ח''כ גדעון עזרא: השב''כ צריך לפקח על ארגוני שמאל 951
סגן השר לבטחון פנים גדעון עזרא (ליכוד), אמר היום (א') בראיון ל"קול ישראל", בהתייחסו לארגוני השמאל, כי "השב"כ צריך לפקוח עליהם עין מחשש שיש ביניהם אנשים שימסרו לפלסטינים מידע צבאי רגיש".

עזרא אמר כי במצב הנוכחי "יש אנשים שהמצב יכול להעביר אותם על דעתם, ואני לא מדבר כרגע על הסרבנים אלא מעבר לסרבנים, שיכולים למסור אינפורמציה כזו או אחרת לפלסטינים אודות מעשיה וכוונותיה של ממשלת ישראל. חלק גדול מכך אנו רואים גם אצל כתבים כאלו ואחרים בעיתונות, הנמצאים לפי דעתי על הסף בין תמיכה במדינת ישראל במאבקה לבין מאבק נגד מדינת ישראל". כשהתבקש עזרא לציין דוגמה לדבריו הוא השיב: "צריך לקרוא את עיתון 'הארץ' ואת העיתונאי גדעון לוי כדי להבין את הדברים". הוא הוסיף כי "כאשר יהודי משתתף בהפגנה במחסום ומפעיל כוח נגד שוטר יהודי, צריך להעמידו לדין על בגידה".

מספר ח"כים מסיעות העבודה ומרצ מחו בחריפות על ההתבטאויות וקראו ליועץ המשפטי לממשלה להתערב בעניין.
קישורים
Ynet
גדעון לוי - אזור הדמדומים - פינתו השבועית במוסף הארץ, על המתרחש בשטחים
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

הממ... 64870
מתי בדיוק הפעיל גדעון לוי כוח על שוטר?
אבל ברצינות, באמת הגיע הזמן לפקח על מחתרות השמאל האלה. אחרי שהן חיסלו את חנן פורת ואת בגין, הן עלולות עוד לתקוע כדור בשרון.
הממ... 64872
מנחם בגין ומיכה רייסר אכן חוסלו ע''י השמאל האלים.
לזה בדיוק התכוונתי! 64875
אתה זוכר אולי איך קראו לפעיל השמאל הקיצוני שהתגנב לאמבטיה של בגין והזריק לו סם שגרם למותו?
שמעתי שהוא מסתגר בביתו 64882
ומפסל את אריק שרון מקליפות תפוחי אדמה.
הממ... 64892
דליה איציק?
מגיע לשמאלנים להירקב קצת בקלבוש 64887
מוקדש לגדעון עזרא, אחד המצביאים החשובים של ישראל. אני אומר לך, אל תתן להם לסתום לך את הפה, לאותו תמנון שמאלני המשתלט על התקשורת. תכניס להם.

משהו לשמאלנים:
כשהייתי בטיול השואה הקלאסי של כמעט כל נער בעיירה הדרומית שבה גדלתי, הדבר שהכי משך את ליבי היו חסידי אומות עולם, אנשים שסיכנו את חייהם כדי להציל בני מיעוט שנוא ומושמץ, שהואשם בתבוסת ארצם במלחמה, בגניבת כספים, בהעברת מחלות, בהשתלטות על התקשורת, בבגידה, ובכל רע אפשרי על ידי העיתונות ורשת החינוך. ואולי הייתי צריך לפתוח אחרת את הקטע:

היה כומר שאמר:
תחילה כשלקחו את היהודים, שתקתי, כי לא הייתי יהודי.
אחר כך כשלקחו את הקומוניסטים, שתקתי, כי לא הייתי קומוניסט.
וכשלקחו את ההומואים, סתמתי את הפה, כי לא הייתי הומו. אני כומר נוצרי.
וכשלקחו אותי, אף אחד לא פתח את הפה.

כשהרגו 1400 פלסטינים, שתקתי. אני לא פלסטיני.
כשהתקשורת הסיתה נגד טיבי והשוטרים הכו אותו, כשהתקשורת הסבירה שהערבים משתלטים על קרקעות המדינה, שתקתי. אני לא ח"כ ערבי.
כשגדעון עזרא אמר שצריך לפקח על גדעון לוי ושהמפגינים הישראלים שהביאו אוכל ותרופות לפלסטינים בא-ראם וקיבלו מכות באלות וגז מדמיע - שתקתי. אני לא גדעון לוי.
אולי כדאי שאשתוק.
מגיע לשמאלנים להירקב קצת בקלבוש 64976
כשנהרגו 1400 פלסטינים שתקתי. כי חשבתי על 400 הישראלים שנרצחו, בידי חלק גדול מאוד מאותם 1400 הפלסטינים.
כשהתקשורת הסיתה נגד טיבי והשוטרים הכו אותו, כשהתקשורת הסבירה שהערבים משתלטים על קרקעות מדינה, שתקתי. כי שמחתי שסוף סוף גם התקשורת החלה לעסוק בבעיות אמיתיות בדו קיום שלנו עם הערבים בישראל. והמדינה סוף סוף שמה איזשהו גבול נגד בוגדים גם אם הם חברי כנסת.
כשגדעון עזרא אמר שצריך לפקח על גדעון לוי ושהמפגינים הישראלים שהביאו אוכל ותרופות לפלסטינים בא-ראם וקיבלו מכות באלות וגז מדמיע-שתקתי. שמחתי שלא נתנו לחבורה של פופוליסטים להיכנס לשטחים ולנסות להחליש את המשך הפעולות שלנו נגד ניקוי השטחים ממחבלים (הם לא באו בגלל אוכל ותרופות למרות שניסו להיכנס במחסה שלהם).
אז אולי כדאי שאפסיק לשתוק.
כי עלובים כמוך מנצלים את השתיקה של האזרח המצוי ולא מתביישים בדיעות שעל גבול הבגידה.

אתה ודומיך לא מתקרבים אפילו לקרסוליים של אנשים כמו חסידי אומות העולם בשואה. אין ביניכם כל דמיון. הם נלחמו להציל חפים מפשע. ואתה מעודד רצח של חפים מפשע.
שתיקת המקולסים 64995
יש משהו במה שאתה אומר, אודות שתיקת הרוב נוכח צעקנותם הצדקתנית של מלמדי הסנגוריה על הטובחים ביהודים.

נוהג ההצדעה במועל יד נאצי אצל קלגסי הרשות כבר אמרנו?

גם תומכי הפורעים באירופה נוקטים, איך נאמר, בגישה אנטישמית במובהק, כמו זריקת בקבוקי תבערה על בתי כנסת בצרפת.

אין צודק ממאבקם של שרידי העם היהודי על מקום תחת השמש בו יהיה חופשי לחיות את חייו.
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65025
מה רצה גדעון לוי להשיג בא-ראם. טוב מאוד שאתה ממש בטוח שמטרתו היא לעזור למחבלים. מאיפה אתה יודע, לכל הרוחות, שהוא לא היה שם כדי להביא אוכל ותרופות לבני אדם? היית שם?
אתה מגעיל אותי, בצדקנות שלך, בביטחון שלך שאתה יודע הכל. מה הן אותן 'אדמות מדינה' אם לא אדמות שהמדינה הפקיעה מערבים (בדוק את אחוז הקרקעות הערביות מבין הקרקעות שמדינת ישראל הפקיעה לצרכיה).
כמה מ- 1400 הפלסטינים שנהרגו הם מחבלים? אתה יודע שרובם הם כאלה. אני הרבה פחות בטוח. כמה מהם מתו לאחר משפט שבו הוכחה אשמתם בבית דין ונגזר עליהם גזר דין מוות? אפס.
וזה לא שאני אוהב מחבלים. אני מאמין שצריכה להיות בחוק הישראלי סנקציה של גזר דין מוות על תכנון וביצוע רצח המוני. אבל זה אומר שכדי לגזור גזר-דין כזה, יהיה צורך בבית משפט מסודר, *אזרחי*, עם עדים, סנגורים, קטגורים וכל הסיפור.
שוב העניין הזה 65030
תזכיר לי, בבקשה, באיזו מלחמה בתולדות האנושות חיילי האויב הועמדו לדין "בבית משפט מסודר, *אזרחי*, עם עדים, סנגורים, קטגורים וכל הסיפור", ואיך בדיוק זה בוצע. אני לא חושב שאתה, או גדעון לוי, מוכנים לנסוע לג'נין ולהגיש לאנשי הג'יהאד האיסלמי את ההזמנות לבית המשפט.

פעם אחר פעם הוצע להם להכנע, אך למרבה הצער, פלשתינאים רבים מוכנים למות עבור האידיאלים שלהם. אלמלא האידיאלים האלה היו כוללים את מותי שלי, הייתי מוחא להם כפיים.

(ולמרות שאני חוזר כאן על דברים שאמרתי יותר מפעם אחת, כדי למנוע התדינות מיותרת, אני חוזר ומצהיר שללא ספק מיד אחרי חיסול היתושים יהיה צורך לפעול מהר ובהחלטיות לייבוש הביצה).
לא, לא, לא 65035
המגיב לפני (איני זוכר את שמו) הודיע בהתלהבות שלא איכפת לו ממות 1400 פלסטינים כי רובם ככולם הם מחבלים ואחראים לרצח אזרחינו. מטרת הודעתי הייתה רק להבהיר לו שעד להצגת הוכחות (למשל, במשפט) שאנשים אלו *אכן* אחראיים לרצח, לא ניתן לקבוע שמותם 'הגיע להם' בשל היותם מחבלים.
רק רגע 65036
או שהם חיילי האויב ואז הם לא טרוריסטים או שהם טרוריסטים ואז הם לא חיילי אויב. תחליט.
הגדרות 65038
העיסוק בהגדרות נדון בהרחבה במאמר על הגדרת החיים, אני לא רואה למה הוא רלבנטי כאן.

טרוריסט וחייל אויב אינם שני דברים סותרים. במובן הפורמלי הפלשתינאים אינם חיילים, אבל בפועל, בסיטואציה העכשווית, הם כן. חלק מאלה שנלחמים בנו כרגע הם "שוטרים" של הרש"פ, וחלק אחר הם טרוריסטים. איפה כאן הבעיה?
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65037
קרא את הודעתי שוב. שום דבר ממה שייחסת לי בעצם לא אמרתי.
לא אמרתי שמטרתו של גדעון לוי היתה לעזור למחבלים. לא אמרתי שרוב הפלסטינים מ 1400 ההרוגים הם מחבלים (וזה גם לא מעניין אותי), ולא אמרתי שמחבלים מוצאים להורג. שזה אגב משהו שכדאי לפתוח בו דיון חדש- מדוע אתה חושב שצריך לחכות למחבל שיגמור את המחסניות שלו, ורק אז לבקש ממנו שיתלווה לבית דין של מטה כדי שלא יצטרכו כוחות הביטחון לסיים את קיומו חלילה וחס ללא פסק דין מוות. או לחילופין כמובן לחכות שיתפוצץ ואז להתלוות לאיבריו הקטועים ולדאוג להם לייצוג משפטי הולם.

אבל דבר אחד כן אמרתי ובזה צדקת. שאני לא מאמין שאנשים שמגיעים בקבוצה גדולה, בהפגנתיות ומלווים במצלמות אכן באה באמת להביא אוכל ותרופות. אחרי הכל משאיות מזון ותרופות עוברות הרבה יותר טוב לנזקקים בלי עשרות מפגינים ומצלמות שמלווים אותם בדרכם לתוך איזור מלחמה. במיוחד שיודעים שהצבא קצת רגיש כרגע למעבר של עיתונאים ופעילי שלום לתוך איזורי קרב. אני בטוח שהיה שם דבר נוסף מעבר רק לסיוע הומניטרי. שגם ככה קשה לו להיכנס בלי כל הצעקות וההמולה התקשורתית שמסביב.

נ"ב: אתה מגעיל אותי לא פחות.
אל תתחמק. 65039
כתבת:
'400 הישראלים שנרצחו, בידי חלק גדול מאותם 1400 פלסטינים'
עזרו לי, איילים: האין מדובר כאן בטענה שרוב הפלסטינים שנהרגו הם מחבלים? מה הבעיה בהבנת הנקרא שלי?
לגבי גדעון לוי. אני שמח שתיקנת את עצמך, והבהרת שאינך מאשים את מר לוי בעזרה למחבלים אלא בניסיון לפרסום של עצמו ושל פעולותיו. מר לוי העביר מזון ותרופות (ואני אגב יודע ממקורות ראשונים שמר לוי וחברים אחרים מבצעים אותה פעולה גם פעמים רבות ללא מצלמות) אלא שבמקרה זה הוא גם עשה משהו נוסף, וזה להפגין כנגד מה שנראה לו כפגיעה בזכוית האדם. אינך מסכים אתו, וזו זכותך, אבל במדינה דמוקרטית זכות הדיבור וההפגנה היא זכות אלמנטרית, ו"רגישויותיו" המוראליות והפרסומיות של הצבא אינן רלבנטיות לגביה.
(אם אתה מעדיף לחיות בישראל שהיא דיקטטורה צבאית, אין לנו על מה לדבר)
אל תתחמק. 65043
אני חוזר - לא כתבתי בידי "רוב" מ 1400 הפלסטינים. בכוונה רשמתי בידי "חלק גדול" ולא בידי רוב. לא דרוש רוב מ 1400 כדי שיהיה לך חלק גדול מאותו המספר. צר לי אם לא הובנתי כהלכה. אני יכול לראות עכשיו איך בקלות היה אפשר לפרש את המשפט בשני אופנים. אך אלו היו דבריי.

שוב ישנו חוסר הבנה משווע. גם לא האשמתי את מר גדעון לוי בנסיון לפרסום עצמי (למעשה בכלל לא האשמתי את גדעון לוי בשום דבר כפי שנדמה לי זה היה חבר כנסת שעשה זאת לא אני).אני האשמתי את מחלקי הסיוע למיניהם בכך שהם מנסים להחליש את פעולות צה"ל למיגור קיני המחבלים. ואני כבר יודע שהם אינם חושבים כמוני תודה רבה לך. אני מבקש ממך באמת שתקרא שוב.

נ"ב: רק כדי שלא תחשוב שאני מתחמק. אני אישית אכן חושב שהרוב הם מחבלים טרוריסטים ואינם אזרחים חפים (למרות שהשתדלתי לא לכתוב זאת משום שזהו ניחוש בלבד). מאירגון בצלם ומאתר נוסף שמכיל את כל פעולות הטרור שנתבצעו משנות ה80 ועד היום הוצאתי כבר כ 250 פלסטינים מחבלים ואנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים שנהרגו. וזה ללא פעולות צה"ל כנגד מחבלים שאינם מכוחות הביטחון. ללא הסיכולים הממוקדים, הסיכולים הלא ממוקדים שנעשו יום יום בנסיונות חדירה של פלסטינים, וללא הרוגים חמושים ללא מדים בפעולות צה"ל בשטחים, וכמובן ללא הרוגים פלסטינים בידי פלסטינים. תוסיף את כל אלו ותקבל לדעתי לפחות כמספר הכפול מזה של מחבלים ונרצחים פלסטינים בידיהם. בהחלט מספר לא מבוטל. אני בהחלט הייתי נותן ניחוש שרוב ההרוגים מאותם 1400 אינם חפים בכלל.
טוב מאוד שאתה יודע בדיוק 65048
להיפך:
1. לא צריך להיות עונש מוות בחוק.
2. בעת מלחמה אין זמן לבתי משפט. הרוג מלחמה אינו שווה למוצא להורג.
מה עם פואד? 64904
אם חלילה תתקבל הצעתו של עזרא, יש להתחיל בפיקוח על שר הביטחון הפטפטן שמסכן את מקורות המידע הישראליים.
דוגמאות לא חסרות (''מישהו ראה'' לגבי החיילים החטופים בחרמון וכו').
שמאל פוגע בבטחוני כאזרחית כאשר 64908
כל אזרח ישראלי המעודד באמירותיו את האויב בכל סוג פעילות ציבורית החשופה לתקשורת צריך לעמוד לדין.
שמאל פוגע בבטחוני כאזרחית כאשר 64915
כן, אבל מה זה אויב? האם ילדים פלסטינים רעבים ללחם, עליהם, בין השאר, מגן גדעון לוי בכתביו, הם אויב? בטח לדעתך פלסטיני התומך בהשמדת ההתנחלויות הוא אויב, אבל מה עם איש שמאל התומך בפינוין? אני בטוח שלדעת אביגדור ליברמן גם הוא אויב. אז איפה עובר הקו?
יש כאן בעיה קטנה 64924
אני, למשל, חושב שאמירה כזאת שלך פוגעת בדמוקרטיה, ולפיכך במדינה, במידה כזאת שהיא ודאי מעודדת את האויב. גם האמירות של גדעון עזרא גורמות לי, אזרח ישראלי, עוגמת נפש כזאת שבודאי משמחת את האויבים שלי.

אי לכך צריך להעמיד אותך ואת ח''כ עזרא לדין עפ''י הצעתך. המממ, אם כך היא לא הצעה גרועה כל-כך, ולכן אינה מעודדת את האויב...

חוזרים לפרדוכס ''המשפט הזה הוא שקרי'', מה שמעלה שוב את השאלה באיזה יום הבחינה.
שמאל פוגע בבטחוני כאזרחית כאשר 65049
זו אכן הגדרה לא דמוקרטית.
הגיוני יותר להסתפק ב''כל אזרח אשר פוגע בבטחון המדינה צריך לעמוד לדין''. כלומר, לעודד - מילא, אבל לשים יד - אסור.
''שמפניה'' לשמאל הקיצוני 64963
אני מאוד מקווה שכמה ''שמפניות'' מסתובבים ב''מכוני שלום'' ו''אגודות ידידות'' למיניהם, חסר לנו שלא...
''שמפניה'' לשמאל הקיצוני 64965
בטוח שיש כאלה. וזה גם ג'וב נחמד- הבנות של השמאל יותר מתירניות מאלה של גוש אמונים...
''שמפניה'' לשמאל הקיצוני 64966
נו שוין...כשלפשק רגליים זה אידיאולוגיה...
''שמפניה'' לשמאל הקיצוני 64968
וכשלXXX זה חלק מהתפקיד...
די עם האגדה שבימין אין כוסיות! 65026
תראו את מרגלית הר-שפי. גם יפה, גם קילרית.
כן אבל 65527
האם היא נותנת?

(ויש שגם יוסיפו ויאמרו שאם היא הייתה נותנת, אולי לא היה נרצח כאן ראש ממשלה).
64989
או השב''כ צריך להתחיל לפקח על הפה של גדעון עזרא
ועראפת ביום השואה 64998
עראפת ביום השואה, נוכח מחזות הפריעה ביהודים בליל הבדולח, ודומיהם:
"אח, היו ימים, חבר"
ומיכאל שרון ביום השואה? 64999
קצת סר טעם, לא? ואחר כך אתה מתלונן על דמוניזציה שעושים לישראלים. שנאמר: הפוסל, במומו פוסל.
וכי מה אתה סבור? 65001
וכי עראפת סבור אחרת? וכי אינו שואף להכחיד את ביתו היחיד של העם היהודי? וכי אינו מצדד בגילויי האנטישמיות הקשים באירופה כלפינו?

ולגישתך, האם איש דמים וותיק זה ותלמידיו מקדמים באמת את ענינו של העם הפלשתיני?

האם ענינו של העם הפלשתיני באמת עובר בנתיב ההשמדה שניזומה כנגד העם היהודי על ידי שונאיו?
הסימטריה מכה שנית 65070
וכעת מה תאמר למי שטוען‏1 ששרון חוכך ידיו בהנאה לנוכח כיבוש הרשות ואומר "עכשיו נגמור את מה שלא הספקנו ב- 82 בסברה ושתילה"?

1 אני בוודאי שאיני טוען זאת
ערן בילינסקי, פקח את עיניך 65002
ואל תטמון את ראשך בחול. לפחות לא בעת זאת.
יום השואה של עראפת 65050
אני באמת ובתמים מתפלא שעראפת עדיין לא הגה את יום השואה הפלסטיני.
כל כך היה מתאים למערכת התעמולה הפלסטינית להכריז על יום זכרון לחללי פלסטין - יום אחד לפני יום השואה - רק בשביל להשיג עוד קצת כותרות ולהכניס לנו עוד איזה קטנה (יענו Stick it to us).
אוי, הצנזורה 65074
כל העולם ואשתו כבר יודעים ברגע זה על הפיגוע הקשה בג'נין( לפי מה ששמעתי 18 הרוגים), חוץ מאזרחי המדינה חסרי-האינטרנט. לא יאומן!
אפשר לינקים בבקשה? 65076
אפשר לינקים בבקשה? 65077
אפשר לינקים בבקשה? 65079
אין לי אפשרות ללנקק, אבל תיכנסי למבזקים של רוטר ותראי
AP/Al - Jazeera 65121
אוי, הצנזורה 65096
זה לא צנזורה, זה כדי למנוע פאניקה, אבל תודה שאתה מתעלם מזה. כרגע, עם כל כוחות המילואים, אם פשוט יודיעו ברדיו על 10 או יותר הרוגים, המערכות הסלולריות יקרסו לחלוטין, שלא לדבר על המערכת הטלפוניות של הצבא שיסתמו מיד.
אוי, הצנזורה 65097
אבל בינתיים עפים מליוני טלפונים מבוהלים לכל הכיוונים. לא עדיף שיודיעו ודי?
אוי, הצנזורה 65098
אף פעם לא מודיעים שעד שבטוחים שכל המשפחות יודעות. עדיף שאנשים יהיו באי-וודאות מסוימת על-פני זה שמישהו שלא ידע כלום ישמע ברדיו שבן-משפחה שלו נהרג.
אוי, הצנזורה 65101
זה שיןדיעו זה לא אומר שיודיעו שמות ספציפיים.
אוי, הצנזורה 65102
למה לא מודיעים בכלל כבר הסברתי.
אוי, הצנזורה 65104
אגב, מעבר לכך שבאתרים הישראלים אין ידיעה( ואת רוטר וישע ניוז חסמו), גם בcnn ובbbc אין שום מידע, וזה כבר מוזר מאוד.
אוי, הצנזורה 65109
הבנתי שאלה חיילי השייטת
אוי, הצנזורה 65116
כן, גם רויטרס לא מדברים על זה. אולי יש סיכוי שזה אכן לא יותר משמועה?
אוי, הצנזורה 65117
AP מצטטים כלי תקשורת ערביים בינתיים.
אוי, הצנזורה 65118
I seem to recall that the foreign press is forbidden from entering Jenin, which may explain the lack of outside coverage.
למרבית הצער, זו לא שמועה. 65119
דבקה דיווח על כך כבר ב 9:30 בבוקר.
מעל שעה אחרי שהחלו הדיווחים 65214
באתרים רבים אחרים. http://www.yeshanews.com למשל, התחיל לדווח כבר ב-‏08:14.

דבקה הוסיפו מעט נופך מקורי משלהם:
"לוחמי צה"ל התפרצו לבנין וכבשו אותו. איש מהלוחמים או ממפקדיהם, לא ידע, כי מתחת לבנין יש מנהרה ובה מצויה מעבדת חומרי נפץ גדולה ובו נמצאו פלסטינים רבים. המנהרה לא הייתה מחוברת לבנין. צופים פלסטינים שעקבו אחר הכוחות הישראלים, הודיעו לנמצאים במנהרה על כניסתם של הישראלים למבנה. לאחר זמן קצר פוצצו הנמצאים במנהרה את עצמם ואת מעבדת הנפץ. מעצמת הפיצוץ, הבנין בו נמצאו הכוחות הישראלים, התמוטט על המחזיקים בו. גם הבניינים מסביב התמוטטו. אין נעדרים או חטופים מקרב חיילי צה"ל."

נראה לי שהדיווח סותר את הדיווחים הרשמיים.
אוי, הצנזורה 65123
bbc מצטטים את דובר משרד החוץ עופר גנדלמן שמדבר על 10 הרוגים.
הותר לפרסום 65126
13 הרוגים ותשעה פצועים, לפי ynet.
אוי, הצנזורה 65122
רוטר השתחרר לפני כחצי שעה.
אוי, הצנזורה 65129
זה לא היה בצו איסור פרסום, אלא הסכם בלתי כתוב בין צה''ל לגופי התקשורת (כך אמר לי חבר שעובד במחלקה המשפטית של רשות השידור).
סיכום ביניים 65143
אין ספק שההסכם הצליח מעל המשוער. אני שמעתי במשך היום ש:

1. 18 הרוגים (כאן באייל).
2. בוגי יעלון נהרג.
3. הופל מסוק ישראלי.

מה יש להגיד, הנסיון למנוע פאניקה הצליח מעל המשוער. מושקעת כאן אותה חוכמה שמושקעת בכל מערך ההסברה, וזה עולה לנו בדם.
סיכום ביניים 65176
זה עוד כלום. אני שמעתי שלכדו 24 חיילים, ומדי פעם מוציאים חייל להורג ומשליכים את גופתו.

כנראה שמדובר כאן בניסיון למנוע חרדה מהמשפחות - לא כל אחד גולש באתרי סקופים נידחים באינטרנט (מי שנכנס לynet ידע ששני חיילים מחיל הים נפצעו קל). אני עצמי אכן הייתי מוטרד ומודאג כל היום.
אוי, הצנזורה 65193
אני חושב שבינתיים אתה כבר יודע שהתגובה המקוממת שלך מהבוקר על ''ההתעלמות מסכנת הפאניקה'' לא ממש רלוונטית.
כל הורה לחייל בג'נין שמע על כך שקרה משהו בג'נין במהלך היום, וכמו שכבר הבנו, רוב הדיווחים היו גרועים יותר מהאמת.
אני לא מבין למה אתה, כעיתונאי( או כמי ששואף להיות עיתונאי), מעדיף לנקוט באופן אוטומטי בעמדת דובר ממשלתי בירוקטי.

בכל מקרה, גם אם טעיתי בעמדה שלי, ההנחה הבסיסית שלך(מכיוון שאינך מכיר אותי) צריכה להיות שאני טועה בתום-לב, ולא שאני מודע לסכנת הפאניקה ומעדיף להתעלם ממנה מסיבותיי האישיות.
אוי, הצנזורה 65221
לא רוצה להכנס לויכוח. בא נסגור בזה שאני מצטער על הרוח התוקפנית בדברי הראשונים.

מבחינה עניינית - אני חושב שחרושת השמועות לא יצרה פאניקה, בעוד שהודעה על הרוגים בלי שום פירוט ולפני שהודיעו למשפחות הייתה מעוררת פאניקה שכזו. חרושת השמועות לא יצרה פאניקה, משום שכשמדובר בשמועות, אנשים עסוקים מדי בלפתח אותן (הרמטכ"ל נהרג! מסוק הופל! כאילו הרמטכ"ל נלחם בג'נין...), ופחות עסוקים בלדאוג לאנשים ספציפיים. גם ההפצה השמועתית של הדבר, אף כי הייתה, כצפוי, מהירה מאוד, מנעה קריסה מיידית של רשתות הטלפון - ולו משום שלא הייתה הודעה אחת שהגיעה לכולם באותה העת.
רות,סוף 65228
מקבל את בקשתך ומסיים,מבחינתי, את הנושא.
אוי, הצנזורה 65239
בהזדמנות זו אשחיל פה שאלה משלי:

כאשר ישנו אירוע גדול שבמסגרתו נהרגים חיילים, מעכבים בדרך כלל את פרסום הידיעה בכמה שעות עד שהמשפחות ישמעו על כך ישירות מנציג של צה"ל. אחרי שהמשפחות מקבלות את ההודעה מפרסמים את הידיעה גם בתקשורת עם ציון מספר ההרוגים, ולאחר מכן עוברות עוד כמה שעות עד שמפרסמים גם את שמות החללים ודרגותיהם. אם המשפחות כבר יודעו על האירוע מספר שעות קודם לכן, למה מחכים שוב לפני שמפרסמים את שמות ההרוגים?
אוי, הצנזורה 65247
ניחוש: ככדי שהמשפחה הקרובה תספיק להודיע באופן פרטי לקרוביהם הקצת יותר רחוקים.

ואגב, אני בעד המדיניות של האייל לכבד את ההסכם עם הצבא ולא לפרסם לפני הזמן.
אוי, הצנזורה 65297
למיטב ידיעתי, ההודעה מתפרסמת לאחר שהודיעו למשפחות, אבל השמות מתפרסמים רק אחרי שיודעים שכל המשפחה יודעה.
אוי, הצנזורה 65120
פיגוע? בג'נין? איפה, בבית קפה או בסניף של מקדונלד'ס?
גם אם השמועות נכונות (והן, לצערנו, כנראה נכונות), אותם 12-18 (אלה מספרי הקצון שהגיעו אלי) הרוגים לא נהרגו בפיגוע, אלא במהלך לחימה לכבוש מחנה הפליטים.
ובנתיים יש לנו פושע משלנו: פרס 65075
פושע מתוצרת בית יש לנו: פרס שמעון. האיש שהורג בנו שנים רבות. היום הוא מדבר גרוע לא פחות מהנאצי-פלשתיני עראפת.

בין לבין, בגלל משחקי השמאל הארור, יש לנו היום, ה 9 לאפריל 2002 הרוגים רבים! (ככל הנראה 10 הרוגים ויותר!)

וכל זאת בגלל מה? בגלל יפות הנפש של השמאל. במקום להוריד עליהם, חלאות פלשתינאיות אילו כמה פגזים 155 או כמה טונות מ F16 ולגמור את העניין, מקריבים את טובי ילדינו.

לא להסתבך בסימטאות, לא לקרבות מבית לבית, כן להפעיל עוצמה אמיתית.

ואחרי כל המתים האילו, החלאה, ראש וראשון לפושעי אוסלו, מסית ומדיח רבין לדרך הזאת, עוד מהין לחרף את חיילי צה"ל.

גדעון עזרא, לא רק צודק, צודק מאוד.
אכן רצחני, מר פרס. 65146
אני זוכר איך בתאוות דם רצחנית פרץ מר פרס לבית כנסת בבני ברק וריסס כדורים לכ הכיוונים. ואיך שנים אח"כ, בהפגנת ימין גדולה, זרק רימון אל תוך הקהל. ואיך מר פרס הרג עשרות אזרחים ישראליים בירי פגזים על ביתם.
מה, זה לא היה הוא?
מממ... אולי לפני שאתה מאשים אדם בכך שהוא 'הורג בנו שנים רבות', תבהיר למה אתה מתכוון כשאתה משתמש במילה 'הורג'. כי אני חשבתי שיש לה משמעות מסוימת, אבל כנראה שטעיתי.
אכן רצחני, מר פרס. 65164
הורג משמע הורג. לא ברובה אלא בגוררו את ישראל ואת צה''ל ואת כל המערכות מסביבם למלחמה בה דם חיילנו ניגר חינם. אבל חינם. בהתחלה עם הסכם אוסלו שאת תוצאותיו אנו משלמים כל יום ויום.

אחר כך, בהיותו ראש ממשלה (לא שמישהו בחר בו בכלל) כפת את צה''ל ואנס אותו למלחמה בתנאי נחיתות מדהימה וללא יכולת להפעיל את כוחו האמיתי ולמחוץ את הצפרדע החיזבלאית.

אחר כך דחף את ברק לוויתורים ומשם הורס כל יום ויום את ממשלת שרון וכופה עליו לא להגיב כראוי. אפילו היום, עם הבאלגאן בג'נין, הוא דואג להוציא הודעה שהוא ''חושש שמה הפלשתינאים....'' עראפת לא היה מנסח את זה יותר טוב.

הורג אותנו עם דם אמיתי וביתר יעילות מלקחת רובה ולרסס.
*פרס* גרר את ישראל למלחמה? 65191
אתה כנראה חי באיזו היסטוריה חלופית מעניינת.

אבל מה שמעניין אותי יותר הוא השימוש הדמגוגי והאיום שלך במילה 'הורג'.
לפנייך סיטואציה תיאורטית:
קצין צנחנים התלבט האם להיכנס לג'נין דרך סמטה א' או סמטה ב'. למרות שסמטה א' הייתה, אובייקטיבית, בטוחה יותר, התבלבל הקצין בלחץ הקרב ושלח את חייליו לסמטה ב'. החיילים נהרגו. האמנם הקצין *הרג* אותם?
לא. במקרה הקיצוני ביותר הוא *עשה טעות שגרמה למותם*.
ההבדל הוא בין להגיד 'פרס עשה טעויות רבות שגרמו בסופו של דבר למות ישראלים' (טענה שאני מתנגד אליה אך היא לגיטימית) לבין 'פרס הורג ישראלים'.
אני אולי נשמע קצת היסטרי בעניין המלים, אבל בדיוק מלים כאלו סחפו אדם מסוים להרוג את יצחק רבין ז"ל.
אז היזהר בבקשה.
תפסיק להכניס את השיכור הגדול 65194
תפסיק לנפנף לי עם רבין. לא עושה עלי שום רושם.
כל וויכוח עם שמאלנים ישר קופצים עם רבין לסתום פיות. מספיק עם זה. עם כל הכבוד לנרצח, מה הקשר כאן בכלל?

ההבדל הוא עצום בדוגמא שלך. טעויות קורות. גם תאונות. אבל אם אתה נכנס עם האוטו שלך בכוונה במשהו וממשיך לעשות כן, זו לא תאונה. זוהי הריגה, וגם רצח במקרים מסויימים. מבין את ההבדל בין טעות לרצח?
תפסיק להכניס את השיכור הגדול 65217
אני מבין שלטענתך רבין נהרג בתאונה.
תפסיק להכניס את השיכור הגדול 65222
יש לך כבוד לנרצח? זה חדש.
תפסיק להכניס את השיכור הגדול 65342
טוב זה רק ביטוי...., לא אין לי שום כבוד לרבין. אינני בעד רצח יהודי כלשהו, ובכלל זה רבין, אבל אין לי כבוד לרבין. האיש ודרכו עלו לנו במאות הרוגים, וזה עוד לא הסוף.
תפסיק להכניס את השמן הגדול 65490
אבל אין לי כבוד לשרון. האיש ודרכו עלו לנו במאות הרוגים, וזה עוד לא הסוף.
רצחני 65345
שלא לדבר על הרצל שגרם למותם של המון מליונים. למה הוא לא הקים את התנועה התינויצ ושכנע את כולם להתבולל במקום להשאר יהודים ולהיות ציונים בפלשתינא
רצחני 65492
לב''ג יש רקורד טוב משלו, באימרתו המפורסמת
''עדיפים חצי מליון יהודים מתים וחצי מליון בפלשתינה לעומת מליון יהודים בגולה''.
ככה זה, כנראה, דם הולך טוב על מנהיגות.
(לא שמישהו בחר בו בכלל) 65528
המממ... תזכיר לי איך קראו ומה קרה להוא שמישהו דווקא כן בחר בו.
דוגמא אישית מזערית. 65462
לא קיבלת צו 8
תתנדב כבר
שמונה שמונה במוקעטה (או איך שקוראים לזה) בש"ג של ערפאת
יכולים להיות תחילתה של ידידות מופלאה.
מה סעיף האישום 65177
האם חברי הכנסת שביקשו מהיועץ המשפטי להתערב, ציינו מה האשמה שהם מייחסים לחבר הכנסת עזרא?
המוזה - גדעון עזרא 65663
לעניות דעתי השמאל צריך לתת לגדעון עזרא סיבה אמיתית לחשוש.

תוחזר מצפן!

השמאל הישראלי נעשה עילג ומגומגם נוכח ההקצנה הימנית של הציבור הישראלי סותם הפיות. לי אישית התקופה הזו מזכירה את תקופתו של ביבי בלוף.

פרשנות אינסטנט: נראה שמאז הירצחו של יצחק רבין ז"ל מנסה הימין לחבל בדמוקרטיה הישראלית הפגועה ממלא ולמוטט את יסודותיה באמצעות התלהמות וחקיקת חוקים דרקוניים ואנטי ליברליים.

מה עושים?
המוזה - גדעון עזרא 65669
>"מה עושים?"
קודם כל מסבירים את מה שכתבת.
היכן ההקצנה הימנית של הציבור הישראלי סותם הפיות? במה היא שונה מ"ההקצנה השמאלנית של ציבור עוכרי ישראל הדוחפים להתאבדות"?
מיהו "ביבי בלוף"? מהם המאפיינים המבדילים חרצוף זה מ"רבין השיכור"?
מדוע הדמוקרטיה הישראלית פגועה ממילא?
איזה חוקים דרקוניים ואנטי ליברליים?
והפעם: השר בני אלון 67336
מאתר YNET:

יו"ר מולדת, ח"כ בני אלון, אומר כי גורם בכיר דיווח ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, על פעולה של יחידה צבאית מובחרת שתכננה לתפוס לפני ארבעה ימים את רוצחי השר זאבי.

לדברי ח"כ אלון, לאחר שהדבר נודע לערפאת טורפד המבצע. יו"ר מולדת לא הסגיר את שם הגורם, אך טען כי הגורם "חתר תחת ראש הממשלה אריאל שרון".

אני קצת מפקפק באמירה הזו, לאור דברים שאומר שרון בעצמו. שוב, מאתר YNET:

בהתייחסו למבוקשים המסתתרים בלשכת ערפאת הנצורה, ולכך שצה"ל לא פרץ ללשכה כדי לעוצרם, אמר שרון כי התחייבותו בפני הנשיא בוש לא לפגוע בערפאת, מנעה עד כה צעד כזה. "אם לא הייתי מתחייב לכך, היינו עוצרים אותם כבר מזמן", אמר.

והפעם: השר בני אלון 67940
ממתי אתה מייחס חשיבות למה ששרון אומר?
והפעם: השר בני אלון 67963
אני? תמיד. למה אתה שואל?
והפעם: השר בני אלון 68110
נדמה לי שהתייחסת לאמירות של פוליטיקאים בחשדנות רבה, מכיוון שנועדו ''לבלבל אותך'', ולפיכך אתה מתרכז במעשיהם.
והפעם: השר בני אלון 68153
התייחסתי לזה לא אחת. הנה קישור לדוגמא:

תגובה 61229

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים