תנועת ''מולדת'' מסייעת לערבים להגר 982
"הארץ" מפרסם היום כי אנשי תנועת "מולדת" פועלים לקידום "טרנספר מרצון" ומקשרים בין ערבים ישראלים לחברות כח אדם בחו"ל.

פעילים של "מולדת" בירושלים מפעילים זה כמה שבועות מנגנון המעודד הגירה של ערבים לחו"ל. בראש המנגנון עומד אריה קינג, הפועל בכפיפות לח"כ בני אלון. קינג יצר קשר עם שורה של חברות כח אדם מחו"ל, המפרסמות בישראל מודעות "דרושים". הוא סיכם עמן להפנות תחילה אליו את רשימת המקצועות הנדרשים ופרטיהם והפך למעשה להיות איש קשר עמן, המספק להן שמות של ערבים המחפשים תעסוקה.

שתי מודעות ראשונות, בעילום שם, פורסמו בעיתון "אל־קודס" ב- 9 וב- 10 באפריל. נכתב בהן כי דרושים אחיות מוסמכות, גברים להובלות ופועלי בניין לעבודה בחו"ל. בתחתית המודעה הופיעו שני מספרי טלפון, אחד מהם של קינג. בעקבות פרסום המודעות הגיעו למפרסמים כמאה פניות ועם כעשרים מהפונים התקיימו לפני שלושה ימים פגישות במלונות בירושלים.

הערבים שפונים למספרי הטלפון שפורסמו אינם יודעים שמדובר בפעולה אידאולוגית הקשורה לתנועת "מולדת", במסגרת תוכנית מעשית ראשונה לעידוד הגירה.

קינג אישר אתמול ל"הארץ" את הפרטים. השר אלון אמר אתמול ל"הארץ": "אנחנו לא עושים מזה סוד. אני מעודד זאת, מאמין בזאת ובקרוב מאוד נייעד למטרה הזאת משרד מסודר באחד הבניינים במקום מאד משמעותי במזרח ירושלים... איננו מכריחים איש להגר מכאן. מי שרוצה, פונה אלינו".
קישורים
הארץ
מולדת
אל־קודס
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

חדשות? 68397
אני כמעט בטוח ששמעתי על כך די מזמן, ואף דובר בכך כאן, באייל.
חדשות? 68462
אתה צודק במאה אחוז. לפני יותר מחודש שלחתי לדובי ידיעה חדשותית בנושא, שלא זכתה לתגובה מצדו. פרסמתי אותה בדיון "הכח לסרב".
כנראה שהעורך הוא אדם חושב, ומה שלא מופיע ב"הארץ" לא נחשב מבחינתו ל"חדשות".
תגובה 62954
חדשות? 68463
העורך אפילו לא קורא הארץ. הוא גם לא פרסם את הידיעה הזאת עכשיו. העורך גם לא קורא את האימיילים שלו כל יום, אוי לחרפה, ויתכן שבזמנו קראתי את האימייל מאוחר, וחשבתי שכבר אין טעם לפרסם את הידיעה. או שלא. אני למעשה לא זוכר שקראתי דבר כזה. אין זה בלתי סביר שהאימייל שלך אבד בין עשרות מודעות הזבל והוירוסים שאני מקבל זה מספר שבועות לתיבת הדואר שלי כל יום.
לא משנה. סתם קצת מתחיל להמאס לי שמדברים עלי בגוף שלישי.
חדשות? 68537
העורך מתרץ תרוצים.
חדשות? 69335
אדוני יקום ויצא. אדוני ליצן! אדוני יצא לפני שאזמין משטרה. אדוני חושב שאני צוחק?

(אדוני רואה רק בישראל, או שאדוני צריך הסבר?)
חדשות? 69344
במקור כתבתי ''אדוני מיתמם'' והחלטתי שזה ציטוט בוטה מידי.
תודה לאדוני.
חדשות? 69416
אתה מדבר איתי. אין דבר כזה בוטה מידי. כזה אני - אטום.
יופי נחמה 68399
הערבים המהגרים הם בעלי מקצוע (אחיות מוסמכות, למשל), דוברי שפה זרה (השערה: מדובר בהגירה לאירופה או ארה"ב), וכו'. במידה וישיגו הצלחה גורפת, נשאר פה עם השכבה החלשה של השכבה החלשה בישראל.
להפך. 68400
מוגזם לדבר על ''הגירה'', אלה אנשים שיוצאים לעבוד בחו''ל כעובדים זרים. אולי כמה מהם ירצו, ויצליחו להישאר שם. אבל רובם לא יוכלו להתאזרח בחו''ל.
ומי שייצא בוודאי ישלח כסף למשפחה שנשארה כאן, כך שזה יכול לשפר את המצב הכלכלי של השכבה החלשה הנ''ל.
להפך. 68426
באינתיפאדה הראשונה הוגשה תביעה של פלשתיני מוכר פלאפל שבפעולת צה"ל נקטעו בטעות שתי ידיו. נציגת הפרקליטות טענה אז בכתב ההגנה שלא רק שלא מגיעים לתובע פיצויים, הוא בכלל רק הרוויח מהאירוע! יש לו זוג פרוטזות חדשות שהוא יכול להכניס ישר לתוך השמן הרותח כדי להוציא משם את כדורי הפלאפל בלי לקבל כווייה!

ככה בדיוק גם את נשמעת. מה יקרה אם אבי המשפחה יעזוב למדינה אחרת וכל המשפחה תישאר פה? הם רק ירוויחו מזה! חכו ותראו כמה כסף הוא ישלח להם עכשיו כל חודש!
להפך. 68430
ההשוואה ארסית, ולא עושה צדק לכוונה שלי.

ונמאס לי מאלמונים קטלנים.

לך לעזאזל.
להפך. 70892
בול דעתי!!

שאפרט מאילו חורים, בדיוק, יוצאים לי האלמונים ה.... האלה?????

את אחלה אסתי! אני איתך.
להפך. 68461
אכן - השוואה ראויה - הרי הפלסטיני מהאינתיפאדה הראשונה נענה ברצון למודעה בה נדרשו מתנדבים לכריתת שתי הידיים שלו!
עבודה בחו"ל היא מוצא מקובל בארצות עולם שלישי להבאת כסף הביתה, וכמו שתאילאנדים מגיעים לארץ, ככה יש הרבה פלסטינים שעובדים בכווית, לדוגמה.
זה לא מצב טוב, כמובן, כי זה מעיד על בעיות כלכליות אצל שכנתנו מדינת פלסטין. אבל במצב הכלכלי הנכחי בה, זו אופציה קורצת - ועובדה שפלסטינים רבים בוחרים בה.
בקיצור - טוב שמי שכותב שטויות נשאר באלמנויותו, חבל שהוא כותב אותן מראש.
להפך. 68454
הלא מדובר בערבים אזרחי ישראל?

נניח והם היגרו מכאן, האם אזרחותם נשללת? ודאי שלא.

הבה נניח שהמזל שיחק להם בארצות נכר. מה הם כבר יעשו - יעזבו על משפחתם לחו"ל וימכרו את האדמות שבבעלותם? האם אנשי מולדת מעוניינים בקניית אדמות בכפרים ערביים? לי אין מה לעשות עם קרקע כזו, תודה.

טרנספר צריך להכיל בתוכו שלילה של אזרחות ישראלית מהערבים. על כן, נראה כי הדרך היחידה היא הדרך שהוצגה בשעתה ע"י ח"כ אלון והיא הצגת הברירה בין הצהרת נאמנות למולדת ושמירה על האזרחות, לבין אי-הצהרה שכזו ושלילת האזרחות (קבלת מעמד של תושב).

דרך אגב - אני מניח שמולדת מדברת על עידוד הגירה לארצות מערביות. הרי אין לשער שאדם שפוי ירצה להגר עם משפחתו (או בלעדיה) לעיראק או אפגניסטאן. החסרון פה ברור - מגבלות השפה והתרבות לא יאפשרו הגירה המונית במסגרת התוכנית הזו. האפשרות היחידה להגירה של פלסטינאים היא למקום בו הם יוכלו לשמור על אורח חייהם (מבחינת תרבות, שפה וכו') וכן לשמור על רמת חייהם באופן יחסי.

ברור כי במצב הנוכחי המדינה היחידה שעומדת בקריטריונים הללו היא ירדן, ולו רק כי היא מורכבת מרוב פלסטינאי. לדעתי ישראל צריכה לפעול להפלתו של המשטר ההאשמי (למרות יחסיו הטובים יחסית עם ישראל) ולעודד שלטון פלסטינאי, שיספק את התאווה הלאומית הפלסטינאית, ובתקווה גם ישים קץ לדרישות הטריטוריאליות שלהם בשטחי ארץ ישראל.
להפך. 68464
בפעם האחרונה שניסינו "לעודד" נפילתו של משטר והחלפתו בממשלה אחרת, קיבלנו את שר הבטחון כראש ממשלה. או משהו.

(דובי קננגיסר, קוהרנטיות, 2002)
ומה עכשיו? 68407
בעוד שאינני מתנגד להגירה מסוג זה, לא אופתע אם היא תביא לתגובה ערבית באותה מטבע.
תרחיש:
התנועה האיסלאמית מפרסמת מודעות בעילום שם בעיתונים עבריים המציעות תעסוקה בחו"ל.
תרחיש כזה עלול להיות מגובה במימון של סעודיה ומדינות המפרץ הפרסי.
Bi-National Brain Drain. 68411
אני יכול לדמיין בראשי את המחקר ההיסטורי העתידי: כיצד ישראל, מדינת תעשיה עתירת-ידע, הפכה למדינת עולם רביעי, בשיתוף הפעולה הגדול מסוגו בין יהודים לערבים.
ומה עכשיו? 68448
א. לא חסר כבר עכשיו מודעות כאלה.
ב. אני בעד. מי רוצה עיתונאי כושל לעבודה בחו"ל?
68418
לי נראה שגם לשמאלנים עוכרי ישראל צריך לסייע להגר מפה, וכרגע מתחשק לי וונקובר.

זוהי הפעם הראשונה שאני רואה שימוש נכון מילולית למונח ''טרנספר מרצון'' והוא מאוד מוצא חן בעיני.
מהומה על לא דבר 68735
איני מבין את פשר ההמולה פה
אין לי שום בעיה כלפי אף אחד מהצדדים אשר מנסה לעודד משנהו בחיים יותר טובים במקום אחר, וכל עוד זה נעשה מרצון אין גם עם זה בעיה חוקית ,שיחגגו.
גם אני רוצה כבר קצת שקט
מהומה על לא דבר 70885
אני מציע לשפר להם את המצב באופן דרמטי ולשלוח אותם ישר ל72 בתולות.
לכולם? 70886
כאילו "מוות לערבים" וכזה?
לכולם? 70887
הדיון הזה לא נגמר כבר?

תקראו קצת מ www.debke.com

לא הכל נכון אבל בהחלט "מעודד"
לא יודע 70888
את דבקה אני קורא על בסיס יומי בנסיון לסנן שם את המוץ מהתבן. חשוב לא להתייחס למה שכתוב בדבקה כ"אורים ותומים" שכן לעורכו, מר גיורא שמיס, יש נטייה להכניס כל פיסת דיסאינפורמציה שהוא מקבל. למשל, במשך מספר ימים באוקטובר 2001 הוא טען כי "היום אחר-הצהריים תהיה תקיפה אמריקאית בסוריה ובלבנון", וזו לא הדוגמה היחידה לרשלנותו של מר שמיס. גם העובדה שהוא (וכותביו) משלבים את דעותיהם האישיות בדיווחים שלהם (הם קובעים מה "טוב" ומה "רע"), ואף בצורה מוגזמת למדי בפרשנויות שלהם, לא מוסיפה אמינות רבה לדיווחי התיק.
לא יודע 72385
בפורום רוטר נט התייחסו לזה לא מזמן.
הם טוענים שיש סבירות גבוהה שבין מקורות תיק דבקה יש כתבים בעיתון הארץ למשל, ואולי גורמים בטחוניים שמשתמשים בדבקה כדי להעביר מידע אמיתי בין שלל הדיסאינפורמציה.
לא יודע 72388
אני מניח שאפשר לפנות למר שמיס ולברר את זה. אני מפקפק מאוד בכלי תקשורת שאינו חושף את זהותם של כתביו. איני טוען שהכל בדבקה הוא דיסאינפורמציה והבל, אבל זו לא משימה קלה לסנן שם את המוץ מהתבן (וראה הדוגמאות שהבאתי בעבר)
לא יודע 93657
למה לך לסנן את המוץ (קליפות הגרעינים) מהתבן (הקש, גבעול השיבולת). אם כבר הפרדת את הבר (הגרעינים), מה אכפת לך מכל השאר?
לא יודע 93729
ככה היו עושים פעם - רצו את התבן, ולכן כברו אותו בכברה, כדי שירד המוץ. אבל לא עושים זאת בשבת, מפני שתהיה כמרקד.
כל יום לומדים משהו חדש 93862
ואני לתומי סברתי כי היו זורים אותו ברוח, על מנת לבור (אגב, מלשון "ברירה" או מלשון "בר", או שיש קשר בין השניים? ) את הגרעינים.
לכולם? 71056
נראה לך שאחד שיכול לטפל ב 72 בתולות הוא בן אדם מת?
אדם בריא וחזק מת כבר אחרי 5 ואפילו לא בתולות.
ויונתן גפן אמר כבר שהערבים מאמינים במדע בידיוני , אפילו בעולם הזה אין כבר 70 בתולות.
עידוד הגירה, אבל מחוץ לחומות 178961
"הארץ" מפרסם קטעים מפרוטוקול ישיבת הממשלה על סיפוח ירושלים. מסתבר שהוקמה בזמנו יחידה במנהל מקרקעי ישראל שתפקידה היה לרכוש קרקעות בירושלים המזרחית ובגדה, כמו גם לעודד ערבים להגר אל מחוץ לחומות העיר העתיקה.

לך מעזאזל 179759
ראובן פדהצור מפרסם ב"הארץ" כי לאחר מלחמת ששת הימים היה ברור כי עזה תסופח למדינת ישראל. ליגאל אלון היו מספר תוכניות. ראשית תכנן שהפליטים ברצועה (לא התושבים) ייושבו בסיני. אחר כך, עודדו הפליטים, ביוזמתו של יגאל אלון, להגר למדינות שונות לשטחים שנרכשו על ידי מדינת ישראל (בלוב למשל,ובדרום אמריקה), כשהם מצויידים בסכום כסף נכבד ובדרכונים מזוייפים. כנראה שמאות פליטים הצטרפו לתוכנית זו ותו לא. לאחר שנוכח אלון כי התוכנית אינה ישימה פנה אלון לכיוון הירדני וקיווה להעביר את הרצועה, על תושביה והפליטים שבה, למלך חוסיין. רק לאחר שכשלו הנסיונות הללו הוחלט להקים את נצרים במרכז הרצועה, ב-‏13 בספטמבר 1970.


חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים