בתשובה להאייל האלמוני, 26/12/02 18:24
ביקורת השידורים 116283
לועדת הבחירות יש תחום שיפוט. האם הוועדה יכולה להורות עלי שלא לשדר בטלוויזיה במעגל סגור בבניין שלי תעמולת בחירות? אני חושב שלא. תחום השיפוט של הוועדה, להבנתי, הוא כלי התקשורת החוקיים במדינת ישראל. ערוץ 7 לא נכלל בקבוצה הזו. לכן, לא ברור לי מה עניינה של הועדה להנחותו.

עם זאת, אני יכול לראות אינטרס של בעלי הערוץ "להיות מונחים" על ידי הוועדה שכן יש בכך הכרה קואזי-חוקית בהם, למרות מעמדם הבלתי-חוקי.
ביקורת השידורים 116286
תחום השיפוט של הועדה הוא כלי תקשורת ההמונים, חוקיים ולא חוקיים. על הועדה לאכוף את חוק דרכי התעמולה גם על תחנות שברור לכל שאינן חוקיות.
ביקורת השידורים 116295
חשבתי שמה שאינו חוקי הוא תחת תחום שיפוטה של המשטרה. מסתבר שטעיתי. איך אפשר לאכוף חוק על מי שמלכתחילה אינו תחת כנפי החוק? האם הועדה תוכל להפעיל סנקציות על ערוץ 7 במקרה שיפר את החוק? מה, ישללו להם את הרשיון שאין להם? אולי פשוט יטביעו להם, חו"ח, את הספינה?
ביקורת השידורים 116298
יעמידו אותם לדין על עבירה על חוק התעמולה.

בבחירות הקודמות הכריח חשין את ש''ס לפרסם הודעה מפורשת מטעם הרב יוסף, האוסרת שידור תעמולה בערוצים הפיראטיים.
ביקורת השידורים 116305
מה הופך אותם לכשירים לעמוד למשפט על חוק התעמולה, אזרחותם הישראלית? אם כן, אז אם אני מקים תחנת שידור בקפריסין ומשדר תעמולת בחירות כאוות נפשי ניתן להעמיד אותי לדין? הרי זה אבסורד!

אשר לחשין, אני חושב שגם ההחלטה ההיא מיותרת באותה מידה, מאותן סיבות.
ביקורת השידורים 116318
חוץ מלהקים תחנה בקפריסין, אתה מתכוון גם לוותר על אזרחותך הישראלית? כי אם לא, אתה נמצא באותו סטטוס בדיוק מבחינת החוק.
ביקורת השידורים 116320
ואם אני עושה את זה לא בקפריסין אלא בעיירה שכוחת-אל בארה"ב? ואם אני, אזרח ישראלי, קונה מודעה בCNN ליום הבחירות בישראל? יש משפטנים בקהל? כי זה נראה לי אבסורדי יותר ויותר מרגע לרגע. מצד שני, אני לא מופתע, כמו שכבר צינתי בעבר, על מדינה ששופטת אנשים על מעשים שבוצעו לפני שקמה, שמעולם לא היו אזרחיה, ושבצעו פשעים נגד אנשים שלא היו אזרחיה, ולא בשטחה.
ביקורת השידורים 116322
אם השידורים נקלטים בישראל – אז אתה בבעיה. במקרה של CNN – אתה בוודאי בבעיה. במקרה של העיירה בארה"ב, אם השידור לא הגיע במישרין לציבור גדול של בעלי זכות בחירה – נראה לי שאתה פטור, פשוט מכיוון שלא ביצעת תעמולה (שמא נבדוק היכן בחוק מבואר תעמולה מהי), ובכל מקרה אין עניין לציבור בהעמדתך לדין. אני לא מבין כלל וכלל מה האבסורד. אתה ישראלי? הכנסת חוקקה חוקים שקובעים מה מותר ומה אסור לך. עשית את האסור – תועמד לדין.

תקן אותי אם אני טועה – כל מה שאתה אומר במשפט האחרון מתייחס לפחות מ-‏3 אנשים בכל ההיסטוריה.
ביקורת השידורים 116352
קבל תיקון: החוק לעשיית הדין בנאצים ובעוזריהם נחקק ושימש בעיקר כנגד קאפואים ויודנרטים, שאמנם היו אזרחי ישראל בעת שנשפטו, אבל לא היו כאלה כשבוצעו ה"פשעים". היו עשרות משפטים כאלו, למיטב ידיעתי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים