דו''ח על מצב השביתה 771
רשימה מעודכנת של שביתות, שביתות־נגד ואיומי שביתה במשק:

שביתת מכבי־האש: אנשי מכבי־האש נטשו היום את עמדותיהם בכל הארץ. הכבאים הפגינו מול משרד האוצר בירושלים, הבעירו צמיגים וחסמו כבישים. השביתה היא במחאה על עיכוב בתשלומי השכר לחלק מהכבאים, ועל העדר אמצעי כיבוי נאותים.

עיצומים במכס: עובדי המכס מעכבים ייבוא וייצוא של סחורות, ומעכבים נוסעים החוזרים ארצה מחו"ל. בין השאר מנעה השביתה הפצת עיתונים ערביים לחיל המודיעין. העיצומים צפויים להסתיים בקרוב.

שביתה בביטוח הלאומי: עובדי הסניף המרכזי של המוסד לביטוח לאומי שובתים בדרישה להשוואת התנאים עם עובדי הסניפים האחרים. כתוצאה מכך עוכבו תשלומי דמי־אבטלה, לא שולמו קצבאות ילדים, וכו'.

שביתת הסגל הבכיר באוניברסיטאות: הסגל הבכיר באוניברסטיאות שובת מזה שלושה שבועות. השביתה תוכננה לתחילת שנת הלימודים אולם נדחתה בשל רצח השר רחבעם זאבי. אנשי הסגל הבכיר לא מקיימים הרצאות, אולם ממשיכים לעבוד במחקר. יש לציין כי (לפחות בחלק מהמוסדות האקדמיים) הלימוד והמחקר הן שתי משרות שונות, עם תשלום שכר נפרד.

שביתת הנגד של הסטודנטים: סטודנטים בכמה אוניברסיטאות בארץ החלו בשביתת־נגד כדי לעצור את שביתת הסגל הבכיר. זאת, לאחר שתביעותיהם כי הלימודים לא יעוכבו בשל השביתה נדחו ע"י סגל המרצים. אתמול והיום חסמו הסטודנטים באוניברסיטת באר־שבע, בטכניון ובאוניברסיטת חיפה את הכניסה למרצים לשטח המוסדות.

שביתת עובדי משרד העבודה והרווחה: לאחר עיצומים שנמשכים מזה כחודש, מאיימים העובדים לעבור לשביתה מלאה. חוסים במעונות למפגרים עשויים להישלח בקרוב למשפחותיהם. לחלק מהחוסים אין קרובי משפחה בחיים, או שמשפחתם לא מסוגלת לטפל בהם, וקיים חשש שיאלצו לחיות ברחובות. דרישת העובדים: שיפור תנאי עובדי המעונות.

השביתה בטאבו: עובדי לשכת רישום המקרקעין (טאבו) אינם מקבלים קהל, לא עונים לטלפונים, לא מטפלים בדואר ומונעים רישום עסקאות. העובדים דורשים תוספת שכר ומוחים נגד ארגון־מחדש שעלול להוביל לפיטורים. בעקבות כמה מקרים של אנשים המחוייבים לעזוב בית שמכרו, אך אינם יכולים להכנס לבית שקנו מבלי שיקבלו משכנתא (הבנקים למשכנתאות לא מוסרים את כספי המשכנתא ללא רישום הערת אזהרה בטאבו), הקימו עובדי לשכת רישום המקרקעין "ועדת חריגים" הפועלת מתחילת השבוע שעבר.

עובדי משרד התעשיה והמסחר: בעיצומים.

עובדי נתב"ג: אלו יחלו לשבות מחר. בין השעות 8 עד 12 בבוקר לא תהינה המראות ונחיתות. העובדים מוחים על כך שהסכמי העבודה שלהם לא חודשו מזה למעלה מחצי שנה.

שביתות נוספות בדרך: במכללה להכשרת מורים (בשל אי־תשלום שכר) ובבתי־הספר העל־יסודיים (במחאה על הקיצוץ המתוכנן בתקציב משרד החינוך).

מערכת האייל הקורא: מתנצלת בפני כל ארגון עובדים או גורם השובת או נוקט בעיצומים, שלא הופיע ברשימה זו. עמכם הסליחה.
קישורים
מכבי האש והסטודנטים
עיכוב העיתונים לחיל המודיעין
שביתת עובדי משרד התעשיה והמסחר
רשימת שביתות מעודכנת באתר YNet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

השביתה מנעה הפצת עיתונים ערביים 43957
לא להחמיץ את השעה!

לזיין לציונים את האמאמא לפני שהם חוזרים לקרוא לנו את העיתונים!

לא לרחם, לזרוק אותם לים!

שיראו מה זה החארות!
וברצינות, ליאור. 43992
עוד יתחילו עיצומים ביחידת האוסינט של חמ''ן, בגלל שלא נותנים להם גישה לקריקטורות של אל-ק'ודס.
43986
משרד האוצר, כך פורסם, החליט להעביר את כספי הקצבאות ישירות לחשבונות הבנק של הזכאים (אנשים פרטיים?) והמוסדות.

משהו יודע להסביר לי, מה זה אומר על נחיצות עובדי ביטוח לאומי הרלבנטים?

והאם ננקטו צעדים מסוג זה בעבר, או שמדובר פה בשבירת כלים כללית, ופריצת סדק בסכר של ביטול תקנים (פיטורים) לא אקטוליים בביטוח לאומי?
שוב מסתברת ''נחיצות'' הפקידים. 43991
עדכון מנתב''ג 44039
לא תתקיימנה המראות עד 15:00 לפחות.

בYNET 44045
דיווחו על פצוע קל מדריסה בשער הטכניון. הנהג נעצר לחקירה. מישהו מקוראינו הנאמנים בשטח יכול לדווח האם הדריסה היא על רקע אידאולוגי או סתם תאונה?
בYNET 44055
השמועה היא שהנדרס הוא אחד מראשי הפעולות הסטודנטיאליות, ונדרס לאחר שהתגרה בנהג, כאשר הנהג הוא צחי הנגבי בכבודו ובעצמו.

כשמה כן היא, שמועה בלבד.
בYNET? 44083
לפתע אני לא מוצא שום מידע בנושא בשום מקום בו חיפשתי.
לא ב-YNET, לא בהארץ, לא בוואלה...

מה קורה פה?
44086
כשאתה מוצא, תעדכן, בבקשה.
בYNET 44088
ערן, מתי בדיוק קראת את הידיעה הזו ב-YNET? אני מנסה לחפש משהו בנושא מאז 17:40 בערך, הזמן בו הגבתי אליך לראשונה.

משהו פה מריח כמו טיוח.
בYNET 44099
את הידיעה קראתי בשעה שהגבתי (14:20). ממקורות לא מוסמכים המסתמכים על שמועות הרי לכם התיאור הבא.

בצהריים פגע קבלן עם רכבו בסטודנט שהפגין ליד שער הטכניון. מאוחר יותר, הגיע מרצה שניסה להכנס עם רכבו לטכניון והסטודנטים מנעו זאת ממנו. בו בזמן הגיע לאיזור השר צחי הנגבי מלווה במאבטחיו. אותו מרצה ניסה לפרוץ את קהל המפגינים עם רכבו ועצר, אז עטו עליו המאבטחים והיכו אותו.

עד כאן השמועה.
בYNET 44199
מוזר. מוזר מאד.
בYNET 44201
בכל מקרה, לינק לידיעה המקורית:
האם שביתת המרצים הסתיימה? 44107
אתמול אמרו, שככל הנראה המרצים ישובו לעבודה ביום ד'. (מחר)
בחדשות הערב (יום ג') לא היתה שום התייחסות לשביתת המרצים או למו"מ שלהם עם האוצר.
מישהו יודע מה קורה?
עוד יום 44125
(לפחות):

יאללה חלאס נגמר 45241
המרצים התקפלו כמו נמושות והלכו עם תוספת שכר של 4.3%. יובל רכלבסקי אומר שלפני שנה וחצי הם היו יכולים לקבל יותר, אני מסיק שגם היום הם היו מקבלים יותר אם לא היו רועדות להם הביצים מהחשש ללמד בימי שישי (לא שאני בעד, אבל זו המשכורת העלובה שלהם, לא שלי).

בכל אופן, הלימודים באוני' חיפה ובטכניון יתחדשו רק ביום ראשון.
יאללה חלאס נגמר 45252
זו גם המשכורת שלי. אני עובד בימי שישי. אם ילמדו בימי שישי, אני אאלץ לצמצם את שעות העבודה שלי, או לפספס שיעורים. בוז.
יאללה חלאס נגמר 45253
נראה שהסיבה האמיתית להפסקת השביתה היא שועד ראשי האוניברסיטאות הודיע שהחל משבוע הבא השובתים לא יקבלו משכורות.
יאללה חלאס נגמר 45258
באמת? חמוד. בYנט מצוטט פרופסור מהוג'י שאומר שאחת הסיבות להפסקת השביתה היא "מכתב תמיכה שקיבלנו מראשי האוניברסיטאות". טוב לדעת שהוא חושב שהפסקת תשלום המשכורות זה תמיכה. (:
יאללה חלאס נגמר 45331
מה זאת אומרת, "החשש ללמד בימי שישי?"
ממה שהבנתי, זה ממילא יקרה. איפה עוד תוכל לדחוף את ההרצאות והתרגולים האבודים? בלילות? ומתי אנשים יעשו ש"ב בדיוק?

מה היה שווה כל בזבוז הזמן הזה? גם המרצים לא קיבלו את מה שרצו, וגם הלכו ארבעה שבועות של לימודים. באמת, תודה רבה. רק שידעו, שאישית אני חושב שאמחה מחאה שקטה, בכך שכאשר יבוא הזמן לתואר שני\שלישי, אעשה אותו בחו"ל. שיחפשו את המסטרנטים\דוקטורנטים שלהם במקום אחר.
יאללה חלאס נגמר 45466
לא יודע לגבי מקומות אחרים, אבל בפקולטה שלי, אני לא רואה איך הארבע-שש שעות שהם יכולים להוסיף בימי שישי יועילו למישהו - איך יתאמו את כל הקורסים השונים?
אין אפשרות כזו. הם פשוט ימחקו לנו את חופשת הסמסטר.
יאללה חלאס נגמר 45517
אז מה אתם עושים בנידון? תן לי לנחש... כלום?
יאללה חלאס נגמר 45537
לי זה לא מפריע. אני עובד בכל מקרה כל השנה בירושלים, אז למחוק את חופשת הסמסטר לא מפריע לי. אני חושב שהמרצים הבכירים עשו טעות כשהם לא תיאמו איתנו ועם הצוות הזוטר את השביתה מראש, וכך יכולנו לנצל את החודש הזה.

מה אתה רוצה שנעשה? נשבות? למישהו אכפת מאיתנו? לא. נמאס לי כבר מהתלונות שהסטודנטים בישראל אפאטים. הם לא אפאטים - הם פשוט לא ציבור. למה לעזאזל שהסטודנטים יעשו מהפכות כשהם לא מסכימים זה עם זה? אני חושב שזה שבמקומות מסויימים כל הסטודנטים הם שמאלנים מארקסיסטיים זה בעיה של המקומות ההם. זה שבישראל הסטודנטים באים מכל רחבי הקשת הפוליטית, זה רק לזכותנו.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים