בתשובה לטל כהן, 29/10/02 6:30
כמה בוגר 102957
לא - הנקודה שהוכחתי היא הנקודה *שלי* ולא זו *שלך*.
אתה טוען שאם רק תתן בידי הציבור כלים טכניים, הציבור יעשה בהם שימוש לרעה (כלומר, ליצירת רעש ויזואלי).

אני טוען (ומוכיח), שאם הציבור היה רוצה ליצור רעש ויזואלי, הוא היה עושה את זה מזמן, בלי טובות ממך. המציאות מוכיחה שציבור הכותבים הוא בוגר (למעט אני, אבל מה לעשות - לפעמים צריך יוצא מן הכלל שיעיד על הכלל), ולכן ניתן להפקיד בידיו בבטחה כלים דוגמת הדגשות.

ציינת בעבר שslashdot הוא אחד ממקורות ההשראה שלך. שים לב ששם ניתן להדגיש מילים בתגובות. למרות שהקהל שם גדול ומגוון הרבה יותר מאשר באייל, לא זכור לי שנתקלתי שם אי-פעם בדוגמה של שימוש לרעה בתכונה הזאת. רוב האנשים פשוט מתעלמים ממנה, ואלה שמשתמשים בה עושים זאת כמעט תמיד בטוב-טעם.

אני בהחלט שותף לסלידתך מעודף-רעש (ולכן מבין את התנגדותך להכנסת אמוטיקונים, צבעים, סוגי וגדלי פונטים, ושאר קשקושים). הדגשות (או לפחות סוג אחד של הדגשה) אינן רעש, ויש להן מקום גם בפרסומים מכובדים כמו האייל.

שמא תעשה נסיון (לשבוע, או לחודש) ונראה מי מאיתנו צודק (כלומר מה היקף השימוש לרעה)?
כמה בוגר 102965
הוכחת את הנקודה שלי: אם יש אפשרות להיות רעש, מדי פעם ימצא מי שיעשה זאת; ואם *קל* לעשות רעש (בניגוד למצב עכשיו), התדירות תהיה גבוהה בהרבה.

נסה להשאיר הודעה ב-Slashdot שיש בה יותר טקסט מודגש מטקסט רגיל. היא תעלם בתהום הנשיה בתוך דקות ספורות, בשל מנגנון הפידבק של האתר. למנגנון זה יש יתרונות רבים, אך בעייתו העיקרית היא נטייתו לדכא רב-שיח (בשל האופן בו מוצגות התגובות למי שמצטרף באיחור קל), ולכן לא ימומש באייל.

בכל מקרה, ההחלטה אינה שלי אלא של צוות העורכים בכללותו, וההחלטה התקבלה בעבר. אם יש הרהורי כפירה בקרב מי מהעורכים הקוראים דיון זה, הוא מוזמן להעלות את הנושא לדיון מחודש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים