בתשובה לדובי קננגיסר, 25/10/01 11:24
שיטה טובה 40270
אם הפלשתינאים היו אומרים 100 הרוגים, היית כותב 53?
שיטה טובה 40272
נו באמת, ואם דובר צה"ל היה אומר 0?
שיטה טובה 40283
הייתי מסייג ואומר שהדעות חלוקות על מספר ההרוגים, כאשר צה"ל הגיבורים החכמים והבלונדינים אומרים 6, בעוד הערבים המלוכלכים המגעילים עם השערות על הפנים אומרים 100. ככה זה בסדר? אגב, אולי אתה רוצה לנצל את כישוריך הפוטואלוסיביים כדי לשמש סוכן של האייל הקורא בשטחים, ולוודא את מספר ההרוגים בכל תקרית?
דעות חלוקות 40286
אני מוצא את הסגנון של התגובה שלך מחפיר. זה לא הוגן להאשים אותי (במרומז, כמובן, הרי אתה מתוחכם כשועל) בעמדות שוביניסטיות-גזעניות רק בגלל שאני חושב שההודעות של דובר צה"ל יותר אמינות מאלה של הרש"פ. זה אמנם לא אומר הרבה על מידת האמינות האבסולוטית שלהן, אבל לענייננו קובעת האמינות היחסית.

אולי שורש הבעיה הוא שאתה קורא לידיעות האלה "דעות" (כמו ב:"הדעות חלוקות"), כלומר אין כאן איזו אמת אוביקטיבית אלא הכל עניין של אינטרפטציה ברוח הניו אייג'. אולי כמה פלשתינאים מתו מוות רוחני בראותם את הטנקים של צה"ל או אולי תוחלת החיים שלהם התקצרה כתוצאה מהמתח ומישהו חישב את סה"כ אבדן השנים ותרגם את זה למספר הההרוגים. כמובן, אם אלה "דעות" ולא עובדות, כי אז אפשר בהחלט לשכלל אותן בכל צורה שנראית לך סבירה.

עכשיו מה? "הדעות חלוקות בקשר לשאלה אם צה"ל מרעיל את הבארות בפלשתין"? "חילוקי דעות בשאלה אם נעשה שימוש בנשק גרעיני בעזה"? "אי הסכמה בנוגע לשאלה אם המוסד הוא ששלח את המתאבד לדולפינריום, וגם הפיל את בניני התאומים"?

ולבסוף, "כישורי הפוטואלוסיביים" מונעים ממני כמעט לחלוטין שימוש בכל צורת תחבורה (כמה רחוק תגיע מכונית ללא נהג? כמה מביך זה כשמישהוא מתיישב עליך באוטובוס) כי בניגוד למסופר עלי אני בלתי נראה תמיד ובאופן קבוע. אי לכך עלי לדחות, בצער, את הצעתך.
דעות חלוקות 40288
אני מתנצל על הסגנון הבוטה בתגובה הקודמת שלי. הוא לא היה מוצדק.

אשר לטרמינולוגיה: כל עוד מדובר על הערכות שניתנות זמן קצר אחרי הארוע - מדובר בדעות. אני רחוק מאוד מרוח הפוסט-מודרניזם (לא קשור לניו אייג', אתה יודע), אבל אני כן מכיר בכך שיש כאן אינטרסים בפעולה, ולכן קשה לדעת, לפחות בשעות הראשונות, מי אומר את האמת. אני מאמין שבטווח הארוך, ההודעות הרשמיות הסופיות של צה"ל הן המדוייקות יותר, אבל לא כמה שעות אחרי הארוע. אם תשים לב, המספרים שלהם תמיד גדלים עם הזמן.
דעות חלוקות 40303
אני חושב שלא אילומ ולא אילו אומרים בדרך כלל את האמת.

הצבא משקר בעזרת דוברו אין ספור פעמים ולפעמים במכוון. (אני זוכר איך הוכיחו לי את זה באחד הקורסים שהיו לי בצבא אי שם במרכז הארץ)

אין סיבה להאמין בדיוק לא של זה ולא של זה.

כמובן שגם הפלסטיניאים מוסיפים משמנם למדורה על מנת להגדיל את הסיפור.

יותר פשוט לא להאמין לאיש משני הצדדים, אומרים נהרגו ככה וכהה אנשים זה מספיק, זה כבר לא כל כך משנה אם מדובר על 6 10 או 15 אנשים. (בטח לא בשביל אילו שמתו.)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים