בקשה מכם, משתתפי ''האייל הקורא'' 4040
כותרת המשנה של האתר היא "דיונים עם פתיל ארוך". אנחנו עדיין שואפים לכך, אך אנו מבינים כעת שיש סיבות טובות להעדיף דיונים רבים ופחות ארוכים על־פני דיונים מעטים שמתמשכים לגודל ענק.

המוטיבציה לכך היא לעשות את "האייל" זמין ומזמין יותר לקוראים אקראיים, שחלקם, כך אנו מקווים, יהפכו למשתתפים קבועים. אתם הקוראים הקבועים רגילים לכך שכשאתם פותחים תגובות חדשות בדיון ותיק, נפתח דף קומפקטי ובו רק התגובות החדשות. קורא חדש, לעומת זאת, נתקל בדף ענק ומפחיד. גם מבחינה טכנית, לוקח לדפדפן זמן רב לטעון דף גדול ומרובה מגהבייטים.

שיקול נוסף הוא מנועי חיפוש: אלו לרוב מגבילים את החיפוש שלהם לדף לתחילתו (עד גבול מסוים, שדיונים רבים באייל עברו מזמן). אם דיון על מין חדש של צפרדע שהתגלה (או חוקר מסוים שכמעט קיבל פרס ישראל) מופיע בדף שכותרתו "האם להמשיך במחקר זואולוגי", סביר שמנועי חיפוש לא יפנו לשם; אם הוא יופיע בדף שכותרתו "התגלה מין חדש של צפרדע", סביר שכן. שוב, התועלת היא משיכה לאייל של קוראים אקראיים וסקרנים.

האחריות העיקרית לכך היא עלינו, חברי המערכת, לפרסם עדכונים בתכיפות רבה יותר. בקשתנו ממכם המשתתפים היא, להשתדל להתאפק ולא להתחיל פתיל חדש בדיון ותיק (במיוחד אם הוא כבר גדול). אם הסיבה לפתיל החדש היא אירוע חדש בעולם, אתם בהחלט מוזמנים לבקש מאיתנו לפרסם ידיעה חדשה בנושא; אפילו יותר טוב, להכין בעצמכם תקציר ולשלוח לנו.

תודה!
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "מיוחד"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

736715
דווקא רציתי להפוך לקורא קבוע, אבל ראיתי את תגובה 735943, והבנתי שהמערכת נוהגת למחוק פוסטים לגיטימיים של קוראים קבועים, בגלל טינות אישיות וקטנוניות. אז ויתרתי.
736790
אני חושב שנצליח לחיות עם זה.
736798
אתה בטח מתכוון שנצליח לחיות בלי זה.
736825
אתה מתכוון, בלי חופש ביטוי.
736848
חופש הביטוי אינו כולל מתן במה לכל אחד, בכל מקום בכל זמן. הוא רק אומר שאין מניעה חוקית לתת למישהו במה כזאת, כך שאם יאיר נתניהו מוחק בטוויטר את התגובות שלי אבל לא את שלך, וולטר נח בשלום על משכבו.
736850
ומותר לך לבקר את יאיר נתניהו על כך שהוא מוחק טוויטים, גם אם אתה לא משלם לו כסף על כניסה לטוויטר ''שלו''.
736852
מותר לי לבקר ומותר ליאיר למחוק. אלה כללי המשחק.
736920
מותר להתחיל לחפור גם פה? כי במציאות של רשתות חברתיות עוצמתיות כל כך, אני לא חושב שאפשר להמשיך ולטעון שצנזורה היא אך ורק עניין של הממשלה, ומחיקת תגובות על ידי תאגיד תקשורת שכוחו גדול יותר מזה של רוב הממשלות - לא נחשב לצנזורה. זו כבר לא המציאות (אם כי אני חייב לציין שמשעשע אותי מאד כאשר הטיעון הזה מגיע מצד ימנים, שעד אתמול נשאו את דגל השוק החופשי, ופתאום כשטוויטר התחילה למחוק להם תגובות הם גילו את חדוות הסוציאליזם ונזכרו פתאום שאולי כח מופרז בידיים של תאגידים זה לא בהכרח רעיון טוב. כי לפעמים התאגידים האלה נשלטים על ידי שמאלנים ר״ל)
האייל החד־קרני 736924
נראה לי שאייל קורא חד־קרני זה הכי קרוב שהוא יוכל להתקרב להיות מונופול.
736930
האם התביעה הבאה תהיה שהאייל ישלם מסים בארץ ולא באיי קיימן?
736931
טרול שוטה באמת.
736829
בודדות התגובות שהמערכת מחקה לי. ולרוב הן היו מוצדקות. לו היית משלם דמי מנוי ל'האייל הקורא' הייתה לך טענה טענתית. בעבר סברתי שעדיף שאלף תגובות לא ראויות לא ימחקו מאשר תגובה אחת כן ראויה שתמחק. אני חושב כיום אחרת.
736830
במלים אחרות, פרי שפרעכען שטונק.
736831
יצא לי לקרוא את התגובה האמורה של דב אנשלוביץ, לפני שהמערכת מחקה אותה בשרירותיות. לא היה אפילו צל של הצדקה למחוק אותה. הוא לא השתמש בשפה לא ראויה, לא התבטא לגופו של גולש. פשוט כלום. "חטאו" היחיד הוא שהוא ציטט מישהו שהמערכת, בנקמנות קטנונית, מקפידה לצנזר.
ודרל אגב, יש לכל אזרח זכות לבקר את גוף התקשורת "האייל הוקרא" כפי שיש לך (למשל) זכות לבקר כל כלי תקשרות, גם אם אתה לא משקל שקל לבעליו, כמו "ישראל היום", "ערוץ 12" או "ערוץ 13".
למעשה, הבעלים של אתר "ואללה" החינמי עומד היום לדין בדיוק על כזה עניין: צנזור שרירותי של חופש הביטוי של כותביו.
736836
בכנות שאין לי מושג מי נגד מי כאן באייל. אבל אני כן מקווה שפתיחת האייל לכלל הגולשים יקהה את עוקץ הצ'ילבות הנצחיות ויגרום לדו שיח יותר מגוון.
736838
לא כולם רוצים דו שיח יותר מגוון. מסתבר שיש כמה שמעדיפים "בלי זה" (כמו תגובה 736798)
הודעה שכן תימחק 736857
משונה, יש אנשים שמעדיפים אתר בלי שכל מיני חארות יטנפו אותו בזבל הרוחני שלהם.

הצימוד בין דעות לבין סגנון הוא עדות לטיפשות שמאפיינת אפסים פאשיסטיים מסוגך. לידך אפילו הבוטים של נתניהו נשמעים חצי אינטליגנטים, זה 50% יותר מהרגיל.
_____________
למחוק או לא למחוק, זאת השאלה.
הודעה שכן תימחק 736883
ואו, לקח לך בדיוק 8 דקות לעבור מ"יש כאלה שמעדיפים אתר בלי גידופים וחירופים", לתגובה שכולה גידופים וחירופים.
הצלחת לחשוף את פרצופך האמיתי, ביחד עם "שיקולי העריכה" ו"חוקי המערכת" האמיתיים פה באתר. כל הכבוד.
הודעה שכן תימחק 736885
כל הכבוד! הצלחת לחשוף את פרצופו האמתי של שכ"ג שהוסתר מפנינו במשך כל כך הרבה שנים ואלפי תגובות!

יאללה ביי.
הודעה שכן תימחק 736886
או במלים אחרות, לדעתך מכיוון שהנ''ל ''ותיק'' פה ומקורב למערכת, הוא פטור מכללי נימוסין בסיסיים.
הודעה שכן תימחק 736891
עשה לך רב, וקנה לך חבר, והוי דן את כל האדם לכף זכות.
הודעה שכן תימחק 736887
רציתי להגיד משהו סרקסטי, אבל אתה אולי באמת חדש ופספסת: שכ"ג נתן דוגמא לאיך אותו תוכן יכול להכתב פעם בצורה סבירה ופעם בצורה מגעילה, כדי להדגים את מה שנראה לו כשיקולי המערכת. שים לב לכותרות השונות של ההודעות.
הודעה שכן תימחק 736888
לא היתה כוונה להעליב אותך ספציפית, אבל העובדה שנעלבת מראה שיש טעם להתייחס לסגנון ההודעות.
הודעה שכן תימחק 736889
כלל לא נעלבתי. פשוט הבנתי מי האיש ומה סגנונו, וגם הבנתי מי המערכת ומה שיקוליה. עובדה שההודעה לא נמחקה. לעומת זאת, ראיתי כמה וכמה תגובות בימים האחרונים, שלא כללו שום גידופים ושום חרפות, ונמחקו מהאתר מהר מאד. טוב לדעת.
הודעה שכן תימחק 736890
"עובדה שההודעה לא נמחקה" לאיזה זמני תגובה ציפית? אני מניח שהעורכים הבינו את מה שאני הבנתי לגבי אופי התגובה.
הודעה שכן תימחק 736893
1. חיכיתי 5 שעות לפני שהגבתי.
2. התגובה האמורה של דב אנשלוביץ' נמחקה תוך כמה דקות בודדות. זה רק מראה על מה המערכת שמה דגש (כנראה שלא על סגנון נאות)
הודעה שכן תימחק 736895
אוקי, ניסיתי.
הודעה שכן תימחק 736898
וזה, כידוע, הצעד הראשון בדרך לכישלון.
הודעה שכן תימחק 736901
''מי שעושה, טועה''
הודעה שכן תימחק 736935
מה זה קשור לפרצוף שלי‏1? כפי שהבנת אני חושף את פרצופה האמיתי של כנופיית המערכת שהשתלטה על האתר, כשהצ'יף האגדי מושך בחוטים בסתר (כן, כן, הוא עדיין מחזיק לשכה על השרת של האייל, ואל תשאל איזו פנסיה הוא סידר לעצמו ולאשתו).
_______________
1- אלינור, אולי יש לך משהו להעיר על שרבוב חלקים מגופי לתגובתו של פוזיבר?
הודעה שכן תימחק 736941
אלינור זה אשכרה שנות השמונים האומללות.
הודעה שכן תימחק 736990
השיר של הטירונות שלי :)
הודעה שכן תימחק 737000
אלינור של זוהר או של צור ?
אתה היית בוודאי ביחידה עלית , כי אצלנו פרדי הקלפן היה מתנגן באביר עם גיר אוטומטי עם רמקולים של Pioneer משכם.
הודעה שכן תימחק 737026
של המלך. טירונות רובאי 2 יחד עם כף למדים בבה"ד 3 המזדיינת. שמרנו על הבית של בסאם שכעה כבר אחרי שהבן של המורה שלי פוצץ לו את הרגליים ולא ידעתי שזה הוא עדיין. ולא היה אביר, היה נון נון, ככתוב: אכלו לי, שתו לי, עמוק בקיטבג, שמתי על הנון נון והנון נון נסע.
הודעה שכן תימחק 737027
בהד 3 היה ממוקם בדרך מצומת תפוח עד שכם בצד שמאל. צמרת עצים -כמדומני ברושים- היו בשביל לבסיס שלצידו הגזלן. השקם היה במעלה הגבעה בתוך הבסיס. שבועת האמונים נאמרו ברחבה למטה.

כמובן והשאלה - איך ממקמים רובאי 2 דפרים בבסיס סמוך לשכם ועוד נותנים להם לשמור במגדלים עם m16 ארוך בלילה בשיא האינטיפדה הראשונה.
הודעה שכן תימחק 737030
לא זוכר את הכניסה. זוכר את השמירה על מחסן התחמושת מחוץ לבסיס עם יתושים שאכלו אותנו.
זה היה בתחילת מלחמת לבנון, חיילים אמיתיים היו בחו''ל. המ''כ שלנו היה גולנצ'יק שהוציא עלינו את העצבים שלו על זה שהוא לא עם החברים שלו בלבנון.
736851
התגובה נמחקה לא בגלל תוכנה אלא בגלל שהיא היתה נסיון של דב לעקוף את חוקי המערכת. מדובר בתגובה של כותב שאינו רצוי כאן (געוואלד, חופש ביטוי, ליברליזם אלעק, אליטות ישנות, הכל ידוע. חרא של אתר!) והרעיון של דב להעתיק את תגובותיו לפני המחיקה ולשגרן שוב אינו אלא פגיעה מכוונת במדיניות.

אני לא מכיר את "האייל הוקרא", אבל "האייל הקורא" הוא אתר פרטי, ובדיוק כפי שאני רשאי להסיר גרפיטי שקישקשת על קירות ביתי, המערכת רשאית להסיר כל תגובה שאינה לטעמה, אפילו ר"ל תגובות שלי. על האלוזיה לואללה אין טעם לדבר מאחר שעומדת לאתר זכות החפות, כך שנפגש שוב לאחר פס"ד חלוט בעניין. היוהמ"ש של האתר טוען שאין צורך להוציא את המערכת לנבצרות עד אז, אבל מסרב לנמק.
736856
אז זו בדיוק הבעיה של האתר. הוא מחק תגובה לא בגלל תתוכן שלה, לא בגלל הסגנון שלה, אלא בגלל שמישהו במערכת סובל מנקמנות קטנונית כלפי אחד הכותבים הקבועים. במצב כזה, למה שמישהו מהקוראים האקראים ירצה להפוך לכותב (או קורא) קבוע?
נ.ב. ואם "חוקי האתר" כאן היו ראויים, הרי שהחלק השני של תגובתך, שכולל תגובה לגופה של גולשת, אישית עלי, בגלל טעות סופר פשוטה (חילוף אותיות פשוט, שיכול לקרות לכל אחד), היה עילה למחיקת התגובה כולה. מאד בוגר.
736858
לא, גולשת חביבה, תגובה שמשתעשעת עם טעות הקלדה שלך היא אולי תגובה לא בוגרת, ודאי שהיא תגובה קצת נבזית, אולי היא לא תגובה שעושה לי כבוד, אבל היא אינה תגובה לגופך.

כדי להקל עליך להבין את ההבדל, הנה תגובה לגופך:

מי שלא מסוגלת אפילו לכתוב "האילי הקורא" בלי לטעות היא טיפשה מכדי שאקדיש לדבריה יותר מחמש שניות, שגם בהן יכולתי לעשות שימוש טוב יותר בשיחה עם דג באקווריום.
______________
(כן, מאחר שנפלתי בחוק וישנה הכל חוזר עלי, וכפי שדב נוהג להוסיף, קקא בידי. אני הולך לשטוף ידיים).
736900
הבנתי. אתה בריון מקלדת. המטרה היחידה של התגובה שלך היא להתנפל עלי ולהפחיד אותי כדי שלא אעיז עוד לכתוב דברים ש(כנראה) לא מוצאים בעיניך, כמו ביקורת על פעולות של מערכת האתר (וזה מסביר את העובדה שהמערכת לא מחקה את התגובה המחפירה שלך, שלא עומדת בשום קריטריון בסיסי של תרבות - יד רוחצת יד). לא יעזור לך. אותי לא מפחידים טרולים.
736904
את מחמירה עם מר שכג יתר על המידה ‏1 .כתיבתו מאתגרת ובסופו של יום הוא חיוני לדיונים באייל ולחברה בכלל.

1 תגובה 735084
736906
זה אתה שהאשים אותו בנאציזם?
736907
האמת שאין לי תימוכין לכך. אבל זה לא מופרך שאני מאשים מידי פעם כותבים באייל בנאציזם. ולמרות זאת אני עדיין כותב באייל. מנפלאות חופש הביטוי האיילי.
736908
אתה רק מחזק את הדעה שלי שמדובר בנקמנות קטנונית במקרה של דב
736929
אומץ לב הוא תכונה נעלה. שאפו.
736870
אם זה אתר בעייתי עם חוקים לא ראויים לדעתך, מה את בכל זאת מבקשת כאן, תיקון עולם?
736928
חופש הביטוי עוסק בזכותו של אדם לומר את דעתו ולא בחובה של מישהו לפרסם את הדברים. אפאחד לא מחייב את צה''ל לפרסם את הכתבים של ''יש גבול''.
הטרוניה שלך לגבי תוכן ספציפי של התגובה שנמחקה אינה לעניין. חברי המערכת עושים את עבודתם בהתנדבות וללא שכר או פרסים. אי אפשר לחייב אותם לעבור על כל ההודעות ו''לערוך'' אותן. זו דרישה שקיימת רק בעולם של שרה נתניהו שכופה על נותני תלושי שי להגדיל אותם.
אם חברי המערכת החליטו לוותר על כתיבתו של מאן דהוא (וממילא האייל הקורא כבר אינו פתוח לכל, למיטב ידיעתי), במקום לטרוח לקרוא כל מה שהוא כותב, זה לגמרי בסדר. פסילה כזו, לא קורית כאן לעיתים קרובות מדי ונותר רק לתהות מה גרם לה.
תגובה מעין זו שלך, מאיימת על חופש הביטוי של אלו שכן כותבים באייל, תוך שהם מכבדים את כלליו. מי שהכללים אינם לרוחם, יכולים תמיד לממש את חופש הביטוי שלהם במקומות אחרים.
אני רוצה לציין שדוקא המדיניות ה''אליטיסטית'' של האייל הקורא, מאפשרת ביטוי של דעות רדיקליות וקיצוניות וגם מאפשרת להן להגיע ולהשפיע אל קוראים שאינם מסכימים איתן.
שטף של חרפות וגידופים בנוסח הטוקבק הנחות אינו ערוץ מידע פתוח, גם אם לעתים מתפרסמים שם דברים שהם בעלי ערך.
736925
נבהיר את שיקולי המערכת: משתתף לשעבר באייל (אשר פעל תחת שלל כינויים, ביניהם "אחד מהפריפריה") נהג לכתוב לפרקים תגובות פוגעניות, ארסיות ומתלהמות, למרות בקשות חוזרות ונשנות מצידנו לשנות את סגנונו, ובהמשך - להפסיק לכתוב באייל.

אותו משתתף חזר לאחרונה לכתוב באייל, תחת שלל כינויים חדשים (רק בדיון זה הוא פרסם תגובות תחת השם הבדוי "אלינור" ותחת הכינויים "פוזיבר", "קורא אקראי", "דב ליטלמן", ו"רומפלסטילסקין"). רוב תגובותיו נמחקות מיד לאחר שהוא מפרסם אותן, אולם לעיתים, כשמתפתח תחתן דיון בעל ערך לפני שהספקנו למחוק, אנחנו משאירים אותן. הסברנו בתגובה 735943 ובתגובה 736029 את השיקולים למחיקת ההודעה הבודדת ההיא של דב אנשלוביץ, שהוא משתתף מוערך ומנומס בדיונים.

הנה אנחנו מבקשים שוב מהמשתתף המדובר: אנא הפסק לכתוב באייל. אתה אינך רצוי כאורח בביתנו.

עוד נציין שמפליא הוא שמצד אחד אותו משתתף מלא בתלונות על האיכות הירודה של האייל, על משתתפיו והמערכת שלו, ומצד שני הוא מתעקש להמשיך ולכתוב בו.
עוז לתמורה בטרם פורענות 736994
זה מאד מוזר לי. אני קורא ותיק באתר (אמנם לא כותב) אבל איני יכול לשתוק עוד לאור מאורעות הימים האחרונים. לא ראיתי ולו תגובה אחת שהיא ״פוגענית, ארסית ומתלהמת״ מצד אף אחד מהמגיבים שציינתם כאן (אלו שלטענתכם מדובר באותו מגיב, אין לי אפשרות לבדוק את העניין, וגם אין לי סיבה לתת אמון עיוור במה שכותבת המערכת, עם כל הכבוד לגוון הבז׳, לאור מה שהתרחש כאן) ולעומת זאת ראיתי כמה וכמה תגובות פוגעניות, ארסיות ומתלהמות כלפיהם, כמו למשל תגובה 736857 או תגובה 736858.
זה נראה כמו איבוד עשתונות מוחלט של המערכת (ושל מגיב אחד ספציפי) מול ביקורת מתונה ומנומסת לחלוטין, בדבר צנזור של תגובה של דב אנשלוביץ, שאפילו לדברי המערכת הוא משתתף מוערך.
נראה לי שאתם פועלים, כפי שכתבה אלינור (בין אם היא אכן ״אותו מגיב״ או לא, אני מתייחס לתוכן הדברים ולא לגופו של אדם), מתוך נקמנות קטנונית. אולי כדאי שתבדקו את עצמכם ותנמיכו את הלהבות. במיוחד אם אתם שואפים להגדלת התפוצה של האתר. המעשים שלכם יגרמו לאובדן כותבים (וקוראים). לא בכדי דב אנשלוביץ׳ הפסיק לכתוב כאן בימים האחרונים. כנראה שגם הוא הבין שהפגיעה בחופש הביטוי שלו, משמעה שהוא ״אינו רצוי כאורח בביתכם״
עוז לתמורה בטרם פורענות 736996
דאגתך לעתיד האתר ולדב אנשלוביץ נוגעת ללב, אבל נבקש זאת שוב: אנא הפסק לכתוב באייל. אתה אינך רצוי כאורח בביתנו.
עוז לתמורה בטרם פורענות 736997
אני הייתי (ונשארתי) נגד חסימת המגיבים ההם, אבל מקבל את הכרעת המערכת.
מדובר על מגיב שנחסם לגמרי ע''י מערכת האתר בגלל תגובות פוגעניות בעבר. זה שהפעם הביקורת שלו היתה מתונה לא משנה את החלטת המערכת למחוק תגובות שלו באופן גורף.
המערכת החליטה שהוא לא רצוי כאן בכלל, ולכן גם אם כתב הפעם באופן לא פוגעני זה לא משנה את ההחלטה.

למרות שלא הסכמתי עם החלטת המערכת אני לא רואה שום נקמנות קטנונית. ההחלטה היתה לגופם של מגיבים לא בגלל תגובה פוגענית אחת אלא אחרי חזרות רבות.
736871
הבקשה הפתיעה אותי.
אני חושב שהיכולת לנהל דיונים ארוכים ולחזור אליהם בהמשך היא מנקודות העניין העיקריות שלי באייל, ונראה לי שאיני יוצא דופן כאן. האם קיבלתם משוב שלילי קונקרטי בעניין הזה?
אשר למנועי החיפוש, מהתרשמותי האייל דווקא במצב מעולה כאן. לא אחת ולא שתיים הוא בצמרת התוצאות אצל גוגל.
736873
''אתם הקוראים הקבועים רגילים לכך שכשאתם פותחים תגובות חדשות בדיון ותיק, נפתח דף קומפקטי ובו רק התגובות החדשות. קורא חדש, לעומת זאת, נתקל בדף ענק ומפחיד. גם מבחינה טכנית, לוקח לדפדפן זמן רב לטעון דף גדול ומרובה מגהבייטים''
736875
בעיני החזרה לדיונים ותיקים עם תוספות הוא חלק מהקסם של האייל הקורא.

האם מסובך מדי למצוא דרך לאפשר גם לקורא החדש לזהות תגובות חדשות? נגיד עם תוספת טון צבע שלישי? אותי זה היה משמח. פעמים רבות אני מקליקה על דיון ישן שעולה כדי לראות על מה השמחה. אלה דיונים שלא נטלתי בהם חלק, או שכן השתתפתי בהם לפני מחשב, שניים, או שלושה. האפשרות לראות מה אני או אחרים טענו לפני עשור או שניים יכולה להיות מאוד מרעננת.
736878
הבעיה אינה עם דיונים ותיקים/עתיקים אלא עם דיונים ארוכים לעייפה.

בקשות לתיקוני תוכנה עלולות להעיר מרבצו את טל כהן שרואה בכל העסק כתם שחור על כישוריו המקצועיים, והוא עלול להוריד עלינו את השאלטר, לשמחתם של כל שוחרי חופש הדיבור שהופיעו כאן לאחרונה (התוכנה פותחה במקור לריצה על המכונה האנלוגית של צ'ארלס בגג', כך שהיא אינה עומדת בסטנדרטים המודרניים. עפ"י השמועה, פסלו של מר כהן מועמד להסרה בהתאם!).
736880
כשכתבתי ''קונקרטי'' התכוונתי לשאול האם שמעו תלונה כזו ממשתמש חדש אמיתי.
736877
'האייל הקורא' הוא בסיס נתונים מאוד מרשים. אני באמת מתפלא למה אין תוכנית עסקית שיכולה להיות אתגר ל quora.
האייל בנוי פשוט וזה מה שגוגל אוהב. הוא מקבל ציונים של 100 באופן קבוע במהירות הגלישה . אני באמת שוקל למכור קישורים באייל ב 500 ש"ח לקישור למשך שנה ללא התחייבות. כל ההכנסות קודש לעמותות ימין קיצוניות.
736965
תוך כדי ניסוח תגובה למישהו תגובתו שלו הוסרה, אבל חבל לי לזרוק לפח משהו שעלה שם.

חידה: מה זה "אתה מתפרץ לְדַ"?
736972
דל''ת פתוחה, רק שהיא אמורה להיות צרויה.
736975
אותו דבר גֶפן גָפן.
736980
סגולה, ואצל תימנים באמת אין הבדל מהפתוחה
737088
אכן סָגול סיגלתיה בהודעה ממעל.
רעיון לדיון חדש בעניין התחממות גלובלית 738145
לתמצת את הכתבה הבאה.
החידוש העיקרי בכתבה הוא העובדה ש EPA מפרסמת את הדוח הזה לראשונה מאז 2016 כי זה לא התאפשר בתקופת הנשיא טראמפ
עוד כתבה 738601
בעניין תוכנית חדשה במערכת החינוך (ייתכן שזכרוני מטעה אותי וכבר הוזכר כאן). התוכנית מעבירה הרבה כח למנהלים כולל..
- קביעת חלק מהחומר הנלמד
- בחירת מורים ויכולת להשפיע על השכר! (לא נראה לי שארגוני המורים יזרמו עם זה אבל סבבה)
עוד כתבה 738697
תודה, קיבלת.

(רק להזכיר, אפשר גם לנדנד לנו במייל, editors@haayal.co.il).

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים