הקנוניה נגד אמריקה 3999
רועי צזנה חושף את הקונספירציה העומדת מאחורי כמה מן ה''קונספירציות'' של השנים האחרונות
במאמר "נגיף הקורונה ורשת ה- 5G: הקונספירציה שהתגלתה כאמיתית", מציג העתידן ד"ר רועי צזנה כיצד הפיצה רוסיה רעיונות שווא כדוגמת הנזק כביכול שגורמים חיסונים, מזון מושבח גנטית וטכנולוגיית ה- 5G, במטרה לפגוע במערב.

בעוד שרוסיה מקדישה משאבים עצומים לטובת פרישתן של רשתות ה- 5G המהירות, שמתעתדות לקדם משמעותית את הטכנולוגיה ורמת החיים בערים, משדרות בשפה האנגלית תחנות טלוויזיה הקשורות לפוטין, מידע כוזב כנגד טכנולוגיה זו, ומקשרות אותה למשל למגיפת הקוביד-‏19 ולבעיות בריאותיות אחרות.

בשנים האחרונות התברר גם שטרולים רוסיים שמומנו על־ידי ממשל פוטין הפיצו במערב שמועות שווא כנגד החיסונים, ובין השאר קישרו אותם לאילומינטי ואף יצרו זיקה תודעתית בינם לבין הפלות ופדופיליה. דו"ח שהוגש לסנאט האמריקני חשף כיצד רק בתחום אחד – שינויי האקלים, מלבים טרולים רוסים את העוינות בין שני הצדדים בדיון הציבורי.

מלבד הגברת הקיטוב הפנימי במערב, להפצתו של המידע הכוזב הנ"ל השפעה קשה – איבוד אמון בגופים מקצועיים ובינ"ל, פגיעה בבריאות (של הנמנעים מחיסונים), פגיעה באיכות הסביבה (מזון מושבח גנטית דורש במקרים רבים פחות מים, קרקע והדברה), עיכוב טכנולוגי ופגיעה כלכלית במדינות שבהן הביא המידע הכוזב לפעילות ממשית, לעיתים אלימה, של אזרחים.

ההסבר לכך הוא אולי האופן בו תופס נשיא רוסיה את הזירה הבינ"ל כמשחק סכום אפס בינו לבין המערב, וארה"ב בראשו, ומשום כך הוא מנסה לעכב את התקדמותם בעוד הוא מנסה להאיץ את זו של מדינתו.
קישורים
נגיף הקורונה ורשת ה- 5G: הקונספירציה שהתגלתה כאמיתית - מאמרו של ד"ר רועי צזנה
אילומינטי - ויקיפדיה
בבריטניה שורפים אנטנות 5G ותוקפים טכנאים - geektime
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "פוליטיקה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

ידוענים על 5G 716618
נראה שגם ענקי רוח כדוגמת וודי הרלסון ונעמי וולף נפלו בפח.
Putin’s Long War Against American Science 717325
השבוע פירסם גם ה-NYT כתבה ארוכה ומפורטת בנושא:
An investigation by The New York Times — involving scores of interviews as well as a review of scholarly papers, news reports, and Russian documents, tweets and TV shows — found that Mr. Putin has spread misinformation on issues of personal health for more than a decade.

The Russian president has waged his long campaign by means of open media, secretive trolls and shadowy blogs that regularly cast American health officials as patronizing frauds.

The K.G.B. campaign — which cast the deadly virus that causes AIDS as a racial weapon developed by the American military to kill black citizens — was wildly successful.

Within Russia, Mr. Putin has been a staunch proponent of vaccines. At the same time, Mr. Putin has worked hard to encourage Americans to see vaccinations as dangerous and federal health officials as malevolent

לטעמי הבעיה היא אובדן הממלכתיות בתקשורת 718297
לטעמי הבעיה העיקרית היא אובדן הממלכתיות בתקשורת, ומכירת גופי שידור לבעלי עניין כלכלי- פוליטי
פעם היו מעט ערוצים שנשלטו על ידי האינטרס הציבורי פחות או יותר, כיום יש חברות שמייצרות מוצרי צריכה שנראים כמדיה עיתונאית (בארץ- ישראל היום, ערוץ 20, חדשות 0404, הקול היהודי ועוד) אך אין מי שיוריד מהם את המסיכה ויגיד שהם שופרות של בעלי עניין פולטי מובהק ואינם מייצגים את "זכות הציבור לדעת" אלא את הנסיונות של הימין הקיצוני (בדוגמאות שהבאתי) לקבוע את סדר היום בצורה אבסולוטית
כמו שיש את ערוץ 20 כך קיים בארה"ב ערוץ רוסי שמגיש "חדשות" ומפיץ תאוריות קשר, לא רק זאת אלא בתקשורת המיין סטרים מצטטים את דעת המומחה הד"ר ואת דעת הספקן הקונספירטיבי באותה הנשימה

פתרון אפשרי הוא להלאים את גופי התקשורת ולהימנע מהפצת דברי בלע שנראים כדעה לגיטימית אך בפועל הם ניסיונות המרדה נגד פלורליזם וניסיונות הפחדה גרידא
פתרון נוסף הוא במקום ללמד סטודנטים לתקשורת שלא מתמחים בכלום אלא במדיה, לייצר גופי תקשורת של מומחים שלאחר התמחותם למדו גם תקשורת

אנחנו במצב חירום בו עיתונים הם קלפי משחק כנגד הדמוקרטיה הסוציאל דמוקרטית, והציבור כולו מפסיד
לטעמי הבעיה היא אובדן הממלכתיות בתקשורת 718300
בעידן האינטרנט אין חשיבות מרובה לערוצי תקשורת ריכוזיים. כל מידע שיקרי, מתגלה מייד כשיקרי על ידי ערוצים קטנים שאינם נישלטים על ידי איש או נישלטים על ידי בעלי אג'נדה נגדית.

מה שאי אפשר לעשות בשום בקרה היא העידוד וההמרצה של אנשים לחשוב בעצמם במקום להסתמך באופן עיוור על מומחים או מומחים כביכול.

אפילו אנשים משכילים מעדיפים לחפש לעצמם מומחים ולהסתמך עליהם אופן עיוור. זה סוג של עצלנות, או סוג של נוחיות. בעניינים לא חשובים אולי זה מצב סביר. בעניינים חשובים צריך להתאמץ יותר אחרת נופלים למלכודת של תועמלנים.
לטעמי הבעיה היא אובדן הממלכתיות בתקשורת 718302
כמה חלופות:

זמן ישראל – בבעלות סת’ קלרמן
המקום הכי חם בגיהנום – עצמאי, ממומן מתרומות
עיתונות עצמאית באתר העין השביעית כוללת עוד כמה גופים מעניינים.
לטעמי הבעיה היא אובדן הממלכתיות בתקשורת 718369
למה הזכרת דווקא את שלושת עלוני התעמולה הנחותים הללו? חסר שמאלנים בתקשורת?
לטעמי הבעיה היא אובדן הממלכתיות בתקשורת 718371
תודה על המחמאה לבחירות שלי.
5G בישראל 720246
5G בישראל 720253
בתור מי שעובד בתחום, אני נחשף גם לידע הפורמלי, גם ללא מעט מידע קונספירטיבי שהעובדים בחברה טורחים להפיץ בשביל הבידור וגם לקרינה עצמה.
מה שהכי מצחיק (או עצוב, תלוי איך מסתכלים על זה) זה שבישראל עוד לא התקינו אנטנה אחת של 5G וכבר יש כאלה שמתלוננים על תופעות לוואי של חשיפה לקרינה.
5G בישראל 720254
זה גלגול חדש של תופעה מוכרת:
תקציר: יש לא מעט אנשים שמדווחים על רגישות לקרינה אלקטרומגנטית. התופעה לא מאוששת בניסויים מבוקרים (כאשר הנבדקים לא יודעים אם הם חשופים או לא חשופים לקרינה).
5G בישראל 720267
ולראיה: זה היה ב"סמוך על סול".
5G בישראל 720301
ואפילו שם מודגם (פעמיים!) שזה הכל בראש שלו.
5G בישראל 720306
יש מחקרים שמראים גם אחרת.
5G בישראל 720331
לא הצלחתי לקרוא את המאמר. אבל לפי התקציר שלו: המחקרים הללו מראים שיש אנשים שמדווחים על עצמם ככאלו. וזה בדיוק מה שכתוב בערך הוויקיפדי. הערך גם מעדכן שמחקרים מעודנכים מראים שיעורים נמוכים יותר ממה שמוזכר שם.
5G בישראל 720333
יש גם מחקרים שהשתמשו בfmri ובדיקות אחרות מעבר לדיווחים עצמיים.
לא שהייתי מבטל דיווח של אדם שאומר שכואב לו כלא רלוונטי.
5G בישראל 720334
כואב לו. השאלה היא מה גורם לכאב. אם הוא טוען שזה נגרם בגלל קרינה של מכשירים אבל לא מצליח להבדיל בין ההשפעה של מכשיר פועל להשפעה של מכשיר מכובה, הסיבה כנראה שונה. יש כל מיני סיבות אפשריות לכאבים של אנשים.
5G בישראל 720342
לפעמים הכאבים יכולים להיות לא מיידיים, אלא כאלה שמתפתחים אחרי דקות או שעות, ולכן מאד קשה למדוד את זה.
5G בישראל 720344
אם אתה מגדיר מראש את הקשר, אפשר למדוד אותו. עד היום לא היה ניסוי מבוקר שהראה שזה הגורם. אתה מוזמן לתכנן ניסוי כזה.
5G בישראל 720350
כמו שאמרתי, יש גם מחקרים על מדדים פיזיולוגיים ולא רק על פי דיווחים.
ויש גם כאלה שמראים ב-Fmri הבדלים בין סריקות של רגישים לקרינה לכאלה שלא.
5G בישראל 720362
דוגמה נהדרת לחוסר סמיות. אנשים פוחדים מקרינה. מוכנסים למקום מפחיד ומתברר שיש להם סימפטומים חריגים. כאמור: התופעה קיימת. אבל השאלה היא מה גורם לה, ואף אחד לא הצליח להראות שמה שגורם לה הוא דווקא קרינה אלקטרומגנטית.
5G בישראל 720364
ועדיין הסימפטומים האלה שונים מאשר אלה של הלא רגישים לקרינה. ובאופנים חמורים יותר מאשר ''תגובת פחד רגעית במוח''.
5G בישראל 720365
הנקודה הבסיסית היא שאין כאן סמיות.
5G בישראל 720366
הטענה שאנשים גורמים לעצמם "inflammatory process involving the limbic system and the thalamus" (ושאר תופעות שתוארו שם) רק ממחשבה על משהו היא מרחיקת לכת מאד, ומייחסת לאותם אנשים יכולות יותר מופלאות ולא מוסברות מאשר רגישות לקרינה גרידא.
5G בישראל 720368
דווקא נראה לי די שקול.
במחלות אוטואימוניות כמו קרוהן הגוף גורם לעצמו נזק דלקתי משום מקום.
5G בישראל 720375
ואף אחד לא מגדיר את קרוהן כמחלה פסיכוסומטית, כבעייה פסיכולוגית, או כקשקוש מוחלט. זאת מחלה מוכרת, ידועה ומטופלת על ידי הממסד הרפואי.
5G בישראל 720426
יש לקרוהן בת דודה שנקראת קוליטיס. חוטפים אותה בערך אחד מ 300-500 אנשים. מחלה כרונית שמופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, בגיל מבוגר מעל 60, ואצל אנשים שהפסיקו לעשן.
מוכרת כן, ידועה לא כל כך, ומטופלת ככה ככה. אף אחד לא יודע ממה היא נגרמת, ולכן גם הטיפול התרופתי מתרכז בהקלת הסימפטומים, ובמקרים קשים (15-20% מהמקרים) חותכים את כל המעי הגס.
"מחלות IBD דומות מבחינה קלינית וביולוגית - שתיהן כרוניות, לא ניתנות לריפוי ובעלות תקופות ספונטניות של התלקחות ורגיעה (רמיסיה) הגורמים המקושרים להיווצרות ולהתפתחות IBD כוללים: ויסות חיסוני פגום, תורשה, גורמים סביבתיים וגורמים נפשיים. עד כה לא נמצא טיפול המביא לריפוי מלא של המחלה והטיפולים הקיימים נועדו להפחית את התהליך הדלקתי, להקל על הסימפטומים, למנוע את התחדשותם ולשפר את איכות החיים של המטופל."‏1

__________
1 ניתוחים במחלות מעי דלקתיות המרכז הרפואי שערי צדק
5G בישראל 720431
א. נכון.
ב. איך זה קשור למה שכתבתי?
5G בישראל 720439
החלק המודגש בתגובה שלי עונה ל''בעיה פסיכולוגית'' בתגובה הקודמת שלך
5G בישראל 720442
אני לא מסכים שזה עונה. אצלך זה מופיע בתור 'עוד פקטור שמשפיע בין שלל גורמים', ובמקרה הנדון יש טענה שזה הגורם היחיד ואין בלתו. לחץ (''גורם נפשי'') משפיע גם על אחוזי הידבקות והחלמה מוירוסים, ועדיין אף אחד לא אומר שוירוסים אינם בעייה פיזיולוגית.
5G בישראל 720451
זה לא "עוד פקטור שמשפיע" אלא אחת מבין סיבות אפשריות. תכל'ס- הם לא יודעים. יכול להיות שהקוליטיס נובע מגורמים פסיכולוגיים, ויכול להיות שלא.
לא נמצא פתוגן ל IBD. אולי יימצא יום אחד, כפי שמצאו לאולקוס. עצם האפשרות שמחלה אוטואימונית תופיע כתוצאה מגורם פסיכולוגי, ללא פתוגן, אני חושב שעונה לתגובה שלך.
5G בישראל 720452
עד כמה שידוע לי, קוליטיס (וודאי קרוהן) הן מחלות עם נטייה תורשתית די ברורה. אז קשה להאמין (וזה גם בכלל לא השתמע מהתגובה שלך) שמישהו חושב שהסיבה להם היא ''רק פסיכולוגית''.
ואולקוס אגב, כמו שהזכרת הוא דוקא אחת מדוגמאות הדגל ההפוכות - איך שמשהו ששנים חשבו שהוא ''רק פסיכולוגי'' התגלה כפיזיולוגי לעילא.
5G בישראל 720454
לא ידוע לי על שום גורם שנמצא לקוליטיס עם מובהקות סבירה. לרוב כורכים את הקוליטיס יחד עם קרוהן, אבל אלה מחלות שונות. לדוגמה- לקרוהן אין שום קשר לעישון, ולקוליטיס יש, ולמרבה הפלא- לא בכוון הסטנדרטי.
אולי יום אחד יימצא גורם כזה, כמו לאולקוס (לא בכדי הזכרתי את האולקוס), והגורם הזה יכול להיות שיהיה גנטי, יכול להיות פתוגן, ויכול להיות שיהיה מנטלי. ככל שאני יודע עד היום אין לאף השערה עדיפות על האחרת.
5G בישראל 720578
במחילה, הקוליטיס ידועה גם ידועה לרבבות חובבי הזמר העברי.
5G בישראל 720579
הפלא ופלא!
5G בישראל 720369
לא ברורה לי המילה „גורמים לעצמם״. אנשים מרגישים כאבים מסיבות שונות.
5G בישראל 720374
כל העניין הזה הוא דוגמא טיפוסית לנוסבו שזהו האח הרע של פלסבו. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nocebo
5G בישראל 720377
או שכן, או שלא.
5G בישראל 720505
אולי יש להם כל מיני בעיות אחרות (מגוון שלם) והם רק חושבים שיש להם בעיות בגלל קרינה?

העובדה הפשוטה היא שאף אחד מהם לא הצליח להיות גלאי קרינה.
5G בישראל 720507
המקרים שאני מכיר סובלים גם מרגישות גבוהה לזיהום אוויר, למשל.
הבעיות האחרות שאתה מציין רק מחזקות את דעתי שיש אנשים עם רגישות/פגיעות גבוהה יותר לספקטרום (הה!) רחב של תופעות, שלאדם הממוצע לא מפריעות כלל, ולכן אני חושב שיש כאן שוני מהותי בפיזיולוגיה.

אני יכול לחשוב על מגוון רגישויות שהיו כושלות במבחן ה'גלאי' שלך.
למשל, לי ברור שביצים לא מעלות לי כולסטרול (לפחות עד כמות של עשר בשבוע). אבל כנראה שיש אנשים שהן כן מעלות להם.
בין זה לבין להשתמש באותם אנשים כ'גלאי ביצים' במאכלים שונים, יש מרחק גדול מאד.
5G בישראל 720509
אני אוכל בערך 14 ביצים לשבוע. אני לא מודד כולסטרול, אבל אני מהמר על מישנתו של רוברט לוסטיג (?) (שהכולסטרול הרע בחברה המערבית האמריקאית מקורו בעיקר בייצור עצמי של כולסטרול בכבד (מפרוקטוזה בעיקר)).
גם אילו שמצדדים בסטטינים עושים זאת כדי להפחית כולסטרול מייצור הכבד.

ביצים הם ספקי חלבון שהחלופות להם מאוד לא נוחות עבורי. אחפש חלופות ,אבל עד אז לא אסכים לדייטה דלת חלבון.
5G בישראל 720513
נכון, ד"ר לוסטיג! תגובה 682845
5G בישראל 720514
לחשוב זה נחמד. אבל האם יש עדויות טובות לכך? בינתיים ל פעם שניסו לבדוק את זה בצורה טובה, התשובה היתה שלילית. לכן מה שעושים היום זה לחפש סיבות אחרות.

אבל אתה מוזמן להציג עדויות טובות בעצמך.
5G בישראל 720517
הפניתי לדף שמקשר כמה מאמרים ומחקרים, חלקם דנים גם בטענות שלך. מעבר לזה, נחיה ונראה.
5G בישראל 720525
הם מספקים שם כל מיני הסברים בדיעבד לסיבה שלא התגלו נתונים. הם לא הצליחו לגלות נתונים.
5G בישראל 720380
והנקודה העוד יותר חשובה לענייננו היא שקל מאד לבצע ניסוי כזה בסמיות כפולה (אפילו אני תכננתי פעם ניסוי כזה במסגרת התערבות, שלא יצאה בסוף אל הפועל, עם מישהי שטענה שהיא יודעת אם טלפון סלולרי שנמצא לידה דלוק. היא ויתרה על אפשרות קלה להרויח 1000 ש"ח בתירוץ הנדוש "אני לא צריכה את הכסף שלך בלה-בלה-בלה). מאחר שכך, חסרונה של הסמיות הכפולה מעלה חשש שלמישהו היתה אג'נדה.
5G בישראל 720381
כמו שאמרתי, זה לא כל כך קל כי לפעמים התגובות מגיעות כעבור כמה זמן.
5G בישראל 720383
זה עדיין לא מסובך. אם יודעים להגדיר מראש את ההתנהגות, זה אפשרי.

אם יודעים להגדיר מראש את ההתנהגות במידת וודאות לא מושלמת אבל מספיק גבוהה, נדרשת חזרה על הניסוי (מספר פעמים לא תלויות).

אבל אם כל פעם ממציאים סוג חדש של התנהגות כדי להסביר למה אי אפשר לגלות את הסיבה, זה כבר מתחיל לעורר חשד.
5G בישראל 720385
אני אשאיר כאן קישור לדף שמסכם כמה וכמה מחקרים בנושא, ובזה נראה לי שאסיים.
אני מסכים שיש עוד הרבה לחקור בנושא, אבל יש כמה וכמה מחקרים שמראים שזה לא קשקוש (ויש גם נסיונות למנוע מחקרים כאלה, כמו כנס אקדמי בנושא שבוטל השנה באוניברסיטת תל אביב כמדומני).
מי שרוצה יכול למצוא עוד ברשת, וכמו שאומרים - נחיה ונראה.

דעתי האישית בנושא דומה לדעתי האישית על ביצים, כולסטרול, בשר ופחמימות מלפני 15 שנה - שלפעמים לוקח לקונצנזוס המדעי עוד עשור-שניים למצוא את מה שאתה כבר יודע.
5G בישראל 720401
"לא צריכה את הכסף שלך" זה תירוץ נדוש אצלך? אתה נוהג להפגש עם קצינות פולניות?
5G בישראל 727061
יש גם מחקרים ש... https://www.youtube.com/watch?v=42QuXLucH3Q
5G בישראל 727066
הה. משום מה לא הכרתי את סופו העגום של הפנטה-קווארק, ואני דורש לעדכן את דיון 3711 לאלתר.
5G בישראל 727159
לא ידעתי שיש ספקות לגבי גילוי פנטה קווארק.
5G בישראל 727167
גם אני. אבל ד"ר מילר מדבר על "גילוי" שנעשה ב 2003 בעוד המאמר באייל הוא משנת 2015 כך שלא ברור לי מה קורה ואין לי חשק לחפש. התגובה שלי נועדה לחסוך לי את הטירחה (איזי? פונז? ראובן? המקשה? מישהו?).
5G בישראל 727171
כשאני למדתי באוניברסיטה, פנטאקווארקים היו חלקיקים תאורטיים בלבד שקיומם נחזה מהמשוואות של QCD ומעבר לכך לא היתה שום ראיה לקיומם.
עד כמה ששמעתי מאז, היו ניסויים שונים שתוצאותיהם פורשו כמצביעות על היווצרות של חלקיקים כאלה, בעיקר במאיץ הגדול של צרן, אבל היו כאלה שטענו שיש הסברים אחרים לתוצאות שלא מערבות את קיומם של פנטאקווארקים.
אני מתרשם שרוב הפיזקאים של אנרגיות גבוהות חושבים שהם אכן קיימים, אבל קשה לי לשפוט בעצמי.
5G בישראל 727173
אוקיי, תודה. הייתי מצפה שסיגמה 5 לא ישאיר יותר מדי מקום ללבטים.
5G בישראל 727175
אני לא באמת מתמצא, אבל עד כמה שהבנתי, אין ממש מחלוקת שהתוצאות מראות על היווצרות של חלקיקים כבדים שמורכבים מקוורקים ושיש להם תכונות מסוימות של מטען, מסה, ספין, שיכולות להתאים לתכונות התאורטיות של פנטאקווארקים. הטענה הנגדית היא שמדובר בבריונים רגילים עם קוורקים "כבדים" (b, t) שקיומם מקובל היום כעובדה מוצקה ואיכשהו התכונות הנצפות דומות מספיק לתכונות שלהם.
5G בישראל 727174
אם זה עוזר, הפסקה השניה ב Pentaquark [Wikipedia] אומרת:
The first claim of pentaquark discovery was recorded at LEPS in Japan in 2003, and several experiments in the mid-2000s also reported discoveries of other pentaquark states. Others were not able to replicate the LEPS results, however, and the other pentaquark discoveries were not accepted because of poor data and statistical analysis. On 13 July 2015, the LHCb collaboration at CERN reported results consistent with pentaquark states in the decay of bottom Lambda baryons (Λ0
b). On 26 March 2019, the LHCb collaboration announced the discovery of a new pentaquark that had not been previously observed. The observations pass the 5-sigma threshold required to claim the discovery of new particles.

מהוידאו בפתיל הבנתי ש"עובר את רף 5 סיגמא" זה עדיין לא כזה גליק.

בהמשך הערך מדובר על התוצאות מ 2015 ומ 2019. למרות שהתגלית נראית אמינה, משפט הסיום נוטע ספקות:
The analyses revealed additionally that the earlier reported observations of the Pc(4450)+ pentaquark actually were the average of two different resonances, designated Pc(4440)+ and Pc(4457)+. Understanding this will require further study.
כלומר שבעקבות המחקר ב 2019, בעצם אחת משתי התצפיות של 2015, זו עם 12 סיגמא, היא לא מה שחשבנו ו"דורשת מחקר נוסף".

עברו עוד 5 שנים ועדיין לא מצאו כדורי דבק. אז אולי בכל זאת תגובה 668911
5G בישראל 727115
לטובת הקוראים אציין שהסרטון הזה, מעניין ככל שיהיה, לא קשור לתגובה אליה הגבת ולא מחליש את הטיעון שלה אפילו באפסילון.
5G בישראל 720407
תשובה שלי למתנגדי הצ'יפים
720429
המאמר מעלה האשמה מאוד חמורה אך עם מעט מאוד הוכחות. אם היא נכונה (בכל זאת - מדובר ברועי שכולנו מכירים ומעריכים), אני תוהה אם גם המהומות הנוכחיות בארה״ב בעקבות מותו של ג׳ורג׳ פלוייד מקבלות עידוד מהרוסים ברשתות החברתיות. האם מישהו יודע?
720432
RT הוא שופר של פוטין ומקור לכל מיני תיאוריות קונספירציה ופייק סאיינס, הערוץ הוא לא נגד המפגינים, אבל גם CNN וערוצים אחרים לא נגד המפגינים. מצד שני הוא מצטט ציוץ על אנטי גיבור הקונספירציה האהובה על RT, ביל גייטס, הציוץ רומז שגייטס הוא המקור לערימות הלבנים שצצו בכל מיני נקודות לוהטות בארצות הברית.
עוד סיפורי 5g, טרדנים שמפריעים לתחזוקני קשר 720519
יש טרדנים יותר גרועים מהילדה השבדית שמפחידה מהתחממות גלובלית. משבשים עבודות תחזוקה של שירותי תקשורת.
פרטים באתר theverge, למי שנהנה מהפחדות.

עוד סיפורי 5g, טרדנים שמפריעים לתחזוקני קשר 720520
עכשיו ראיתי שבמאמר הראשי יש דיווח דומה, דרך אתר גיקים דומה. מניח שזה אותו סיפור.
720813
כל הקונספירציות האלה הן תסמינים לחולי מאד מרכזי של העידן הנוכחי. אין ספק שאנחנו חיים בתור הזהב של הקונספירציות. פרופ מרדכי קידר - מרצה באוניברסיטת בר אילן! - טוען שיגאל עמיר הוא לא זה שרצח את רבין ומדובר בקונספירצייה של השבכ. נשיא ארה"ב בעצמו טוען שהתחממות גלובלית היא קונספירציה ליברלית. מימין ומשמאל צומחות קונספירציות חדשות, חלקן מסוכנות מאד כמו קונספירצית החיסונים, חלקן לא, אך מדהימות בהיקפן ובטמטומן, כמו קונספירציית הארץ השטוחה. עידן הפוסט אמת, שהוא שם קוד למשבר אמון ומשבר הסמכות הגדול בהיסטוריה - מאיים לקרוע את החברה לגזרים. פעם הימין והשמאל היו חלוקים בערכים, בפרשנות. היום הם חלוקים לגבי העובדות. זה נגרם בין השאר על ידי כך שאמצעי התקשורת והרשתות החברתיות הן כר פורה ליצירת תיבות תהודה - אתה רואה סרטון בביוטיוב העוסק בחיסונים, יוטיוב דואג להציע לך מיד עוד אלפי שעות צפייה בנושא, כדי שתעבור שטיפת מוח בהתנדבות. מאד קל לך להקיף את עצמך באנשים שחושבים כמוך בפייסבוק וכו'.
720825
זאת דרך אחת (לדעתי תמימה) להסתכל על זה.

דרך אחרת היא זאת: כל תרבות אנושית בהסטוריה שאפשר לחשוב עליה בנויה על אי אמת (או ליתר דיוק: שקרים מופרכים).
מרופא האליל של השבט ועד מתן אשראי. מאלי האולימפוס ועד הלאומיות המודרנית. מרצון האלים ועד טובת המדינה. מטקסים פגניים של קשירת רצועות עור ועד ללגימת אקונומיקה כי איזה דביל ג׳ינג׳י בשלטון אמר שכדאי. מהאידאות של הפילוסופים היווניים ועד ל״חוכמות״ של מירי רגב. זה אולי הדבר הכי בסיסי במין האנושי: אנחנו מנהלים את כל המבנים החברתיים, חיי הרוח, חיי היום יום והאירגונים שלנו על בסיס סיפורים מצוצים מן האצבע, מציאות וירטואלית והבלי המטריקס.

כל העידנים של התרבות האנושית הם הדבר שאתה מכנה ״עידן פוסט אמת״ (בטעות - כי עידן בו תרבות מבססת את עצמה על חשיבה רציונלית וחתירה לאמת מעולם לא היתה קיימת בהיסטוריה האנושית). ההבדל בין העבר להווה הוא לא מעבר מאמת לשקר אלא פשוט ביזור הכוח והיכולת לשקר ולאגד סביבך מבנה חברתי בועתי של אנשים שמשקרים לעצמם במקום הסדר החברתי הרגיל של אליטה שמשקרת לנתיניה.

אנחנו עוברים ממצב של מונופולים של שקר שבד״כ שלטו על המציאות הוירטואלית של האנשים שחיים בה על בסיס גאוגרפי (נולדת באיזור גאוגרפי מסוים אז סביר להניח שהאמנת בכל השטויות שכל האנשים סביבך מאמינים בהן) למצב של המון קורפורטיבים קטנים של שקרים וכזבים חוצי גבולות ומרחק גאוגרפי.

העולם כרגע במצב של אנומליה חברתית: מבנים חברתיים רבים עדיין מבוססים על ״העולם הישן״ בו הכוח לשקר מצוי בידיים בודדות לבין אותו ״עולם חדש״ בו כל שנוזל עם מקלדת וחשבון פייסבוק יכול לברוא ולתחזק קהילה שמתאגדת סביב שקרים משלה. המתח בין העולמות הוא לא מתח בין אמת לשקרים אלא מתחים של מרכזי כוח והיכולת לעצב מבנים חברתיים מתפקדים.
אמת לשעתה 720832
לא כל מה שאינו נכון הוא שקר. שקר היא טענה שידוע שאינה נכונה. המאמר עוסק במקרה של שקר. גם האקונומיקה היא שקר, או לפחות מחדל של בירור אמת (בעיקרון יכול להיות שטראמפ לא יודע מהי האמת במקרה הזה, אבל מחובתו לדעת).
720855
מה לגבי הממסד המדעי? איפה הוא נכנס בכל הסיפור שלך, האם גם הוא פיקציה מצוצה מהאצבע?

הדברית שמנית, האידאות, הדתות וכו - אינם שקרים. אלו ניסיונות, מגושמים יותר או פחות - להגיע לאמת ולתאר אותה. אולי יש ביניהם כמה שקרים ציניים שנועדו לשלוט באוכלוסיה אבל אלו לא הרוב. האם התקיים פעם עידן שבו האמת הייתה נר לרגליהןם של כל בני האדם? כנראה שלא. אבל היו עידנים שהיה בהם מעט יותר כבוד לסמכות (מדעית, לדוגמא), ומשקל רב יותר ניתן לדעתם של אנשים שהקדישו את חייהם למחקר בנושא. היום, נראה שההבדל בין מדען לבין מישהו שראה כמה סרטונים ביוטיוב הולך ומצטמצם, ההירכיה נעלמת. וזה עידן שיש בו פחות אמת, או פחות כבוד לאמת מאשר עידנים קודמים.

האם לדעתך יש אמת? האם יש לנו איזושהי יכולת מוגבלת להתקרב אליה? האם יש לדעתך חברות או אנשים או ממסדים שיותר קרובים אליה מאשר אחרים? או אתה אומר הכל שקרים ובדיות וזהו?
הכרסום הנמשך בחווית המציאות המשותפת 727045
רועי צזנה במעריב: הן אינן מנסות לפגוע ישירות בתהליך הבחירה הדמוקרטי ... הן מתמקדות במטרה קלה הרבה יותר: בבוחרים עצמם. הן מנסות לערער את תפיסות העולם של הבוחרים, ולגרום להם לנטוש מאחור את 'המציאות המשותפת' שחשובה כל-כך במדינה דמוקרטית.
הכרסום הנמשך בחווית המציאות המשותפת 727277
מענייין אם למי שהיו שותפים פעילים לפגיעה הזאת בעבר יש יסורי מצפון לפעמים...
בגלל הפיזיקה 745273
צוהר לתפיסה החברתית והגאופוליטית של משטר פוטין, שטח לאחרונה יועצו בתיאור פוקח עיניים:
* המדינה היא כלי להפחתת האנטרופיה החברתית, ואף שסופה של כל מדינה להישחק וליפול, לזמן מה היא יכולה להיות אפקטיבית במשימה.
* המדינה מונעת את הכאוס, אך זה מחפש מוצא. לפני כמה שנים, מספר סורקוב, המוצא הזה היה האינטרנט, אבל לא עוד. כי מה ציפיתם מרשת שנוצרה בידי הפנטגון.
* אז מה עושים עם כל האנטרופיה שמצטברת בפנים? במשך מאות שנים המדינה הרוסית... שרדה אך ורק בזכות שאיפה מתמדת מעבר לגבולותיה. היא שכחה ואולי אפילו מעולם לא ידעה לשרוד בדרכים אחרות. עבור רוסיה התרחבות מתמדת לא הייתה רק אחד הרעיונות, אלא הבסיס להוויה ההיסטורית שלנו.
* הטכנולוגיות האימפריאליות אפקטיביות גם יום, כאשר האימפריות מכונות מעצמות-על. הקונצנזוס סביב קרים - דוגמה בוהקת לליכוד החברה על חשבון כאוטיזציה של המדינה השכנה.

ומה יקרה בעתיד? סורקוב לא משאיר מקום לספק: "רוסיה תתרחב לא בגלל שזה טוב, ולא משום שזה רע, אלא כי זוהי הפיזיקה".
David Baron
בגלל הפיזיקה 745274
שטח -> פתח
בגלל הפיזיקה 745276
ציטוטים עם ניחוח פאשיסטי.
מדינה בהכחשה 743537
יוטיוב הסירה לצמיתות שני ערוצים רוסיים בגרמנית שהפיצו כזבים לגבי הקורונה. מדובר בשני ערוצים השייכים לתאגיד הממשלתי "רוסיה היום" (RT).
בגוגל הסבירו שכבר ב-‏21 החודש שללו מ-RT זמנית את ניהול הערוץ RT DE לאחר העלאת "תוכן, העובר על הכללים בעניין הפצת מידע רפואי כוזב באשר ל-COVID-19". בתוך שבוע RT ניסתה לעקוף את האיסור ולהעלות את הסרטון בערוץ חלופי, ואז שני הערוצים של RT בגרמנית הוסרו מהרשת לצמיתות.
תאגיד התעמולה הרוסי בשפות זרות הוא אחד מעשרת הגופים המסובסדים ביותר ברוסיה.
David Baron
מדינה בהכחשה 743540
האם יש השערה סבירה בנוגע למניעים של רוסיה בהפצת מידע רפואי כוזב על הוירוס הזה?
אני מכיר את התיאוריה שגורסת שהם מאמינים שכדאי להם ״להחליש ולפלג את המערב״, אך מה יוצא להם מעידוד המחלה שמאיימת גם עליהם?
On the internet, nobody knows you're a Russian troll. 743542
למה התאוריה שציינת אינה נשמעת לך סבירה? אני לא יודע לעשות ניתוח עלות-תועלת מנקודת המבט של האסטרטגיה הרוסית, אבל אני לא מוצא שום דבר מפתיע באפשרות שזה משתלם להם (הם הרי מטרגטים זרים, ואם בנוסף מניחים שבריאות הציבור הרוסי לא מעניינת את מקבלי ההחלטות שם מעבר לאימפקט הפוטנציאלי שלה על הכלכלה ויציבותו של פוטין - המסקנה הופכת לכמעט טריוויאלית).

באותו נושא: דף הפייסבוק הנוצרי הבולט ביותר בארה"ב הופעל ע"י חוות טרולים רוסית, וכך גם דף הפייסבוק האפרו-אמריקאי הבולט ביותר. קשה לא להאמין בתאוריה הזו.

ונשאלת השאלה: כמה ממגיבי האייל הם טרולים מטעם הביון הרוסי?
On the internet, nobody knows you're a Russian troll. 743559
לשאלתך: לחתולה שלי יש יותר עוקבים בטוויטר ממספר המגיבים כאן.

רק פוטין!
מדינה בהכחשה 743558
ככל שהמצב בשאר העולם, ובעיקר בארה"ב, גרוע יותר מצבה של אמא רוסיה נראה פחות נורא בעיני הציבור המקומי. יש גבול למה שאפשר להשיג רק ע"י זיוף הסטטיסטיקות; מעבר לסף מסויים כל מה שאתה משיג הוא אבדן האמון הציבורי בנתונים שנמסרים לו.
מן הנעשה בלטביה 744121
הרשויות סגרו את "הערוץ הראשון הבלטי" (שהוא שלוחה של הערוץ הראשון הממלכתי הרוסי במדינתם) אחרי שתי אזהרות קודמות. מה ששבר את גב הגמל הלטבי הוא כתבה על סגולותיו החיסוניות של הדג המלוח לנגיף הקורונה - Yigal Liverant

במחשבה שניה, אחרי מה שעשו הלטבים לויוואלדי לפני שש שנים, ובכך פתחו חזית עם איטליה, אין להתפלא על תעוזתם עתה כלפי השכנה הגדולה.
מממ.... 747690
האם יתכן שרוסיה עומדת מאחורי קוספירצית ה-״יהודים רוצים להקריב קרבנות באל-אקצה״ ברשתות החברתיות כדי לעורר מהומות שיסיטו את תשומת הלב מאוקריאנה?
מממ.... 747700
עוד בנושה, מהעיתון החביב על רוב קוראי האתר - https://www.haaretz.co.il/debate/hebrew/1.10752508?17...

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים