו'.
למה צריך שוטרים? 442561
ודאי שאתה יכול, אם אתה מארגן ארוע גדול מספיק. ארקדי גיידמאק שוכר אותם לאבטח את משחקי הכדורגל ואת הארועים שלו בפארק. האבטחה של הדורגל אינה במסגרת עבודת שיטור אלא היא סוג של שעות נוספות שהשוטרים עושים ומשולמת ע''י הקבוצות, ויתכן שתוספת השכר הזו היא חלק מחוסר המוטיבציה במשטרה לתת לחברות אבטחה לאבטח שם.
למה צריך שוטרים? 442685
טעית. האנשים הללו יודעים להכות וגם מכים.
למה צריך שוטרים? 442545
גם בעיניי זה רעיון נפלא, אבל למען האמת התכנסות של כל כך הרבה אנשים במקום אחד מחייבת שמירה משטרתית מחשש לפיגועים.
כבר הוכח שהגדרות הן נבואה שמגשימה את עצמה 442618
כשמתייחסים לאנשים כאל המון של חיות ושמים אותם בכלובים,הם נוטים להתנהג בהתאם.

במדינה מתקונת הייתי מוריד את כל הגדרות ודואג שכל אדם שמנסה לפרוץ לדשא יקבל מאסר בפועל.אחרי השלושה הראשונים הבעיה נפתרת.
כבר הוכח שהגדרות הן נבואה שמגשימה את עצמה 442622
אין לי הרבה נתונים על מה שקורה בימים אלה בכדורגל, אבל עכש''ז מכל מה שהופיע בעיתונות, לאורך השנים - נראה שהבעיה ממש לא תיפתר אחרי השלושה הראשונים וגם לא אחרי יותר משלושה. בזה לא באתי להגיד שיש להתייחס לאנשים כאל המון של חיות - אבל גם אין פתרונות פלא ואין נוסחאות קסם. מדובר בקהל עם המון אמוציות, התרגשות גדולה, רעש חזק והתנגדויות ומלחמות בין האוהדים. כך שהחוקים הפסיכולוגיים הרגילים, מהסוג הפשוט של ''אם אני אפרוץ לדשא יאסרו אותי, ולכן לא אפרוץ לדשא'' - לא תמיד עובדים אצל כולם באותה צורה, באותו מעמד ובאותם תנאים.
כבר הוכח שהגדרות הן נבואה שמגשימה את עצמה 442657
לשמחתנו הרבה,הכדורגל הישראלי אינו הכדורגל היחידי בעולם.

כמו בהרבה תחומים,אנחנו מתעקשים לא ללמוד מניסיונם של אחרים..ומשלמים מחירים.<מי אמר אלג'יר?>

באנגליה בעקבות האסונות שהתרחשו הורדו כל הגדרות,האכיפה חוזקה וכתוצאה האוהדים השפויים הרוויחו,המועדונים הרוויחו,האווירה השתפרה והחוליגנים נדפקו.

אצלנו כמובן זה לא ייושם לעולם.<אולי אחרי אסון המוני,לא בטוח>.
כבר הוכח שהגדרות הן נבואה שמגשימה את עצמה 442970
איך אתה היית מציע להתייחס *לאוהדי כדורגל*?!
442929
הבעיה היא שרוב פרשני הכדורגל, גם אלו בעלי החזות המכובדת כביכול, נותנים לגיטימציה להתנהגות הברברית-ילדותית-מטומטמת-מגעילה-מקוממת של האוהדים (''זה חלק מהמשחק''). העונש שניתן לבית''ר (ארבעה משחקי רדיוס בפועל) נחשב לחמור, ולשמחתי הוא ימנע מאוהדים להכנס לאיצטדיון בו יערך משחק האליפות של בית''ר. ברם, התמונות הללו כ''כ מקוממות אותי שלדעתי אולי הגיע הזמן למשהו הרבה יותר קיצוני -
א. אני אוותר על פסילת האליפות, ואסתפק בהורדה משמעותית של נקודות בעונה הבאה.
ב. תאום עם אופ''א, אם הדבר אפשרי, שמשחקי הקבוצה באירופה יערכו גם הם ללא קהל.
ג. קנס משמעותי למועדון.

מעבר לכך, יש להסיר את הגדרות מכל מגרשי הכדורגל, להוציא את השוטרים מהאצטדיונים ולהטיל את כל האחריות על הקבוצות.

הגיע הזמן ש''עדר הפילים'' הזה יבין שהקפריזיות הילדותיות שלהם, ואני אומר את זה דווקא כאוהד כדורגל, הרבה פחות חשובות מחיי אדם, גם שלהם עצמם.
442931
טיעון סביר אחד בעד הגדרות (שקראתי אצל פרשן שלא נותן לגיטימציה להתנהגות של אוהדי בית"ר - יש לך דוגמאות לכאלו שכן?) הוא שבלעדיהן נשקפת סכנה גדול לקוונים (תאר לעצמך קוון שפוסל שער מכריע של בית"ר בטענת נבדל). האם אנחנו רוצים שהאחריות לשלומם תיפול על הקבוצות?
442959
נושא משרה כזו צריך להיות מחוייב בנשיאת נשק אישי (נגיד וולקן) בתפקיד.

בתור אחד שלא מבין למה מלכתחילה הם רודפים אחרי הכדור, הנה שני הסנט שלי :
אוהדים רוצים לפרוץ למגרש ולקחת פיסת דשא ? שיהנו, לא צריך גדרות ושהמועדון יחוייב בעלויות והנזקים. אוהדים עלולים להקדים את השעון בפריצה ? הפסד אוטומטי לפורצים (בכמות סבירה, אחרת סתם לעצור). מעבר לכך לא תזיק מיכלית קטנה עם זרנוק לפיזור הפגנות למקרה שצריך להגן על שופט או כוון (או סתם להרגיע את הקהל).
443025
זרנוק מים? במקרה של אוהדי בית"ר הייתי ממליצה להכניס ואליום למי השתייה באיצטדיון.
442933
ד. מאחר ו''הירידה לכר הדשא מהווה עבירה פלילית'' הייתי מצפה לשלל משפטים נגד אותו עדר פילים. יש הרבה תמונות מהארוע, כך שלא קשה לתפוס חלק מהעבריינים.
מהשב"כ? 442935
ממך אני מצפה להסביר שמה שטוב לאנרכיסטים שמפרקים מחסומים אמור להיות טוב גם עבור אוהדים שמפרקים גדרות.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים