קובי מרימי לאירוויזיון 2019 3911
מי יכול על מאיה בוסקילה? המתמודד הביישן יכול לגבור עליה ב"כוכב הבא לאירוויזיון" ולייצג את ישראל באירוויזיון הקרוב

העונה הנוכחית של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מתקרבת אל סיומה ובעוד מספר שבועות יכריזו על המנצח, מי שייצג את ישראל באירוויזיון 2019 שיתקיים בתל אביב. השנה, כנראה בהשפעת ניצחונה של ישראל באירוויזיון האחרון, "הכוכב הבא לאירוויזיון" גדושה במתמודדים מוכשרים ביותר. בין המתמודדים המוכשרים קובי מרימי מתבלט יותר מכולם, כמעט כולם ליתר דיוק.


הלוגו הרשמי של אירוויזיון 2019. כל הזכויות שמורות ל"כאן"המלכה הבלתי מעורערת

המתמודדת שעוסקים בה אולי יותר היא מאיה בוסקילה. זו אינה הפעם הראשונה שזמר מפורסם עם רזומה מרשים משתתף בתכנית במטרה לייצג את ישראל לצד שאר המתמודדים שהם על־פי רוב אנונימיים או עדיין לא הגיעו להישגים בתעשיית המוזיקה. לפני שנתיים הייתה זו הזמרת ג'ולייטה שהגיעה לגמר וסיימה במקום השלישי. בשנה שעברה הזמרת רינת בר השתתפה אף היא בתכנית ופרשה בשלב מתקדם.

בניגוד לקודמותיה, נדמה היה שבמקרה של מאיה בוסקילה הניצחון בכיס שלה. קשה לדמיין שמישהו יכול לגבור על זמרת כל־כך מוכשרת, עם יכולות ווקאליות מרשימות, שהספיקה לרשום תארים כמו "זמרת השנה" ו"אלבום זהב". מאיה בוסקילה כל־כך טובה עד שהנושא של העונה הפך להיות, כפי שהיטיב להתבטא השופט הראל סקעת: מי ינצח את מאיה בוסקילה.
חשוב להבהיר שעצם היותה מפורסמת אינו הדבר שבגינו נדמה שלשאר המתמודדים אין סיכוי, אלא העובדה שהיא באמת זמרת מעולה ומשאירה אבק להרבה מתמודדים מוכשרים. כולם אוהבים קונספירציות, אבל אין דיל סגור מראש עם ההפקה מי ינצח. השופטים והקהל הם אלה שקובעים מי ינצח בתכנית והמקרים של ג'ולייטה ושל רינת בר מלמדים שהשיפוט אינו מוטה לטובת מפורסמים ושהצבעות הקהל מתעלמות אף הן מהעניין. השנתיים האחרונות מראות שזמרים פחות מוכרים יכולים לעשות את זה.

איך הוא שר!

למרבה הפלא יש מי שקורא תיגר של ממש על הזמרת המפורסמת. קובי מרימי, עם ביצועים מרגשים עד כה בתכנית, מסתמן כמי שיכול לגבור על מאיה בוסקילה וכמי שיכול להביא את ישראל למקום גבוה באירוויזיון השנה אם אכן ינצח ב"כוכב הבא לאירוויזיון". קובי מרימי שר בקול גדול ועמוק עם צבע מיוחד ועם רגישות רבה לכל צליל וצליל. הוא שר בסגנון פופ־סול־אופראי שמאפיין ומייחד אותו, ומדי פעם משתמש בטכניקה של שבירה מכוונת של הקול באופן שלוכד את האוזן ושובה את הצופים. אפשר לשמוע זאת, למשל, 1:12 ו-‏1:19 דקות לתוך שיר האודישן שלו, עיבוד ל-Sweet Dreams של ביונסה.

כפי ששיר זה מדגים, מרימי יוצר עיבודים מיוחדים לשירים מוכרים ומראה לצופים את הזווית הייחודית שלו לאותם שירים. העיבודים הייחודים בשילוב עם הקול היפה שלו מצליחים לרגש אפילו בשירים הנתפסים כנדושים. נוסף על השירה היוצאת מן הכלל לקובי מרימי יש הופעה בימתית טובה, ופנים עם אופי ועם כריזמה.

קובי מרגש גם בגלל הסיפור האישי שלו. באודישן הראשון הוא התוודה על פחד הבמה שלו, ולמרות זאת בחר ללמוד משחק ב"ניסן נתיב". קל להתחבר לבחור הביישן עם האופי המצודד שהיה פעם שמנמן ואף שרזה מזמן, עדיין מרגיש כך, כפי שהוא מספר בריאיון ל"מאקו". עוד הוא מספר בריאיון שדווקא פחד הבמה משמש לו מנוף לשיר טוב יותר מכיוון שעליו להתגייס ולהיות נוכח. אבל גם אם שמים את כל אלה בצד ומתעלמים מהדמות, השירה עצמה לבדה מרגשת. לא צריך לדעת מי הוא, מספיק זוג אוזניים.

להביא את הדאבל

באופן יומרני למדי מדברים מדי פעם ב"כוכב הבא לאירוויזיון" על דאבל. רוצים לשלוח מישהו שיביא לישראל את הניצחון גם השנה וכך ישראל תזכה שנתיים ברציפות, כפי שעשתה בשנים 1978 ו-‏1979. ישראל לא היחידה שניצחה פעמיים ברציפות. לפניה עשו זאת ספרד ולוקסמבורג. אירלנד זכתה אף שלוש פעמים ברציפות בשנים 1992 עד 1994. מאז לא היה ניצחון רצוף באירוויזיון. עד שנות התשעים היו פחות מדינות בתחרות וניצחון שנתיים ברציפות היה הישג מתקבל על הדעת, בניגוד להיום, כשיותר מ-‏40 מדינות משתתפות בתחרות והסיכוי לניצחון רצוף נמוך ביותר.


לוגו תחרות האירוויזיון 2019 בתל־אביב. כל הזכויות שמורות ל-EBUכדי להגיע למקום גבוה בגמר האירוויזיון יש להתחשב במכלול של מרכיבים ובעיקר יש לבחור זמר שלא רק שר מעולה אלא גם בעל יכולת לרגש, ובזה קובי מתעלה על שאר המתמודדים בתחרות וגם על מאיה בוסקילה. אולם גם אם לא ינצח בתכנית בסופו של דבר, כשיש כל־כך הרבה מתמודדים מוכשרים בתכנית ובוודאי כשמביאים בחשבון את מאיה בוסקילה, יש סיכוי גדול שישראל תגיע למקום גבוה בגמר. באשר לקובי, גם אם לא ינצח, הוא כבר סימן את עצמו כזמר מוכשר שמחכה לו עתיד בעולם המוזיקה.

קישורים
שיר האודישן של קובי מרימי
ראיון עם קובי מרימי - mako
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "מוזיקה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

703623
מסכים עם כל מילה! עתיד מזהיר מחכה לו, אם אירוויזיון או בלי. הוא המתמודד הכי מיוחד,מאה אחוז מביא את הדאבל בלי קשר לרמה של השירים האחרים שמתמודדים בתחרות.
שפיטה ומרימי דאבל 703626
שפיטה ומרימי דאבל 703747
הערה: לא ראיתי כמעט אף אחד מהמתחרים ואני מתבסס על מה שאני קורא ושומע.

שפיטה נשמעת לי כמו משהו שיכול לעבוד נהדר בארץ אבל בכלל לא באירווויזיון.
לבחור ביצוג ולא בניצחון 703624
ממזמן תחרות האירווזיון היא לא תחרות שירה גרידא.אם כך היה הדבר נטע לא הייתה זוכה מאחר והיו זמרים/ות ששרו טוב ממנה.נטע זכתה כי היא הייתה השילוב הטוב ביותר של שירה, הופעה ומסר.
לפי דעתי כל המועמדים חוץ מלהקת שלווה הם סתמיים ואין להם אימרה או ייחודיות, מכאן הם חסרי סיכוי לזכות בתחרות. מאחר והשנה לא נראה כי יש לנו מועמד מנצח עדיף לפי דעתי לבחור במישהו שייצג את ישראל ואת ערכיה בצורה הטובה ביותר.
להקת שלווה מרגשת ומעבירה מסר חשוב והיא מבחינתי המועמדת היחידה לייצג את המדינה.
לבחור ביצוג ולא בניצחון 703755
במקרה נפלתי על האודישן של להקת שלווה, ובהסתייגות שלא ראיתי את האחרים: השילוב בין רמת הביצוע המוזיקלי הגבוהה שלהם (בייחוד הזמרות) והאימפקט הרגשי העצום של להקה של צעירים עם מוגבלויות ניכרות, נראה לי כמו נוקאאוט שקשה יהיה לגבור עליו.
ויהיה מעניין מאד לראות כמה תחרות ששמה על דגלה הצבעוני את קבלת האחר על קשת מסוימת, מתמודדת עם אחרות (בשורוק) בקשתות אחרות.
לבחור ביצוג ולא בניצחון 704004
ובכן:
א. מסתבר שהם אכן בדרך למקום הראשון - אבל יש איזה בעייה עם החזרות בשבת. טוב שלבורא הספיק שבוע אחד כולל שבת בלי חזרות גנרליות.
ב. כשדיברו עליהם ברדיו אתמול חשבתי בתחילה שאמרו בטעות "שלווה" במלעיל - כמו חטיף אייטיז ידוע ולא כמו שלווה קוסמית. אבל אחר כך שמעתי זאת שוב ושוב, ונראה לי שזה אכן השם שלהם.
לבחור ביצוג ולא בניצחון 704065
נדמה לי שמדובר ביותר מחזרה בשבת. הקלטות גיבוי, הקלטות מול קהל לשופטים, בשישי ובשבת.
הפחד הוא שההפקה שתלה את מאיה בוסקילה 703750
הפחד הגדול הוא שההפקה שתלה את מאיה בוסקילה במכוון והבטיחו לה שהיא תזכה. אחרת לא ניתן להסביר את ההערות החיוביות שהיא מקבלת ואת העובדה שהיא עוברת עוד ועוד שלבים. אלה לא עולים בקנה אחד עם היכולות הווקליות שלה או הביצועים בפועל.
כצופה אדוקה באירוויזיון, קובי היה הפייבוריט שלי מההתחלה, אף מתמודד לא יכול לייצג אותנו טוב ממנו.
רמה גבוהה 703822
תודה על ההפניה לתכנית.
קודם צפיתי בקליפים באתר, והיום ראיתי את התכנית בטלויזיה.
רמת המתמודדים גבוהה, אבל מאיה בוסקילה נמצאת עבורי בליגה משלה.
מאיה בוסקילה תמיד היתה זמרת ענקית בעיני, אבל כמו שאשתי אומרת- מוצר טוב לא מוכר את עצמו. זמר צריך לעשות הרבה בחירות כדי לפתח קריירה, ואחרי הפריצה עם "הלב" הקריירה של בוסקילה לא המריאה.
מתאים לה אירוויזיון. הביצוע היוצא מהכלל שלה ל"Rise like a phoenix"1 עולה לדעתי על המקור, ומציג אותה במיטבה, כאשר המניירות הווקליות שכל כך מזוהות עמה משויפות דק ולא פוגעות בהגשה.

אחרי שצפיתי בתכנית עצמה אני שמח שנחשפתי קודם לקליפים של ההופעות בלבד. עם כל החביבות של אסי ורותם, וגם עם חבר השופטים המוצלח מאוד לדעתי, עדיין זה מתיש לצפות בכל כך הרבה הפקת יתר. מציק לי שגם בקליפים עצמם מכניסים את הפקת היתר במקום לתת לנו את הביצוע בלי להגיד לנו מה לחשוב.
______
1 התברר לי שלא רק אני חושב שזה שיר נושא בונד קלאסי
רמה גבוהה 704140
צפיתי במקוטע בתכנית הגמר.
נראה לי שהמתמודדים הושפעו מהלחץ ולא נתנו את ההופעה הטובה ביותר שלהם. גם בחירת השירים ברובה לא היתה מוצלחת עבורם.
מאיה בוסקילה נשארה לטעמי הזמרת הטובה מבין המתמודדים. הביצוע שלה בגמר היה חלש- בחירה לא טובה של שיר לדעתי- וחבל לי ששפטו רק את הביצוע הבודד. השואו הטוב ביותר היה של כתריה. היא זמרת מדויקת להפליא אבל הקול שלה קצת שטוח לטעמי.
שמחתי ששפיטה לא זכתה. היא זמרת מעולה והדמות שלה מיוחדת, אבל דאחקה על ערבים זה לא מה שהייתי רוצה לשלוח לאירוויזיון.
לקובי מרימי, חביב הקהל, יש יכולות ווקאליות יוצאות מהכלל והרבה שארם. הבעיה שלי אתו היא ששום ביצוע שלו לא רציתי לשמוע פעם נוספת. שיר האירוויזיון הוא משהו שיתנגן שוב ושוב ברדיו, והייתי מעדיף שזה יהיה מישהו אחר.

לא הבנתי את הקטע של הקרנף. דווקא עם מליפיסנט הסתדרתי.
רמה גבוהה 704141
מה מליפיסנט קשורה לענין?
רמה גבוהה 704142
מן הסתם לא ראית את התכנית :)
רמה גבוהה 704149
ברור. אכן תמונות קשות.
קובי מרימי 703853
ההופעה האחרונה שלו היתה מזעזעת גם מבחינה קולית וגם "המופע הדוחה" של רקדנים חצי ערומים על עמוד. מי האידיוט שהפיק את האירוע שלו?
יש לי כמה תאוריות 703856
תראו יש פה איזהשהו קץ'.
לפי השמועות,להקת שלווה יפרשו מהתחרות שכן האירווזיון יצא ביום שבת וזה ידרוש מהם לבצע חזרות ביום שבת ולחלל אותו. (כמה מחבריה הם דתיים).
אני לא יודע מה אתכם, הרהרגשה שלי שיחזירו את קובי לתחרות והוא יוכל לזכות. אל אף שהביצוע האחרון שלו היה לא טוב (ואני מעריך את הניסיון שלו לצאת ממקום הנוחות שלו) הוא עדיין צריך להיות בגמר. להזכירכם בתוכנית ששודה הערב העבירו את אברהם שלדעתי היה לו ביצוע לא פחות גרוע משל קובי.
בקיצור, בואו ונראה לאן זה ילך...
יש לי כמה תאוריות 703878
לדעתי אם לא יכניסו את קובי מרימי בחזרה לתחרות זו תהיה החמצה נוראית!
קובי הוא המוכשר והמיוחד ביותר מכל המתחרים!
נכון - היו עוד מתחרים מעולים כמו מאיה בוסקילה ודניאל או טיה, אבל מאיה בוסקילה שרה היטב רק שירים שהזמרות המקוריות שלהם שרו הרבה יותר טוב. כנ"ל גם דניאל!

הלוואי שיחזירו את קובי! הוא יחיד ומיוחד!
מהרגע הראשון ששמעתי אותו אמרתי זה זמר ראוי לאירווזיון הוא ולא א 703898
זכינו כשיש זמר כל כך מוכשר מרגש ומצמרר שראוי לייצג אותנו באירווזיון .
מאיה צווחנית ולא ראויה זה שהיא ''מפורסמת'' והשופטים קולגות לא אומר שהיא צריכה לקחת את הזכייה לא לא הצליחה בקריירה שלה בגלל...
לגן אין מה לדבר רק קובי מרימי
קפריסין נשפה חזק בעורפה של נטע וכיתריה גם כמסר וגם כי היא בינלא 703968
בסוף יש רק אחת שקיבלה את הציונים הכי גבוהים. בלי ספין בלי מניפולציה. היא פשוט חזקה ותביא שיר שיהיה להיט עולמי.
שירי מימון הביאה שיר מדהים וביצוע מדויק וגם הגיעה גבוה. לא צריך להיות מוזרים בכוח... להפך.
כיתריה תביא ביצוע ולהיט שנוכל לחגוג איתו בטירוף בכיכרות, אי אפשר להעיף את הגג עם זמר אופרה בשיר מקורי... הכי מיושן . זה נחמד לשמוע אותו בשירי דיסני, מביא איזה טוויסט עם המניארה, אבל זה לא יעבוד על שיר מקורי.
ואחרי איך שהרס את הלהיט הכי גדול של ריהנה... באמת בהצלחה לנו, לא רואה שיוצא משהו מכל האירוע הזה. צריך להתקדם, הקהל נהייה צעיר לא מבוגר.
מתי שלחנו מישהו שחור יפה וצבעוני לייצג אותנו?
בנוף של האירוויזיון אין כלום מיוחד לא בו ולא במאיה... רק אגב, בכיתריה. גם פינלנד שלחו זמרים עם תסמונת דאון והם הגיעו למקום האחרון.
צריך להיט גדול , שואו... תחשבו על זה.
קפריסין נשפה חזק בעורפה של נטע וכיתריה גם כמסר וגם כי היא בינלא 703970
מסכים איתך לגבי כיתריה. יש בה משהו שיכול לתת ביצוע לפנים
תודה שסיפרת על קובי 704139
גם נהניתי לגלות אותו, וגם אני שמח שהוא זכה!

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים