בתשובה לאיילת בועזסון, 30/10/02 14:35
ההגיון שבשיגעון? 103073
עצוב, בעייתי, אבל זה המצב.

פעם מישהו התחיל באייל דיון על האמת המשפטית מול האמת המוסרית או משהו כזה. יש בעיה, מצד אחד כנראה שברור שמר לגאלי השתתף באונס. מצד שני, כנראה שעד כה לא הובאו ראיות מספיקות כדי להרשיעו. השיטה אינה מושלמת, אבל אנחנו חייבים לדבוק בה, כי תמיד מחכה לנו איזה מדרון חלקלק מעבר לפינה, במקרה זה בעניין דיני ראיות אני מניח. לפחות אנחנו, בישראל, לא לוקחים את זה לקיצוניות האמריקאית של "פרי העץ המורעל".

אני יכול רק לקוות כי המשטרה תמצא ראיות נוספות שיאפשרו להרשיע את מר לגאלי במסגרת החוק. קצת ציני שלחשוד באונס שיצא זכאי קוראים "לגאלי", לא?
ההגיון שבשיגעון? 103074
ומצבה הנפשי לא גורם לך לתהות בנוגע לקושי כביכול, שבהעמדתו לדין ובנוגע לעובדה שנחתמה עסקת טיעון עם שאר האנסים?
ואפילו אם מסתכלים על היבטים חוקיים יבשים לגמרי, כל האנסים מסתובבים חופשיים ואין שום גורם שיעכב את האפשרות שיאנסו שוב.
ההגיון שבשיגעון? 103075
לא, כי העניין כאן הוא שעל התביעה להוכיח כי גם הוא השתתף באונס (והוא טוען כמובן שלא הייתה לו יד ורגל בדבר). לא הבנתי את החלק השני של התגובה.
ההגיון שבשיגעון? 103077
מעבר למטרת הענישה, אחת המטרות שבכליאה בפועל היא להרחיק את העבריין מהחברה על מנת להגן עליה. ההגנה על הקורבן לא הושגה ומעבר לכך, נראה כי הנזק שנגרם לה רק גדל.

(למה נראה לי שעורכי הדין לא משתדלים מספיק להוכיח אשמה? הרי בכל סדרת חוק וסדר אמריקנית כבר מזמן היה האיש מוצא עצמו כפלנקטון בחברת שועי העולם התחתון בתא 47D).
ההגיון שבשיגעון? 103078
כן, אבל כדי להרחיק את העבריין מהחברה צריך קודם כל להוכיח שהוא אכן עבריין, וזה מה שחסר לנו כאן - ההוכחה המשפטית (לא גזר הדין של הציבור, שבדרך כלל אינו בקי כלל בפרטי המקרה פרט לדיווח שקיבל מכלי התקשורת). אני לא יודע כמה השתדלה הפרקליטות כדי להרשיע את מר לגאלי, אבל מבחינה משפטית היא מילאה את חובתה כ- officer of the court כאשר ביקשה מבית המשפט לזכות את מר לגאלי באין הוכחות אחרות בידיה. עם זאת, שמו של מר לגאלי פורסם באמצעי התקשורת מה שיאפשר ל"אדם הסביר" (שאינו קיים כמובן) לשמור מרחק ממנו.

חוצמזה, החיים זה לא סדרת טלויזיה. בפעם האחרונה שבדקתי. רגע, היי, מה זו הזכוכית הזו פה פתאום?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים