שירות לציבור 106795
האייל הפצוע (תהיה בריא, אגב), תוהה כאן תגובה 106794 לגבי בחירתו של רונן אלטמן לפרסם הזמנה לציבור לערב שירה כתגובה לשירו של אילן וייס, "מיסיסיפי בלוז II" (דיון 1227).

מצד אחד, רונן רוצה שאנשים שיכולים להיות מעוניינים יבחינו בהזמנה. מצד שני, רון לא מעוניין לפתוח דיון אופטופיקי ומתנצל. אני יכול להבין את הבחירה לפרסם את התגובה בדיון על השיר הנוכחי כיוון שאז יש סיכוי גדול יותר שקוראים שיהיו מעוניינים לבוא לערב השירה, שכן הם הביעו עניין בשירה, אכן יבחינו בו. מצד שני, אותם קוראים, סביר להניח שעיינו בכל מדור השירה, כך שאם רונן היה בוחר לפרסם את ההזמנה בתגובה לשיר שלו, אזי בעמוד ה"דיונים מתמשכים" של אותם קוראים היה קל להבחין בתגובה החדשה. לכן, עדיף אולי היה באמת לפרסם זאת כתגובה לשיר של רונן, ולא לשיר של אילן.

עם זאת, נשאלת השאלה, מה היה עושה מישהו שלא פרסם שיר באייל, והיה רוצה להודיע על ערב שירה?
מאחר שהדיון עבר לכאן 106810
אגיב כאן לגופו של עניין.
1. שלחתי את ההודעה כ'בלון ניסוי'. הגעתי למסקנה שמאחר שלא נותר זמן רב עד ערב השירה, עדיף כך מאשר לבצע את התהליך המייגע של משלוח דואל לעורכים כדי לשאול האם הדבר מתאים, לקבל תשובה ורק אז לשים את ההודעה.
2. האייל הוא אמנם פורום לדיונים, אך נראה לי שפרסום הודעה כזו במדור השירה, במיוחד כשהוא משותף עם 'דג אנונימי', הוא מהלך נכון (ולפי תגובתו של ערן אני מבין שאכן כך הדבר ‏1)
3. באופן עקרוני יכול הייתי לפרסם את ערב השירה במדור 'היום' של 'דג אנונימי?' אך לצערי המדור מתפרסם פעם בחודש ולא היה סיפק בידי להודיע על דבר הערב בטרם נסגרה הכרוניקה לחודש נובמבר. הדרך הטובה ביותר שיכולתי לחשוב עליה להגיע לקוראי 'דג אנונימי?' הייתה באמצעות מדור השירה באייל.
4. לא פרסמתי את ההודעה במסגרת הדיון על השיר שלי או כל שיר ישן אחר בדיוק מסיבה זו, כי רוב אנשי 'דג אנונימי?' לא יהיו בעלי התאמה אישית או כאלו שמסיירים הרבה באייל, ולכן אם ההודעה תופיע בכתבה ישנה, יש סיכוי טוב יותר שיתעלמו ממנה.
5. יתרה מזאת, לא היה בכוונתי כלל לפגוע באילן וייס. התלבטתי אם לפרסם התרשמות מהשיר באותה הודעה על ערב השירה אך הגעתי למסקנה שזו תהיה צביעות מצדי. את התרשמותי מהשיר אפרסם בימים הקרובים בנפרד. בתשובה לאייל הפצוע, כלל לא הייתי נזעק אילו הייתה מתפרסמת הודעה על ערב שירה במסגרת הדיון על השיר שלי. הרי באותה מידה הייתי עשוי להזדעק על כל דיון אוף-טופיקי שמתנהל בתגובה לשיר, ולטעון שזהו חוסר כבוד לשיר. אני לא חושב כך, אני מקווה שאילן וייס לא חושב כך, ונראה לי שהערתו של הפצוע (החלמה מהירה, אגב) הייתה קצת קנטרנית ולא הולמת.
6. בכל מקרה, אפ פגעתי באיזשהו אופן באילן וייס הריני מתנצל בפניו.

1 אם כי ערן טוען שהיה עדיף לפרסם את זה תחת השיר שלי שהתפרסם כאן ולא תחת השיר של אילן, כי זה עלול להתפרש כפגיעה באילן. לעניין זה ראה סעיפים 4 ו- 5 בהודעתי.
דעתי העניה היא שהיית פסדר גמור 106880
והאייל הפצוע בסה''כ חיפש סיבה להקניט אותך ותו לא.
אפילו אם צרה עינו של מישו בהחלטתך, זה בטח הרבה פחות גרוע מאשר ההחלטה התמוהה להימנע מעישון בערב שירת בוקובסקי...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים