שני כתבים של ערוץ טלוויזיה איראני מואשמים במסירת מידע לאויב 3060
כתב אישום בגין מסירת מידע סודי לאויב הוגש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בירושליים נגד הכתב חאדיר שאהין, בן 34, והמפיק מוחמד סרחאן, בן 26, תושבי מזרח ירושליים. השניים הם עובדי חברת הפקה ברמאללה המשרתת את רשת הטלוויזיה האיראנית "אל־עאלם".

על פי כתב האישום דיווחו השניים לרשת האיראנית על תנועת כוחות צה"ל לכיוון רצועת עזה ועל הרכב הכוחות עם תחילת הפעולה הקרקעית במסגרת מבצע "עופרת יצוקה". השידור בוצע שעתיים לפני שהצנזורה הצבאית התירה את פרסום הדברים. עוד צויין בכתב האישום כי הנאשמים ידעו שהדיווח עלול להגיע לידי החמאס ולהגביר את הסיכון לפגיעה בחיילים המשתתפים במהלך הקרקעי. הפרקליטות בקשה לעצור את השניים עד תום ההליכים.

קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

כמה חמור? 501080
ערביי מזרח ירושליים הם אזרחים ישראלים. מסירת מידע לאויב בזמן מלחמה היא עבירת בגידה. האם זה הכיוון שהפרקליטות הולכת אליו?
כמה חמור? 501087
לדעתי הפרשה תסתיים בעבירת צנזורה ושלילת תעודת כתב לזמן קצוב, כי אין לפרקליטות יכולת של ממש להוכיח נזק בטחוני שנגרם בפרשה.
לא חמור 501092
אני חושב שכאן מישהם ניגרפו על גלי הפטריוטיות והסולידריות, והחליט לעשות מעשה גדול כמחווה ללוחמינו בסמטאות עזה, קצת אחרי שיגמר ההאנג-אובר, יחזרו שיקול הדעת והפרופורציות.
לא חמור 501094
והואיל ותחנות הצדק טוחנות לאט מאוד בארצנו, מובטח שהדיון בעניין הסתיים הרבה אחרי שהחיים יחזרו למסלולם. מצד שני, יתכן שעד אז כבר יהיה מבצע צבאי נוסף.
כמה חמור? 501096
הטענה שלהם: "שמעתי בגלי־צהל"

מחיפוש מאוד שטחי לא מצאתי בשום מקום סתירה מפורשת לטענה הזו. אולם היא לא התקבלה בדיון ואני מניח שהיתה לכך סיבה.
כמה חמור? 501133
הם יכולים להיות גם פלסטינים שקיבלו תעודת זהוי כחולה בעקבות בניית גדר ההפרדה.
כמה חמור? 501138
מיעוט קטן מבין הפלסטינים תושבי מזרח ירושלים הם אזרחים ישראלים. רובם נמצאים במעמד ''תושב'' בלבד (למרות שישראל באה אליהם, ולא הם אליה).
כמה חמור? 501156
זה דוקא טוב, זה יקל על העברת חלקים ממזרח ירושלים לריבונות הרש''פ בלי להציע לתושביה הערביים פינוי-פיצוי.
כמה חמור? 501168
אשרי המאמין (אתה באמת חושב שזה יקרה מתישהו בעשרים השנים הקרובות?)
כמה חמור? 501171
בניגוד לכמה איילים הכושר הנבואי שלי לא משהו, אבל לפני כמה שנים היינו די קרובים לזה.
בכמה החמור? 501174
כמו אצל ההוא שהחליט להתחתן עם הבת של רוטשילד, חצי כבר היה סגור, הוא הסכים...
בכמה החמור? 501196
אם הכתבים היו עובדי רשת הטלויזיה ההונגרית "מגיאר טי-וי2", נניח, האם הם היו נעצרים ומואשמים במסירת מידע לאויב? עד כמה שידוע לי (ידע אישי) יש לחמאס מחלקת האזנה רב לשונית.
בכמה החמור? 501198
הימור שלי: לא.
אבל נטען שאחד העצורים דיווח דיווחים לא-עוברי-צנזורה גם במלחמת לבנון השניה, אז יכול להיות שמדובר בהגדשת הסאה.
בכמה החמור? 501349
במלחמת לבנון השנייה פשוט לא הייתה צנזורה.
בכמה החמור? 501401
הייתה עלובה. היו, עם זאת, כמה הוראות רשמיות לגבי דיווחים על נפילות, ואלוף פיקוד צפון הטריח עצמו - שבועיים ומשהו אחרי תחילת המלחמה - להוציא כמה צווי 'שטח צבאי סגור'.
בכמה החמור? 501439
נו באמת. הדווחים היו כולם בסגנון "כרגע נפל סקאד ברח' האלונקה 15ב', חיפה. בדיוק 200 מ' מתחנת הדלק "ווזווז הויסה". בדיוק בצדו השני של הבית גר מ"א, בכיר באמ"ן, שרק במזל לא חזר עדיין מעבודתו"...וגו'.
בכמה החמור? 501348
גם לי יש כמה אנשים שסגרתי אתם טנטטיבית עסקה כזאת, אני רק מחכה לראשון שאפגוש מביניהם.
בכמה החמור? 501351
וחשבי שלטל כהן יש שליטה על כך, צפי לזרם של נקישות על הדלת(:
בכמה החמור? 501362
אבל הטל הסתתר לאחרונה... איפה הוא בכלל?
(וליתר בטחון כדאי שיתקשרו קודם. אני לא כל כך ספונטנית).
Knock knock! 501721
Knock knock! 501722
התגעגענו אליך!
S.O.S VENEZUELA 502962
היום נפתח דף חדש ביחסים המעורערים בן הממשל הפרו-ערבי לקהילה היהודית בקארקאס. השחיתו בית-כנסת .וחיללו ספרי-תורה בזמן המלחמה בעזה היו התקפות תקשורתיות מצד הממשלה , סבלנו קריאות גנאי, כתובות נאצה וכו. אבל ברצוני להפנות את תשומת לבכם לעזרה שכל יהודי דרום-צריכים. תעמולה תקשורתית. זה שם המשחק,אנשים פה פשוט לא יודעים ולא מבינים מה זה אשקלון או שדרות,קאסם או גארד. מוכרחים לפרסם כל טיל שנופל בשטח ישראל. להראות כל בית,בית-ספר או גן-ילדים שנפגע.
עכשיו אנחנו פה צריכים את עזרתכם,בתעמולה תקשורתית..
ימים קשים מגיעים גם אלינו,אבל נתגבר. שבת שלום לכולם. בני.
(אם יש אפשרות להעביר את המסר ,נודה לכם)
S.O.S VENEZUELA 502968
מה קרה היום בקארקאס?
S.O.S VENEZUELA 503000
S.O.S VENEZUELA 503021
בהמשך לתגובה 502963 מאת 'סתם יהודי', אך בשונה מרוח דבריו (מצטטת מהזכרון):
"מדוע לא תשובו לארצכם ולמולדתכם ותסייעו בכך לקיומה?
בדיוק בגלל זה קומם הבית הלאומי של היהודים!"

...הודעה שחוסלה באיבה - סבורתני כי בין תפקידיה של מדינת היהודים גם להגן, או להרתיע, אנטישמים מכל סוג ומניע מלפגוע ולשחת בבני עמנו הנמצאים זמנית/קבע בניכר, רק בשל מוצאם ככני אברהם.
S.O.S VENEZUELA 503111
ברמה המעשית, איך בדיוק? איך ישראל יכולה להגן מפני צ'אבס או להרתיע אותו אם מחר הוא יחליט לסגור את כל יהודי ונצואלה במחנות ריכוז ובשלב הבא לעבור להשמדה?
S.O.S VENEZUELA 503114
אני מציע לא להסחף.
S.O.S VENEZUELA 503116
אז אל תצא לגלוש בים.
S.O.S VENEZUELA 503140
אתמול (שלשום?) היו הררי מים בגובה 4-5 מטר. רק שני משוגעים נכנסו לגלוש. הבטנו בהם בחרדה מלווה בקנאה עזה על החוויה. להתרשמותי, אחד תפס את הגל הגדול ביותר שראיתי בחיי, וגם למרחק הרב ביותר. כאילו מדובר בחופי הוואי או אוסטרליה. מחזה מדאים של נחשולי טבע נעים, אלפי טונות געש וקצף, שעליהם רכובים בני תמותה אפסיים ביחס.
S.O.S VENEZUELA 503242
העיקר - האם הם יצאו מזה בשלום?
S.O.S VENEZUELA 503357
ברור. אחרת היינו רואים כותרות ראשיות.

בסה''כ שהה הצמד במים פחות מחצי שעה. רוב הזמן בחתירה סיזיפית בשטח ההריגה של השתברות הגלים, מערבולות, סחף וזרמי צד. יצאו כזוג גרוגים רועדים ובאפיסת כוחות. עם חיוכים מאוזן לאוזן ונהרת אושר בעיניים.
S.O.S VENEZUELA 503358
תודה. אותי היה מפחיד אימים רק לראות אותם.
S.O.S VENEZUELA 503359
בהחלט פחד אלוהים. מצד מערב, הנחישות שלהם להתגבר על המכשולים והסכנות בדרך להגיע לשטח כינוס הררי המים בהתרוממות לפני השתברות. מאידך, היכולת למצות את כושר ההתמצאות במרחב כדי לתפוס את הנחשול בשיאו טרם התנפצות, ולנצלו לגלישה פנטסטית באלכסון ''הצינור''. טעות קטנה באחד הוקטורים עלולה להסתיים באסון.

תאונת גלישה קשה עומדת ביסוד הסדרה ''ג'ון מסינסינטי''.
S.O.S VENEZUELA 503132
במקרה שצ'אבס באמת יסכן את חיי היהודים במדינתו (מה שכמובן לא קורה כרגע), ישראל בהחלט יכולה לשלוח דולפין או שניים לחופיו ולהזהיר שמתקני זיקוק הנפט שלו יושמדו אם תיפול שערה מראשם. צוללת אחת‏1, שלושים שניות, כמה מיליארדי דולרים בנזקים ישירים וקריסה כלכלית מוחלטת כתוצאה מאיבוד לכמה שנים טובות של היכולת לייצא נפט. נדמה לי שזה איום די יעיל אם עומדת נכונות ביצוע מאחוריו, מספיק כדי לגרום לצ'אבס נניח לגרש במקום להרוג.

1 כנ"ל טילים לטווח ארוך. מדינה שמסוגלת להכניס לווין למסלול יכולה לפגוע בכל נקודה על פני כדור הארץ, גם אם זה ידרוש קצת מודיפיקציות על הדגמים הקיימים.
S.O.S VENEZUELA 503134
אין לי מידע על הטווח של הצוללות שלנו, אבל אני בספק אם יש ביכולתן להגיע לונצואלה (ולחזור) ואני גם לא חושב שישראל מסוגלת לגרום לונצואלה לנזק משמעותי עם טילים בליסטיים בלבד (אלא אם כן משתמשים בנשק בלתי קונבנציונלי, שלא ממש יועיל ליהדות ונצואלה).
S.O.S VENEZUELA 503135
להגיע לונצואלה זו לא בעיה עבור צוללת (הטווח הרשמי של הדולפין הוא 8000 מיל על פני הים ו420 בצלילה, לפי דודה ויקי), כי תמיד אפשר לארגן תחנת ביניים לתידלוק, אפילו מספינה.

מתקני קידוח, במיוחד ימיים, להבדיל מכורים גרעיניים, אינם בנויים בצורה ממוגנת ומאוד פגיעים לשריפות (עמידות יש דווקא למתקנים שפרוסים על שטחים גדולים, כמו במקומות מסויימים בארה"ב). טילים בליסטיים בהחלט יכולים להשמיד מתקנים כאלו. לגבי נשקים לא קונבנציונליים, ישנם נשקים גרעיניים טקטיים, שזה בהחלט מוצא אחרון, אבל מצבים נואשים דורשים צעדים נושאים, ע"ע כיפור.
S.O.S VENEZUELA 503141
האמת שכלל לא חשבתי על רעיון הצוללות מבחינה מעשית כשכתבתי את ההגיג. easy די צדק לגבי העמימות ההצהרתית הבסיסית. אבל משהצבת פתרון אפשרי ניתן גם לשדרגו בקומבינה עם ארה"ב. הם הרי לא מתים עליו וישמחו להפילו גם תחת ממשל אובמה.
S.O.S VENEZUELA 503142
למה לא? מתחיל להיות משעמם אצלנו וצריך קצת אקשן. איך אפשר לחיות רק עם הישרדות או איזו עופרת יצוקה משעממת.
S.O.S VENEZUELA 503380
איזי, מדוע להתוכח דוקא באחד מן המקרים בהם איציק ש. מדייק לחלוטין? צ'אבס הוא דמות מובילה של המהפכה האינדיאנית-סוציאליסטית של דרום אמריקה (הכוללת כרגע אותו ואת שליט בוליביה איבו מוראלס). האוייב הגדול של צ'אבס היא ארה"ב והוא עושה ככל יכולתו כדי לגרום כל פרובוקציה אפשרית כנגדה העשוייה לגרור אותה לתגובה שתגביר את תמיכת ההמונים בצ'אבס. את המתקפות הגסות של צ'אבס כנגד ישראל צריך לראות באור הזה. קשה לי להאמין שיש לצ'אבס אינטרס כלשהו לריב עם הקהילה היהודית הזעירה של ונצואלה ולצרף אותה אל אויביו המרובים גם כך.
התפשטות האלימות והפשיעה בונצואלה היא אחת מן התוצאות של השלטון הפופוליסטי של צ'אבס וקרוב לודאי שההתנכלות ליהודי קאראקאס קשורה יותר לגל הזה מאשר לאיזושהי מדיניות מכוונת של צ'אבס (ראה סיפורי הפוגרומים נגד יהודים במדינות בריה"מ לשעבר בזמן התפרקותה).
S.O.S VENEZUELA 503381
איפה התווכחתי עם איציק בנושא הזה?
S.O.S VENEZUELA 503383
התכוונתי ל-תגובה 503111 ו-תגובה 503116
S.O.S VENEZUELA 503384
הוויכוח היה עם הברמנית.
אני סקפטי לגבי היכולת של ישראל להרתיע ולמנוע רצח עם בכלל ושל יהודים בפרט במדינות זרות. ונצואלה היתה סתם דוגמה היפותטית, אין לי (בינתיים) שום חשש מפני התנכלות ממסדית ליהדות ונצואלה.
S.O.S VENEZUELA 503540
מסכים איתך. חושבני שעצם קיומה של מדינת יהודים עם חוק השבות, מספק ליהודי ונצואלה כמו לשאר יהודי העולם סוג של הגנה שאין לרוב בני האדם האחרים. כל דבר מעבר לכך צריך להיעשות בזהירות ובצניעות.
איני בטוח שאני מתלהב מנכונותה של הסוכנות היהודית לנצל מצוקות רגעיות של יהודים בגרוזיה, סרייבו,פריס או ארגנטינה, כדי ל''שנע'' אותם לכאן. בהינתן המצב הנוכחי במדינת ישראל אני סבור שעדיפים מהגרים הבאים לכאן מיוזמתם ובאחריותם (ולו גם מגרוזיה, סרייבו פריס או ארגנטינה) ע''פ קבוצות ה''מועזות'' לכאן כעזים מן המרעה בלא שיש ביכולתם או ברצונם לשאת באחריות לשינוי במצבם שאינו תמיד לטובה.
S.O.S VENEZUELA 503549
תומכת בלהט בפסקה השנייה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים