כעשרה הרוגים בפעולת צה''ל בבית-רימא 742
לפנות בוקר נכנסו כוחות וטנקים לבית־רימא שבאזור רמאללה, והחלו בביצוע מעצרים של עשרות פעילי החזית העממית וארגונים אחרים. פעולות צה"ל באזור נמשכות גם בשעה זו. הפלסטינים מדווחים כי בין 10 ל- 15 איש נהרגו במהלך הפעולות. מצה"ל נמסר כי רק שישה פלסטינים נהרגו, וזאת לאחר שפתחו באש לעבר כוחות צה"ל.

כמו כן דיווחו הפלסטינים כי צה"ל מנע הגעת אמבולנסים לאזור, וקראו לצלב האדום להתערב כדי "למנוע את הטבח שמבצעת ישראל".
קישורים
Ynet
הארץ
התגובות ברשות הפלסטינית - מתוך Ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

צפוי מחסור בבתולות, יש אופציות.. 40072
צפוי מחסור בבתולות, יש אופציות Call עליהן....
לפחות נרוויח משהו מהמחסור...
אמת ברוטו 40115
האם מהכותרת עליי להסיק שעל כותב הידיעה נאמנה הודעת הפלשתינים ולא הודעת צה"ל לגבי מספר ההרוגים?
אמת ברוטו 40119
ma nishma achi
אל תהיה אחי, ואל תזרגג את מוחי 40123
אל תהיה אחי, ואל תזרגג את מוחי 40128
halo av echad lekulanu
התחרטתי. 40130
סליחה על ההתפרצות אחי (מי שלא תהיה), פשוט נעלבתי בשם האיילים/ות על התייחסותך לאכסניה מכובדת זו, כאל צ'אט...
(אגב את המספרים של מי אתה קונה, של הפלשתינים {10} או של אוייביהם {6}?)
התחרטתי. 40166
נהיה פה יותר גרוע מ-YNET. דובי, אולי תגייס את אלכסנדר מאן לכתיבת הידיעות החדשותיות, כדי שהן תהיינה רוויות במילים לועזיות ארוכות ואז כל ה"אחים" למיניהם לא יבינו במה מדובר (אתה יכול לגייס גם את מיכאל).
שמירת הרמה האקדמאית 40524
אכן, במידה הולכת וגוברת 'האייל הקורא' נוטה לצערי להתדרדרות מסויימת, ולו מהסיבה הפשוטה כי אין כל מערכת פיקוח וסינון באשר לאיכות התגובות ורמתן הכללית - וכל זאת זאת תחת אצטלת חופש הביטוי וההתבטאות, וחבל.

חופש הביטוי וההתבטאות הוא ערך נעלה וחסר כל תחליף, אך גם במסגרתו חייבת להשמר רמה איכותית כללית וסבירה, ללא כל קשר ל'טעם הטוב' של הדברים הנאמרים.

בברכה

א. מאן
שמירת הרמה האקדמאית 40530
חופש הביטוי אינו רק איצטלה. הוא אמיתי לחלוטין. לאייל הקורא יש מערכת סינון אוטומטית, בהיותו אתר ''כבד''. פה ושם אנו נתקלים במתלהם נמוך מצח המפריש תגובה בסגנון ''כולכם פלצנים'' ונעלם לו לתהום הנשיה הקיברנטי.

הסיבה להיעלמותו היא חוסר יכולתו להחזיק בחוט המקשר בין המאמרים לתגובות. לכן, גישת עורכי האייל, שבה רק המאמרים עוברים מסננת פיקוח ועריכה, והשאר מסתדר מעצמו נראית לי סבירה.
לאקדמאים בלבד ? 40773
תמהני אם תאות להסביר לאנשים פשוטים כמוני כיצד אפשר להגן על חופש הביטוי ובאותו משפט לדרוש לשמור על "רמה איכותית כללית וסבירה". נשמע לי כמו משפט עם סתירה פנימית (אם הייתי אקדמאי בטח הייתי כותב כאן "אוקסימורון").

למעשה, אסתפק בהסבר מהי, בעצם, "רמה איכותית כללית וסבירה". האם וו החיבור היא פשוט טעות הקלדה או שאינני יורד לסוף דעתך?

כדי להסיר ספק, אני אישית חושב שחופש הביטוי אינו שייך בכלל לשיקולי עריכה. בעיני חופש הביטוי הוא האפשרות הניתנת ל"אחים" למיניהם להקים אתרים משלהם ולטפוח שם אחד על כתפו הוירטואלית של חברו עד כלות הקיצין, אך אינו מחייב לתת פתחון פה לכל דעה ולכל סגנון בכל במה אפשרית.

כמובן, האמור לעיל אינו חל על ההודעות שלי עצמי. כל נסיון לצנזר אותן הוא פגיעה ברוטאלית בקידמה, בדמוקרטיה ובנאורות, גם אם קשה לדרוש מנער בגיל העשרה להיות ברמה האקדמאית הנכספת.
כן, רצוי לאקדמאים בלבד. 41274
ידידי הרואה ואינו נראה ‏1,

חופש הביטוי וההתבטאות הינו ערך עליון וחשוב, אשר העסיק לא מעט כותבים ומגיבים שונים במהלך השנתיים האחרונות ‏2.

דרישתי היחידה בנושא סבוך זה - לבד מעמידה בקריטריון הקבוע
בחוק - מתבטאת בצורך שמירת רמת הדיון האקדמאי, ללא כל קשר לתוכן הדברים הנאמרים, קשים וקיצוניים ככל שיהיו.

לתשומת ליבך

א. מאן

1 המלצתי החמה בזאת למעבר ולשימוש בשמך המלא.
2 ע"ע 'חופש הביטוי' במנוע החיפוש של אתר זה.
כן, רצוי לאקדמאים בלבד. 41347
נדמה לי, מר מאן, שמר קננגיסר et al. רצו במיוחד להמנע מלהפוך אתר זה לקהיליה אקדמית בלבד.
אמת ברוטו 40196
הפלסטינים אמרו בין 10 ל-‏15. צה"ל אמר 6. עשיתי ממוצע בין הקיצוניים, ואפילו עיגלתי למטה (איזה פטריוטיות!).
שיטה טובה 40270
אם הפלשתינאים היו אומרים 100 הרוגים, היית כותב 53?
שיטה טובה 40272
נו באמת, ואם דובר צה"ל היה אומר 0?
שיטה טובה 40283
הייתי מסייג ואומר שהדעות חלוקות על מספר ההרוגים, כאשר צה"ל הגיבורים החכמים והבלונדינים אומרים 6, בעוד הערבים המלוכלכים המגעילים עם השערות על הפנים אומרים 100. ככה זה בסדר? אגב, אולי אתה רוצה לנצל את כישוריך הפוטואלוסיביים כדי לשמש סוכן של האייל הקורא בשטחים, ולוודא את מספר ההרוגים בכל תקרית?
דעות חלוקות 40286
אני מוצא את הסגנון של התגובה שלך מחפיר. זה לא הוגן להאשים אותי (במרומז, כמובן, הרי אתה מתוחכם כשועל) בעמדות שוביניסטיות-גזעניות רק בגלל שאני חושב שההודעות של דובר צה"ל יותר אמינות מאלה של הרש"פ. זה אמנם לא אומר הרבה על מידת האמינות האבסולוטית שלהן, אבל לענייננו קובעת האמינות היחסית.

אולי שורש הבעיה הוא שאתה קורא לידיעות האלה "דעות" (כמו ב:"הדעות חלוקות"), כלומר אין כאן איזו אמת אוביקטיבית אלא הכל עניין של אינטרפטציה ברוח הניו אייג'. אולי כמה פלשתינאים מתו מוות רוחני בראותם את הטנקים של צה"ל או אולי תוחלת החיים שלהם התקצרה כתוצאה מהמתח ומישהו חישב את סה"כ אבדן השנים ותרגם את זה למספר הההרוגים. כמובן, אם אלה "דעות" ולא עובדות, כי אז אפשר בהחלט לשכלל אותן בכל צורה שנראית לך סבירה.

עכשיו מה? "הדעות חלוקות בקשר לשאלה אם צה"ל מרעיל את הבארות בפלשתין"? "חילוקי דעות בשאלה אם נעשה שימוש בנשק גרעיני בעזה"? "אי הסכמה בנוגע לשאלה אם המוסד הוא ששלח את המתאבד לדולפינריום, וגם הפיל את בניני התאומים"?

ולבסוף, "כישורי הפוטואלוסיביים" מונעים ממני כמעט לחלוטין שימוש בכל צורת תחבורה (כמה רחוק תגיע מכונית ללא נהג? כמה מביך זה כשמישהוא מתיישב עליך באוטובוס) כי בניגוד למסופר עלי אני בלתי נראה תמיד ובאופן קבוע. אי לכך עלי לדחות, בצער, את הצעתך.
דעות חלוקות 40288
אני מתנצל על הסגנון הבוטה בתגובה הקודמת שלי. הוא לא היה מוצדק.

אשר לטרמינולוגיה: כל עוד מדובר על הערכות שניתנות זמן קצר אחרי הארוע - מדובר בדעות. אני רחוק מאוד מרוח הפוסט-מודרניזם (לא קשור לניו אייג', אתה יודע), אבל אני כן מכיר בכך שיש כאן אינטרסים בפעולה, ולכן קשה לדעת, לפחות בשעות הראשונות, מי אומר את האמת. אני מאמין שבטווח הארוך, ההודעות הרשמיות הסופיות של צה"ל הן המדוייקות יותר, אבל לא כמה שעות אחרי הארוע. אם תשים לב, המספרים שלהם תמיד גדלים עם הזמן.
דעות חלוקות 40303
אני חושב שלא אילומ ולא אילו אומרים בדרך כלל את האמת.

הצבא משקר בעזרת דוברו אין ספור פעמים ולפעמים במכוון. (אני זוכר איך הוכיחו לי את זה באחד הקורסים שהיו לי בצבא אי שם במרכז הארץ)

אין סיבה להאמין בדיוק לא של זה ולא של זה.

כמובן שגם הפלסטיניאים מוסיפים משמנם למדורה על מנת להגדיל את הסיפור.

יותר פשוט לא להאמין לאיש משני הצדדים, אומרים נהרגו ככה וכהה אנשים זה מספיק, זה כבר לא כל כך משנה אם מדובר על 6 10 או 15 אנשים. (בטח לא בשביל אילו שמתו.)

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים