משרד הבריאות שוקל לאסור שיווק סיגריות אלקטרוניות בארץ 3964
משרד הבריאות בוחן איסור מוחלט של שיווק או מכירה של סיגריות אלקטרוניות בישראל. המהלך נשקל לאור התפרצות מחלת ריאות לא מוכרת שתקפה למעלה מ-‏500 משתמשים בסיגריות אלקטרוניות בארה"ב, רובם צעירים, ושהביאה למותם של שמונה.

לפי סקר של המרכז לבקרת מחלות בארה"ב (CFC), למעלה מרבע מבני הנוער האמריקאים השתמשו בסיגריות אלקטרוניות ב-‏2019. מנהל התרופות האמריקאי (FDA) הגדיר תופעה זו כ"מגיפה".

האיגוד הישראלי לרפואת ריאות שיגר לאחרונה מכתב למשרד הבריאות, וביקש ממנו "לצאת באזהרה לציבור בישראל, ולקרוא לו להימנע לחלוטין משימוש במכשירי אידוי וסיגריות אלקטרוניות לסוגיהן, עד שתסתיים הבדיקה המעמיקה שמתקיימת בימים אלו בארה"ב". ממשרד הבריאות נמסר: "בעקבות הדיווחים האחרונים אודות תחלואה ותמותה כתוצאה משימוש בסיגריות אלקטרוניות והעלייה הדרמטית בשימוש בהן על ידי בני נוער בארה״ב, המנכ"ל הורה לבחון כלים משמעותיים יותר, לאיסור מוחלט של שיווק סיגריות אלקטרוניות בישראל – או הגבלות אחרות, ובראשן איסור שיווק בטעמים".

בתגובה להכרזה זו, פורום היבואנים והיצרנים של מוצרי איוד מסר: "בישראל מתים מדי יום 24 אנשים כתוצאה מעישון סיגריות בוערות. ארגוני בריאות בעולם מעודדים מעשנים בגירים לעבור לאיוד סיגריה אלקטרונית – ללא טבק וללא בעירה – כחלופה פחות מזיקה עבורם. הקריאה התמוהה להפסקת השיווק של סיגריות אלקטרוניות בעוד הסיגריות הבוערות ממשיכות להימכר, תנציח את העישון בקרב מיליון המעשנים הבגירים בישראל".
קישורים
משרד הבריאות בצעד דרמטי: שוקל לאסור באופן מוחלט שיווק ומכירה של סיגריות אלקטרוניות בישראל - TheMarker
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

24 ביום = כ-‏20% מסך מקרי המוות בישראל. מאיפה המספר הזה? 709713
כמה נחמד היה אילו היה אפשר פשוט לאסור גם על יבוא סוג הבוער. או, לחילופין, אילו אפשר היה למנוע לחלוטין עישוון במרחב הציבורי.

ובנוגע לכותרת: מקור. ודו"ח מפורט יותר של הלמ"ס.
24 ביום = כ-‏20% מסך מקרי המוות בישראל. מאיפה המספר הזה? 709730
רוב מחלות הסרטן ניתנות למניעה תגובה 709111

אם אתה כבר שם למה לא תתן קנס לבהירי עור שנחשפים לשמש, ובשלב הבא תאסור מכירת מזון מעובד.
24 ביום = כ-‏20% מסך מקרי המוות בישראל. מאיפה המספר הזה? 709733
למעט מקרים קיצוניים, בהירי העור שנחשפים לשמש פחות מסריחים מסיגריות (וגם נראה שבלי קשר לחקיקה - את העונש שלהם הם מקבלים).

ובנוגע למזון מעובד - אני לא יודע בדיוק מזה מסתתר מאחורי ההגדרה הזאת, אבל אם מוכח שאכילתו גורמת לנטל על מערכת הבריאות אז בהחלט יש מקום למיסוי.
24 ביום = כ-‏20% מסך מקרי המוות בישראל. מאיפה המספר הזה? 709745
תכנס לתגובה שקישרתי אליה קודם, וממנה לקישורים שלה. רוב מקרי סרטן המעי הגס ניתנים למניעה. תזונה ואורח חיים הם שחקני מפתח בהתפתחות סרטן המעי הגס. בשר מעובד (פסטרמה, נקניקיות וכו') הוא קרצינוגן מוכר, אבל המזון המתועש דל בסיבים תזונתיים שהם מרכיב חשוב בתזונה שמונעת סרטן. מזונות עתירי סיבים הינם- ירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות.
לפי ניתוח של צואה מאובנת האדם הקדמון אכל 100 גרם סיבים ביום. ההמלצה הנוכחית היא ל 25-30 גרם ביום והאמריקאי הממוצע צורך רק 16 גרם ביום. נראה לי שהישראלים אוכלים יותר סיבים מהאמריקאים (הרבה בזכות החומוס), ובגלל זה אנחנו במקום 35 מתוך 36 בין מדינות ה OECD מפטירות מסרטן המעי הגס, אבל אם אנחנו לא רוצים להתקדם בדירוג אנחנו צריכים להזהיר את הציבור מפני קמח לבן (0% סיבים).

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים