בתשובה לאלי אשד, 30/10/00 10:08
שתי גדות 11447
אני חושב שהנקודה המעניינת ביותר היא דווקא כיצד הפלסטינים מעבר הירדן המזרחי רואים את עצמם, מבחינת שייכות ולאום. כידוע, הפלסטינים פליטי 48' ו- 67' מהווים מעל ל- 60% מאוכלוסית ירדן,ובמקרה שבו ירצו ליצור קונפדרציה עם המדינה הפלסטינית מעברו המערבי של הירדן, הם יוכלו ליצור איום משמעותי על השושלת ההאשמית-בדואית של עבדאללה.

להשקפתך, מהן עמדותיהם של הפלסטינים הירדנים בסוגיה זו?
שתי גדות 11449
קודם כל את השקפותיהם האמיתיות בנושא הפלסטינאים הירדניים לא יכולים לבטא אם אלה מנוגדות לדעת המשטר הירדני
כפי שציינת המשטר מייצג למעשה מיעוט בדואי שמרד של הרוב הפלסטינאי עלול להביא לחורבנו, ולכן השמעה פומבית של דעות על אחדות פלסטינאית איננה אפשרית בירדן . הם עדיין זוכרים היטב את ספטמבר השחור של 1970 כאשר הפלסטינאים בראשות עאראפאת ניסו להפיל את המשטר הירדני. .
דעתי היא שהפלסטינאים הירדנים הם בראש ובראשונה פרגמטיים , כל זמן שהמשטר הוא יעיל כי אז הם לא יחפשו באופן מיוחד אחדות עם האחים שמעבר לירדן. אם המשטר יחלש והכלכלה תיפגע קשות , כי אז רעיון האחדות הפלסטינאית יראה קורץ עבורם יותר מתמיד ואז מלך ירדן יצטרך להיזהר מאוד.
אגב יש לזכור שהפלסטינאיםן הירדנים הם אליבא התיאוריה הכנענית הפלסטינאית צאצאי המואבים והעמונים שכולם היו ערבים ולכן "כנענים " .
האומה היחידה במזרח התיכון שאיננה ערבית במקור לפי הפלסטינאית הם היהודים , וזה כולל את אלה של תקופת התנ"ך...
11482
בתקופה העתיקה לאחר כיבושה של ממלכה היה מקובל להגלות את אזרחיה וליישב במקומם אזרחים של ממלכה אחרת שגם היא נכבשה על ידי אותה מעצמה... זוכרים את הגלות הראשונה של עשרת השבטים... במקומם הובאו לארץ כל מיני עמים - חלקם בטח חזרו לביתם לאחר מספר שנים , אבל חלק נשארו - כמו שרבים מבני עשרת השבטים לא חזרו לכאן.
במשך הרבה זמן זה היה הפיתרון לשימרה על ציות של עמים נכבשים - הגליה.
היתה לנו גלות ראשונה ושניה ושלישית - שארכה אלפיים שנה.
הטענה של הערבים שהם צאצאי המואבים והעמונים או כל עם אחר שישב פה אינם יכולים להיות מוכחים, אלא רק מופרחים על ידי תיאורית הגלות - סביר יותר להניח שאם הם אכן יושבים כאן יותר מאלפים שנה אז מקורם רחוק בצד השני של ממלכת בבל לשעבר היום עירק או של ממלכת אשור ואפילו היוונים והרומים השתמשו בהגליית אנשים כפתרון לבעית השליטה בנכבשים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים