בתשובה לalexkyd, 06/12/02 3:52
קלות הדעת שבמשיחת קולמוס 111546
בכל המסמך הארוך והמפואר הזה, אתה בסה"כ שולל מספר דברים אך אינך מציב אלטרנטיבה.

לא ארצות אירופה ולא המערב הם אלו שצריכים לקבל את המסרים שישראל שולחת. ישראל לא צריכה להתחנף לאף-אחד ולא צריכה ולבקש רשות מאף-אחד. עצירת הטרור חייבת להיות מוחלטת בידי בני האדם כאנשים חופשיים וזה חייב להיות הקו המנחה של מדינת ישראל כמדינה חופשית.

פיגועי ההתאבדות הם פשע כנגד האנושות וכך צריך להתייחס אלייהם, גם אם רחוק משם באוסטרליה זה לא מעניין אף-אחד. למישהו פה אכפת מהמצב הכלכלי בארגנטינה? בסומליה? מהמצב בסיירה-לאון? אז מה אכפת לך מה חושבים בCNN או בכלל? זה משנה? המתים יחזרו לחיים והפיגוע הבא ימנע בגלל שאיזה זקנה בפלורידה תסכים איתך?

המסר בעולם חייב להיות ברור - שמי שמאפשר לטרור לצמוח משטחו חייב לשלם את המחיר המלא. בארה"ב הבינו את המסר הזה הרבה יותר טוב ממה שחושבים כאן. אף נשיא אמריקני לא ישב בשקט בשעה שמדינות טרור כמו איראן על סף הצטיידות גרעינית. נראה לי לפעמים שאנשים לא קולטים איפה הם חיים. מלחמת עולם שלישית זה דבר שהמין האנושי יצטרך להתמודד איתו בשלב זה או אחר וצעדים חייבים להינקט על-מנת למנוע אותה. וסיום הסכסוך במזרח התיכון זה המפתח. אבל ישנם מפתחות אחרים שמדינת ישראל חייבת לנקוט. הנה כמה הצעות:

1) אלטרנטיבה טכנולוגית לאנרגייה מבוססת נפט.

2) חיישנים המסוגלים להריח חומר נפץ וסורקים המסוגלים לסרוק אנשים בצורה אוטומטית.

3) התקנת ציוד ריגול בכל רחבי הרשות הפלסטינית עד לביוב האחרון.

4) בעבר כאשר היה צורך במידע מודיעיני, היו מביאים את האדם הכי מתאים לספק אותו. מדוע לא מביאים את אחמד יסין לחקירה? ומה עם נאסראללה וחבריו? ואיך זה בדיוק שבן-לאדן פועל באמצעות האינטרנט ואף-אחד לא תופס אותו?? המודיעין העולמי - בקאנטים. ישראל צריכה ללחוץ להקמת קואליציה עולמית נגד טרור ולהשתמש בכל הכח שברשותה על מנת לפנח מענה לכל איום בכל רמה וזה כולל את טרור המתאבדים ואת הטרור באינטרנט.

5) חייב להעשות פרוק מאסיבי של התנחלויות ויצירת קו, אשר יהיה קו שחור ולא קו ירוק, קו טכנולוגי מהמעלה הראשונה שיאפשר סיכול של כמעט 100% פיגועים באמצעות הטכנולוגיה שהצעתי.

6) ישראל חייבת להוריד את נטל המס כדי לאפשר צמיחה כלשהיא.

7) חייב לקום גוף רציני בראשות ראש ממשלה לשעבר שיבדוק איך אפשר ליעל את המערכת הכלכלית בישראל.

8) הקנאביס חייב להפך חוקי. אין כמו תעשייה של 1000 מיליאדר דולר בשנה כדי לסבר את האוזן (והכיס).

9) חייב לקום קזינו בישראל.

10) חייבת לשבת מפלגה ערבית בממשלה המסכימה לתנאי יסוד הקובעים כי תקום מדינה פלסטינית בשטחי הגדה ורצועת עזה אבל גם קובעים כי לא ינתן פרס לטרור וכל רוצח יענש ושולחיו יענשו, ושולחי שולחיו יענשו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים