מחבל מתאבד התפוצץ במסעדה בירושלים, חמישה-עשר הרוגים (עודכן) 656
מחבל מתאבד התפוצץ היום (ה') בשעה 14:00 במסעדה במרכז ירושלים. עד כה נמסר על חמישה־עשר הרוגים, מתוכם שישה ילדים, ולמעלה ממאה פצועים, מתוכם עשרה פצועים קשה. המשטרה ערכה פיצוצים מבוקרים באזור מחשש למטענים נוספים או לחלק מהמטען שלא התפוצץ.

הפיצוץ ארע בסניף מסעדת "סבארו" שברחוב קינג ג'ורג' פינת יפו. אתר הפיצוץ הוא בלב המרכז המסחרי של ירושלים. כוחות גדולים של משטרה ומד"א נמצאים במקום.

סגן ראש עיריית ירושלים, חיים מילר, היה עד לפיצוץ וסיפר ל-Ynet: "שמעתי פיצוץ אדיר, שמשות התפוצצו וראיתי אש ועשן. היו הרבה אנשים פגועים על הקרקע".

שר הביטחון בנימין בן־אליעזר מקיים בעקבות הפיגוע התייעצויות בלשכתו בתל־אביב. נמסר כי הפלסטינים החלו בפינוי בהול של מוצבים ועמדות באזור רמאללה, מחשש לפגיעה ישראלית.

ארגון הג'יהאד האיסלאמי לקח את האחריות לפיגוע. בהודעה שפורסמה ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל־מנאר" נאמר כי את הפיגוע ביצעו "כוחות סלח־אדין איובי, כמתנה לנשיא עיראק סדאם חוסיין".

טלפוני החירום של בתי החולים: הדסה עין כרם - 1255122, הדסה הר הצופים - 1255121, ביקור חולים - 1255123, שערי צדק - 1255125

קישורים
Ynet
מעריב
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

להרוג, להרוג, ולהרוג 31663
אמרנו ולא בפעם הראשונה:
להרוג את בני משפחות המתאבדים, לא רק הנוכחי, גם הקודמים. במיוחד כל מי שקרוב ללב הערכים של המתאבדים, אבא ואמא.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
להרוג בכל עת, מבוקשים, ובני משפחות מבוקשים

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
הניסים תמיד נגמרים בסוף, אז להרוג עוד עד שיישברו.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
לגרש בני משפחות מבוקשים, אילו שממעגל רחוק יותר.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
לפוצץ מכוניות תופת בלב הערים הישראליות הכבושות (שכם, חברון, בית לחם ועוד)

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
להנחית מכת תותחים קטלנית, לא כפר קנא אחד, הרבה.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
לערבים כוח שבירה עלוב, הם מהגרים הרבה יותר מאיתנו, הם בורחים, 250 איש בדיר יאסין ונפטרנו מעשות ומאות אלפים מהם.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
להרוג את עראפאת. זהו ראש הנחש.

אמרנו ולא בפעם הראשונה:
להרוד את כל צמרת הרשות, שהיא לא פחות מצמרת הטירור.

את כל זה עוד נעשה, עכשיו, או אחר כך, אבל נעשה, אין דרך אחרת.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31670
סתם בשביל הסקרנות מי זה אמרנו?

אני מזמן כבר העלתי באתר את זה שקיום אין תשובת איום על מחבלים.

אני לא חושב שיש לפגוע במשפחות המחבלים כיוון שבמידה וגם אתה תחליט להרוג משהו זה עדיין לא אשמת הוריך ואו אחיך.

אבל כמו שכבר טענתי יש דרכים לגרום למחבל לחשוב פעמים והדרכים הללו אינן מוסריות כלל אולם גם מעשיו של המחבל לא הכי מוסריים (יש אולי כמה חכים שמוכנים להתווכח איתי בנושא)

אני רואה בפגיעה גופנית רצינית במחבל שנתפס כאקט לא מוסרי שיכול למנוע ממחבלים אחרים לעשות מעשים אילו שנית.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31676
להרוג בני משפחה. אומנם בחברות ובזמנים מתוקנים, לא מן הראוי שבן או אב ישא בחטא אביו/או בנו, אבל הזמנים אינם מתוקנים, וזו ההרתעה בה' הידיעה. האב, והרבה יותר מכך האם בחברה הערבית הינם בעלי חשיבות מרכזית. הרוג את בני המשפחה ומצבת המתאבדים תרד דרמטית. היוקרה שבלהפוך למתאבד תרד אף יותר כאשר בני המשפחה יהיו בגדר מטרות חיסול. היוקרה תהפוך לז"ל..., וההלשנות על בני משפחה סוררים יהפכו לשיגרה.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31691
לא ענית על שאלתי מי זה אנחנו?

האם באותה מסגרת אתה בעד חיסול דומה בצד היהודי של המפה לאילו שחיסלו את הערבים ? שלהם של בני משפחותיהם , גרוש בני משפחותיהם הרחוקות ורכבים שיתפוצצו בישוביהם.

להזכירך הערבים שנרצחו בדם קר לא היו אשמים בדבר.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31698
לא. לא. ולא.

ברור?
להרוג, להרוג, ולהרוג 31701
אז שוב בפעם השלישית מי זה אנחנו?

ובקשר ללא שלך.

למה לא?
האם אתה חושב שמחבל ישראלי שונה או צריך להענש באופן שונה יחסית למחבל פלסטיני?

ומה קורה במידה והמחבל הוא ישראלי ערבי, האם אז יש שינוי בגישה שלך?

הגישה שלך היא טיפשית וחסרת היגיון כל שהו.
פגיע במשפחות רק עלול להעלות את רף המפגעים והשינאה.
פגיעה במחבלים הגיונית יותר מהסיבה שהם הביאו את זה עליהם.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31709
למה לא סימטריה?
כי האווילות איננה בראשי. יש כאן עם (העם היהודי, אם יש למישהו ספק) שמתכוון לחיות ומתכוון לנצח. כל הזבל על צדק הם רק דיבורי מניפולציה בדרך לניצחון. כל הדיבורים על חוק, הם רק כאשר החוק מסייע לנימחון על האוייב.

הכל בדרך לחיים ולניצחון. הרוג את בני המשפחות ותתחיל בריחה המונית של הערבים. גם היום הם בורחים, רק לא מדברים על זה יותר מידי..
להרוג, להרוג, ולהרוג 31734
האם אתה נהנה לא לענות לשאלותי או שאתה מעדיף לבחור מילה אחת מתוך משפט שלם ולהגיב עליה.

שוב בפעם החמישית אלא עם כן אין לך מושג מי זה "אנחנו" ציין מי הם אותם "אנחנו" שרוצים מה שהצעת, במידה ומדובר ב"אני" ולא "אנחנו" אתה מוזמן לתקן את דברך.

למה לא סימטריה כי אנחנו להבדיל מהם לא רוצחים, צר לי אבל אני לא משווה בינך לבין המחבלים הפלסטינאים, על תשווה ביני לבינם ותדרוש או תבקש ממני להיות כמוהם (כמוני - ממשלת ישראל, כנסת ישראל, אזרחי ישראל וגם אני בתור פרט שעושה מילואים.)

האם לעם היהודי שיושב פה עד קץ הדורות יש איזו שהיא זכות לפגוע בלא אשמים? לרצוח, להרוג וכל דבר אחר גם כאשר זו לא פעולה הגנתית?
עם כן אז למה לא צאת לטבוח בערבי ישראל אשר גרים ביפו, חלקם אולי אפילו תומך בפיגוע, האם אתה בעד להרוג את כולם שם ולגרש את כולם? ואם כן לאן.

מי דיבר על צדק.
אולי מוסר, אולי בזה שאני לא רוצה להיות כמוהם, אבל צדק?

לא חוק נותן לך גם את הכבוד בניצחון, אתה תמיד יכול להתחיל להפציץ את עזה, זה יתן לך ניצחון, האם זה הניצחון שאתה מעוניין בו. (אתה אולי כן אני ורוב העם כולל הרבה ימניים כנראה שלא.)

ולא לא הכל בשביל ניצחון, דנתי היום עם ידידה שלי במקרה כדהלן: האם בזמן מלחמה יתן לך המפקד שלך פקודה לאנוס שבויה בת 13 או בת 9 האם תעשה את זה? ואם זה הדבר שאולי יגרום לה לדבר ויציל את הגדוד שלך האם אז תעשה את זה?
ומה אם לאנוס תינוקת לעיני אימא שלה? האם גם בעד זה אתה?
ואולי בכלל טיהור כפרים כמו הצצנים.

צר לי אבל ממש לא הכל בשביל הניצחון.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31736
הכל! כל מה שתעלה בדעתך, בדמיונך, בחלומותיך, וגם מה שלא תעלה. הכל.

ואל תדאג, יש לעם הזה הרבה בנים שיעשו הכל. ליתר דיוק, יצטרכו לדחות מתנדבים.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31748
תודה על התשובה, רק ששכחת לחתום את שימך בסוף אתה מוזמן לבחור: היטלר מוסלוני סטלין ועוד רבים וטובים שחשבו כמוך.

למעשה יש לי בעיה אם אדם שמוכן לאנוס תינוקות וילדות, יש לי בעיה עם אדם שמוכן לרצוח ילדים.

צר לי אבל אני חושב שבמידה ואכן אתה מאמין בזה המשטרה צריכה לעצור אותך כייון שבתור אדם שמאמין בדברים כאילו אתה סכנה לכל ציבור שפוי בכל מקום שהו.

אני להבדיל ממך חושב שמעטים הם יהיו אילו שיתנדבו לבצא זבעות מסוגים אילו, אולם עם כיים אחד מי יודע אולי יש עוד.
להרוג, להרוג, ולהרוג 31761
הדוגמאות שלך הינם כמובן תיאורטיות, וצר לי שאתה מעסיק עצמך בזוטות הפוטטיות, העיקרון צריך להיות פשוט וברור: כל האמצעים בדרך לניצחון. עזוב את העיסוק השטותי "איזה זוועה אני לא אעשה...", אין לך מה לעשות חוץ מזה?

מה דעתך לחשוב על כל הדרכים לנצח המלחמה הזו, מלחמה זבה כלום לא מציית לכללי ההגיון, והדרך היחידה לעצור את הטירוף, היא בנחישות בלתי מתפשרת?
להרוג, להרוג, ולהרוג 31767
אז זהו שאני העלתי הצאות איך כן לנצח במילחמה הזאת אולם אני לא חושב שפגיע בחפים מפשע היא הדרך, ולא המשפחות של רובם חפות מפשע אפילו אם הן בעד מה שהמחבלים עושים (כל עוד הן לא עוזרות להם במעשים שלהם)

זכותה של כל פלסטינאית לשנוא אותנו וכנ''ל כל פלסטינאי. אין לו זכות להרוג בנו.

אגב מי אומר ששום דבר לא מציית לכללי ההגיון, למעשה ככל שאני מביט יותר בפעולות של שני הצדדים אני רואה המון הגיון של שני הצדדים, לא פיתרון אבל בהחלט הגיון.
ישראל, ישראל, איבר אלס! 31717
כששי אומר אנחנו, הוא מתכוון לאותם אנשים שדגלו בהפצצת לונדון כדי להכניעה, לאותם אנשים ששחטו כפר צ'כי שלם כתגובה על פיגוע נגד שר בממשלתם, לאותם אנשים ששרפו בתי כנסת ופרעו ביהודים כדי לזרז את הגירתם, לאותם אנשים שכלאו מתנגדים במחנות ריכוז כדי לעודד הלשנות, לאותם אנשים שעקרו את הנצרות והיהדות - ''הצדק המטופש בדרך הניצחון'' או איך שהוא לא כינה זאת, ולאותם אנשים ששעבדו את פולניה, כדי לנצח. בקיצור, אותם אנשים שערכי המוסר שלהם הם מעין הסכם בין שני תאגידים.
ההבדל הוא ששי מעדיף את הג'ניוס היהודי על הארי, והוא מעדיף את ''בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום'' על פני ''דויצ'לנד, דויצ'לנד, איבר אלס''.
לא, לא ולא! 31742
כשהוא אומר "אנחנו", הוא מתכוון לצ'רצ'יל שהפציץ ערים גרמניות והרג עשרות אלפי אזרחים גרמניים (ששני שליש מהם בכלל לא הצביעו למפלגה הנאצית) בשביל לחסל את החיה הנאצית, לטרומן שהפיל שתי פצצות אטום על יפן, לג'ורג' בוש שהשמיד מקלט עיראקי בלי להתחשב בעובדה שהיו שם עשרות עיראקים חפים מפשע ששימשו כמגן אנושי, הוא התכוון לעם הצ'כוסלובקי, שנחשב להומאני ביותר מבין עמי אירופה שטרינספר שלוש מיליון מהגרים גרמנים בבוטליות נוראה לאחר מלחה"ע ה-‏2, הוא התכוון למרגרט תאצ'ר שהפגיזה ספינה ארגנטינאית על כל יושביה, הוא התכוון לבן גוריון שגרש מאות אלפי ערבים מ-א"י, הוא התכוון לארה"ב ומדינות אירופה שחיסלו את גרמניה לאחר מלחה"ע ה-‏2, ועוד דוגמאות רבות וטובות בהיסטוריה האנושית.

אז לכל השמאלנים- כאשר איש ימין אומר לכם את הרעיונות שלו, תכניסו לכם טוב טוב לראש שאלו דברים שכל מדינה דמוקרטית עושה כאשר צריך, ותפסיקו להזכיר מיני משטרים אפלים, כי הדבר לא עושה רושם על אף אחד, וזאת סתם הפגנת בורות ושטחיות.
לא, לא ולא! 31749
פה הטעות שלך כיוון שאינך יודע כלל עם אני או אחר פה הוא ימני או שמאלי במפה.

בעוד שאנחנו מדברים על מוסר ודברים שלא היו צריכים להעשות גם בדוגמאות שלך ולמעשה לא היה צריך לגרש ואנחנו הרוב השפןי מבין שגם לא היה צריך לירות על הבונקר ואו על הספינה ואו כל דבר דומה ומתנגדים לכך שאדם שאינו אשם יפגע, חושבים אחרת ממך מבלי שיש קשר להאם הדעה שלי המכיוון שמאל ואו ימין.

אגב גם מדינה דמוקרטית טועה, גם מנהיגים גדולים טועים וגם קטנים, מה לעשות ישיש כאילו שמעדיפים להיות בצד החושב ולא בצד הנוקם, כאילו שיעדיפו לפני שליפת הרובים להכות בידים על מנת שיפגעו פחות.

ויתכן שאתה בהחלט לא מבין מה ההבדל בין התקפה להגנה, ומה ההבדל בין הגנה עצמית להגנה רגילה.
לא, לא ולא! 31779
עם כל שנאתי למעשים הנ"ל, אין כל מקום להשוואה.
תאצ'ר, טרומן, צ'רצ'יל (בן גוריון ומילושוביץ' לא שונים בעיני ממוסוליני ושות'), עד כמה שמעשיהם נתעבים ונבזיים בעיני, בכלל לא ניתנים להשוואה. כששי מדבר על ניצחון, הוא מדבר על הגירה טוטאלית או רצח עם של הפלסטינים, כיוון שהם אותם פלסטינים בעיניו. הוא לא קורא רק להפציץ את ערי הרשות עד שתכנע. הוא קורא לרצוח משפחות שלמות על חטא של אדם אחד, שסלח לי, אבל זוהי שיטת ענישה נאצית, או בולשביקית, אם תרצה ניחוחות סלבים-שמאלנים. לא בריטניה, לא ארה"ב, ולא אף מדינה דמוקרטית אחרת השתמשה בשיטה שכזו. אף מדינה דמוקרטית לא נקטה בטרור - לא ארה"ב בויאטנם, לא צרפת באלג'יר (אלא אם כן אנו מדברים על התנועה הימנית קיצונית שלה, ואם אתה רוצה להשוות לזו, בי מאי גסט). אם דה גול, צ'רצ'יל, טרומן, ניקסון, תאצ'ר או כל אדם אחר היה אומר: "יש לרצוח את משפחות חיילי האוייב, לגרש את כל כפריו, לשרוף את עריו, להעלות באש את מושבותיו על מנת שהגרמנים / אלג'ירים / יפנים / ויאטנים / ארגנטינאים העלובים יהגרו מפה", מבחינתי הם היו נכנסים לאותה רשימה. שי לא מעוניין בכניעה בלבד, הוא לא מעוניין אפילו בחלופה אחרת לדקטטורה של הרשות. הוא מעוניין בגירוש או השמדה.
ואגב, אף אחד מהם לא אמר מעולם כי על עמו להפטר מן הצדק המזוייף והמוסר. אלו אמרות רנסנסיות-ניטשאינות מובהקות.
עלוב 31864
ההשוואה האגבית שעשית בין בן גוריון ומוסוליני מעוררת ספקות לגבי יומרותיך האינטלקטואליות. האימרה כי "צרפת לא נקטה שיטות כאלו באלג'יר" מחזקת ספקות אלו. לידיעתך, הצבא הצרפתי טבח באלג'יריה (אלג'יר היא עיר הבירה ואילו המדינה נקראת אלג'יריה) כפרים שלמים כעונש על מעשי טבח שבוצעו בחוואים מקרב ה"רגליים השחורות".

ובקשר לפגיעה במשפחות מחבלים מתאבדים-כל דבר הוא מוסרי בעיני אם יש בו בכדי להציל חייהם של חפים מפשע (כן, מקרב השבט שלי). פיגועי התאבדות כנגד אזרחים תמימים הם בעיני נשק לא קונבנציונאלי מבחינה טקטית ומבחינה מוסרית. לא ניתן להרתיע מחבל מתאבד ועבורו הרג ילדים איננו כלל דבר שיש להימנע ממנו או להצטער עליו.
לפיכך, הפתרון הטקטי חייב להיות בלתי קונבנציונאלי (לצערי, פתרונות מדיניים אינם רלוונטיים לטווח הקצר). הייתי שוקל ברצינות הצעה שישראל תכריז כי 24 שעות לאחר פיגוע התאבדות הכרוך בהרוגים, יופצץ ביתו של המתאבד בטיל מונחה. למשפחה יהיה די זמן להימלט מהמקום (ואם לא אז לא-וזה כמובן החלק האכזרי ביותר בהרתעה זו). זה עשוי לדעתי לצמצם משהו את רשימת ההמתנה של פלסטינים המעוניינים לעבור הסבה ל'שהידים'.
ואומר שוב, בעיני הצלת חייהם של אזרחי המדינה קודמת לכל (בניגוד לשי, העניין עבורי איננו "הניצחון"), כולל התדמית שלי וכמעט כל ערך מוסרי מופשט.
רק טעות קטנה אחת 31865
לא להפציץ בית ריק.
רק לא זה. שום הרתעה לא תושג.

זאת מדוע?

כבר היום מקבלת כל משפחת מתאבד 100,000$ מסאדם חוסיין. זהו סכום עצום במונחי הגדה.

עראפאת יבנה להם את הבית מחדש בטקס תעמולתי רב רושם, ובמקום להרתיע, תושפל ישראל.

דרך אגב, לא אמרתי להרוג את בני המשפחה ברעש ובטילים. מספיק חיסולים בשלל דרכים, ירי, פצצות, היעלמות בני משפחה וכו'.

המסר יהפוך לברור. תהיה בטוח בזה. היעלמות אחת ועוד אחת ועוד אחת, בסוף מישהו יעשה את החשבון הנכון....
עלוב 31913
זה ההבדל בינך לבין שי. אתה אולי בר השוואה לטרומן, שי בר השוואה לצבעי (מצטער על הברכטיזם).

בן גוריון בעיני יותר שקול לפאשיסט המרכז אירופאי, פשוט לא רציתי להדרדר לויכוח הזה.
בקשר לאלג'יר, הצבא פתח במלחמה משלו, משגלה כי דה גול בגד בו. כמו שאמרתי, אם אתה רוצה להשוות אליו...
עלוב 31979
לגבי בן גוריון-אשמח אם תוכיח שהוא ''פאשיסטי'' יותר מכל מנהיג לאומי אחר(בתקופת עיצוב אומה).
לגבי אלג'יריה-אני מציע שתקרא יותר בנושא (וזה באמת נושא מעניין) היות ונראה לי שאינך בקי בו מאוד. התנהלותו האכזרית של צבא צרפת קדמה בהרבה להחלטתו של דה גול לצאת מאלג'יריה. למעשה, (כפי שניתן מלהסיק אפילו מהסרט האיטלקי התעמולתי''הקרב על אלג'יריה'' ומספרו של גנרל מאסי הצרפתי) התנהלותו האכזרית של צבא צרפת, ובייחוד מדיניות העינויים והחיסולים הסיטוניים, הם שהביאו לשינוי דעת הקהל בצרפת וללחץ על דה גול לעזוב את אלג'יריה.
עלוב 32033
לגבי אלג'יר - מה שהביא לשינוי בדעת הקהל, עד כמה שידוע לי, היה התנהגותם האכזרית והברברית של לוחמי החירות האלג'ירים (שמה של התנועה פרח ממוחי), כשם שצה"ל נסג מלבנון בגלל חלליו, הרוסים מאפגניסטן בגלל חלליהם, האמריקאים מויאנטם בגלל חלליהם, ועוד. והצבא התנהג כעצמאי, לפחות עד כמה שידוע לי, והרסן הותר סופית כשהחליט לסרב לדה גול. בכל מקרה, יהיה אשר יהיה, כבר אמרתי לך מה דעתי על התנהגות הצבא הצרפתי דאז. ואין זה מפליא. צרפת של וישי תפקדה נהדר תחת השלטון הנאצי, הלאומנות הצרפתית פרחה במלחמת העולם הראשונה, ולפני מלחמת העולם השניה הייתה בה מפלגה פאשיסטית גדולה ביותר.
באשר לבן גוריון, אפשר להתחיל עם ציטוט פאשיסטי מעולה "אישה שלא ילדה לפחות ארבעה ילדים, לא מלאה את חובתה למדינה" (שנת 67, אגב). אפשר להמשיך עם שיחתו עם לייבוביץ', בה אמר שהוא מעוניין שהדת תהיה כבולה למדינה, אפשר להמשיך עם מבצע חפרפרת שהיה אמור לגרש את ערביי ישראל מהארץ במלחמת קדש, מלחמת קדש עצמה שנוהלה כדי לקבל סודות אטום, פקודות הגירוש והטבח במלחמת תש"ח, העינויים והרדיפות אחרי אנשי האצ"ל, וכמובן איגוף ספינתם אלטלנה בתותחים על החוף, וכמובן טבח כפר קאסם שנסה להסתיר, ופעולת קיביה ושאר פעולות התגמול.
וכבר אמרתי שהוא פחות פאשיסט בעיני, ויותר נאצי.
גישה אנטלקטואלית למופת 32075
כפי שתיארתי לעצמי-אכן אינך בקי בקורות מלחמת אלג'יריה.ברור כי ל -FLN ופעולותיו היה משקל, אולם הצבא בצרפתי הצליח במידה רבה לשבור את הארגון ולשתק את פעולתו. אלא שלצורך העניין נקט באמצעים שלא היו מקובלים על דעת הקהל בצרפת, וזה מה שהוביל בסופו של דבר למפנה.אבל, אל תיתן לעובדות להפריע לך לבצע סדרות של אנלוגיות הסטוריות פשטניות.

ובאשר לבן גוריון-נטיייתו (ונטיית כל בני דורו) לקולקטיביזם קשוח איננה בגדר סוד והיא אפיינה את הסגנון המדיני שהיה מקובל אז במזרח אירופה. עם זאת, קולקטיביזם כזה עשוי לגלוש לפאשיזם אך לכך נדרשים מרכיבים נוספים שבן גוריון לאהתאפיין בהם (כגון, פולחן מנהיגות, למשל).
ולגבי הדוגמאות שהבאת-חלקן לא קשור בעיני עם פאשיזם, חלקם הם פעולות שהיו הכרחיוץת לזמנן, וחלקן פשוט שקריות-אני מתייחס בעיקר לדבריך על פקודות לגירוש וטבח. אפילו ההיסטוריונים החדשים הרדיקלים ביותר אינם טוענים שקיימת הוכחה לפקודה ברורה על גירוש ערבים ב-‏48. ראה הספר "ממלאי הפקודות".
גישה אנטלקטואלית למופת 32123
אין טעם להמשיך ולדבר על מלחמת אלגי'ר. אם כך אתה טוען שהיה, אסמוך על דבריך, אולם זה לא מוסיף ולא גורע מדברי. הצפרתים לא היו מעוניינים בחיסול/גירוש האוכלוסיה המקורית.

פולחן אישיות אינו דוגמא לפאשיזם, הוא דוגמא לעריצות. הוא הופיע גם בקומוניזם וגם בסתם דיקטטורות כמו עיראק. ובכל מקרה, טענתי שבן גוריון לא היה פאשיסט, לא בעיני לפחות.
גם הדןגמאות שהבאתי לא היו קשורות לפאשיזם. טיהור הארץ מעם מסויים הוא עניין נאצי מובהק, אם הוא מלווה ברומנטיקה מתלהמת ולאומיות מתפרצת. אני דווקא יודע שההסטוריונים החדשים כן טוענים שיש פקודות גירוש, אם אינני טועה הן מתייחסות ללוד ולרמלה. לצערי לא שמרתי את הכתבה כך שאין לי את המקור.
גישה אנטלקטואלית למופת 32125
אני שמרתי, זו תגובה של בני מוריס שהתפרסמה במוסף הספרים של ''הארץ'', וכותרתה ''כן היה גירוש ברמלה''.

לצערי, העותק לא נמצא לידי.
אם מישהו ירצה, אוכל לצטט ממנו בסוף השבוע.
גישה אנטלקטואלית למופת 32133
חבל שאין לך ולאמיר עותקים של "כן היה גירוש ערבים טוטאלי מישראל"...

אה, בעצם זה ספר ההמשך של שנת 2005, נו טוב...
גישה אנטלקטואלית למופת 32191
אחרי שקראתי את פרופסור קארש, אני מתייחס בחשדנות רבה מאוד לבני מוריס וחבורתו.
דבריו אינם בבחינת כזה ראה וקדש. רחוק מכך. אולי ההיפך.
גישה אנטלקטואלית למופת 32280
אינני מתייחס לדבריו של איש בבחינת ראה וקדש, כל אדם טועה - ועל כל אדם חובה למתוח ביקורת.

אבל פסילה מוחלטת שכזו הינה מוגזמת בעיניי.

אם אביא ציטוטים ותוכל לסתור אותם בכלים מדעיים, מה טוב.
אחרת, הייתי שומר את הביקורת לזמן אחר.
גישה אנטלקטואלית למופת 32211
גירוש היה-אין כל הוכחה לפקודה מפורשת מבן גוריון.
אם אתה חוזר בך מהטענה שבן גוריון היה פאשיסט (נדמה לי דווקא שכן אמרת זאת) אזי אין לי מה להוסיף.
גישה אנטלקטואלית למופת 32265
אמרתי המנהיג הפאשיסט המרכז אירופאי השני, אולם התכוונתי לרמז בכך על משהו אחר. היו לו כמה ''יציאות'' פאשיסטיות, אבל בכלליות, אני לא חושב שהוא היה פאשיסט.
הרהור 32285
ולמי אין יציאות פאשיסטיות? דומה שנטיות פאשיסטיות הם חלק בלתי נפרד מטבע האדם.
הרהור 32287
אם הוא חילוני, כן (אני שונא את לייבוביץ', אבל כאן אני נאלץ להסכים). אגב, הייתה לו ללייבוביץ' יציאה נחמדה בנושא: פאשיסט הפך להיות כל מי שאתה לא אוהב.
הרהור 32336
לא הבנתי.רק לחילונים יש נטיות פאשיסטיות?!
הרהור 32350
כמובן. אדם דתי לא יכול להיות פאשיסט, שכן הפאשיזם שם את המדינה במרכז. האדם הדתי יכול להיות אך ורק תיאוקרט. המדינה יכולה להיות, לכל היותר, שניה בדרגה.

אגב, מעניין לציין שהאידיאולוג הנאצי קרל שמידט שם את המדינה במקום הרביעי בסדר החשיבות של המשטר הנאצי (ולכן ניתן להטיל בספק את הכללת הנאציזם במשטרים הפאשיסטיים). סדר החשיבות הנאצי, אליבא דשמידט, הוא מנהיג-תנועה-עם-מדינה.
אם בארזים נפלה שלהבת... 31951
אפילו מר דודו טופז תומך ברעיונות שלכם:
וואו!
אם בארזים נפלה שלהבת... 31953
אם אתה כבר קורא עיתונים, תראה מה כתב האלוף יום טוב סמיה: "בפיגוע הבא להרוס את האויירנט האוס"

אני עוד אתמול הצעתי לטעון שחומרי חבלה מוסתרים שבו גרמו לפיצוץ שהרס אותו. הסתכל למעלה.....
אם בארזים נפלה שלהבת... 31954
למה בכזאת חוסר רגישות?

אולי נטען שהערבים הטיפשים לא יודעים לבנות בניינים, ולכן הם מתמוטטים להם על הראש?

ככה גם נפתור את בעיית הבניינים שמתמוטטים לנו על הראש, תמיד נוכל להאשים את מי שבנה אותם (וברור מי זה היה)...

אגב, קישור מועיל מאוד בעניינים שכאלה.
זהו, עודף הרגישות הוא שהורג .. 31956
עודף הרגישות הורג אותנו. רק זה ופרס, שהתחיל המלאכה ומסרב לסיים.

מה שאתה רוצה, תאשים את הערבים שלא יודעים לבנות, תטען שמתאבד מוסתר שלהם לחץ על הכפתור, תטען שאימא של פרס ערביה (רגע, מה, זה לא נכון?...)

העיקר שתחסל את בני המשפחה של המתאבדים, תפיץ את סוכות האבלים, ותשחט בסכין ממש לא בטיל יקר ערך את בני המשפחה הקרובים... המסר יעבור כמצופה...

ולא לשכוח להרוג את ראש הנחש, עראפאת, יקיר פרס וביילין, אנשי הדמים, שהביאו את כל זה עלינו!
התבלבלת 31957
היית צריך להגיד ''אני קורא לממשלה להרוג...'' וגו'.

מה שכתבת עכשיו נחשב להסתה.
לא ממש 31966
עם מבחן הוודאות הקרובה, בצירוף מבחן אירגוני הטירור, זו לא הסתה....

מעבר לזה, ברור שהכוונה למדינת ישראל שתבצע זאת בעזרת הצבא כבול הידיים שלנו.

אחרי הכל, יש לנו מדינה, או לא?
וגם 31967
האם אתה חושב שיש לשחרר את הצבא מנוכחותה המגבילה של הממשלה?
אם כן, האם לצבא יש את הרשות לעשות שינוי זה בעצמו?

בקשר להסתה - אתה קורא לממשלה לבצע פעולות טרור, ולכן מובלעת ההנחה כי הממשלה היא ארגון טרור.

בקשר למבחן הוודאות, זה כבר משהו אחר...
מהפיכה צבאית בדרך... 31976
מה שאני חושב זה פשוט גם בלי שתנחש, אני בהחלט סבור שעם המשך הפקרת חיי האדם על ידי שרון שהמניע שלו הינו פוליטי, והוא מבוסס על התסריט הבא: ככל שפרס רץ הלאה בטיפשותו, ופואד האוויל אחריו, מפלגת העבודה הופכת לשברי מפלגה בבחירות הבאות, שרון בציניות על חשבון הביטחון האישי, אך לא הקיומי נותן להם לתלות את עצמם, בנתיים אנחנו משלמים את המחיר. הסכנה שאני כמובן רואה הינה מהפיכה צבאית בדרך. לא פחות מזה. העם יתקומם ובעוצמה כפי שראינו במחוזות אחרים בעולם.

המשחק הזה, עשוי לעלות בדמוקרטיה, אבל אנשים כידוע בין דמוקרטיה לחיים, בוחרים בחיים, וזו הסכנה.
מהפיכה צבאית בדרך... 31992
הפיכה צבאית... עראפת מחכה לזה כבר שנים בכליון עינים...
מהפיכה צבאית בדרך... 31995
כמובן, עם התחלת המהפיכה הוא מייד מפעיל נוהל בריחה, אחרת הוא מתנדנד על עץ....
מהפיכה צבאית בדרך... 32018
הרשה לי לברך אותך על התגובה המדודה והשקולה שלך.
נראה לי שבמידה מסוימת היא עולה בקנה אחד עם
מה שאלכסנדר מאן מכנה תאורית בן-יעקב.

הסיפא של תגובתך מחודדת וברורה ביותר.
מהפיכה צבאית בדרך... 32040
זוהי אכן 'תיאורית בן יעקב' במיטבה - אשר מטיבה לקלוע לחישוביו הצרים והשונים של אריאל שרון, ולצפוי למדינת ישראל בתהליך התדרדרות מואץ זה.

א. מאן
הפיכה צבאית? בישראל? 32117
הפיכה צבאית יכולה להתרחש רק במדינות שבהן הצבא עצמו, כארגון, נוטה לצד פוליטי מסוים. לכן מאוד קרוב לודאי שהיא אינה יכולה להתרחש במדינה כמו שלנו, היכן שהצבא מורכב ממילא מכל שכבות העם ומכל קצוות המפה הפוליטית. כל הצבא כולו - מאלופי המטכ"ל ועד אחרון הטירונים.

מי בדיוק יבצע הפיכה צבאית לפי דעתך?
הפיכה צבאית? בישראל? 32134
למרבית המזל, קציני השמאל המגוייסים, הפוליטיים והגרועים כבר מאחרינו...
הפיכה צבאית? בישראל? 32136
אני שמח מאוד, אבל אתה לא עונה על השאלה.
הפיכה צבאית? בישראל? 32147
שרון בנתיים חושב וזהיר מוביל אותנו לניצחון, בכך אני סבור שהוא מרחיק את סכנת הפיכה צבאית/התקוממות אזרחית וכו'.

בנתיים הרשת ניטוות, לאט אט, בפסיכולוגיה מדודה, עד המכה המכרעת.

לא אני לא חושב שכרגע יש מקום לדיבורים על מהפיכה צבאית, אבל, במצב של טירוף מערכות כללי, הכל ייתכן. היו דברים מעולם.
הפיכה צבאית? בישראל? 32193
ואתה עדיין לא עונה לי.

איך הפיכה צבאית יכולה לקרות במדינה שבה הצבא מורכב מכלל העם בכל דרגי הצבא, כאשר העם מפולג ומכיל דעות מכל הקשת הפוליטית? איך זה פרקטית ייתכן?
אז? 31980
אני גם מכיר הרבה אנשים לא חכמים שמסכימים איתי שנורא כדאי לשתות הרבה מיים בקיץ.
כלל בסיסי במלחמה- 31740
אף פעם, אף פעם אף פעם אף פעם אף פעם אף פעם אף פעם לא משנה מה קורה א-ף פ-ע-ם אף פעם אף פעם אל תציב לעצמך אמות מוסר גבוהות משל האויב שלך.

א-ף פ-ע-ם!!!!!!!!!!111

ובתשובה לשלאתך- למה לא? כי אני, בניגוד אליך, לא אובייקטיבי. אני בז לאובייקיביות ומשתדל להיות סובייקטיבי ככל הניתן. בשבילי יש צד אחד, הצד שלי, והוא חשוב, וכל האמצעים כשרים בהגנה עליו. נקודה.
כלל בסיסי במלחמה- 31747
אם כך אין לך בעיה עם אונס נשים ילדות ותינוקות כחלק מאקט מלחמתי.
אין לך בעיה עם רצח ילדים.

טוב אז לי יש אמות מוסר ואני לא מתייחס כלל לאמות המוסר של הצד השני.

אני לא ארצח ואני לא אאנוס.
למעשה אתה כרגע אישרת יחד אם שי את כל הזוועות הגדולות ביותר שעברו ועוברות בעולם, אתה מקבל את מעשיו של סאדם היטלר הצצנים ושאר חברים.
מבחינתך רק המנצח צודק ואין לערב מוסר בזה, מבחינתי לא, אני מביט גם בתור זה שאולי עלול ליפול ולהיות בצד השני, אני מביט בתור זה שעלול ליפול במלחמה ולהיות שבוי ועדיין לצפות כי יתייחסו אלי בצורה יותר טובה ממה שאתה מתייחס לשבוייך.

קל להיות בצד החזק ולומר את מה שאתה אומר, אני לאומת זאת חושב מה קורה כאשר אני הוא הצד החלש וכמה שזה אולי יפתיע אותך זה דבר שבהחלט עלול לקרות.
שי כהן הגיבור 31758
אם הייתי כמוך, הייתי בטוח שאתה סוכן שב"כ שנשלח להסית יהודים טובים כמוני כדי שאתה ושולחיך תוכלו אחר כך לשים אותנו במעצר מנהלי.

אבל מה? במקרה אני דווקא לא כמוך, אפילו לא דומה, ואני יודע את האמת. האמת היא שאתה סתם עוד יודו-נאצי קטן עם פה גדול, מהסוג שמתעורר אחרי כל פיגוע כדי לרקוד את הריקוד הקבוע בין שלוליות הדם השפוך ואח"כ חוזר לחור שלו ומחכה לפיגוע הבא.

שיהיה בהצלחה, שי כהן הגיבור! בקצב האירועים האחרונים נראה שלא תצטרך לחכות הרבה.
כאילו שהאירועים תלויים במישהו 31762
האירועים תלויים במישהו? כן, אבל לא בי ולא בך...

בטירוריסט הנפשע שיש לחסל, עראפאת. החלאה שהשמאל, ליתר דיוק, רבין האיש השיכור ופרס האיש שלעולם לא היקיץ מהנרקוזה ישר אלינו לישראל.

כל חייו זו הייתה דרכו של הפושע עראפאת, בירדן, בלבנון, בסוריה ועוד.

הימין אמר, השמאל לעג, כעת אנו משלמים את טימטום השמאל.

תקשיבו כבר פעם. חדלו מקישקושי האובייקטיביות, תהיו פשוט בצד של העם שלכם, פשוט עד כדי כאב.
שי כהן הגיבור 32002
יותר מדויק סוכן של הביטחון המסכל הפלסתיני,או אולי סוכן כפול
גם את ההודעה הזו תשאיר, דובי? 31677
גם את ההודעה הזו תשאיר, דובי? 31679
הודעה חוקית לחלוטין. אחזור עליה שנית: להרוג את בני המשפחה של המתאבדים.
ואת ההודעה הזו? 31682
אם לא שמת לב זהו המנהל העסקי של האתר. אני לא יודע מאיפה הם גירדו אותו, נשמע כמו הפורומים של ynet. אני מציע פשוט לא להתייחס אליו.
ואת ההודעה הזו? 31683
תודה לך על הפקפוק באתיקה שלנו. לשי אין כל השפעה על החלטות המערכת, שי לא משלם לי שום משכורת, ולא הייתי מהסס לנתק כל קשר איתו לו חשב לרגע אחד שהוא יכול להשפיע על הצד המערכתי של האייל. בעבר כבר הסרתי תגובות שלו.

באשר להודעה זו - אני לא יכול לראות בקריאה לממשלה להנהיג מדיניות מסויימת משום הסתה. את הממשלה לא מסיתים בכזו קלות.
אה? 31684
והקריאה לפוצץ מכוניות תופת במרכזי הערים הערביות ("הישראליות הכבושות", בלשונו של שי) מקובלת עליך?
לפוצץ מכוניות עכשיו 31686
לגיטימי לחלוטין. ממשלת ישראל לא רק יכולה להחליט על כך, היא גם צריכה להחליט כך לדעתי.

ליתר דיוק, השוטה המכהן מתוך שיגיונות הגורל כשר הביטחון, קרא בעצמו לעשות כן!
מי שלא מאמין מוזמן לפשפש בארכיוני העיתונים.

לפוצץ מכוניות עכשיו בשטחי ישראל הכבושה. (חברון, שכם, בית לחם ועוד)
אה? 31695
דבריו של שי כהן הם התלהמות מטומטמת המעידה קודם כל על כותבה.
לענייננו: ממתי האם-זה-מקובל-על-דובי הוא קריטריון למחיקת תגובות באייל? נדמה לי שגם ההתבטאויות (שלך, במקרה) המצדיקות ואף מחייבות אלימות (כנגד מתנחלים, במקרה) אינן מקובלות על דובי. אז מה?!
אה? 31696
יצויין שהתבטאויותיו של שי, כמובן, אינן מקובלות עלי. אבל, כפי שציינת, לא זה הקריטריון.
המיץ נשפך? 31697
מר מיץ פטל,

התלהמות הינה עניין רגעי. התלהטות של הרגע.
אם שמת לב לדיעותי המושמעות מקום ה''אייל'' הן אינן משתנות, לא כאשר יש ימים לנו, ולא כאשר יש ימים להם. תמיד ובעקביות, בן בזמן ראש ממשלה זה או אחר, דעותי נשארו כשהיו.

זו כמובן לא התלהמות, תרגיע בעצמך את עצמך.

ישראל, שלנו כולה, מהים ועד לשטח הכבוש הנקרא ''ירדן'', ויש לעשות הכל, אבל הכל, לשמור על כל שערה משערות אזרחי ישראל.

הכל, במובן הכל. נקודה.
גנה לי ואגנה לך...מגונה! 31842
אה?
חביב 31685
מעכשיו אמור:
אני קורא לממשלה לקרוא לאזרחים ל... (השלם לפי טעמך)
מעניין. 31673
קראתי ידיעה היכנשהו, שמקור בטחוני בכיר מוסר, שממשלת ישראל מכינה את דעת הקהל למלחמה. ואני שואל: מדוע הם טורחים? יום יום נטבחים אזרחינו, בין אם בטיהור האתני בשטחים, ובין אם בפיגועים בתוך ישראל גופא. אינני רואה צורך מיוחד להכין את דעת הקהל באופן מלאכותי.
עת להגיב 31675
מן הראוי בעת זו להבליט את העובדה שמנהיג הג'יהאד האיסלאמי - עבדאללה שאמי - שאחראי לרצח הנתעב - יושב לבטח בדמשק בחסות בשאר אל-אסד. לו הייתי ראש הממשלה, הייתי מוציא עוד היום פקודת חיסול לשאמי, לא משנה כמה זמן זה ייקח - מסיבות מובנות אי אפשר פשוט להפציץ את ביתו - אך יש להרוג אותו ואפילו באדמת סוריה.
מעבר לכך נכון וראוי להדגיש בעולם את האופי הנתעב של הטרור הפלסטינאי. אנו הורגים בעיקר מחבלים, הם לא בוחלים ברצח משפחות תמימות היום, רצח נערים בתור לפאב בדולפינריום, לינץ' אכזרי בבני 14 במערת חריתון ליד תקוע, ניסיון לרצח נערים בדרך לפסטיבל בצמח ועוד מאות פיגועים מסוג זה בעיקר מאז שנות ה-‏70'. זהו אינו מאבק לאומי בלבד אלא גם, ולפעמים בעיקר - חגיגת דם ומוות, בניצוחם ובעידודם הגלוי של חלק נכבד מההנהגה הפלסטינית - שמסרבת לעשות כל הפרדה בין אזרחים וחיילים, ילדים ומבוגרים. דווקא הטרוריסט לשעבר חגי סגל מהמחתרת היהודית היטיב לכתוב על כך במוסף שבת של מעריב משבוע שעבר כשתאר את תופעת המחבלים המתאבדים - רק שני דברים מעניינים אותם: להרוג כמה שיותר יהודים ולשכב עם שבעים הבתולות בגן-עדן.
פונג?! פינג! 31678
האם עדיף להיות היוזם או המגיב? האם עדיף שיקבעו עבורך את חוקי-המשחק, מתי והיכן תפעל, או שתעדיף לקבוע בעצמך מה לעשות, מתי והיכן כדי לקדם את מטרותיך? האם המצב בו טרוריסטים קובעים את לוח-הזמנים ומינון הפעולות של ישראל הוא הרצוי?
עת להגיב 31704
תיקון טעות שלי:
ראש הנחשים הוא רמדאן שלח
עבדאללה שאמי הוא "רק" דובר הג'יהאד האיסלאמי.
מחיר אי ההפרדות 31690
פיגוע זה ממחיש פעם נוספת את הצורך הדחוף בהפרדות חד צדדית, נטולת הסכמים וחוזים מכל סוג שהוא.
רק הפרדות חד צדדית שכזו עשוייה להחזיר בטחון מסויים לתושבי ישראל היהודים, אשר בחייהם משחקים ובוחשים פוליטיקאים שונים ‏1, המסרבים בכל תוקף לביצוע צעדי הפרדות מסויימים ‏2.

כל זמן שגבולה המזרחי של מדינת ישראל יהיה פתוח ופרוץ לכל אלמנט מתאבד מכל סוג שהוא, ינוצל מצב בלתי נסבל זה עד תום בידי גורמים פלסטינאים שונים לשם ערעור מצבה המוראלי והפוליטי של מדינת ישראל.

ערעור מסוג זה עלול אף להביא לסיום השלטון הדמוקרטי במדינת זו, ולהנהגת חוקי חירום דרך קבע - על כל המשתמע מכך.

א. מאן

1 ע"ע תיאוריית בן יעקב
2 ע"ע דוקטרינת מאן
מחיר אי ההפרדות 31699
נהיר לך שאי-אפשרות לפגוע ביהודים בתחומי ישראל אינו אומר דבר. הם פשוט יחזרו לשיטת חטיפת המטוסים, לפיצוץ שגרירויות, וכדומה.

אגב, חוקי חירום כבר עכשיו מונהגים דרך קבע - ממלחמת ששת הימים, אם אינני טועה.
מחיר אי ההפרדות 31706
מצב החרום הוא מאז קום המדינה ידידי, מאז קום המדינה.

יוסי ביילין פצח לפני כשנה וחצי (כשהיה שר המשפטים) ביוזמה לבטל את מצב החרום.
מחיר אי ההפרדות 31707
מר נאורי היקר,

בדברי על 'חוקי החירום' אני מתכוון בראש ובראשונה לחרדתי מפני אופציית הפעלתם הישירה בתוך מדינת ישראל - על רקע נימוק ביטחוני זה או אחר - ובהפסקת המצב הדמוקרטי בישראל דה-פאקטו, וזאת בניגוד למצב נוכחי אשר בו קיימים להם חוקי חירום אלה דה-יורה, אך אין בנמצא כל גורם העשוי לנצלם כנגד הדמוקרטיה הישראלית ואושיותיה.

יש לשער כי בגבור הטרור בגבולות הקו הירוק עלולה בהחלט להתפתח דינמיקה פנימית הרת גורל בדבר צמצום מצב הדמוקרטיה הנוכחי בישראל, וזאת בגין 'מצב חירום' מוחשי ואמיתי עד מאוד.

אין להתפלא כלל אם ברעיון שכזה עשוי לתמוך רוב ישראלי-יהודי על רקע התפתחויות המצב האמור בעשרת החודשים האחרונים - דבר האומר בהחלט דרשני.

בברכה

א. מאן
מחיר אי ההפרדות 31713
דווקא ארצך שלך כבר הדגימה בעבר שלא צריך ''מצב חרום'' כדי להגיע ל''הפסקת המצב הדמוקרטי דה-פאקטו''.
מחיר אי ההפרדות 31719
דווקא ארצו שלה השתמשה בתואנה על מצב חירום. כשהמפלגה השניה בגודלה, במדינה ענייה ומוכת אבטלה, תומכת בהפיכה אלימה ובשכנה הטרוריסטית שנקראת ברה''מ, זה מצב חירום. השאלה היא אם כשממשלה מכריזה על מצב חירום, היא לא יוצרת אחד אחר.
מחיר אי ההפרדות 31744
אלכסנדר,

האם אין החרדה הזו אקוטית יותר ממה שאתה מנסה לצייר‏1
דיון 467

מה שמעניין או מעציב (עפ"י נק' ההשקפה) הוא שישעיהו לייבוביץ' ואחרים התנבאו‏2 מייד לאחר מלחמת ששת הימים שהמדרון החלקלק מוביל לסיטואציה עליה אתה מצביע. הצד השני או המשלים של המטבע היא הנטייה הגוברת והולכת לחפש תרופות קסם מהירות לטיפול בסימפטומים‏3 במחיר מחקר ומחשבה מעמיקה ארוכת טווח‏4 על גורמי ושורשי הקונפליקט ועל דרכים לטיפול שורש מכאיב אך מצמית.

(אכן מאמרו של מעוז לוקה באנלוגיות שלו בין דרום אפריקה וישראל וצ'כוסלובקיה, אך הסב-טקסט שלו לפחות מצטרף לבליל הקולות שמנסה לראות מעבר להווה המיידי)

-----------------------------------------
1למרות הסתייגותו של ewilde

2האם באמת צריך להיות נביא גדול לראות את השתלשלות הענינים. אני מודה שלא בהכרך זוהי דרך דטרמיניסטית אבל סבירותה, לפחות בדיעבד מעידה על דטרמיניותה.

3דוגמת גדר הקסם שסכנתה היא הנצחת הסכסוך והטינה משני הצדדים תוך התעלמות מכמליון האזרחים (רועי) או הגייס החמישי (שי כהן) הפלסטינים בתחומי הקו הירוק. (וזאת בנוסף להסתייגויות כבדות משקל אחרות)

4מעניין לראות ממשלה שרק שאהיד מתפוצץ גורם לה לשבת ולחשוב (נקודתית) ובין קורבן לקרבן התרדמת המחשבתית נמשכת
מחיר אי ההפרדות 31746
תיקון,
מאמרו של אורן יפתחאל מתיקון
מחיר אי ההפרדות 31703
לעיונך, אלכסנדר מאן, ולעיונם של הכל:

חלופה לא הפיכה - ארבע הערות על הפרדה יזומה, מאת זאב מעוז
כמו כן, אולי מישהו כאן‏1 ירצה לשלוח למישהו אחר‏2 מאמר מ"תיקון" העוסק גם הוא בהפרדות למיניהן.

1 בן-יעקב
2 מאן
מחיר אי ההפרדות 31708
מיץ ידידי,

קראתי בעיון מאמרו של מר זאב מעוז, אך איני יכול למצוא במאמרו זה כל נקודה חדשה ו/או מעניינת, אשר לא נדונה בפורום זה בעבר הקרוב והרחוק כאחד. גרוע מכך; חלוקתו הפורמאלית ל'סוגי' הפרדות שונים ופסיחתו המזוגזגת בין המודלים השונים מותירה מעין בלבול וטעם אקדמאי תפל.

הפרדותה החד צדדית ונטולת ההסכמים של מדינת ישראל משטחי המריבה הינה לשיטתי אופציה מסויימת להפסקת המשך מצב שחיקה יומי מצטבר זה, אשר כנגדו עומדת למעשה אופציית המלחמה-היזומה מצד מדינת וממשלת
ישראל ‏1.

אישית אינני מאמין כי מדינת ישראל תוכל להמשיך ולהחזיק בשטחי 67 לאורך זמן ‏2 תוך הפקרת גבולה המזרחי לחדירות טרור אינסופיות, אשר יזרעו אף בעתיד מוות ושכול בערי ישראל.

בברכה

א. מאן

1 ע"ע דוקטרינת אנשלוביץ'
2 אף מבחינה דמוגראפית גרידא
שתי שאלות על ההפרדה 31735
1. בעיית המים: בהנתן שבתחומי הרשות אין די מקורות מים לתושביה, יתכן והפרדה חד צדדית תראה כנסיון להרג המוני של תושבי הרשות. יש לזכור שהרשות גם אינה מסוגלת לדאוג לתושביה לאספקת חשמל.

2. זיהום: הפרדה חד צדדית לא תאפשר לנו לטפל במצב בו הרשות תזהם את מקורות המים שלנו.
שתי שאלות על ההפרדה 31739
התשובה לשתי השאלות גם יחד:

"מים אפשר לקנות".
שתי שאלות על ההפרדה 31743
או להתפיל. אבל איך מפרידים בירושלים?
שתי שאלות על ההפרדה 31782
אסתר הנכבדה ‏1,

להלן תגובה ראשונית לנושא סבוך זה, אשר אליו כבר נדרשתי בזמנו;

במידה ותיאור זה אינו מדוייק דיו עבורך, הרי שברשותי תוכנית שיטתית להפרדה לובוטומית מוחלטת של עיר מדונים זו.

בברכה

א. מאן

1 מתגובותייך השונות עולה כי הינך יושבת בבריטניה הגדולה. מדוע אינך מצרפת שם משפחתך ובכך מצטרפת לרשימת המגיבים הסולידיים באתר זה?
ירושלים 31835
קראתי בעניין את התוכנית שלך לגבי הפרדה בירושלים. יתכן שאלמנטים ממנה יהיו ריאליסטיים במסגרת הסכם כולל בין הצדדים (אם כי לדעתי אינך מעריך נכונה את הרגשות העזים בנושא אצל שני העמים, דבר שיסכל, או לפחות יקשה מאוד על ישום תוכנית כזו).

אבל להזכירך- אנו מדברים עכשיו על הפרדה חד צדדית, ובמסגרת כזו אין כל אפשרות ליישם אלמנטים כמו כוח בינ"ל בעיר העתיקה, בניית חומה מעל הכותל כדי לשלוט במתחם העליון, והגבלת מספר המתפללים המוסלמים.

אך לא הכול אבוד- לא מוכרחים לוותר על כל ההפרדה החד צדדית רק בגלל ירושלים. אפשר להפריד לאורך קו התפר, ולהשאיר בינתיים את כל האגן הקדוש בידינו. יהיו שם בעיות אבל הן תהיינה יותר קלות לשיטור כשזה יהיה האזור הבעייתי היחיד.

אם יש לך פתרון טוב יותר (כי שלי עדיין די בעייתי) אשמח לשמוע על כך.

נ.ב. ברשותך אשאר אסתי בשלב זה. אם הפמיליאריות מפריעה לך אז "אסתר הנכבדה" זה ממש בסדר מצידי!
בקשה. 31859
שלום מר מאן.

אני נהנה לקרוא את תגובתייך המנומקות והמרתקות. לאחרונה הנאה זו נפגמה,נתקל מכיוון שאתה עושה שימוש במילים לועזיות שאינם שגורים על פי רוב האנשים מבלי לפרשם עבור ההדיוטות. אין אני מתכוון למילים כמו ''סולידי'' אלא מילים כמו ''לובוטמית'' מההודעה הזו, למשל.
אודה לך עם תוכל לבאר בסוגריים פירוש מילים שגם מי שלא סיים תואר באונברסיטה יוכל להבינם ולהחכים.

בתודה,
חיים לוינסון.
בקשה. 31863
ידידינו מאן כבר קיבל בעבר הערות על סגנון הכתיבה שלו. אך נראה שמאר מאן מוצא בסגנון זה אפשרויות להבעת עמדותיו באופן הקולע ביותר.
למשל, לובוטומיה הוא ניתוח מוח, שבמסגרתו חותכים פיזית את העצבים המקשרים בין אונת המצח לשאר המוח. ניתוח זה מיועד לחולי דיפרסייה, וכריזופרניה קיצוניים. בכך רצה מר מאן לומר, שאזרחי ישראל כקולקטיב סובלים מהפרעה מוחית קשה הגורמת להם להיאחז מבחינה מנטלית במזרח ירושלים ללא היגיון, ורק ניתוח מוח קיצוני בו מבצעים הפרדה מוחלטת (כמו בהצעתו) בין חלקי המוח (ירושלים?) יכל לפתור את הבעיה. את כל זאת הביעה מר מאן במילה "לובוטומי".

יתכן ובתת המודע שלו (מר מאן, ברשותך) יש בסגנון כתיבה זה מיצוב עצמי בעמדת האינטלקטואל, ובכך לכאורה נותן משנה תוקף לדבריו. הנסיון מראה שהמגיבים בפורום, אינם נרתעים מהסגנון, אלא מתייחסים לתוכנם של הדברים, תוך ביטול התוקף הבדיוני המדובר. ישנם אף כאלה הרואים בסגנון זה משהו מתנשא ביותר.
מכות חכמות 31727
בשוליים:
ראוי לשים לב להזדמנויות שנוצרו ונוצלו ע"י ישראל, עקב הפיגוע.
החלון הצר של סימפטיה מוגברת בעולם מעניק לישראל אפשרות ליצור עובדות ותקדימים מהירים, שלא היו עוברים בשלום בנסיבות אחרות. דוגמא אחת היא סגירת האוריינט-האוס ומוסדות נילווים באזור י-ם, צעד שמהווה מכה לא קטנה לרש"פ.
דוגמא שניה היא הפעלה על בניינים ריקים, "לשם תקדים בלבד" של מטוסי הF-16. תקדים זה נועד הן לאמריקאים והן להרתעת הפלשתינים שחשבו שימי מטוסי הקרב חלפו עם האזהרה האמריקאית לאחר הפצצת בית הכלא (בשכם?) לפני מספר שבועות.
מכות חכמות 31732
אומנם מכה חכמה היא ההשתלטות על האוריינט האוס, אבל פיצוץ הבניין והוצאת הודעה כי הבניין התפוצץ עקב חומרי חבלה שהיו בו, הינה מכה חכמה הרבה יותר, השפלת הרשות תהיה עובדה מוחשית וכואבת, יום יום יש להרבות בשידורי הבית ההרוס...

עדיין לא מאוחר!

ולא לשכוח כמובן בשלב שני, להכות מכה עם נפגעים רבים, מטרה טובה תהיה סוכת האבלים של המתאבד. תמיד יהיה אפשר לומר שחייל זועם פעל בניגוד להוראות. בו גוריון, איכה?!
מכות חכמות 31733
בן גוריון, סביר להניח, היה מחסל את שכמותך על האלטלנה.

(גם ללא ימנים קיצוניים מותר להתלהם, לא?)
מכות חכמות 31737
בן גוריון היה הרבה יותר ימני מתדמיתו.
אילו היה יכול דאז, היה מגרש את כל הערבים, ולא מסתפק במה שהצליח לגרש.

תתלהם חופשי. רצוי שתתלהם נגד האוייב שישמח לשחוט אותך גם אם תתחיל ללכת עם שלט ''אני בכלל בעדכם''. אין הבדל בעינהם בני לבינך, כדאי שתדע עובדה זו. הם לא עושים אבחנות כאילו. רק כמה שוטי שמאל עושים אותן.
מכות חכמות 31738
מי, או מה הפריע לו לגרש את כל הערבים, בדיוק?

ותזכיר לי, מי זה האויב? ואיך התלהמויות נגדו יעזרו למצב?
מכות חכמות 31751
אולי הוא לא מבחין ביני לבינך אבל לפחות אני מבחין בינינו וזו התחלה.
שוב שכחת לקחת את הכדורים? 31754
אני לא מבין איך אנשים הגונים, משכילים ואינטיליגנטים, שכה רבים מהם יודע האתר, מתמודדים עם השטויות שלך במקום לפתח כאן דיון רציני על האירוע והשלכותיו.

אך קטונתי.
שטויות, אתה מתכוון כמו אוסלו? 31763
שטויות, אתה מתכוון כמו אוסלו?

או

שטויות אתה מתכוון כמו לתת רובים ותחמושת של צה"ל לטירוריסטים מתוך מחשבה אוולית שהם יהיו השוטרים שלנו?

או

שטויות את מתכוון כמו לסמוך על עראפאת?

מי שאתה מכנה "משכילים ואינטיליגנטים", הם לא יותר מחבורת אווילים ויותר מכך.

אבל לא התייאשנו ממכם, וגן לא קטונו, רק חיכינו עד שהמציאות תקרע את השמאל מחלומותיו.

רוב השמאל היקיץ, תסתכל על המציאות ונראה אם אתה באמת יכול לכנות את דרך המחשבה ששלטה בו משנת 1992 "משכילה ואינטיליגנטית..."
שמאלני משכיל 31778
תודה, שי. גם אני אוהב אותך.
אכפת לך לשתוק עכשיו? הבנו אותך כבר. בסדר. להרוג להרוג, כולנו דבילים, רק אתה יודע מה קורה. לך תלבש את החולצה הצהובה שלך, כן, זאת עם האגרוף, ועזוב אותנו בשקט.
שמאלני משכיל 31793
הייתי שולח אותך ללבוש כובע טמבל...
אבל, תעזוב, תלבש מה שבא לך. כנראה שהלבוש האהוב עליך הוא מסיכה. מסיכת הכחשה טוטלית. הרי השמאל כמובן לא טעה. גם לא בסטלין (''אבינו'')....
שמאלני משכיל 31824
מה אתה מכניס את סטלין לשיחה עם ליברל, מה?
תוריד כבר את מסיכת ההכחשה 31843
תוריד כבר את מסיכת ההכחשה, ליברל, או לא, לבישת מסיכת ההכחשה היא הבעייה.

דרך השמאל היא אסון. הימין הזהיר, לעגתם לו.

אבל טעיתם, די להידבק לרפש הזה, אין כל יכולת אינטלקטואלית להכיר בטעות? והרבה יותר חשוב מזה, לאמץ גישות יותר מציאותיות?

קום תתעורר!
תוריד כבר את מסיכת ההכחשה 31852
גם לימין יש מספר גדול של גישות ורצח ואו הרג מיותר בדרך כלל אינו אחד מהן.

גישה מציאותית? "להרוג להרוג להרוג" זו גישה מציאותית? על איזו מציאות אתה מדבר?
בתור אדם שמוכן שאנשים סביבו יאנסו ילדות ותינוקות ירצחו ילדים חפים מפשע ועוד , אז אולי כדי שתיקח איזה רופא טוב (משהו באייל יכול להמליץ) שיתן לך איזה כדור ולא M16 שירגיע לך טיפה את המחשות השליליות בראש.

בתור אחד שלא שייך לשמאל אבל בהחלט לא רואה בגישה שאתה מציג ימין,למעט אולי ימין מטורף וקיצוני, אני יכול רק להבין איך כמו כמה מהדמויות הגרועות ביותר בהסטוריה האנושית.
תוריד כבר את מסיכת ההכחשה 31857
רועי, לפתרון בעיית המתאבדים אין דרך אחרת.

תאהב דרך זו או לא, אם ברצונך למנוע הרוגים שלנו, אין דרך אחרת. וזאת על שום מה?

א. כל ארגון טירור, חייב עורף אוהד. קל וחומר מתאבד. ללא עורף תומך, לעולם לא תצליח לשטוף את מוחם של מתאבדים בפוטנציה.

תחשוב, אם היו מחפשים מתנדבים לקריעת ספרי הקוראן, הם היו מוצאים כאילו?

לא. מדוע? המעשה הזה אינו קביל, אסור ומגונה בקבוצת ההתייחסות של המועמדים למעשה.

אבל כאשר כל הרחוב תומך במעשה, כאשר בני המשפחה גאים, אין בעייה למצוא מתאבדים כאילו. יש סטטוס חברתי, יש יוקרה, יש תמיכת הבית, יש תמיכת הורים.

איך תעצור את זה?

תדאג לשנות את ההתייחסות. חסל את בני המשפחה, לא רק של מתאבד אחד, של כולם, מה תקבל? שוק חברתי, וידיעה שמעשיו יביאו אסון למשפחתו.

תוצאה? ברורה.

ב. מה לדעתך יקרה לידיעות המודיעיניות על מתאבדים בפוטנציה?

נכון, זרם אדיר של ידיעות. סה"כ, האחרים רוצים לחיות.

ג. הגאווה של ההורים על הבן המתחנך במסגד לרצוח יהודים, תתחלף בפיקוח עצבני....

ניתן להמשיך למנות יתרונות.

הדרך ברורה, לא מרנינה, אבל אצלי אין סימטריה. יש עם (יהודי) שמתכוון לחיות. כל הרוג נוסף הוא תוצאה של אי נקיטת הצעדים המתחייבים. בטיפול במתאבדים, זוהי התרופה המומלצת. אין אפקטיבית ממנה.
תוריד כבר את מסיכת ההכחשה 31867
ראשית אתה קובע עובדה שלא נסמכת על דבר, האם יש ארץ שבה בצורה זו הופסק גל ההתאבדיויות?
האם ישנם ארצות שבהן בצורה אחרת ניתן פיתרון לבעיה?

ועכשיו לשאר..

א. נכון כל ארגון טרור זקוק לעורף, אולם לכל אדם בעולם יש זכות למחשבה וזכות לתמוך גם בארגון טרור, הוא אולי לא יכול לתפקד בשני צידי המטבע, כמו איזה חבר כנסת מסוים כיוון שאז ניגוד האינטרסים הוא בעייתי אולם כמו שלך יכולה להיות אמפתיה כלפי ארגון כהנה חי ואו כלפי הרוצחים היהודים שהרגו את התינוקת לא מזמן, ואיש לא ינסה להרודג אותך בגלל זה גם עם משהו ממפחתך שייך לשם, כך גם לרחוב הערבי (למרות שזה לא אהוד או אהוב עלי) זכות לאהוב את מעשי הטרור.
אני באופן אישי סולד ממעשים כאילו גם כאשר הם מבוצעים על ידי זרוע של מדינה (מקרה המוסד בירדן) יש דרכים להגיע לפתרונות מבלי שרצח חפים מפשע יהיה הפתרון ואו שאדם לא יוכל להגן על עצמו.

האם ימצאו מתנדבים לקרוע ספרי קוראן? ראשית זכותו של אדם להאמין בקוראן בברית החדשה ובתנ"ך , אני לא רואה באף ספר מספרים אילו ספר שיש בעיה עם קריע שלו, נהפוך הוא אני חושב שבגלל ספרים מסוג אילו נגרם כל כך הרבה מוות מיותר כך שראוי לקרוע אותם ובמידה ואכן הייתה אפשרות הייתי מבין אילו שדואגים שישארו מהסוג הנל מעתים ככל האפשר.

איך תעצור דעה?
בסין יש מעין כת, שדוגלת במאין ספורט או משהו דומה (אני לא זוכר במיוחד) היא כת שקטה וכלל לא אלימה על אף שהיא מתנגדת לשלטון באופן כללי לפי הבנתי (מי שמבין בכת הזו יותר מזמן לספר עליה) יש לכת הזאת מליוני מאמינים בסין ולממשל שם יש בעיה עד מצב שבה ראש הכת נימצא היום בארה"ב מפחד שיעצרו אותו ויהרגו אותו, האם אתה בעד שסין אשר חוששת למעמדה הפוליטי תהרוג את 40 המליון הללו שבאופן כללי לא בעדד השלטון?
אתה למעשה טוען שאין זכות מחשבה לפלסטיני שלא אוהב אותך או במילים קשות יותר שונא אותך, אני אומר שזכותו של הפלסטיני לרקוד אחרי פיגוע אם הוא חושב שזה עשה לו טוב, זה שהוא לא קולט כי זה עשה לו רע זה כבר משהו אחר.

ב. לא יקרה כלום. המתאבדים בדרך כלל לא מפרסמים את דבר התאבדותם לפני שהם הולכים לבצע את הפיצוץ הבא.

ג.ההורים הגאים.
מותר להורה להיות גאה בבן שיוצא להלחם בשביל ארצו גם עם זה בפלסטין הכבושה לטעמם וגם עם זה בישראל.

ולסיכום.
כל עוד לא תביא הוכחות כי הדרך שלך פעלה באיזה שהוא מקום בעולם ויש דרכים אחרות אני אתנגד לה וכך גם רוב רובה של האוכלוסיה במדינה.
נ.ב.
אני הבאתי אופציה אחרת לטיפול בבעיה. (שגם לה יש בעיה מוסרית אולם להבדיל היא לא פוגעת בחפים מפשע)
ג.
הכת הסינית 31872
פאלון גונג. (יש להם גם ''סניף'' בארץ).
הכת הסינית 31889
תודה יש לך לינק לאתר שלהם בעיברית או אנגלית?
הכת הסינית 31907
זה האתר הכללי, ויש בתוכו לינק לאתר הישראלי.

חוץ מזה שמעתי איפשהו שכמה מהם מפגינים כל יום מול שגרירות סין בת"א (צפון בן יהודה) וגם עושים את התרגילים שלהם בחוף גורדון.

דיכוי הכת הזאת הוא אחד הדברים הנוראים ביותר שקורים בסין כרגע.
הכת הסינית 31912
תודה
כתב הגנה 31858
אנו, תושביו לשעבר של כפר החטאת לידיצ'ה בצ'כוסלובקיה
רוצים לחזק ידי מר הכהן ולתמוך בדרכו הנעלה, הצודקת והנכונה.
למעררים על קריאתו ודרכו הרינו להביא בפניכם את דבר
האמת - הסירו פיקפוק מלבבכם כי לדבקות, ליעילות ולנכונות
הדרך לנצחון - אנחנו אלה המהווים את ההוכחה.

(טל''ח)
אכן, יש שם שקט מוחלט 31926
שקט מוחלט שורר בכפר. ישנה איזו שהיא הפרעה של ציוץ ציפורים, אבל היי, שקט מאנשים יש שם לא?
בטרבלינקה שקט יותר או פחות? 31928
בטרבלינקה שקט יותר או פחות? 31933
לא יודע, אבל אנשים עם דיעות אוויליות כשלך מקרבים אותנו לסיבוב כזה שנית...
בטרבלינקה שקט יותר או פחות? 31941
ודעות כשלך מקרבות אותנו לשם רק מהצד השני של המיתרס. אז?
אה, הא! גם הארץ! 32223
לא שבאופן אישי מעניין אותי האישור של הארץ, קן צרעות המעסיק בוגדים של ממש בתור כתבים, אבל שימו לב לזה!
כפי שאמרתי, להרוג, להרוג, ולהרוג!
אתץ בני המשפחה והאבלים במיוחד!

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים