בתשובה לערן בילינסקי, 27/10/02 5:08
''בני מיעוטים'' 102311
הנה אתה אומר בעצמך שהטענה אינה נכונה בהכרח. הבעיה היא שעצם הניסוח כבר מניח, כך נראה, שהמיעוטיות של הסא"ל רלוונטית. לשם השוואה, ניקח (כמה צפוי) כותרת מעיתון בגרמניה "בנקאי יהודי חשוד במעילה". לגיטימי? אם לא, השאלה האיילית הנדושה, איפה הגבול?

הנה תשובה אפשרית: זה קצת יותר עדין מ"עצם הניסוח כבר מניח ש... רלוונטי". הניסוח מזמין *דיון* בסוגית הרלוונטיות. הזכרת המיעוטיות של הסא"ל לא בהכרח אומרת שזה רלוונטי, אבל היא אומרת שיש מקום לתהות אם זה רלוונטי. במקרה של הבנקאי היהודי, יש מקום לטענה שעצם העלאת הנושא לדיון היא רעה. בהשאלה מתחום אחר, היותו יהודי היא לא סתם בלתי-רלוונטית, היא בלתי רלוונטית בעליל (עם דגל שחור מעל הרלוונטיות שלה).
''בני מיעוטים'' 104209
למה "בן מיעוטים" ולא ציון מפורש של אותו המיעוט אליו הוא משתייך?
''בני מיעוטים'' 104211
באותו זמן לא פורסם לאיזה מיעוט משתייך הסא''ל.
''בני מיעוטים'' 140369
1 שני הדברים אכן דומים: לפחות באייל עדכוני החדשות הם המקום לדיון בנושא ולכן יש מקום לכתוב שהסא"ל בן מיעוטים מכיוון שסביר שיתפתח דיון בנושא "מידת הנאמנות של הערבים למדינת ישראל" באותה המידה יש מקום לכתוב באייל (הגרמני ‏1 הישראלי ‏2) כי בנקאי יהודי נחשד במעילה.

2 תבדוק בעיתונים בארץ: "ערבי חשוד בבעילת שתי קטינות יהודיות" הכותרת מדויקת פחות או יותר מתוך העיתון "עובדה" לפני כמה חודשים וזו רק דוגמא על קצה המזלג.

1 אולי היה מתפתח דיון דומה לדיון שהיה אמור להתפתח פה אך עם פרטים שונים
2 הוא יהודי מארץ האנטישמים (גרמניה) בואו נערוך למענו מגבית (בארה"ב) אצל יהודים עשירים

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים