המורדים הטמילים מניחים את נשקם אחרי 26 שנות מאבק 3098
נציגי המורדים הטמילים בסרי לנקה הודיעו היום (א') כי הם מכירים בתבוסתם וכי החליטו להפסיק את הלחימה.

אמש הכריז נשיא סרי לנקה מהינדה רג'פקסה ניצחון על המורדים, לאחר שצבא סרי לנקה הצליח להשתלט על כל רצועת החוף של האי. מהצבא נמסר שהמורדים הטמילים כותרו במובלעת קטנה של 3 קמ"ר, מבלי יכולת לברוח מהאי בדרך הים. בבירת סרי לנקה, קולומבו, חגגו בני הרוב הסינהלזי את הניצחון.

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט TamilNet, המזוהה עם המורדים, אמר האחראי על קשרי החוץ של המורדים סלוואראסה פאת'מאנאת'אן: "הקרב הזה הגיע לסופו המר ... נותרה לנו אפשרות אחת – לסלק את התירוץ החלש היחיד של האויב לפיו אנחנו הורגים את אנשינו. החלטנו להשתיק את רובינו". פאת'מאנאת'אן קרא לממשלה להפסיק את המתקפה ולהתחיל בשיחות שלום.

המורדים הטמילים החלו את מאבקם לעצמאות למיעוט הטמילי בשנת 1983 והקימו כוח צבאי גדול ומדינה בפועל בצפון האי. בשנת 1991 התנקשה המחתרת בפיגוע התאבדות בחייו של נשיא הודו רג'יב גנדי, ושנתיים מאוחר יותר נרצח נשיא סרי לנקה רנאסינג פארמדסה. השימוש הנרחב של המורדים בפיגועי התאבדות הביא מדינות רבות להכריז עליהם בתור ארגון טרור.

קישורים
Ynet
הארץ
NRG
הודעה - באתר TamilNet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

511036
וכך בא לקיצו הארגון עם אחד השמות המגניבים בהיסטוריה המודרנית.

כמובן שהתגובות האוטומטיות בארצנו הקטנה הן "ככה צריך לנצח תטרור" ו "תלמד ברק".
משום מה יש לי הרגשה שאין הרבה דימיון בין המצב שלנו למצב שם,יש משהו שבכלזאת ניתן ללמוד מהטרגדיה שלהם?
511037
אני מאוד מקווה שהטרגדיה באמת תמה.
שום סיכוי 511092
די לקרוא קצת על תולדות הסכסוך על כל תהפוכותיו והתפלגויותיו כדי להבין שזה לא יקרה. לטמילים בסרילנקה יש עורף אנושי בדרום הודו (מדינת טאמיל נאדו) וחוסר היציבות שם ימשיך לשדר גלים של אירדנטה ואלימות גם לסרילנקה. מה שקרה ל-LTTE (שהיא למעשה רק גלגול אחד של פלג אחד של טמילים (ולא טמילים)בסכסוכים בדרום הודו, הוא עוד דוגמה להיבריס ונמסיס. המרד הטמילי הצליח להשתלט על טריטוריה בסרילנקה (חצי האי ג'אפנה ועוד) ובמהלך ההתפתחות הזו הצליח להסתכסך עם הודו התומכת הגדולה שלו, עם פלגים טמילים אחרים ועם האוכלוסיה האזרחית שלו ולדחות ולהכשיל את כל נסיונות הפישור עם השלטון המרכזי הסינהאלזי מה שהוליך באופן בלתי נמנע למוצא האפשרי היחיד: מאבק צבאי ממושך וסבלני המסתיים תמיד בנצחון הרבים על המעטים.
דומה מאוד למצבנו, חוץ מיחסי הציבור ויחסי הכוחות (כל הכוחות). 511038
דומה מאוד למצבנו, חוץ מיחסי הציבור ויחסי הכוחות (כל הכוחות). 511083
רק עכשיו שמתי לב שבהודעה עצמה הם מכונים המורדים הטמילים ולא בשמם היותר מגניב,הנמרים הטמילים.

מה לדעתך ההבדל ביחסי הכוחות?
והאם אתה מסיק מכך שלמרות כל מה ששמענו,בעצם יש פיתרון צבאי לטרור?
דומה מאוד למצבנו, חוץ מיחסי הציבור ויחסי הכוחות (כל הכוחות). 511087
למרות הסכם אוסלו?

(הייתי קורא לו טרול, אבל כנראה רוב הקוראים כאן לא מבינים את הקישור האסוציאטיבי שלי בין נורבגים לטרולים: http://troll.no )
דומה מאוד למצבנו, חוץ מיחסי הציבור ויחסי הכוחות (כל הכוחות). 511089
זה בסדר,לא הבנתי גם את שאר ההודעה שלך.
דומה מאוד למצבנו, חוץ מיחסי הציבור ויחסי הכוחות (כל הכוחות). 511636
למי שלא הבין: גם לסכסוך בסרי־לנקה היה "הסכם אוסלו" משלו.

טרול-טק היא חברת תוכנה נורבגית (שכיום בבעלות נוקיה הפינית). הם יצרו את ספריית QT שכל לינוקסאי מכיר אבל מן הסתם אחרים לא בהכרח שמעו עליה.

שם הדומיין עדיין נחמד. לעומתו, spam.no הוא סתם הפנייה, flame.no הוא שרות אכסון ו־flames.no לא קיים.
''המדוכאים עלי אדמות'' יותר מגניב 511075
''המדוכאים עלי אדמות'' יותר מגניב 511077
בכלל, אירגוני טרור, להקות רוק ומסבאות במשחקי תפקידים נוטים להיות בעלי שמות מגניבים.
511633
ארגון אחר עם שם מגניב, אם כי מסוג אחר, הוא חמאס: ראשי תיבות בערבית של "חָרַכָּתּ‏ אֶל-מוּקָאווָמָה אַל-אִסלָאמִייֶה", תנועת ההתנגדות האסלאמית. פירוש המילה "חמאס" הוא גם התלהבות או גבורה, והכי חשוב: בעברית "חמס" היא מילה עם משמעות מתאימה מהצד השני.
מגניב! 511735
512070
ובספרדית חמס (jamas) זה "לעולם לא".
512071
כנ"ל בעת'. בערבית = תחיה או לידה מחדש, ובעברית - פחד.
והכל בכלל.. 512560
משורש המילה ב.ע.ת', שמשמעותו בהקשרי שליחה ושליחות. 'קיצר, שיחקו אותה עם השם.

ויש גם את הפתח, שלהם סיפור מעניין - במקור חרכה' תחריר פלסטין (משמע ראשי תיבות חתפ = מוות), אך לאחר שהחליטו שהשם לא ממש מייצג את האינטרסים שלהם, הפכו את סדר האותיות לפתח (נצחון, ישועה וכד'...).
נמצאה גופתו של פראבהאקראן 511239
"אתמול הודיעה הטלוויזיה הממלכתית של סרי לנקה, שכוחות מיוחדים של הצבא הרגו את פראבהאקראן כשניסה להימלט מאזור הקרבות בתוך אמבולנס" (http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1086589.html)

"בשבועות האחרונים הצליח צבא סרי לנקה לדחוק את המורדים לפיסת ג'ונגל קטנה לאורך החוף הצפון-מזרחי של המדינה, לאחר שבסיסיהם נכבשו בזה אחר זה. הצבא הפציץ את המורדים הנצורים ללא הרף, והממשלה דחתה קריאות מצד מדינות במערב לדון בהפסקת אש.

ביום ראשון הודיעו המורדים שהם הניחו את נשקם "מכיוון שאינם יכולים להגן יותר על תושבי הצפון". המורדים קיוו שבעקבות הודעתם הממשלה תפסיק את ההתקפות נגדם. אולם הצבא המשיך בהתקפותיו וסירב לכל ניסיון להפסקת אש."
בנושא דומה: תגובה 213111 .

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים