בריטניה: זוג נשפט למאסר על תביעת שווא בגין חופשה שנהרסה 3788
בנסיון להלחם בתופעה של תביעות שווא נגד חברות תיירות ונופש, שופט בריטי דן זוג אזרחים בריטיים לעונשי מאסר בפועל של 9 ו-‏15 חודשים. זאת, לאחר שהזוג הגיש תביעה נגד חברת התיירות והמלון במיורקה, בטענה לשני קלקולי קיבה שהרסו את חופשתם.
השופט הסתמך בין השאר על פרסומים של בני הזוג במדיה החברתית, בה הודיעו כי חזרו הביתה מאושרים לאחר חופשה נהדרת - וזאת בניגוד לטענות שהציגו בהמשך.

בתי מלון בספרד ובשאר אירופה מתלוננים על תופעה מתמשכת של תלונות שווא מצד תיירים בריטיים, ושר החוץ הבריטי בוריס ג'והנסון אף הכריז כי ''מערכת העיכול של הבריטים הפכה לרגישה ביותר בעולם''. איגוד סוכני הנסיעות בבריטניה בירך על גזר הדין המחמיר.
קישורים
The Guardian על גזר הדין נגד הזוג
The Guardian על התופעה בכללותה
סקר לפיו הבריטים הם תיירים גרועים מאי 2013
סקר לפיו הבריטים הם תיירים טובים אפריל 2017
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "אוכל ותיירות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הם שעירים לעזאזל 695224
הזוג הזה הודה בהונאה ונענש ובסך הכוך הם אכן הביאו את זה על עצמם. אבל האם באמת ראוי להעניש כל כך בחומרה דווקא את הזוג הזה כדי לעצור את התופעה? בסופו של דבר מדובר בשלילת חרותם של אנשים על עבירה ראשונה, לא אלימה, נפוצה. נשמע כאילו החטא העיקרי שלהם הוא לא העבירה עצמה אלא מזל רע והעובדה שהם לא מספיק מקשורים ועשירים כדי להגן על עצמם.
הם שעירים לעזאזל 695225
זה אכן נראה עונש קצת מוגזם וניתן היה להסתפק במאסר קצר יותר. הצורך במאסר כלשהו ראוי בעיניי לא עקב המעשה לבדו, אלא עקב היותו חלק מתופעה נרחבת. מצב כזה דורש הצהרה ערכית חדה, בטרם יהפוך הדבר למסורת העוברת מהורים לילדיהם.
הם שעירים לעזאזל 696275
אני לא בטוח. יתכן שזה אופן הפעולה התקין של מערכת השפיטה האנגלית: ענישה מחמירה וחנינות נדיבות. לראיה, אלאור עזריה הבריטי שנידון למאסר עולם ועכשיו ניחון ושוחרר.
יש אכן סקטור כזה של מתחכמים וסחטנים בתחום הנופש, גם בישראל. נדמה לי שיש סקטור הרבה יותר גדול של צרכנים שעצם הטרחה של תלונה בדיעבד על מוצר/שירות פגום היא חלק משמעותי של הפגיעה והם מעדיפים להשליך את המוצר הפגום לפח.
השאלה היא איך שוקלים בישראל את הטרדנות/סחטנות של הלקוחות מול הרשלנות/רמאות של הספקים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים